Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Forum-Al.com > Rregullorja e forumit

Rregullorja e forumit Ėshtė e rėndėsishme tė lexohet dhe respektohet nga tė gjithė ne!

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Temė e mbyllur
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 07-01-2010, 02:15   #1
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,270
Thanks: 7,177
Thanked 3,332 Times in 1,355 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Exclamation Ju lutem lexoni rregulloren pėrpara se tė postoni!

Mire se erdhet ne Forum-Al!

Regjistrimi ne kete forum eshte i mundur per te gjithe! Ne insistojme qe rregullat e meposhtme te lexohen dhe respektohen. Eshte detyre e juaja te shikoni here pas here kete seksion pasi mund te kete modifikime. Thyerja e rregullores se meposhtme mund te rezultoje ne nje Paralajmerim & Verejtje ose Ban ne varesi te situates. Te gjitha vendimet e Administratorit & Moderatoreve jane perfundimtare!

Gjuha e forumit eshte gjuha shqipe dhe perdorimi i gjuheve te tjera ne kete forum eshte i ndaluar.

1. Sjellja ne forum:

Nuk do te tolerohet asnje sjellje apo qendrim rracist ndermjet anetareve. Postime te tilla do te fshihen pa asnje paralajmerim. Ketu perfshihen edhe avataret. Kjo mund te coje edhe ne perjashtimin tuaj nga forumi. Sulme personale kundrejt anetareve nuk do te tolerohen. Nje sjellje te tille e marrim shume seriozisht. Jeni te mirepritur te debatoni apo te tregoni pikepamjet dhe opinionet tuaja, por ne menyre te respektueshme dhe te kulturuar. Ne nuk tolerojme asnje lloj vulgariteti. Nese nje anetar tregon nje sjellje te tille do paralajmerohet 1 here, por nese anetari/ja do ta perserise sjelljen e tij/saj me ofendime/vulgaritete, do te denohet me BAN pa paralajmerim tjeter.


2. Tema te perseritura:

Mos hapni te njejten teme ne nenforume te ndryshme. Para se te filloni nje teme te re, perdorni opsionin e kerkimit “Kerko” per tema te ngjashme. Temat e dyfishta do te fshihen ndaj luteni qe temat t’i hapni ne nenforumet e duhura.

3. Grafika, avataret dhe firma:

Ne avataret qe do te perdorni nuk lejohet te vendosni link per ne vend tjeter te formes [url] [url]. Nje gje e tille eshte e mundur vetem me lejen e Admin-it ndaj nese keni nje kerkese te tille, mund t’i dergoni nje PM.
Perdorimi i nje avatari apo nje firme per te sulmuar nje anetar tjeter eshte e ndaluar. Admin-i / Moderatoret ruajne te drejten te levizin avatarin apo firmen ne cdo kohe pa paralajmeruar per nje gje te tille.

4. Spam, postime dhe reklama:

Evitoni te postoni link-e te ndryshme te cilat dergojne ne adresat tuaja personale pasi kjo gje nuk lejohet pa lejen e Admin-it. Postoni vetem nese ka te beje me temen ne fjale ose dicka qe vlen per temen. Gjithashtu nese ne postimin origjinal tuajin deshironi te shtoni/modifikoni ndonje gje, ju lutemi te perdorni butonin “Edit” dhe jo te beni nje postim tjeter ne te njejten teme. Evitoni postimet per reklamime te cdo lloj forme nese nuk ka lidhje me temen ku do postoni.

5. Pseudonime te ndryshme:

Ju keshillojme te regjistroni vetem nje pseudonim per person. Nese per arsye personale deshironi te regjistroni edhe nje llogari tjeter, ne kete gje e lejojme por duhet qe ta vini Admin-in ne dijeni qe po e beni dicka te tille. Ne qofte se kete gje e beni per filluar diskutime apo sherre me anetare te tjere , do te denoheni me BAN. Kujdes: Administratori ne rregullin e mesiperm ka fuqi te plote dhe nese jeni te mendimit te vazhdoni nje lufte personale kundrejt forumit, adresa e emailit dhe ip-ja juaj do te behen publike.

6. Pakenaqesi:

Anetaret mund te jene te pakenaqur me vendimet e Administratorit apo Moderatoreve, (duke perfshire edhe anetaret). Sidoqofte pakenaqesite, kritikat nuk duhen te postohen ne temat ku diskutohet pasi kjo mund te coje ne ofendime dhe degradim te temave. Ju lutemi t’i dergoni nje PM personit ne fjale dhe jo te prishni temat.

7. Mosrespektim te stafit te Forumit:

Cdo abuzim kundrejt stafit apo menaxhimit te forumit do te sjelle perjashtimin e menjehershem te anetarit!


8. Jo CAPS LOCK, link-e reklamash:

Fjali te plota me Caps Lock nuk lejohet te postohen ne forum pasi konsiderohen si e "bertitur" dhe "vulgare". Kjo i ndalohet dhe stafit kur u ben verejtje anetareve. Po ashtu shkrime me tekste te zgjatura nga fillimi deri ne fund me ngjyra apo bold veshtiresojne leximin nga ana e anetareve te tjere dhe keshillohet evitimi i praktikimit te tyre ne kete lloj menyre.
Gjithashtu nuk lejohet qe me ane te PM te behen reklama te siteve personale (si dhe tema si psh "Kerkohet Staf" , "Shikoni Adresen time" , link-e me referencat tuaja emer/id etj…etj ). Kjo konsiderohet SPAM , Reklame , postim i kote. Administratori rezervon te drejtat te vendose cfare do vendoset dhe te hiqet ne cdo moment!

9. Paralajmerimet & Verejtjet:

Ne nuk japim paralajmerime te kota dhe pa nje arsye te vlefshme. Sidoqofte per ata qe kane dhene dhe duan te japin kontributin e tyre per mbarevajtjen e forumit, jane te lutur te perdorin butonin e raportimit per cdo postim qe ju duket kunder rregullores dhe stafi drejtues i forumit do te marre masat e duhura.

10. Llogaria juaj:

Llogaria juaj ne Forum-Al dhe informacionet personale qe ju hidhni ne kete forum nuk do mund te fshihen me vone pasi ndikojne ne prishjen e struktures se forumit.


Ju faleminderit pėr bashkėpunimin.

Me respekt stafi i Forum-Al.com
__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė  
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur