Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 10-10-2019, 18:36   #1
Pjer Thomas
V.I.P
 
Avatari i Pjer Thomas
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 1,420
Thanks: 21
Thanked 184 Times in 153 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Rama-Vuēiē-Zaev shtrėngojnė duart: Nuk do presim Bashkimin Evropian, s’jemi prioritet

Nje minishengen po konfigurohet ne Ballkan
http://top-channel.tv/2019/10/10/ram...oritet-i-tyre/
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2019, 20:05   #2
Pjer Thomas
V.I.P
 
Avatari i Pjer Thomas
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 1,420
Thanks: 21
Thanked 184 Times in 153 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Re: Rama-Vuēiē-Zaev shtrėngojnė duart: Nuk do presim Bashkimin Evropian, s’jemi prior

siē duken bathet, Palloshit, Viēit dhe Zorres iu sos durimi
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2019, 22:13   #3
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,911
Thanks: 881
Thanked 1,671 Times in 980 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Re: Rama-Vuēiē-Zaev shtrėngojnė duart: Nuk do presim Bashkimin Evropian, s’jemi prior

Kjo marreveshje pa perfshire Kosoven eshte po aq serioze sa ēitjanet e Rames.
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2019, 22:29   #4
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 12,433
Thanks: 184
Thanked 1,417 Times in 1,067 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 137
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Re: Rama-Vuēiē-Zaev shtrėngojnė duart: Nuk do presim Bashkimin Evropian, s’jemi prior

Serbia do beje tregeti te lire ne Shqipčri edhe ne po ashtu. Vetem se ne nuk kemi cfare te tregetojme, ekonomia jone nuk prodhon asgje.
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2019, 22:39   #5
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 7,116
Thanks: 147
Thanked 945 Times in 544 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
ZET ka mbyllur reputacionin
Re: Rama-Vuēiē-Zaev shtrėngojnė duart: Nuk do presim Bashkimin Evropian, s’jemi prior

KJo teori ka 20 vjet. Qe te mos zgjeronin Europen, kishte disa propozime. Njeri, ishte qe te krijohet nje Europe e nje nivel me te ulet. Greqia nuk ishte dakord 10 vjetet e pare sepse flitet per bote te Dyte, dhe ajo kishte hyre ne te Paren. Me sa duket i kane dhene karar te nxjerrin nga falimentimi Greqine duke i dhene ne dore burimet e Ilirikut.

Me hajvane dhe race me te felliqur se ajo qe drejton Shqiperine nuk gjendet ne glob.
ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2019, 23:03   #6
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,275
Thanks: 353
Thanked 637 Times in 464 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Re: Rama-Vuēiē-Zaev shtrėngojnė duart: Nuk do presim Bashkimin Evropian, s’jemi prior

Le te lulzojn droga e trafiklliqet ne Ballkanin Perendimor - me to do ēahet rrethimi brukselist. Si vika puna, de more de ...
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2019, 23:13   #7
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 7,116
Thanks: 147
Thanked 945 Times in 544 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
ZET ka mbyllur reputacionin
Re: Rama-Vuēiē-Zaev shtrėngojnė duart: Nuk do presim Bashkimin Evropian, s’jemi prior

Nuk ka te beje asgje se cfare bejme ne. Ka te beje se cilet jemi ne, dhe ne nuk kemi asgje qe na lidh me kriminelet e races dhe historise sone. Kur dikujt nuk i japin buke dh ei mbyllin deren ne fytyre, ai person nuk duhet te lype cdo dite, por te mesoje si t'ja dale ose vetem ose me te dredhuar, ne se nuk i dhimbset jeta.
ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2019, 23:29   #8
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 16,005
Thanks: 893
Thanked 1,516 Times in 1,131 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 125
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Re: Rama-Vuēiē-Zaev shtrėngojnė duart: Nuk do presim Bashkimin Evropian, s’jemi prior

Me plasi trapi mua me shku ne shkup apo ne beograd me karte identiteti...t'dhifsha tregtine e lire me vende qe sprodhojne asgje..vetem pleh nacionalist.
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2019, 23:37   #9
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,460
Thanks: 15,939
Thanked 9,437 Times in 6,373 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 404
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Rama-Vuēiē-Zaev shtrėngojnė duart: Nuk do presim Bashkimin Evropian, s’jemi prior

Parada e Krenarisė- dėshmi e civilizimit

https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=W7czM85WHa4

PS....duke marre parasysh eksperiencat e kaluara....a ka hulumtime cili ambasador apo i deguar i posaqem ka marre pjese????

Naten e mire.

Ambasada Amerikane deklarohet rreth vizitės sė Grenell nė Prishtinė dhe Beograd

http://rtv21.tv/ambasada-amerikane-d...e-dhe-beograd/

TUNGI.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-10-2019, 16:21   #10
Pjer Thomas
V.I.P
 
Avatari i Pjer Thomas
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 1,420
Thanks: 21
Thanked 184 Times in 153 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Re: Rama-Vuēiē-Zaev shtrėngojnė duart: Nuk do presim Bashkimin Evropian, s’jemi prior

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
Me plasi trapi mua me shku ne shkup apo ne beograd me karte identiteti...t'dhifsha tregtine e lire me vende qe sprodhojne asgje..vetem pleh nacionalist.

tanku, nuk eshte problemi te shkosh ti atje, por te vijne ata tek plazhet tona
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-10-2019, 16:46   #11
Pjer Thomas
V.I.P
 
Avatari i Pjer Thomas
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 1,420
Thanks: 21
Thanked 184 Times in 153 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Re: Rama-Vuēiē-Zaev shtrėngojnė duart: Nuk do presim Bashkimin Evropian, s’jemi prior

ajo qe me ka pelqyer ne kete levizje politike e dipllomatike :grin: eshte deklarata e Palloshit, e pasuar edhe nga dy kryeministrat e tjere;

s’jemi prioriteti i tyre
me i fjale, ata nuk po na duan, ne i duam ata , nuk e dime se ē’kane qe po na rrijne larg

me kete loje, Palloshi dhe dy miqte e tij, ua lane topin ne dere BE-s / EU-s

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Pjer Thomas : 13-10-2019 nė 16:50
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-10-2019, 16:49   #12
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,511
Thanks: 3,656
Thanked 2,951 Times in 1,999 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Rama-Vuēiē-Zaev shtrėngojnė duart: Nuk do presim Bashkimin Evropian, s’jemi prior

Tani kėta kanė ndėrmend qė tė ringjallin Lėvizjen e tė Paangazhuarve?
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-10-2019, 16:57   #13
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 6,850
Thanks: 2,560
Thanked 2,539 Times in 1,322 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 132
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Re: Rama-Vuēiē-Zaev shtrėngojnė duart: Nuk do presim Bashkimin Evropian, s’jemi prior

Ky idiot duhet te shkarkohet nga posti kryeministrit.

Tash do e shohe inferioritetin e tij intelektual kundrejt Albinit. Se u mesu me Hashima e Ramusha.
__________________
Remember, today is the tomorrow you thought about yesterday.
Hawk nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-10-2019, 17:36   #14
Pjer Thomas
V.I.P
 
Avatari i Pjer Thomas
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 1,420
Thanks: 21
Thanked 184 Times in 153 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Re: Rama-Vuēiē-Zaev shtrėngojnė duart: Nuk do presim Bashkimin Evropian, s’jemi prior

djema, mos u nxitoni ne gjykim, bota sot po shkon drejt levizjes se lire te njerzeve dhe mallrave, keshtu qe edhe vendet e ballkanit nuk kane se si ti shmangen kesaj rryme qe nuk ka noi gjo te keqe.
serbet qe shkojne per turizem ne Mal te Zi apo Greqi, pse te mos shkojne edhe ne Shqiperi.
sikur 1 milion serbe nga 1 mij euro qe mund te lejne per turizem, ja ku i thone 100 milion euro, nje pakete ku mund te blesh teknollogji.
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-10-2019, 17:48   #15
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,666
Thanks: 4,313
Thanked 4,620 Times in 3,074 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 249
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Rama-Vuēiē-Zaev shtrėngojnė duart: Nuk do presim Bashkimin Evropian, s’jemi prior

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pjer Thomas Shiko postimin
djema, mos u nxitoni ne gjykim, bota sot po shkon drejt levizjes se lire te njerzeve dhe mallrave, keshtu qe edhe vendet e ballkanit nuk kane se si ti shmangen kesaj rryme qe nuk ka noi gjo te keqe.
serbet qe shkojne per turizem ne Mal te Zi apo Greqi, pse te mos shkojne edhe ne Shqiperi.
sikur 1 milion serbe nga 1 mij euro qe mund te lejne per turizem, ja ku i thone 100 milion euro, nje pakete ku mund te blesh teknollogji.
qe tani mund te vemi bast per 100 vitet e ardhshme, qe serbet nuk e bejne, paēka qe shume do te deshironit agjene be ke juve te ndodhi kjo, por nuk e bejne.

Edhe sot e kesaj dite serbet ikin ke Hellaqet, ke Malagora, por ke Odhbenia nuk vijne.Po ēfare teknologjie paketash do shifni, nuk keni per ta pare akoma nje qashtu.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg IMG_0131.jpg (24.1 KiloByte, 48 shikimet)
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-10-2019, 17:52   #16
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,511
Thanks: 3,656
Thanked 2,951 Times in 1,999 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Rama-Vuēiē-Zaev shtrėngojnė duart: Nuk do presim Bashkimin Evropian, s’jemi prior

Kam pershtyypjen qe nuk kemi te bejme me nje projekt konkret por me nje perpjekje per ti bere presion BE-se.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-10-2019, 17:57   #17
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,666
Thanks: 4,313
Thanked 4,620 Times in 3,074 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 249
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Rama-Vuēiē-Zaev shtrėngojnė duart: Nuk do presim Bashkimin Evropian, s’jemi prior

po ēfare presioni do i beje BE-se ? e ka bere Shqiperine me dosje kriminale para gjithe juropes dhe do beje minishengen me Serbine e Maqodonine.

Nga nje vend qe do duhet te ishte tre hapa e me shume para Serbise e Maqodonise, ky ik e ju vihet mbrapa pordheve te tyre per projekte koti.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-10-2019, 18:04   #18
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,511
Thanks: 3,656
Thanked 2,951 Times in 1,999 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Rama-Vuēiē-Zaev shtrėngojnė duart: Nuk do presim Bashkimin Evropian, s’jemi prior

Ne nuk po diskutojme se cili eshte Edi Rama, etj. Ne po diskutojme nje iniciative te tre shteteve. Kur kerkon te antaresohesh ne BE, ndermjet shume gjerave pranon edhe disa kufizime ne politiken e jashtme ne menyre qe ti pershtatesh politikes se jashtme qe ndjek BE megjithese BE e vuan faktin qe nuk ka nje politike te jashtme te mirefillte dhe shtetet antare kane shume liri ne kete ceshtje. Ne momentin qe disa shtete krijojne nje union te ri ndermjet tyre kjo do te thote qe ndermjet te tjerave do perpiqen qe te afrojne qendrimet e tyre ne lidhje me disa ceshtje te politikes se jashtme.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-10-2019, 18:29   #19
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 5,025
Thanks: 1,379
Thanked 2,275 Times in 1,279 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: Rama-Vuēiē-Zaev shtrėngojnė duart: Nuk do presim Bashkimin Evropian, s’jemi prior

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pjer Thomas Shiko postimin
siē duken bathet, Palloshit, Viēit dhe Zorres iu sos durimi
Dhe ti mendon se Palloshi e ka seriozisht, apo e ka nga mendja e tijė....
Palloshėt tanė po tė kishin [email protected] pėr kėto ide, kishin vėnė nė zbatim idetė e Arbėn Xhaferrit....
pastaj mund edhe tė diskutonin pėr idetė e Vuēiēėve
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-10-2019, 20:22   #20
Pjer Thomas
V.I.P
 
Avatari i Pjer Thomas
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 1,420
Thanks: 21
Thanked 184 Times in 153 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Re: Rama-Vuēiē-Zaev shtrėngojnė duart: Nuk do presim Bashkimin Evropian, s’jemi prior

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
qe tani mund te vemi bast per 100 vitet e ardhshme, qe serbet nuk e bejne, paēka qe shume do te deshironit agjene be ke juve te ndodhi kjo, por nuk e bejne.

Edhe sot e kesaj dite serbet ikin ke Hellaqet, ke Malagora, por ke Odhbenia nuk vijne.Po ēfare teknologjie paketash do shifni, nuk keni per ta pare akoma nje qashtu.

pirato, ēdo vit e me shume, une shoh qe serbet po vijne gjithnje e me teper, maqedonsit po ashtu,
turizmi ne shqiperi po zhvillohet gjithnje e me shume, pavarsisht disa te metave qe vihen re nga mungesa e eksperiences,
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur