Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Dashuria > Romancė / Ndjenja

Romancė / Ndjenja “Kam zbuluar paradoksin se nqs ju doni deri nė dhimbje, atėherė nuk mund tė ketė mė dhimbje, por vetėm mė shume dashuri.” Nėnė Tereza

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 20-08-2019, 14:42   #41
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,641
Thanks: 5,548
Thanked 11,448 Times in 3,867 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Re: Bashkeshort/e apo...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Bashkjetokan me arushat disa....tecken e meckes.
Njifet per luan ne fakt se s’eshte trup madh por ben hatane
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 14:44   #42
Guest88
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2019
Posts: 2,363
Thanks: 1,873
Thanked 731 Times in 570 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 77
Guest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėm
Re: Bashkeshort/e apo...?

Gocen e ke t’regjistrume Leaf?
E njejta gje asht
Ose stergjyshin e ke te regjistrum si te vdekur apo eshte votues i PD-s ose PS-s ?
Per kte po flasim jo per nickname!
Ose veten ke ndonje certifikat apo te njohin si Leaf dhe ska gja

Ndryshe nuk do egzistonte gjendja civile dhe certifikatat qe te japin tituj te caktuar.

Nqs jam gabim e pranoj un

Ligjerisht ti je beqare rri rahat tash e mos u cudit kur t’vin me ta lyp doren te shpija
Guest88 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 14:44   #43
Socio
Vetevendosje
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,831
Thanks: 7,698
Thanked 6,474 Times in 2,725 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Re: Bashkeshort/e apo...?

Ne Tetove e rrethine, gruan e therrasin sipas emrit te burrit te saj por duke i shtuar nje prapashtese 'ice'. Si psh:

Gruaja e Akrepit do quhej Akrepice, e keshtu me radhe ...


Interesant
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 14:46   #44
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 36,464
Thanks: 17,377
Thanked 22,180 Times in 8,617 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 510
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Bashkeshort/e apo...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Dhe bastard ne publik?
Mire thua ti
po...thats how you keep the romance on fire
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
🖤 (1)
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 14:46   #45
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 25,575
Thanks: 11,346
Thanked 9,385 Times in 6,004 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 483
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Bashkeshort/e apo...?

qeka luan me buje te modhe medemek..............paska kafshu te gjith lagjen bobi.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga cool_shqype : 20-08-2019 nė 14:51
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 14:46   #46
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,012
Thanks: 13,039
Thanked 7,185 Times in 4,552 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 423
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Re: Bashkeshort/e apo...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Bashkjetokan me arushat disa....tecken e meckes.
Ncuq
Quhet me buRRa te zotet
🖤 (1)
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 14:47   #47
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,012
Thanks: 13,039
Thanked 7,185 Times in 4,552 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 423
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Re: Bashkeshort/e apo...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
Ne Tetove e rrethine, gruan e therrasin sipas emrit te burrit te saj por duke i shtuar nje prapashtese 'ice'. Si psh:

Gruaja e Akrepit do quhej Akrepice, e keshtu me radhe ...


Interesant
Budallik qenka

Imagjino Hajdarice
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 14:47   #48
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 25,575
Thanks: 11,346
Thanked 9,385 Times in 6,004 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 483
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Bashkeshort/e apo...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
Ne Tetove e rrethine, gruan e therrasin sipas emrit te burrit te saj por duke i shtuar nje prapashtese 'ice'. Si psh:

Gruaja e Akrepit do quhej Akrepice, e keshtu me radhe ...


Interesant
Po ta therrisnin pshemudh Luan tek ju do ti theshkeshin Luanice.......butur
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
🖤 (1)
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 14:48   #49
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 36,464
Thanks: 17,377
Thanked 22,180 Times in 8,617 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 510
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Bashkeshort/e apo...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
Ne Tetove e rrethine, gruan e therrasin sipas emrit te burrit te saj por duke i shtuar nje prapashtese 'ice'. Si psh:

Gruaja e Akrepit do quhej Akrepice, e keshtu me radhe ...


Interesant
emrin apo mbiemrin?
u pa puna do e therrass burrin rexhinice
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 14:49   #50
Socio
Vetevendosje
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,831
Thanks: 7,698
Thanked 6,474 Times in 2,725 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Re: Bashkeshort/e apo...?

Angelisa& Cooly

E cuditshme por e vertete. Ashtu e ka tradita. Gruaja i takon burrit
🖤 (2)
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 14:49   #51
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 25,575
Thanks: 11,346
Thanked 9,385 Times in 6,004 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 483
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Bashkeshort/e apo...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Ncuq
Quhet me buRRa te zotet
Qashtu po duket......
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
🖤 (1)
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 14:49   #52
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 7,139
Thanks: 0
Thanked 1,018 Times in 885 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Re: Bashkeshort/e apo...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Po ta therrisnin pshemudh Luan tek ju do ti theshkeshin Luanice.......butur
po bashkeshortja e abdurrahmanit si do quhej?
__________________
imagine there's no countries... :)

...fjalet e zogut djali i degjoi
qau, e hengri, pastaj e leshoi...
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 14:49   #53
Guest88
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2019
Posts: 2,363
Thanks: 1,873
Thanked 731 Times in 570 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 77
Guest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėm
Re: Bashkeshort/e apo...?

Imagjino me pas burri emrin Mec ose Mic loool
Guest88 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 14:50   #54
Socio
Vetevendosje
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,831
Thanks: 7,698
Thanked 6,474 Times in 2,725 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Re: Bashkeshort/e apo...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rexhina Shiko postimin
emrin apo mbiemrin?
u pa puna do e therrass burrin rexhinice

Vetem sipas emrit;

Hajdar = Hajdarice
Mustafe= Mustafice

E keshtu me radhe
🖤 (1)
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 14:52   #55
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 13,821
Thanks: 1,514
Thanked 8,644 Times in 3,816 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 303
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Re: Bashkeshort/e apo...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga The ICEman Shiko postimin
Gocen e ke t’regjistrume Leaf?
E njejta gje asht
Ose stergjyshin e ke te regjistrum si te vdekur apo eshte votues i PD-s ose PS-s ?
Per kte po flasim jo per nickname!
Ose veten ke ndonje certifikat apo te njohin si Leaf dhe ska gja

Ndryshe nuk do egzistonte gjendja civile dhe certifikatat qe te japin tituj te caktuar.

Nqs jam gabim e pranoj un

Ligjerisht ti je beqare rri rahat tash e mos u cudit kur t’vin me ta lyp doren te shpija
Sikur me lexove mendjen! Grrrr scary. Keshtu e shoh dhe une..
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
🖤 (1)
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 14:52   #56
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 25,575
Thanks: 11,346
Thanked 9,385 Times in 6,004 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 483
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Bashkeshort/e apo...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga uj me gaz Shiko postimin
po bashkeshortja e abdurrahmanit si do quhej?
AbdurrahmanIce mer plak....kaq apo ti vej edhe pak gaz mrapa?
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
🖤 (1)
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 14:53   #57
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 36,464
Thanks: 17,377
Thanked 22,180 Times in 8,617 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 510
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Bashkeshort/e apo...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
Vetem sipas emrit;

Hajdar = Hajdarice
Mustafe= Mustafice

E keshtu me radhe
sa egoist qe jan meshkujt mire qe gruaja i merr mbiemrin, po
duan dhe ta therrasin me emrin e tyre ne vesion te shpifur
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 14:54   #58
Socio
Vetevendosje
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,831
Thanks: 7,698
Thanked 6,474 Times in 2,725 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Re: Bashkeshort/e apo...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rexhina Shiko postimin
sa egoist qe jan meshkujt mire qe gruaja i merr mbiemrin, po
duan dhe ta therrasin me emrin e tyre ne vesion te shpifur
Gruaja e ka vendin nder kambet e burrit
🖤 (1)
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 14:55   #59
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 7,139
Thanks: 0
Thanked 1,018 Times in 885 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Re: Bashkeshort/e apo...?

ramushica esht goxha emer. ne korc e kan pas perdor te vjetrit me vica. e shoqja e llazit quhej llazovice neper lagje, e filanit filanovica, e rexhit, rexhovica.
__________________
imagine there's no countries... :)

...fjalet e zogut djali i degjoi
qau, e hengri, pastaj e leshoi...
🖤 (1)
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 14:56   #60
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 25,575
Thanks: 11,346
Thanked 9,385 Times in 6,004 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 483
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Bashkeshort/e apo...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
Gruaja e ka vendin nder kambet e burrit
Jo krejt i sugurte qe deshnje te theshnje qe pervec midis kamvet e ka venin edhe n'zemer te burrit...
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
🖤 (1)
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur