Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Folklori Shqiptar

Folklori Shqiptar Gojėdhėnat, legjendat, kėngėt popullore, bejtet, kėngėt pėr heronjtė jane pasuri kombėtare qė shqiptarėt duhet t'i trashėgojnė nga brezi nė brez. Jepni kontributin tuaj tė ēmuar nė kėtė drejtim duke sjellė folklorin e krahinės suaj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 25-11-2012, 09:27   #61
BATO
______
 
Avatari i BATO
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 5,972
Thanks: 560
Thanked 1,182 Times in 625 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
BATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tekste tė kėngėve labe

Ēobane

Ēobane shelegeve
Ēobane, trime moj, yll o yll i rrallė (pas ēdo vargu)
Shkon e bėn sikur s'mė sheh
Tė kujtohet ēfarė thashė dje
Tek syri shtrungės tė pres
Zemrat tona besa-besė
http://www.youtube.com/watch?v=kbJAXMhQln0
BATO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-01-2013, 09:37   #62
BATO
______
 
Avatari i BATO
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 5,972
Thanks: 560
Thanked 1,182 Times in 625 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
BATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tekste tė kėngėve labe

Mora lart Shushicėn'o - Gumenicė, Vlorė

Mora lart Shushicėn'o
diell'o, beharit'o
ngjitem kėtė tokė tė shoh
vergje-vergje-vergje malet'o
Obobo, moj nėno
lumthi kush veron nė to

Lumthi kush veron nė to
vajzat'o, yjet'o
e qeshur e buzės'o
vergje-vergje-vergje malet'o
Obobo, moj nėno
lumthi kush do flėrė nė to

Lumthi kush do flėrė nė to
vajzat'o, yjet'o
hedhin vallen shtruar'o
vergje-vergje-vergje malet'o
Ikėn zėmra djalit'o
ikėn'o, ikėn'o
tek borė e pashkelur'o

Tek borė e pashkelur'o
lumthi kush ftohet nė to
e shkrepur e syrit'o
vergje-vergje-vergje malet'o
Moj nepėrkė e malit'o
obobo, obobo
qasmu pak, pa mė helmo
http://www.youtube.com/watch?v=tqMylG5Y1vY
BATO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-01-2013, 10:35   #63
BATO
______
 
Avatari i BATO
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 5,972
Thanks: 560
Thanked 1,182 Times in 625 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
BATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tekste tė kėngėve labe

Kėngėn time do kėndoj - Tragjas, Vlorė

Kėngėn time do kėndojė
ta dėgjojė kush tė dojė
le ta shaj', le ta lėvdojė
as e shes, as e ndėrrojė

Ėshtė kėnga zėmėrmadhe
her' e sert', her' lozonjare
her' e shtruar, her' xanxare
e moēme sa kėto male

Kėnga ime i ka brėnda
gjithė ndjenjat qė ka zėmra
flak' nga jasht' e det nga brėnda
plast' ai qė s'ia ka ėnda

E dini apo s'e dini
ku iu gjet kėngės shėrimi
ku ngjeu penėn Naimi
ku gjeti barutin trimi
http://www.youtube.com/watch?v=f5UwD8m1Cxk
BATO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-01-2013, 10:32   #64
BATO
______
 
Avatari i BATO
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 5,972
Thanks: 560
Thanked 1,182 Times in 625 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
BATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tekste tė kėngėve labe

Dil moj dil, tė daltė rrėnja - Grupi "Jehona labe"

Dil moj dil, tė daltė rrėnja
Hape penxherenė nga lėma
Tė dėgjosh si vete kėnga
Mos u trėmb, se nuk vij brėnda
Dhe nė ardhēa, s'bėnet gjėma
http://www.youtube.com/watch?v=2MODZDqZRoM
BATO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-01-2013, 11:00   #65
BATO
______
 
Avatari i BATO
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 5,972
Thanks: 560
Thanked 1,182 Times in 625 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
BATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tekste tė kėngėve labe

Trevllazėr hane-hane - Trevllazėr, Vlorė
Marrės: Bajram Malaj, Gėzim Malaj
Kthyes: Jahja Vallaj
Hedhės: Venigjar Lazaj
___________

Trevėllazėr, hane-hane¹
mal mbi fush' e fush' mbi male
Trevėllazėr, nė mejdane
me bukuri evropiane

Trevėllazėr, jet' e madhe
me gjith' ato potenciale
Trevėllazėr, kėng' e valle
me djem e vajza sorkadhe

Trevėllazėr, kuvėnd fjale
me histori legjendare
balli yt, diell nė behare
si vapor mbi oqeane
1. Hane-hane pėrdoret gjithnjė bashkė dhe ka kuptim tė mirė.
Ėshtė sikur tė thuash shkalla mė sipėrore e diēkaje.

http://www.youtube.com/watch?v=x2r39m75xpA
BATO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-01-2013, 21:34   #66
BATO
______
 
Avatari i BATO
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 5,972
Thanks: 560
Thanked 1,182 Times in 625 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
BATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tekste tė kėngėve labe

Si shelege flije - Hormovė, Tepelenė
Teksti: Zaho Balili
___________

Nė ėndėrr mė vije, nė prehėr mė rrije
si shelege flije, kėngė dashurie

Si fllad i beharit, si lulet e majit
si sorkadhe malit tretur bora zallit

Si hėn' e pabėrė, si moll' e pangrėnė
si ves' e parėnė, si shpuz' e pazėnė

Nė jetė tė kisha, nė jetė mė kishe
unė si qiparisė, ti si dallėndyshe

Nė ėndėrr mė vije, nė ėndėrr mė vjenė
s'ishe fat pėr mua, ishe pėr tė tjerė

S'ishe fat pėr mua, ndaj nuk dua jetė
buza ime nxirė, kėnga ime fjetė
http://www.youtube.com/watch?v=O0XT5XiTALI
BATO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-01-2013, 22:05   #67
BATO
______
 
Avatari i BATO
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 5,972
Thanks: 560
Thanked 1,182 Times in 625 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
BATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tekste tė kėngėve labe

Baladė pėr Sinan labin

O Sinan, edhe o Sinan
O Sinan, o labi, o lule

O Sinan, edhe o Sinan
O Sinan, o labi, o lule
(pas ēdo strofe)

Dil nga va', edhe dil nga va'
dil nga varri o dhe njėherė

Qė tė bėsh, edhe qė tė bėsh
qė tė bėsh o dyfek me mbrenė¹

Ashtu si, edhe ashtu si
ashtu siē o e ke adenė²
1) mbretin
2) adetin, zakonin

http://www.youtube.com/watch?v=vn86fPdWGdU
BATO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-01-2013, 15:20   #68
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,858
Thanks: 5
Thanked 3,911 Times in 2,593 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tekste tė kėngėve labe

Bato,po bisedoja nje here me nje mik nga Tepelene-Gjirokaster per vlerat kuruese te kanelles dhe po me thonte qe edhe ne nje kenge labe ku e pyesin dhendrin se me cfare te gostiten tek nusja,ai permend sherbet me kanelle.
A e di kengen ne fjale,se jam kurioze ta degjoj.
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-01-2013, 16:23   #69
BATO
______
 
Avatari i BATO
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 5,972
Thanks: 560
Thanked 1,182 Times in 625 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
BATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tekste tė kėngėve labe

Nuk e kam dėgjuar atė kėngė Yoko, por po e gjeta, do ta sjell.
Kam shumė kėngė tė tjera, e do i sjell pak e nga pak.
BATO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-01-2013, 20:28   #70
Misty-Blue
Pėrjetėsisht tė Panjohur
 
Avatari i Misty-Blue
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Posts: 1,465
Thanks: 0
Thanked 52 Times in 30 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 38
Misty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tekste tė kėngėve labe

Nuk e gjej videon e kesaj kenge asgjekundi!!!


Per atdheun

Atje ku mė lindi nėna
Atje ngrysem atje gdhihem
Atje mė fluturon zėmra
Atje ulem atje ngrihem
Si zog fluturoj mbi lumė
Mė ngopet xhani me erė
Tek burimi nėpėr gjumė
Mė loz e bukur e dheut
Ngjitem arave pėrpjetė
Pėrmbi lule nė rrongaja
Si ketrri more pėr mbi fletė
Aty qeshja aty qaja
Atje ku dremitin zilet
Atje u zgjova me fyell
Veē atje me shtohen kilet
Atje mar dritė dhe diell
Atje ku mė lindi nėna
Ku piva gjirin e thatė
Atje le tė vdesė zėmra
Se atje do ngjallem prapė
__________________
t'i dua sytė,
kanė thonjė tė mprehtė,
paqen,
gjer nė shpirt ma ējerrin.
Misty-Blue nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-01-2013, 20:32   #71
Misty-Blue
Pėrjetėsisht tė Panjohur
 
Avatari i Misty-Blue
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Posts: 1,465
Thanks: 0
Thanked 52 Times in 30 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 38
Misty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tekste tė kėngėve labe

Mė erdhe tek dera
tė prisja me nuse
ē'pate djal i vetėm
zemrėn ma kėpute
Ē'pate bir-o, ē'pate
ē'pate djal i nėnės
tė rrita e mjera
mu si drit’ e hėnės
Tė rrita e mjera
m'u si pik’ e pikės
tė vranė tek dera
m'u nė mes tė ditės
Si s'u kthye plumbi
tė mė merrte mua
ē'kėrkon nėna jetėn
pa fjalėt e tua
Cop e ēik zemra
njė jetė tė tėrė
sa tė vij pran’ nėna djal-o
buzėn tė tė vėrė


http://www.youtube.com/watch?v=yblItWZPG9Y

....
__________________
t'i dua sytė,
kanė thonjė tė mprehtė,
paqen,
gjer nė shpirt ma ējerrin.
Misty-Blue nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-01-2013, 15:46   #72
Skydive
V.I.P
 
Avatari i Skydive
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Posts: 2,266
Thanks: 0
Thanked 27 Times in 24 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Skydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tekste tė kėngėve labe

http://www.youtube.com/watch?v=yith6...layer_embedded

se gjeta dot Tekstin e kesaj kenge
__________________
***Man sieht nur mit dem herzen gut, das wesentliche ist für die augen unsichtbar***
Skydive nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-01-2013, 15:56   #73
BATO
______
 
Avatari i BATO
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 5,972
Thanks: 560
Thanked 1,182 Times in 625 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
BATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tekste tė kėngėve labe

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Skydive Shiko postimin

se gjeta dot Tekstin e kesaj kenge
Korba ēeēo

Dolli prilli, hyri maji
blegėrin qėngji manar
blegėrin, kėrkon ēobanė
korba ēeēo

Sterrė nata kunato (pas ēdo strofe)

Kur vinte ēeēua nga stani
me kapele si ēobani
me rroba si dervishani
korba ēeēo

Kur mė shkoje rėndė-rėndė
fustanella njė pėllėmbė
qostekėt derdhur ergjėndė
korba ēeēo

Kėrrab' e ēeēos me pika
ē'i kullosje n'ato gryka
gjysmat bejk' e gjysmat syska
korba ēeēo

Kobure ēeēos me fletė
shtiu shtat' e vrau tetė
ē'e bėre si deshe vetė
korba ēeēo
http://www.youtube.com/watch?v=yith60NjakE
BATO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-01-2013, 16:18   #74
Misty-Blue
Pėrjetėsisht tė Panjohur
 
Avatari i Misty-Blue
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Posts: 1,465
Thanks: 0
Thanked 52 Times in 30 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 38
Misty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tekste tė kėngėve labe

Mbrema grupi Laberia persh speciale per Baton

(burri)
Mua ēmė ka zėnė halli
Kam gruan nga sua djalli
Qė pėr tė nuk mė mer malli
I ka plas cipa tek balli

(gruaja)
Pa mu largo o matufė
Mi bėn turinjtė si bufė
Me cigare paf e pufė
Si stė dolli ai dufė

(burri)
Gruaja ime bizbiqe
Qė kur erdhe mėndje boshė
Miq e shokė mė than hiqe
Mė mirė krevatin boshė

(gruaja)
Ik o gėli arabelė
Qė ligjėron si gjinkalla
Si pelivani mė delė
Rri o dreq se s'tė shkon fjala

(burri)
Ti mė ke mėndjen e kecit
Si pazari Rroskovecit
Pul e lagur e qymezit
Mė ke gjuhėn e memecit

(gruaja)
Mė marsh tė keqen e kėmbės
Se un jam nga soji nėnės
Kur vij nė buzė tė lėmės
Ec dhe nė majė tė kėmbės

(burri)
Unė jam nga soji babushit
Qė pinte rakin e rrushit
Qė rriti kėtė dragua
Ishte fis e goxha sua

(bashke)
Hajt tė shkojmė tek krevati
Tė dy tė bėhemi gati
Atje do na dal inati
Tė mos e mar veshė fshati
__________________
t'i dua sytė,
kanė thonjė tė mprehtė,
paqen,
gjer nė shpirt ma ējerrin.
Misty-Blue nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-01-2013, 17:03   #75
Skydive
V.I.P
 
Avatari i Skydive
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Posts: 2,266
Thanks: 0
Thanked 27 Times in 24 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Skydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tekste tė kėngėve labe

Shume Faleminderit Bato
__________________
***Man sieht nur mit dem herzen gut, das wesentliche ist für die augen unsichtbar***
Skydive nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-01-2013, 09:27   #76
BATO
______
 
Avatari i BATO
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 5,972
Thanks: 560
Thanked 1,182 Times in 625 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
BATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tekste tė kėngėve labe

Kėngė pėr Maze Merkon

Dhėnt' e Mazes dy-tre mijė
mbushur njė pllaj' e njė brinjė

O Maze
nur o Maze Merko nuri
(pas ēdo vargu)

Jasht' e nxuar ēiliminė
errinė¹ xhaxha Eminė

Nė janė miq, le tė vijnė
Nė janė armiq, atje tė rrinė

Zunė qėnt' e ulėrinė
gjakun e Mazes lėpinė
1. arrinė, arritėn

http://www.youtube.com/watch?v=Hw1VgPc76qA
BATO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-01-2013, 17:12   #77
BATO
______
 
Avatari i BATO
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 5,972
Thanks: 560
Thanked 1,182 Times in 625 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
BATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tekste tė kėngėve labe

Dil moj bejko nė bedena - Gumenicė, Vlorė

Varej plaka malit'o
tre ulo, tre sulo
tre elena, tre selena
dil bejko
Dil moj dil, dil moj dil
dil moj bejko nė bedena

Bashk' me tre tė bijat'o
tre ulo, tre sulo
tre elena, tre selena
dil bejko
Dil moj dil, dil moj dil
dil moj bejko nė bedena

Thonė vashat - Na marto
tre ulo, tre sulo
tre elena, tre selena
dil bejko
Dil moj dil, dil moj dil
dil moj bejko nė bedena

Mbeti plaka vetėm'o
tre ulo, tre s'ulo
tre elena, tre selena
dil bejko
Dil moj dil, dil moj dil
dil moj bejko nė bedena
http://www.youtube.com/watch?v=U94BPShETOc
BATO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-02-2013, 09:31   #78
BATO
______
 
Avatari i BATO
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 5,972
Thanks: 560
Thanked 1,182 Times in 625 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
BATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tekste tė kėngėve labe

Bukur bie fyelli
Marrėse: Diana Ruēi
_______

Bukur bie fyelli nė fushė e nė mal
zėri i tij i ėmbėl vjen nė festival

Shok e ka ēobani, shok e kemi ne
e dėgjonte fyellin mbreti i shpendėve

Fyellin, pa ty gjyshi me atė kėndoi
hallet edhe dertet me tė kuvėndoi

Shihni si qėndron edhe nė muze
shėmbull frymėzimi, kėngė e brezave
http://www.youtube.com/watch?v=91s7bQ_W3Qw
BATO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-02-2013, 21:39   #79
BATO
______
 
Avatari i BATO
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 5,972
Thanks: 560
Thanked 1,182 Times in 625 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
BATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tekste tė kėngėve labe

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Misty-Blue Shiko postimin
Mbrema grupi Laberia persh speciale per Baton
Faleminderit Misty!
Unė tė pėrshėndes mė kėtė:
Labe moj, stoli nė stane
Marrės: Idajet Duka
______

Labe moj, stoli nė stane
rritur me zile ēokane
herė fustane, herė tumane
furkė e kėrrabė nga dru thane

Mbi Sopot tė gjėn behari
qėni para, pas manari
natėn lahesh me dritė hėne
ditėn pi vesė nga bari

Ti kopesė i rri nė krye
si nė kullotė dhe nė hije
natėn trėmb bishėn qė bie
buzėqesh e loz me yje

Bukurinė e ke tė mėmės
dielli ta kėrkon hua
me furkė tjerr dritėn e hėnės
me kėrrabė kap ėndrrat e tua

Njė longar me zėmėr qanė
tė kėrkon e tė do pranė
qėngjat, zilet dhe kėmborėt
tė duan nuse nė stanė
http://www.youtube.com/watch?v=hwB8ZDlROGU
BATO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-02-2013, 11:06   #80
Misty-Blue
Pėrjetėsisht tė Panjohur
 
Avatari i Misty-Blue
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Posts: 1,465
Thanks: 0
Thanked 52 Times in 30 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 38
Misty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tekste tė kėngėve labe

Flm, teksti me pelqeu shume shume

Po vazhdoj me nje tjeter tekst, pa video...

Bie shiu moj pika pika
besome o baba se ika
bie shiu moj pika pika
besome o baba se ika

Te besova moj te besova
qe diten moj qe te fejova
te besova moj te besova
qe diten moj qe te fejova

Ike ike moj more dhene
kush tja beje o babait kafene
ike ike moj more dhene
kush t'ja beje o babait kafene

Le t'ja beje moj kush te doje
kush i tha moj te me martoje
le t'ja beje moj kush te doje
kush i tha moj te me martoje

Ike ike moj more dhene
kush t'ja beje moj nenes kafene
ike ike moj more dhene
kush t'ja beje moj nenes kafene

Le t'ja beje nusja e djalit
qe per mua moj ta marre malli
le t'ja beje nusja e djalit
qe per mua moj ta marre malli
__________________
t'i dua sytė,
kanė thonjė tė mprehtė,
paqen,
gjer nė shpirt ma ējerrin.
Misty-Blue nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur