Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Diskutime shoqėrore

Diskutime shoqėrore Kėtu mund tė diskutojmė rreth problemeve tė ndryshme qė has shoqėria sot.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 17-08-2019, 13:48   #81
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,040
Thanks: 15,601
Thanked 9,240 Times in 6,250 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Re: (+18) EDUKATIVE: SHEMBULL QĖ DUHET TĖ NDIQET!- RESPEKTIMI I RENDIT SHTĖPIAK ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Viking Shiko postimin
Kam nja ca Kalamaj komshi qe lozin ke hyrja pallatit pergjithsisht jane dobica emigrantesh qe nuk lejn llaf te piset pa folur dhe qe bertasin me sa kane fuqi deri ne 12 te nates.
Kta jane kafshet me te pa ndergjeqsuara ne komunitet per momentin.
Nuk i heq as i presje.Deutscha kalamoj mbasi ngryset,nuk shof tek komuna ime.Arabe,turq dhe spagheti....PO.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-08-2019, 13:54   #82
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,542
Thanks: 6,921
Thanked 8,177 Times in 5,226 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 384
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Re: (+18) EDUKATIVE: SHEMBULL QĖ DUHET TĖ NDIQET!- RESPEKTIMI I RENDIT SHTĖPIAK ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Nuk i heq as i presje.Deutscha kalamoj mbasi ngryset,nuk shof tek komuna ime.Arabe,turq dhe spagheti....PO.
"Scheiß Kanake"
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-08-2019, 13:58   #83
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,040
Thanks: 15,601
Thanked 9,240 Times in 6,250 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Re: (+18) EDUKATIVE: SHEMBULL QĖ DUHET TĖ NDIQET!- RESPEKTIMI I RENDIT SHTĖPIAK ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
"Scheiß Kanake"
shyqyr pra mo.
Me sa maj men i the CUNIT....babe,hudhe lekuren ke koshi.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2019, 00:42   #84
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,619
Thanks: 10,979
Thanked 5,964 Times in 2,825 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
edukative. ngjarė sotė nė picerinė tonė

Kultura dhe personaliteti i njeriut mbėltohet qė nė vegjėli dhe gjėllin pastaj ...

Njė grua erdhi me njė fėmijė nė piceri. Pasi bėri porosinė duhej tė priste derisa tė bėhej gati porosia. Unė fėmijės i afrova njė sheqerkė "lėpirėse". Mamaja lėpirėses ia hapi mbėshtjellėsėn e najlonit dhe ia dha fėmijės. Fėmijėsseē i shkau letra ( mbėshtjellėsja ) dhe i ra nė tokė.U pėrkul fėmija, kapi najlonin dhe iu drejtua mamasė:
- Ma, ku ta hedh?
- ja hidhe aty nė shportė! - i tha mamaja.
Fėmija shkoidhe e hodhi nė shportė.

Dhe unėpo shikoja si guhak dhe njėkohėsishtpo mendoja:
- Ja kėsaj i thonė mama e denjė, ja kėsaj i thonė kulturė!

Mė shkoi ndėrmedn ajo qė thotė populli ynė: NJė grua e mirė ka vlerė tė paēmuar, se ajo bėn njė fėmijė tė mirė qė bėhet i dobishėm pėr familjen, rrethin e pėr atdheun!

Lum kush e ka "nafakė" njė tė tillė!

* Edhe mėsojmė nga ky postim: e dhashė foljen "hedh" nė kohė e veta tė nryshme. ( po theksoj kėte, sepse shpesh e kam parė kėtu nga anėtarėt edhe nė formėn "hudh" - hudhe, e hudha, ia hudhi.... Kjo nuk bėn, nuk ėshtė normative! )
__________________
devollitėt thonė

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 18-08-2019 nė 00:52
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2019, 00:54   #85
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 15,704
Thanks: 846
Thanked 1,416 Times in 1,053 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Re: (+18) EDUKATIVE: SHEMBULL QĖ DUHET TĖ NDIQET!- RESPEKTIMI I RENDIT SHTĖPIAK ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Nuk i heq as i presje.Deutscha kalamoj mbasi ngryset,nuk shof tek komuna ime.Arabe,turq dhe spagheti....PO.
mesa duket paskemi te tre te njejtin problem..do mar ndonje dite ndonje cope derrase edhe do i ve perpara..aq kalamaq te padurueshem jane
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2019, 11:11   #86
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,503
Thanks: 4,186
Thanked 4,519 Times in 3,006 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 235
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: (+18) EDUKATIVE: SHEMBULL QĖ DUHET TĖ NDIQET!- RESPEKTIMI I RENDIT SHTĖPIAK ...

mire qe nuk ka thene ajo Maja: ēoja xhajes, ta fuse ne xhep letralepiresen e ti kapet astari i pantudhonave
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-09-2019, 02:11   #87
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,619
Thanks: 10,979
Thanked 5,964 Times in 2,825 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: (+18) EDUKATIVE: SHEMBULL QĖ DUHET TĖ NDIQET!- RESPEKTIMI I RENDIT SHTĖPIAK ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Regina Shiko postimin
Tema jote, prona jote?!

Atėhere anėtarė mos hyni kėtu, asht tokė e xanun!
? ! !
__________________
devollitėt thonė

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 05-09-2019 nė 02:14
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-09-2019, 02:14   #88
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,619
Thanks: 10,979
Thanked 5,964 Times in 2,825 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: (+18) EDUKATIVE: SHEMBULL QĖ DUHET TĖ NDIQET!- RESPEKTIMI I RENDIT SHTĖPIAK ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
mire qe nuk ka thene ajo Maja: ēoja xhajes, ta fuse ne xhep letralepiresen e ti kapet astari i pantudhonave
Mė kujtove dicka tjetėr tash: disa rregulla nė lokale hotelierie ( lokale ku ushqehemi ).

* Nė disa vende ushqimin me tabaka e merr vetė, por ka edhe raste ku ta sjellin. Nė tė dyja rastet, pasi tė kesh mbaruar sė ngrėni, tabakanė duhet vetė ta heqėsh, ta ēosh nė raftin pėrkatės, enkas pėr kėtė punė. Pecetat prej letre duhet t'i hedhėsh nė shportė tė mbeturinave.
__________________
devollitėt thonė

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 05-09-2019 nė 02:42
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur