Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Trojet shqiptare

Trojet shqiptare Ēdo gjė mbi trojet shqiptare: Shqipėria, Kosova, Maqedonia, Mali Zi, Ēamėria. Ēfarė i bėn trojet nga vini ju mė tė veēanta?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Temė e mbyllur
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-07-2019, 18:30   #601
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,669
Thanks: 1,832
Thanked 2,513 Times in 1,408 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Re: Komunitetet Minoritar brenda "Shqiperise se Madhe"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
nuk e di sjam e bindur qe globalizmi sjell zhvillim , Lumi mund te na thone me mire pse I pelqen aq shume me fakte ….
C'zhvillim sjellka globalizimi sipas Lumit?
Globalizimi ėshtė kryekėput njė organizim i degjenerimit njerėzor.
Pse u dashka vjedhur, asimiluar njė komb me kulturėn dhe traditat e tij qė tė jetokemi me mė shumė tė ardhura apo tė mira materiale ( gjė qė unė e dyshoj tė ndodh )
Pse u dashkan pėrdorur ca manikinė pervers pėr t'na udhėhequr sipas metodikės 'bėj si them unė por mos bėj si bėj unė"
Pse u dashkan pėrdorur ca manikine tė tjera tė pėrdoren si tjegulla mbrojtėse tė manikenėve global?
Globalizimi sjell tė mira materiale dhe prosperitet pėr njė grup tė vogėl individėsh qė pėrbėjnė jo mė shumė se 5 % tė njerėzimit ndėrsa pėr pjesėn tjetėr pėrdoren si top pėr eksperimentime "moderne"
Nuk na duhet pasuria kur truri na ėshtė zgjebosur nga makutėria.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i par pėlqehet nga
i vjetėr 11-07-2019, 18:33   #602
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 17,072
Thanks: 13,051
Thanked 7,992 Times in 4,667 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 232
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: Komunitetet Minoritar brenda "Shqiperise se Madhe"

I ben per vete glamour shume njerezine , po harrojn qe jan ne stress si kurre me pare … sikur mos te shikonin vec endrra fb e instagrami ….
Performer nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 11-07-2019, 18:52   #603
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 21,220
Thanks: 4,679
Thanked 5,344 Times in 2,652 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 236
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Komunitetet Minoritar brenda "Shqiperise se Madhe"

K’to pershtypje & ide , do te kete pasur edhe Dulla ne ate kohe , qe mbylli kufinjte... dhe vuri ideologjine ne pune/fuqi.

Ama eksperienca dha fakte te hidhura , ku pasojat jane te qarta akoma edhe sot.
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 11-07-2019, 18:54   #604
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 8,949
Thanks: 1,240
Thanked 1,837 Times in 961 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 137
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Komunitetet Minoritar brenda "Shqiperise se Madhe"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Cfare te keqe do kishte sikur te ishte nje shtet i vetem me nje qeveri te vetme per gjithe boten, mendoj qe do ishte shume me mire per shtetet e diskriminuar qe jane ende ne ket shekull te izoluar, paramendo ende ne Kosove luftohet per liberalizim te vizave apo ne Shqiperi per bashkim evropian a thojm qe jetojm ne “Europ”, 100 % pajtohem qe shtaza ndaj shtazes eshte me e meshirshme se njeriu ndaj njeriut dhe nuk eshte qudi qe njeriu eshte duke e dergu boten ne fund.
Globalizmi eshte utopik njesoj si komunizmi. Jane ide te bukura ne leter, secila me vecorite e veta, por ne praktike jane te parealizueshme sepse njeriu korruptohet.

Eshte kunder natyres se njeriut. Jane deshirat e nje pakice qe synon dominimin e shumices, jo per te miren e tyre por per interesat e kesaj pakice eksentrike te cilet shikojne njerezit e rendomte si sub-human.

Nese kemi parasysh historine boterore ate me siperfaqesore duhet t'i druhemi ideologjive te tilla sepse te gjitha kan rezultuar te jen katastrofike nga kenndveshteimi sociolog. Sigurisht jane bere perparime por kostoja njerezve ka qene shume e larte.

Perandorite jane shembulli me i mire se cfar mund te ndodhi ne nje bote me nje shtet te vetem.
Mano nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 11-07-2019, 18:56   #605
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 17,072
Thanks: 13,051
Thanked 7,992 Times in 4,667 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 232
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: Komunitetet Minoritar brenda "Shqiperise se Madhe"

ai kaloi ne ekstrem prandaj , cdo gje ne ekstrem esht e sigurt qe nuk zgjat

por ka pasur te mira si cdo gje , me polaritete
Performer nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 11-07-2019, 19:00   #606
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,933
Thanks: 3,807
Thanked 4,103 Times in 2,755 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 216
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Komunitetet Minoritar brenda "Shqiperise se Madhe"

po qashtu, une kam kujtuar qe Zana eshte kusherire e Mixhenit se qashtu edhe vishet sikur te poezia, todhumbacet jashte, kepucet e shqyera, minochken e ēare pdhus edhe behet me harushen perhere

shko te gay-lesbo parada, e shef kete duke ardhur me harushen zvare, dil bene dhafa te minoritaret, kjo qashtu vjen me harushen e godhave edhe poezia, eshte etnia minority from Odhbenia !
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 11-07-2019, 19:02   #607
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 8,949
Thanks: 1,240
Thanked 1,837 Times in 961 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 137
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Re: Komunitetet Minoritar brenda "Shqiperise se Madhe"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
ai kaloi ne ekstrem prandaj , cdo gje ne ekstrem esht e sigurt qe nuk zgjat

por ka pasur te mira si cdo gje , me polaritete
Komunizmi ishte ide globaliste. Te gjith voronin per interesi e Internacionales, me ne qender Rusine.

Pra komunizmi shqiptar ose me mire diktatura enveriste e kamofluar si komuniste ishte endertuat mbe premisat e globalizmit. Ylli I kuq me vizat e verdha eshte simbol i internacionales komuniste. Na e vun ne flamurin kombetar. Pastaj nga fundi mori ngjura nationalists sepse u prishen me te gjith.

Prap ke te bsh me njerez qe ngaterrojne koncepte dhe terminollogjite.

Eshte njesoj sikur njeri flet per portokallin e tjetri per mollen.

Shkodranet I thone 'fol e rruj ve'. Qe do te thot nuk syrin aszgje se venza nuk rruhet

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Mano : 11-07-2019 nė 19:04
Mano nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 11-07-2019, 19:03   #608
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 21,220
Thanks: 4,679
Thanked 5,344 Times in 2,652 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 236
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Komunitetet Minoritar brenda "Shqiperise se Madhe"

Well then ... there u go .

Me mire te lire dhe zgjedhje me vullnet te lire, apo Dullen siper kokes.. e te ta nxjerri qumeshtin e nenes per hundesh... sic duket nje pale njerezish preferojne k’te te dyten, e si per ironi P.O. te njentet njerez te atij sistemi.


Kjo eshte c’menduri. Lool
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 11-07-2019, 19:04   #609
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 17,072
Thanks: 13,051
Thanked 7,992 Times in 4,667 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 232
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: Komunitetet Minoritar brenda "Shqiperise se Madhe"

e di qe me fjale shprehnin ndryshe e me vepra jo , por e di qe ti e urren komunizmin e flet me vrer , un nuk thash qe ishte ok por thash kishte do gjera positive sepse cdo gje ne kte bote ka dhe te mira dhe te keqija …(polarity) sic e sqarova me siper lol
Performer nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 11-07-2019, 19:04   #610
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,142
Thanks: 225
Thanked 361 Times in 276 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 17
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Komunitetet Minoritar brenda "Shqiperise se Madhe"

Kjo teme ka dal jashte sensit fare.

Jo vetem qe deri diku eshte teme idiote, por ka te pakten 20 faqe qe ka dal jashte aksit krejtesisht .

Nuk e kuptoj se per cfare ekziston si teme ende.

Te mbyllet fare.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 11-07-2019, 19:07   #611
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 17,072
Thanks: 13,051
Thanked 7,992 Times in 4,667 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 232
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: Komunitetet Minoritar brenda "Shqiperise se Madhe"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Kjo teme ka dal jashte sensit fare.

Jo vetem qe deri diku eshte teme idiote, por ka te pakten 20 faqe qe ka dal jashte aksit krejtesisht .

Nuk e kuptoj se per cfare ekziston si teme ende.

Te mbyllet fare.
per hir te frymes kundershtuese dhe ndarje te grupeve te ndryshme cheerleaders nuk duhet te mbyllet ,, eshte fun game
Performer nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Performer pėlqehet nga
i vjetėr 11-07-2019, 19:39   #612
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,387
Thanks: 1,155
Thanked 1,868 Times in 1,078 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 70
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: Komunitetet Minoritar brenda "Shqiperise se Madhe"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
e di qe me fjale shprehnin ndryshe e me vepra jo , por e di qe ti e urren komunizmin e flet me vrer , un nuk thash qe ishte ok por thash kishte do gjera positive sepse cdo gje ne kte bote ka dhe te mira dhe te keqija …(polarity) sic e sqarova me siper lol
Komunizmi funksionoi vetėm nė teori.... nė realitet e dini shumė mirė si pėrfundoi...
Dhe komunizmi ishte internacional... si globalizmi sot... vetėm emėrtimi ka ndėrru...
Pra globalizmi funksionon mirė nė teori.... dhe kjo u provua nė kurrizin e shumė popujve..... nuk jeni bind akoma?
edlin nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 11-07-2019, 19:41   #613
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 17,072
Thanks: 13,051
Thanked 7,992 Times in 4,667 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 232
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: Komunitetet Minoritar brenda "Shqiperise se Madhe"

Asgje nuk ka per te funksionuar deri sa pushteti te jete ne duar te te gjitheve ..te jene te lire dmth
Performer nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 11-07-2019, 19:46   #614
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,387
Thanks: 1,155
Thanked 1,868 Times in 1,078 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 70
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: Komunitetet Minoritar brenda "Shqiperise se Madhe"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Asgje nuk ka per te funksionuar deri sa pushteti te jete ne duar te te gjitheve ..te jene te lire dmth
Nuk ėshtė e re kjo Performer....
Dikur thuhej.... Proletarė tė tė gjitha vėndeve bashkohuni...
Sheh ndonjė dallim ti?
Nejse....
Si do i vejė halli Ukrainės?
Apo po flisnim pėr ēobenjtė?
Apo pėr Gollobordėn?
.... na bėtė lėmsh...
edlin nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i edlin pėlqehet nga
i vjetėr 11-07-2019, 19:48   #615
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,304
Thanks: 266
Thanked 917 Times in 579 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 200
magnus ka mbyllur reputacionin
Re: Komunitetet Minoritar brenda "Shqiperise se Madhe"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Po mund te ket diell me shi, po a ishte a nuk ishte shqipetar Migjeni
nuk e ka me ty, e ka me mua lol

nejse

nuk ishte shqiptar Migjeni, dhe pse ben pjese tek autoret shqiptare te letersise, dhe ishte goxha autor i mire.

ta ka thene dhe cool-i, meqenese i njeh nga afer.
magnus nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 11-07-2019, 19:50   #616
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,142
Thanks: 225
Thanked 361 Times in 276 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 17
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Komunitetet Minoritar brenda "Shqiperise se Madhe"

Migjeni ishte shqiptar.

Kur e deklaron vet motra apo mbesa e tij, se nuk me kujtohet qe eshte me prejardhje shqiptare.

Migjeni vinte nga Reka e Dibres dhe mund te dinte sllavisht, por dihej qartesisht prejardhja e tij
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 11-07-2019, 19:51   #617
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 17,072
Thanks: 13,051
Thanked 7,992 Times in 4,667 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 232
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: Komunitetet Minoritar brenda "Shqiperise se Madhe"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Nuk ėshtė e re kjo Performer....
Dikur thuhej.... Proletarė tė tė gjitha vėndeve bashkohuni...
Sheh ndonjė dallim ti?
Nejse....
Si do i vejė halli Ukrainės?
Apo po flisnim pėr ēobenjtė?
Apo pėr Gollobordėn?
.... na bėtė lėmsh...
Me bere me qesh lol

Devijoi pak por thelbi ky esht ....ska liri te vertete
Performer nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 11-07-2019, 19:56   #618
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 21,220
Thanks: 4,679
Thanked 5,344 Times in 2,652 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 236
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Komunitetet Minoritar brenda "Shqiperise se Madhe"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Asgje nuk ka per te funksionuar deri sa pushteti te jete ne duar te te gjitheve ..te jene te lire dmth
Dhe si eshte e mundur kjo ?!
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 11-07-2019, 19:56   #619
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,142
Thanks: 225
Thanked 361 Times in 276 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 17
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Komunitetet Minoritar brenda "Shqiperise se Madhe"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
per hir te frymes kundershtuese dhe ndarje te grupeve te ndryshme cheerleaders nuk duhet te mbyllet ,, eshte fun game
Kjo eshte nje nga temat me idiote dhe ma jashte teme qe eshte haour ketu ndonjehere.

Jo vetem qe off topic per 20 faqe, por eshte kthyer ne nje kospiracion jevjgish vllehe...

Kur erdhi edhe ky ZET dhe flet per konspiracione vllehesh me marr ne dore qeverite e ballkanit ( qe ne kohe te Romes) u dhje perfundimisht tema.

jo per gje, por vllehet nuk jane asgje tjeter eperpos mbetje ballkanike te latinizuara qe e kane prjardhjne ne ballkanin jugor me se shumti dhe qe kane emigru ne rumanine e sotshme.

Shfaqen ne vende te ndryshme ne ballkan dhe nuk kane lidhje me njeri tjetrin....

Vllehet e Servise nuk kane lidhje me vllehet e hercegovines dhe me te thesalise er shembull.

Jane thjesht mbetje, por me shume si jevgj, sepse nuk kane as kulture te tyre dhe as nje vend specifik.

Prandaj te thuahs qe nje tufe jevgjish konglomerate mbetjesh kane bere kospiracine me marr ne dore ballkanin kunder shqiptareve, kjo eshte cmenduri e madhe dhe imagjinate idiote.

Kjo teme der tek faqja 7 apo 8 edhe mund te haej, por me pas eel jashte funksionit, sidomos kur ngaterorhen terma te tille si komb, etni, rrace, prjardhje me vet indentifikimin etj etj.

Nuk e kuptoj pse duhet te vazhdoje me si teme.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Kastrioti1443 pėlqehet nga
i vjetėr 11-07-2019, 19:56   #620
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,304
Thanks: 266
Thanked 917 Times in 579 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 200
magnus ka mbyllur reputacionin
Re: Komunitetet Minoritar brenda "Shqiperise se Madhe"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Zet-in e kam lexu shume her dhe gjithemon jam kuptu leht me to dhe per histori e lexoj me qejf por nuk e kuptoj qe me jep pergjigje me ironi!
Si do qe te jet, une e du divergjencen, kam jetu ne vende me popuj te ndryshem dhe normal qe pervetsimet gjithemon tentohen, siq e kemi rastin e luftes se pervetsimit te Nenes Terez, Skenderbeut apo Nikolla Teslles etj etj se ka shume shembuj.
nene Tereza dhe Skenderbeu ishin shqiptare puro lol, por per nga rendesia nuk mund te krahasohet kursesi Tereza me Skenderbeun. Jane dy personazhe totalisht te ndryshem, e para punoi per bamiresi ne kuadrin e nje feje universale(katolike) dhe ngre reputacionin e shqiperise vetem per shkak te kombesise se saj, jo se beri ndonje gje per shqiperine....esht njesoj sikur une sot te punoj per gjith boten, dhe bota te thote, uaaaa landi ishte shqiptar, ca kam bo ber shqiperin un??? lesh me qime. Kurse Skenderbeu nje strateg gjenial ushtarak, ne krye te nje kombi te vogel, theu me turp nje perandori te madhe.
Nikolla Tesla nuk hyn hic ne kte muhabet, ishte serb.
magnus nuk ndodhet nė linjė  
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur