Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Katolik

Katolik Kėtu janė tė ftuar tė gjithė besimtarėt katolikė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 12-01-2016, 10:37   #21
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,625
Thanks: 110
Thanked 260 Times in 75 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Papa: Bota ėshtė intoksikuar nga materializmi

cudi qe nuk gjendet aspak fjala KISHE (CHURCH)

__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-01-2016, 14:57   #22
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 2,186
Thanks: 691
Thanked 528 Times in 372 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Papa: Bota ėshtė intoksikuar nga materializmi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alkoma Shiko postimin
cudi qe nuk gjendet aspak fjala KISHE (CHURCH)

Alkoma,
Me sa dij une vatikani ka bankat e veta ,me siguri jo me psalma por CASH
p.s.
Jam habitur vjet kur ne buletinin vjetor te nje kishe protestante pash shifrat ku pastor kryesor paguhej 180.000$,tre te tjeret ndihsit nga 120.000 kurse gocat ne administrat nga 17.000 $qe eshte minimum i pagave ne USA!!!!(kam fjalen per pagesa vjetore)
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-01-2016, 15:58   #23
Prishtinase
Medituese
 
Data e antarėsimit: Feb 2015
Vendndodhja: London
Posts: 400
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 7
Prishtinase ka njė atmosferė spektakolarePrishtinase ka njė atmosferė spektakolarePrishtinase ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Papa: Bota ėshtė intoksikuar nga materializmi

Tema: "Papa:- Bota ėshtė intoksikuar nga materializmi!"

Papa paska eliminua veten nga ky intoksinim qe ec token me petkun e floririt, kishen shkrire ne dekorime floriri poashtu. Ky faqezi me djersen e popullit u pasurua dhe jeton e me kafshaten e te varferit dhe si medioker i bene moral botes.
Prishtinase nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-01-2016, 19:13   #24
Prishtinasi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 1,421
Thanks: 79
Thanked 329 Times in 228 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
Prishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Papa: Bota ėshtė intoksikuar nga materializmi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Prishtinase Shiko postimin
Tema: "Papa:- Bota ėshtė intoksikuar nga materializmi!"

Papa paska eliminua veten nga ky intoksinim qe ec token me petkun e floririt, kishen shkrire ne dekorime floriri poashtu. Ky faqezi me djersen e popullit u pasurua dhe jeton e me kafshaten e te varferit dhe si medioker i bene moral botes.
Je shume gabim vendase!!
Ky papa eshte njeri shume modest dhe jeton sikur me qene njeri pa grada e funksione!Pra,eshte kunder dekorimeve e harxhimeve te kota.Jeton thjeshte,flen ne dhome te theshte,pa dekorime ,ha ushqim krejt te zakonshem...thjesht,eshte per respekt.
E kam pa ne dokumentar dhe kam lexue per keto qe po t`i thom.
Une edhe pse s`jam i krishten kam respekt per ket njeri.
Ngjashem kam pas respekt edhe per polakun Vojcila.
Per gjermanin jo.
Prishtinasi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-01-2016, 10:29   #25
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,625
Thanks: 110
Thanked 260 Times in 75 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Papa: Bota ėshtė intoksikuar nga materializmi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Damastion Shiko postimin
Alkoma,
Me sa dij une vatikani ka bankat e veta ,me siguri jo me psalma por CASH
p.s.
Jam habitur vjet kur ne buletinin vjetor te nje kishe protestante pash shifrat ku pastor kryesor paguhej 180.000$,tre te tjeret ndihsit nga 120.000 kurse gocat ne administrat nga 17.000 $qe eshte minimum i pagave ne USA!!!!(kam fjalen per pagesa vjetore)
180,000/ 12= 15,000 usd/muaj per ameriken me duket shume normale madje me pak se normale. Pastori kryen punene e Drejtorit egzekutiv, krahasoje me rrogat e drejtoreve egzekutiv te bizneseve apo kompanive te tjera jofetare dhe shiko se ka nje dallim shume te madh.

17,000/12= 1416 usd /muaj-- gocat ne administrat??? i ke rene shume shkurt, na sill ndonje material me te detajuar...


Vatikani nuk eshte Kisha e Jezusit per ne Ungjilloret.
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-01-2016, 16:40   #26
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 2,186
Thanks: 691
Thanked 528 Times in 372 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Papa: Bota ėshtė intoksikuar nga materializmi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alkoma Shiko postimin
180,000/ 12= 15,000 usd/muaj per ameriken me duket shume normale madje me pak se normale. Pastori kryen punene e Drejtorit egzekutiv, krahasoje me rrogat e drejtoreve egzekutiv te bizneseve apo kompanive te tjera jofetare dhe shiko se ka nje dallim shume te madh.

17,000/12= 1416 usd /muaj-- gocat ne administrat??? i ke rene shume shkurt, na sill ndonje material me te detajuar...


Vatikani nuk eshte Kisha e Jezusit per ne Ungjilloret.
wow!!!!
Krahasoni bisnesin ekonomik me veprimtarin kishtare,drejtorin agzekutiv me pastorin!?
Alkoma i pari krijon te mira materjale,sa kontribon aq mer,i dyti/pastori paguhet nga kontributet e antarve,qe per veten time nuk ka asgje te keqe,sa te ken dele qe japin le te mer,problemi qendron aty se si propagues te drejtesise dhe humanizmit duhen te jene me te drejt ne ndarjen e parave!
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-01-2016, 23:45   #27
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,625
Thanks: 110
Thanked 260 Times in 75 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Papa: Bota ėshtė intoksikuar nga materializmi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Damastion Shiko postimin
wow!!!!
Krahasoni bisnesin ekonomik me veprimtarin kishtare,drejtorin agzekutiv me pastorin!?
Alkoma i pari krijon te mira materjale,sa kontribon aq mer,i dyti/pastori paguhet nga kontributet e antarve,qe per veten time nuk ka asgje te keqe,sa te ken dele qe japin le te mer,problemi qendron aty se si propagues te drejtesise dhe humanizmit duhen te jene me te drejt ne ndarjen e parave!
Jo te gjithe Drejtoret egzekutiv te c'faredo kompanie qofshin prodhojne te mira materiale apo gjera te domosdoshme.

Pastoret e sjellin fjalen e perendise per te ushqyer besimtaret, besimtaret jane besimtare sepse besojne dhe jo sepse jane dele. Nuk mund te hedhesh poshte besimin e patundur te miliona besimtareve duke i quajtur dele.
pastoret si drejtore egzekutive kane detyra te tjera pervec punes se predikimit, ti duke qene se nuk e njeh jeten e kishes normalisht do te paragjykosh punene e pastorit si drejtor egzekutiv, por nqs do te merrje iniciativen te beje punen e pastorit qofte edhe nje dite te vetme , te jesh i sigurte se do ndryshoje mendim.

Nuk eshte aspak e lehte te besh punene e pastorit, nqs ti e mendon te lehte perse nuk aplikon?

Nuk ka asnje pabarazi te rrogat. Secili merr per aq sa punon.

Kisha ka organizimin e saj dhe bota nuk mund te nderhyrje se si duhet te organizohet kisha. Nqs kisha (besimtaret) duan te mbeshtesin Pastorin (Bariun ) e tyre per punen e ungjillit kjo eshte puna e kishes(besimtareve).

Kisha jane njerezit besimtare qe ndjekin Jezusin dhe Ungjillin. keta njerez jane te bashkuar dhe ne unitet dhe ashtu ne unitet ata kane vendosur qe te mbeshtesin Pastorin ose drejtorin e tyre egzekutiv me 15,000 usd ne muaj. Nqs keta besimtare mund ta perballojne kete , ok lavdi Zotit, nqs nuk mundet atehere ata mund ta mbeshtesin me me pak se 15,000 usd ndoshta me 10,000 ose nqs nuk kane mundesi e mbeshtesin me 5,000 etj. Kete e vendosin vete besimtaret , c'pune ka nje jobesimtar te paragjykoje vullnetin e besimtareve per menyren se si duan te organizohen???

Edhe nje here nuk ka asnje pabarazi per rrogat. Aq pune sa ben aq do mbeshtetesh.

Perfundimisht mqns tema flet per materializmin, e gjithe bota eshte e verbuar perballe materializmit dhe ka harruar gjerat me te rendeishme dhe me te bukura te kesaj jete qe na e ka dhuruar Perendia... DASHURIA, FAMILJA, BESIMI, MIRESIA, etj
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-01-2016, 15:15   #28
KOLLARE
Anėtar
 
Avatari i KOLLARE
 
Data e antarėsimit: Oct 2014
Vendndodhja: Ne Ajer
Posts: 92
Thanks: 1
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
KOLLARE ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Papa: Bota ėshtė intoksikuar nga materializmi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mandi Shiko postimin


Papa Franēesku paralajmėroi 1.2 miliardė katolikėt e botės qė tė mos ‘intoksikohen’ nga materializmi, nė predikimin e Krishtlindjes.

Sipas BBC, ai bėri thirrje qė njerėzit tė jenė mė ‘esėll’ dhe tė mos fiksohen pas ‘komsumerizmit, hedonizmit, pasurisė dhe ekstravagancės’.

Duke festuar meshėn e Krishtlindjes nė bazilikėn e Shėn Pjetrit, Papa tha se kjo ėshtė koha kur njerėzit duhet tė zbulojnė se cilėt jemi.

Ai u bėri thirrje besimtarėve tė tregojnė tė njejtėn thjeshtėsi si Jezusi fėmijė, ‘i lindur nė varfėri’.

“Stili ynė i jetesės duhet tė jetė devotshmėria, ndjeshmėria, dhembshuria dhe mėshira”.

“Nė njė botė, e cila ėshtė shpesh e pamėshirshme ndaj mėkatarit dhe e butė ndaj mėkatit, ne duhet tė kultivojmė njė ndjenjė tė fortė tė drejtėsisė, pėr tė dalluar dhe bėrė vullnetin e Zotit”.


Ja Pra edhe Papa me dashurine e tije prej IDHUJTARI,,,,Ja Idhujtarizmi i tije,,Sic duket edhe ne foto duke puthur nje skulpture ja edhe vargu i Bibles qe shpjegon Eksodi 20......1

Atėherė Perėndia shqiptoi tėrė kėto fjalė, duke thėnė:
2"Unė jam Zoti, Perėndia yt, qė tė nxori nga vendi i Egjiptit, nga shtėpia e skllavėrisė.
3Nuk do tė kesh perėndi tė tjerė para meje.4Nuk do tė bėsh skulpturė ose shėmbėlltyrė tė asnjė gjėje qė ndodhet aty nė qiejt ose kėtu poshtė nė tokė ose nė ujėrat nėn tokė.5Nuk do tė pėrkulesh para tyre dhe as do t`i shėrbesh, sepse unė, Zoti, Perėndia yt, jam njė Perėndi xheloz qė dėnon padrejtėsinė e etėrve mbi fėmijve tė tyre deri nė brezin e tretė dhe tė katėrt tė atyre qė mė urrejnė,

Gazeta MAPO
Pra Sic e shikoni,,Fshati qe duket nuk do kalluz,
Dhe Hapni syte se ndoshta mund te shpetoni nga Kallpia dhe idhujtaria
Zoti ju Bekofte
__________________
Na Mbyti Hipokrizia,Fodulleku,etj,,
KOLLARE nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-01-2016, 16:21   #29
lenci
::
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 2,666
Thanks: 160
Thanked 948 Times in 479 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
lenci ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Papa: Bota ėshtė intoksikuar nga materializmi

Pastaj del Vaticano spa.
Dhe jo papa po as biri i tė atit nuk i bėjn derman.
Duhet tė zbresė vetė ati qė tė pastrojė halenė qė ka mbuluar shtėpinė e tij.
lenci nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-01-2016, 16:41   #30
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,549
Thanks: 6,924
Thanked 8,182 Times in 5,230 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 384
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Papa: Bota ėshtė intoksikuar nga materializmi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lenci Shiko postimin
Pastaj del Vaticano spa.
Dhe jo papa po as biri i tė atit nuk i bėjn derman.
Duhet tė zbresė vetė ati qė tė pastrojė halenė qė ka mbuluar shtėpinė e tij.
questo mi piace ledio
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-01-2016, 16:46   #31
lenci
::
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 2,666
Thanks: 160
Thanked 948 Times in 479 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
lenci ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Papa: Bota ėshtė intoksikuar nga materializmi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
questo mi piace ledio
e se ti piace,batti forte le mani.
se kur vijnė ato ledio,nuk tė pyesin/
lenci nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-01-2016, 16:50   #32
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,549
Thanks: 6,924
Thanked 8,182 Times in 5,230 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 384
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Papa: Bota ėshtė intoksikuar nga materializmi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lenci Shiko postimin
e se ti piace,batti forte le mani.
se kur vijnė ato ledio,nuk tė pyesin/
importante che vince la roma vaticano non menefrega
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-03-2016, 09:49   #33
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,625
Thanks: 110
Thanked 260 Times in 75 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Papa: Bota ėshtė intoksikuar nga materializmi

Nje vezhgim interesant ....

https://www.facebook.com/losai.eu/vi...3236497382932/
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-03-2016, 12:18   #34
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,090
Thanks: 15,652
Thanked 9,268 Times in 6,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Papa: Bota ėshtė intoksikuar nga materializmi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Prishtinasi Shiko postimin
Je shume gabim vendase!!
Ky papa eshte njeri shume modest dhe jeton sikur me qene njeri pa grada e funksione!Pra,eshte kunder dekorimeve e harxhimeve te kota.Jeton thjeshte,flen ne dhome te theshte,pa dekorime ,ha ushqim krejt te zakonshem...thjesht,eshte per respekt.
E kam pa ne dokumentar dhe kam lexue per keto qe po t`i thom.
Une edhe pse s`jam i krishten kam respekt per ket njeri.
Ngjashem kam pas respekt edhe per polakun Vojcila.
Per gjermanin jo.
Vojtila ishte made in e dikujt qeter.
Gjermani deshte qe financat e Varridarit, ti kqyrte.....por e ndjeu rrezikun dhe mendoi, qme duhet.
Ky i sotmi duket njeri i mire,dhe po ishte i tille, do fleje perjete ne <paqe>.
Alkoma mund ti ndezi qiri!
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-06-2017, 01:53   #35
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,660
Thanks: 1,242
Thanked 775 Times in 484 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Papa: Bota ėshtė intoksikuar nga materializmi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
kur te zhduket pema dhe gjallesa e fundit ne kte bote, atehere njeriu do ta kuptoje qe parate nuk hyjne me ne pune.... sepse ato as nuk haen dhe as nuk pihen, pra nuk ushqehesh dot!Shpresoj qe apeli i Papes mos bjere ne vesh te shurdher edhe kesaj here, sidomos ne veshin e atyre qe drejtojne fatet e kombeve dhe jete njerzish.......!
Indianet e Amerikes e kane nje shprehje te tille. Kur te zhduket peshku i fundit,kur te pritet pema e fundit,kur te helohet lumi i fundit(uji i pijeshe) atehere njeriu i bardhe do ta kuptoje se parate nuk hahen.
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur