Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota e Kompjuterit > Informatika

Informatika Nėse keni nevojė pėr ndihmė apo keni informacione rreth botės sė larmishme tė informatikės dhe internetit, ju ftojmė t'i sillni kėtu.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 26-04-2019, 17:04   #1
Unreal side
Anėtar i ri
 
Data e antarėsimit: Apr 2019
Posts: 1
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Unreal side ėshtė nė rrugė tė mbarė
Smile Faqe interesante qe keni pare ne internet.

Tregoni pėr Faqe interesante qe keni pare ne internet,cilat faqe ju kan lėnė pėrshtypje apo i keni nė zotėrim tė juajat sikur pėrshembull faqja https://unrealside.com/ qė un e pėrdor kohėrat e fundit?
Unreal side nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2019, 16:50   #2
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,081
Thanks: 3,512
Thanked 2,834 Times in 1,913 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Faqe interesante qe keni pare ne internet.

Kam nje problem me nje faqe interneti. Ka disa dite qe kur e hap ne versionin web mund te doje edhe disa ore qe te hapet plotesisht(e bera prove dhe e lash hapur faqen dhe vetem mbas disa oresh u ngarkua plotesisht). Ndersa kur e hap ne variantin mobile hapet krejt normal. Di ndonjeri te me thoje cila eshte arsyeja?
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2019, 23:03   #3
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,199
Thanks: 6,909
Thanked 3,198 Times in 1,313 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Faqe interesante qe keni pare ne internet.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Kam nje problem me nje faqe interneti. Ka disa dite qe kur e hap ne versionin web mund te doje edhe disa ore qe te hapet plotesisht(e bera prove dhe e lash hapur faqen dhe vetem mbas disa oresh u ngarkua plotesisht). Ndersa kur e hap ne variantin mobile hapet krejt normal. Di ndonjeri te me thoje cila eshte arsyeja?
Provo njehere te fshish cookies dhe beje refresh faqes, nqs problemi vazhdon akoma perdore VPN. mund ta shkarkosh ketu versionin free https://www.securitykiss.com/
__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-05-2019, 00:19   #4
Rrjeti
V.I.P
 
Avatari i Rrjeti
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Vendndodhja: Nė shtėpi....
Posts: 426
Thanks: 110
Thanked 265 Times in 150 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
Rrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Faqe interesante qe keni pare ne internet.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Kam nje problem me nje faqe interneti. Ka disa dite qe kur e hap ne versionin web mund te doje edhe disa ore qe te hapet plotesisht(e bera prove dhe e lash hapur faqen dhe vetem mbas disa oresh u ngarkua plotesisht). Ndersa kur e hap ne variantin mobile hapet krejt normal. Di ndonjeri te me thoje cila eshte arsyeja?
Pyetje interesante. Pėrgjigjja apo zgjidhja e problemit mund tė jetė e natyrave tė ndryshme; konstrukcioni apo struktura e ndėrtimit tė faqes dhe pėrshtatja pėr Ueb dhe celular ėshtė e ndryshme, andaj edhe shpejtėsia e hapjes sė faqes mund tė jetė variabile.

Faqjja mund tė jetė e mbingarkuar me vizitor nė momentin e shfletimit


1-Mozilla firedox shfletuesi https://www.mozilla.org/en-US/
nuk pėrkrah mė Java applets > https://java.com/en/download/faq/firefox_java.xml
qė d.m.th mund tė ndikon nė hapjen me vėshtirsi tė faqes nė fjalė.

2-Internet Explorer dhe Microsoft Edge shfletuesit e Majkrosoftit/Microsoftit bllokojn apo mund tė bllokojn ndonjė faqe nė mėnyrė automatike nėse e konsideron si faqe tė rrezikshme apo nėse ėshtė raportuar si faqe e dyshimtė, do thotė faqe me pėrmbajtje ilegale….

3-Ja ca opsione ku mund tė lexohet pėr shkaqet;

https://www.dreamhost.com/blog/four-...-slow-website/

https://www.bitcatcha.com/blog/10-fr...speed-is-slow/

4-Alternativa e fundit dhe mė thjeshta:

Testo hapjen e faqes me disa Ueb shfletues-

https://www.techradar.com/news/the-best-web-browser
Rrjeti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Tags
unreal

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur