Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 23-04-2014, 14:32   #61
Kulpra
A.
 
Avatari i Kulpra
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: Nė syrin e ėndrrave
Posts: 4,876
Thanks: 0
Thanked 5 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 46
Kulpra ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ajnej Shiko postimin

Pardon, une nuk shikoj fall.
Tirana zyrtare - meqe i ka marre votat tuaja ( edhe tenden ) - ka te drejte ta ftoje ke te doje atje, [! edhe Putinin !], vec a di te kendoje!
Ne ate pune s'ka te drejte t'i perzihet askush askujte.
Eshte pune qefi. E qefi zyrtar I pushtetit aktual, ka qef te tille, sepse ky pushtet ka qef, te bej qefe me serbine.

Mirepo edhe qefi, te njerezit me kulture, me etike dhe me moral njerezor, kur komshija ka dite zije - frenohen pak - shtyejn qefin e sijafetin per ndonje dite tjeter, se u vje pak turp dhe nga ndjenja njerezore e humaniteti, nuk duan te festojne nga pika e qefit ne nje dite te tille!


Por ne Tirane ndodh dicka qe ate dite nuk ka ndodhur as ne serbi.
Nderkohe qe Prishtina po shenonte [vetem verbalisht, as verbalisht fort jo, sepse Kosova udhehiqet tani nga e njejta garniture njerezish si ne Tirane] ;
Per rastin e 15 vjetorit te masakrave serbe mbi popullaten etnike shqiptare, mbi civilet e pambrojtur te nje akti gjenocidi te tentuar mbi popullin shqiptar, ne Tirane kremtohet.
Lere qe kremtohet ajo date, por u eshte dukur pak te kendojne e vallezojne ata vet, adaj kerkuan (e paguan shume shtrenjte) nje "serb qi qershi" qe t'i vej tere asaj kerrdije kulmin e merituar.

Me thuani ju tani -cfare paska ngelur nen tavoline e qe nuk qenka pire ate dite publikisht nder sy te botes se irrituar, gojehapur e pa fjale?

Folni ju lutem
Une nuk kam te drejte te votoj aty dhe ti e di shume mire qe nuk kam votuar asnjehere ne ate vend e per ate vend. Nuk ke pse me akuzon per dicka qe s'e kam bere kurre.
Per te tjerat bie dakord, perjashto faktin se popullata e thjeshte eshte turme e turma shkon nga fryn era. E turma i ka syte e verber e nuk di ta zhbiriloje situaten sic po bejme ne ketu.
Nuk me duket se kam thene kund qe jam dakord me ftesat e as me projektet. Kam thene se gjithcka qendron e "fshehur" pas tyre. Nje mendje qe mendon arrin ta kuptoje por nje popull i vobekte, jo.
Kulpra nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2014, 14:56   #62
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,157
Thanks: 6,136
Thanked 6,585 Times in 3,232 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 279
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Realisht ne jete reale , njerezit s'kane komplekse kaq te Thella . Kane Halle dhe Pune me te rendesishme qe I pret dita dites ...k'te e kam vertetuar me syte e mi ...qe njerezit e gjejne 1 fare gjuhe/ mirekuptimi mes njeri tjetrit edhe nese jane hasem . K'to jane komplekse virtuale , mos te perjashtoj edhe faktin e tv- se media qe jane bźre me keq se forumet dhe nuk sjellin Asgje te shendoshe / dobishme ..


Ps ... Eshte 1 dore e krimbur, qe ndez debate te tilla ne pergjithesi ...
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2014, 15:46   #63
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 4,053
Thanks: 332
Thanked 340 Times in 240 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

TV Klan: https://www.youtube.com/watch?v=NRsRHXUwKTs
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2014, 15:54   #64
chatter
Anėtar i ri
 
Data e antarėsimit: Apr 2014
Vendndodhja: EU and Beyond
Posts: 5
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
chatter do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

jena mire kshu si jena; t'mira perhere do kena'
vive le république
chatter nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2014, 17:18   #65
Ajnej
Restaurator Orbis
 
Avatari i Ajnej
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Dardania Parva
Posts: 3,083
Thanks: 20
Thanked 65 Times in 58 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Ajnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Realisht ne jete reale , njerezit s'kane komplekse kaq te Thella . Kane Halle dhe Pune me te rendesishme qe I pret dita dites ...k'te e kam vertetuar me syte e mi ...qe njerezit e gjejne 1 fare gjuhe/ mirekuptimi mes njeri tjetrit edhe nese jane hasem . K'to jane komplekse virtuale , mos te perjashtoj edhe faktin e tv- se media qe jane bźre me keq se forumet dhe nuk sjellin Asgje te shendoshe / dobishme ..


Ps ... Eshte 1 dore e krimbur, qe ndez debate te tilla ne pergjithesi ...

Gjithesesi eshte nje dore e krimbur qe helmon rinine shqiptare te tiranes e gjithe shqiperise, me antivlera kulturore, inferioritet ndaj nje populli te eger dhe sentimentalizem serb.
E nderkohe ne menyre permanente pjerdh nga goja antishqiptarizem dhe urrejtje praktikisht etnike ndaj shqiptareve qe jane bartes te vlerave me te larta civilizuese e kulturore shqiptare, duke shpifur e trilluar papushim gjera qe nuk i paramendon dot as armiku me i urryer i kombit shqiptar.

Nderkohe qe ty te pengoka denimi i nje shemtie dhe akti te tille antishqiptar edhe ne menyre verbale!
Nje njeri qe nuk e denon kete veper mizantrope, antinjerzore, poshteruese e johumane,- nuk eshte njeri - por nje bishe e eger mali, qe po e lejuam ushqehet me gjak e mish njeriu.
Ky eshte kanibalizem.
__________________
Aeneas Dardanus
Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...
Ajnej nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2014, 20:07   #66
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 4,053
Thanks: 332
Thanked 340 Times in 240 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Tani, t'rrimė shtremt e t'flasim drejt.
Pse 10-20, por edhe sikur 200 tė jenė, qė shkruajnė se nuk duan bashkim kombėtar e nuk i duan shqiptarėt brenda e jashtė kufijve, nuk ka asgjė pėr t'u habitur. Ata janė e do tė jenė. Fatmirėsisht, janė pakica, prandaj ėshtė njė gjė qė rregullohet. Fatkeqėsisht, janė njė pjesė tepėr aktive nė internet, dhe tė japin pėrshtypje tė gabuara pėr x popullata nė Shqipėri apo Kosovė.
Nuk do tė djegim jorganin pėr njė plesht.

Situata ėshtė kjo. Ribashkimin Shqipėri-Kosovė, po e pengojnė dhe po mundohen ta shtyjnė sa mė shumė tė jetė e mundur, forcat politike aktuale nė Shqipėri e Kosovė. Ky ėshtė problemi mė i madh i joni, qė duhet ta diskutojmė sesi o tė fusim nė agjendėn e kėtyre politikanėve ribashkimin, ose sesi tė shtyjmė popullatat qė tė votojnė pėr politikanė qė e kanė si synim ribashkimin, ose sesi tė bėjmė njė revolucion e t'i hedhim nė det tė gjithė ata politileshė e mbeturina qė janė kundra ribashkimit.

Nuk habitem fare sikur thirrja e Ēoliēit nė Tiranė tė jetė porositur nga njė politikan me famė nė Tiranė ose nė Prishtinė, pėr tė prishur mendjet e 5 milionė shqiptarėve nė Shqipėri e Kosovė, e pėr tė penguar ca mė tepėr ribashkimin pasi e kanė parė qė mezi po i mbajnė pengesat qė kanė vėnė deri tani.

Gjėja mė e vogėl qė mund tė bėjmė tani pėr tani, ėshtė bojkotimi i plotė i TV Klanit, dhe pėrhapja e mesazheve kundra kėtij televizioni. Nė botėn e sotme, bojkoti e kundėrmarketingu, tė godasin mė keq se plumbat.
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2014, 20:23   #67
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 4,053
Thanks: 332
Thanked 340 Times in 240 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Aleanca Kuq e Zi e Kreshnik Spahiut grumbulloi 10 196 vota (0.59%) nė zgjedhjet e 2013-ės, nga 1.724.776 vota tė vlefshme. Pa hyrė te gabimet e kėsaj partie qė ēuan nė mosvotimin e saj, duhet tė theksojmė qė ndoshta 10-30 mijė persona janė ata qė do tė bėnin gjithēka pėr ribashkim. Sondazhet e kryera nga Gallup tregojnė ndryshe, qė mė shumė se 65% e popullatės nė Shqipėri janė pro ribashkimit. Kjo tregon qė nė zgjedhje kanė frikė tė thonė tė vėrtetėn, kurse nė sondazhe nuk e kanė problem pasi e dinė qė nuk i kėrcėnon njeri.

Si do t'ia bėjmė qė t'ua heqim kėtė frikė shqiptarėve?
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-04-2014, 02:49   #68
Superman
Man of Steel
 
Avatari i Superman
 
Data e antarėsimit: Oct 2012
Vendndodhja: Hic Et Ubique
Posts: 1,470
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 46
Superman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Kuvendi miraton Gjykatėn Speciale:
Do hetojė UĒK-nė pėr krime lufte


Rexhep Qosja kundėr Gjykatės Speciale: Mund tė shpik rezultate

PRISHTINĖ- Kuvendi i Kosovės miratoi me 89 vota pro, 22 kundėr dhe 2 abstenim themelimin e Gjykatės Speciale pėr krime lufte dhe vazhdimin e mandatit tė EULEX-it.

Nė fjalėn e tij kryeministri Hashim Thaēi tha para votimit se krijimi i Gjykatės Speciale pėr krimet e luftės ėshtė fyese dhe padrejtėsi.

Sipas tij, kosovarėt nuk kanė bėrė luftė pushtuese por ēlirimtare. Ai tha se ky ėshtė vendimi mė i vėshtirė qė kanė qė duhet tė merrnin deputetėt e Kuvendit, e megjithatė i ftoi tė votonin nė favor tė themelimit pasi e drejta ėshtė nė anėn e Kosovės.

ORA 13:30, KUVENID MIRATON GJYKATĖ SPECIALE

Me kėrkesė tė kryetarit tė Kuvendit, Jakup Krasniqi, parlamenti votoi me 93 vota pro dhe 15 kundėr pėr shmangien e Rregullores sė Kuvendit, nė mėnyrė qė tė pėrshpejtohen procedurat pėr projektligjet pėr vazhdimin e mandatit tė EULEX-it dhe themelimin e Gjykatės Speciale.

Themelimi i Gjykatės Speciale pėr krime lufte, erdhi pas raportit tė senatorit zvicerian Dick Marty, ku thuhet se disa individė brenda radhėve tė UĒK-sė qė kanė kryer krime gjatė luftės sė fundit.

ORA 11:20, PDK, LDK, AAK POR-THEMELIMIT TĖ GJYKATĖS, VEĖVENDOSJA KUNDER

Liderėt e Grupeve Parlamentare tė PDK-sė LDK-sė dhe AAK-sė janė shprehur pro themelimit tė Gjykatės Speciale pėr t'i dėnuar krimet e pretenduara tė UĒK-sė, ndėrsa Vetėvendosja ėshtė shprehur kundėr.

Adem Grabovci i PDK-sė ka thėnė se pavarėsisht se Gjykata ėshtė e padrejtė deputetėt e PDK-sė do tė votojnė pro themelimit tė saj.

Edhe Ismet Beqiri i LDK-sė ka thėnė se lufta e UĒK- sė ka qenė e drejtė por Gjykata duhet tė themelohet pėr t'i hequr tė gjitha dyshimet se ka pasur krime gjatė luftės. Ai ka thėnė se deputetėt e LDK-sė do tė votojnė pro themelimit tė Gjykatės.

Edhe kreu i Grupit Parlamentar i AAK-sė, Ardian Gjini ka thėnė se ėshtė nė tė mirė tė Kosovės themelimi i Gjykatės Speciale e mos t'i lihet ndėrkombėtarėve tė themelojnė Tribunal ndėrkombėtarė pėr Kosovėn.Ai ka thėnė se pikėrisht Qeveria e Kosovės ėshtė fajtore pse ka ardhur deri te ky moment dhe drejtėsia s'ka vepruar pas raportit tė Dick Martyt.

"Ėshtė nė tė mirėn e Kosovės t'i hapim dyer dhe tė themelohet njė Gjykatė para se tė formohet njė Tribunal ndėrkombėtarė pėr Kosovėn", ka thėnė ai.

ORA 11:00, THAĒI: KY DO TĖ JETĖ VENDIMI MĖ I VĖSHTIRĖ
Kryeministri i Kosovės, Hashim Thaēi nė fjalėn e tij u shpreh se ky do tė jetė vendimi mė i vėshtirė i marrė ndonjėherė pėr tė gjithė deputetėt e Kuvendit; ngritja e gjykatės ku tė akuzuar janė luftėtarėt e UĒK-sė.

"Ne duhet ta ruajmė besimin e plotė nė SHBA dhe BE", ka thėnė Thaēi, teksa ka folur pėr Gjykatėn.Ai ka thėnė se bashkė duhet tė kalohet kjo sfidė e madhe pėr Kosovėn.

"Nuk kemi shumė opsione shumė. Kemi vetėm njė opsion tė bashkėpunojmė me SHBA, BE dhe tė formojmė kėtė Gjykatė", ka shtuar ai.

10:00, DEPUTETĖT VENDOSIN TĖ DISKUTOJNĖ PĖR GJYKATĖN SPECIALE
“Sipas rregullores, ēdo material qė vjen duhet tė pres dhjetė ditė, e pas dhjetė ditėve tė hyjė nė rend tė ditės nė seancė, por nė rastin konkret mund tė diskutohet edhe nesėr, por pėr kėtė duhet tė kemi njė shmangie nga rregullorja”, ka thėnė dje kreu i Kuvendit tė Kosovės, Jakup Krasniqi.

Sot do tė diskutohet edhe pėr zgjatjen e mandatit tė EULEX-it, kėrkesė kjo e bėrė nga presidentja Atifete Jahjaga dhe e pranuar nga Catherin Ashton, Pėrfaqėsuesja e Lartė e Bashkimit Evropian pėr Politikė tė Jashtme.


(esh/shqiptarja.com)
__________________
Hic Et Ubique
Superman nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2014, 13:43   #69
Kulpra
A.
 
Avatari i Kulpra
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: Nė syrin e ėndrrave
Posts: 4,876
Thanks: 0
Thanked 5 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 46
Kulpra ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Sapo me informuan se pronari i vertete i Klan Tv eshte nje serb, qe momentalisht gjendet ne Burebi (burg ne Serbi) me mbiemer Mishkoviqi.

Nga kerkimet e mia ne internet me rezulton ky tip:Besoj se kjo shpjegon me se miri ftesen e Zdravkos.
Kulpra nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2014, 15:51   #70
Ajnej
Restaurator Orbis
 
Avatari i Ajnej
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Dardania Parva
Posts: 3,083
Thanks: 20
Thanked 65 Times in 58 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Ajnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kulpra Shiko postimin
Sapo me informuan se pronari i vertete i Klan Tv eshte nje serb, qe momentalisht gjendet ne Burebi (burg ne Serbi) me mbiemer Mishkoviqi.

Nga kerkimet e mia ne internet me rezulton ky tip:Besoj se kjo shpjegon me se miri ftesen e Zdravkos.
[Shih ti, a nuk qenka "pronar i klanit" Salihu a?!! ]
kjo nuk e spjegon ftesen e zdravkos, kjo vetem sa e ben akoma me te erret nje iniciative te tille anakronike dhe krejtesisht qesharake e ne kundershtim me trendet e mendimit te sotem politik.
__________________
Aeneas Dardanus
Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...
Ajnej nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2014, 15:54   #71
Kulpra
A.
 
Avatari i Kulpra
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: Nė syrin e ėndrrave
Posts: 4,876
Thanks: 0
Thanked 5 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 46
Kulpra ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Jo pra, ky fshihet pas te gjitheve. Mendova se ju intereson e verteta ndaj dhe e solla.
Kulpra nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2014, 15:56   #72
Ajnej
Restaurator Orbis
 
Avatari i Ajnej
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Dardania Parva
Posts: 3,083
Thanks: 20
Thanked 65 Times in 58 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Ajnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kulpra Shiko postimin
Jo pra, ky fshihet pas te gjitheve. Mendova se ju intereson e verteta ndaj dhe e solla.
mire bere qe e sole -por kur te thoja une qe klani nuk eshte I 'saliut' ti kembengulje se eshte ani qe po ky klan e rrezoi Salihun dy here nga pushteti.
__________________
Aeneas Dardanus
Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...
Ajnej nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2014, 16:03   #73
Kulpra
A.
 
Avatari i Kulpra
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: Nė syrin e ėndrrave
Posts: 4,876
Thanks: 0
Thanked 5 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 46
Kulpra ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ajnej Shiko postimin
mire bere qe e sole -por kur te thoja une qe klani nuk eshte I 'saliut' ti kembengulje se eshte ani qe po ky klan e rrezoi Salihun dy here nga pushteti.
Une nuk kam kembengulur ne kete pike. Mos e ke fjalen per debatuesit e tjere?!
Kulpra nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2014, 16:13   #74
Ajnej
Restaurator Orbis
 
Avatari i Ajnej
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Dardania Parva
Posts: 3,083
Thanks: 20
Thanked 65 Times in 58 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Ajnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kulpra Shiko postimin
Une nuk kam kembengulur ne kete pike. Mos e ke fjalen per debatuesit e tjere?!
ke te drejte - ashtu dicka, aty dikund e kasha llafin me ate replike
__________________
Aeneas Dardanus
Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...
Ajnej nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2014, 19:22   #75
bindi
dolcinio
 
Avatari i bindi
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Ne bregdet
Posts: 1,884
Thanks: 5
Thanked 11 Times in 9 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
bindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Che Shiko postimin
Supermen , pse po i mbyll temat ???
Mire e ke edhe mua me ka bere pershtypje,mbase i duket vetja vertet supermen...
bindi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2014, 20:17   #76
CERMENIKASI
I LARGUAR
 
Avatari i CERMENIKASI
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 1,632
Thanks: 327
Thanked 431 Times in 242 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
CERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Citim:
Sapo me informuan se pronari i vertete i Klan Tv eshte nje serb, qe momentalisht gjendet ne Burebi (burg ne Serbi) me mbiemer Mishkoviqi.
Nėse kjo asht e vėrtetė,atėhere kemi kėtu shembullin ma tė mir pėr tė kuptue se me ēfar djallėzi veprojnė serbėt!
__________________
Jam gegė por mos ma shajė kush Toskėrinė
CERMENIKASI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2014, 20:19   #77
Kulpra
A.
 
Avatari i Kulpra
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: Nė syrin e ėndrrave
Posts: 4,876
Thanks: 0
Thanked 5 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 46
Kulpra ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga CERMENIKASI Shiko postimin
Nėse kjo asht e vėrtetė,atėhere kemi kėtu shembullin ma tė mir pėr tė kuptue se me ēfar djallėzi veprojnė serbėt!
Eshte shume e vertete. Lajmi eshte i sigurt.
Kulpra nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2014, 20:25   #78
Superman
Man of Steel
 
Avatari i Superman
 
Data e antarėsimit: Oct 2012
Vendndodhja: Hic Et Ubique
Posts: 1,470
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 46
Superman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga CERMENIKASI Shiko postimin
Nėse kjo asht e vėrtetė,atėhere kemi kėtu shembullin ma tė mir pėr tė kuptue se me ēfar djallėzi veprojnė serbėt!
Nuk eshte djallezi Serbe kjo. Shume kredit po i ipet Serbeve. Ky eshte thellesisht mosinformin si pasoje e dizinformimit dhe e moskokcarjes qe karakterizon shume segmente te shoqerise tone. Prioritetet tona si politike e si popull jane te paqarta dhe rron nje rremuje qe e lejon kedo te bej ne Shqiperi si te doje. Kjo e con popullin mos jete i vetdijshem per ate qe po ndodh por vec ti pergjigjet stimulusve te jashtem ne menyre sa me instiktive, dmth primitive.
__________________
Hic Et Ubique
Superman nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2014, 20:40   #79
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,422 Times in 6,365 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Question Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ajnej Shiko postimin
mire bere qe e sole -por kur te thoja une qe klani nuk eshte I 'saliut' ti kembengulje se eshte ani qe po ky klan e rrezoi Salihun dy here nga pushteti.
Pak si kontradiktore me duket me mua?????????????
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-04-2014, 05:33   #80
Ajnej
Restaurator Orbis
 
Avatari i Ajnej
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Dardania Parva
Posts: 3,083
Thanks: 20
Thanked 65 Times in 58 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Ajnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Superman Shiko postimin
Nuk eshte djallezi Serbe kjo.
Po e kujte pra?

Citim:

Shume kredit po i ipet Serbeve.
Une kam pershtypjen se po ta marrin pa te pyetur.
__________________
Aeneas Dardanus
Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...
Ajnej nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur