Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Historia e Shqiptarėve > Arkeologji / Antropologji

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 22-08-2019, 21:58   #1
Ice
V.I.P
 
Avatari i Ice
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 1,458
Thanks: 25
Thanked 20 Times in 14 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
Ice ėshtė nė rrugė tė mbarėIce ėshtė nė rrugė tė mbarėIce ėshtė nė rrugė tė mbarėIce ėshtė nė rrugė tė mbarėIce ėshtė nė rrugė tė mbarėIce ėshtė nė rrugė tė mbarėIce ėshtė nė rrugė tė mbarėIce ėshtė nė rrugė tė mbarėIce ėshtė nė rrugė tė mbarėIce ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pigmentacioni Shqipetare

Cilat zonat i kane njerz ma te bardh apo njerz ma te zej ?


Ne Kosove, edhe pse ka edhe zejshkana, keshtu ne pergjithesi Kosovaret nuk jane aq zej por jane t'bardh perveq dielli mos e ka pjek dikon.

Ndoshta Kosovaret ne pergjithesi jane ma t'bardh nga krejt Evropianet te jugut.

Plot ftyra qe leht kishin mujt me qene Gjermane, Angleze , Austriak etj etj.

Spanjolet, Portugezet, Italianet, Greket, Bulgaret etj dalin krejt ma te zej.

Nuk e di per zonat tjera Shqipetar se ende s'kom qene moti andej.
Ice nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2019, 08:23   #2
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 975
Thanks: 0
Thanked 214 Times in 180 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
doganieri ėshtė vėrtetė talentėdoganieri ėshtė vėrtetė talentėdoganieri ėshtė vėrtetė talentėdoganieri ėshtė vėrtetė talentė
Re: Pigmentacioni Shqipetare

Rregulloni titullin ne shqipen letrare, o moderatore.

Kto te errtit ne zonat e veriut, do kene prejardhje sllave besoj.

Tocka.
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2019, 08:56   #3
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 6,312
Thanks: 4,159
Thanked 6,897 Times in 2,356 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 132
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Re: Pigmentacioni Shqipetare

Gjjthe njesoj mduken mua, si nga jugu apo veriu.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about.
Be kind. Always.
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2019, 08:57   #4
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 975
Thanks: 0
Thanked 214 Times in 180 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
doganieri ėshtė vėrtetė talentėdoganieri ėshtė vėrtetė talentėdoganieri ėshtė vėrtetė talentėdoganieri ėshtė vėrtetė talentė
Re: Pigmentacioni Shqipetare

Ti sikur je icik "abronzato", Prude?


Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga doganieri : 23-08-2019 nė 09:00
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2019, 09:14   #5
Kasėmi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 876
Thanks: 40
Thanked 329 Times in 181 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
Kasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėm
Re: Pigmentacioni Shqipetare

Per mendimin tim te zinj ka Permeti, Gjirokastra, Elbasani
Te bardhe ka Saranda, Shkodra, Tirona, Kukesi, Berati
Keto jane aty ku ka me shume dominim pigmentacionesh
Qytetet e tjera nuk i njoh.
Kasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2019, 17:32   #6
Ice
V.I.P
 
Avatari i Ice
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 1,458
Thanks: 25
Thanked 20 Times in 14 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
Ice ėshtė nė rrugė tė mbarėIce ėshtė nė rrugė tė mbarėIce ėshtė nė rrugė tė mbarėIce ėshtė nė rrugė tė mbarėIce ėshtė nė rrugė tė mbarėIce ėshtė nė rrugė tė mbarėIce ėshtė nė rrugė tė mbarėIce ėshtė nė rrugė tė mbarėIce ėshtė nė rrugė tė mbarėIce ėshtė nė rrugė tė mbarė
Re: Pigmentacioni Shqipetare

Shume e sakte kjo me doket

Ice nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2019, 19:59   #7
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 6,312
Thanks: 4,159
Thanked 6,897 Times in 2,356 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 132
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Re: Pigmentacioni Shqipetare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga doganieri Shiko postimin
Ti sikur je icik "abronzato", Prude?

https://www.youtube.com/watch?v=8EmOWrHKoms
Jooo. Bardhoshe jam. Por jo si ato qe si ka kap dielli kurre. Dmth ngjyra eshte e bukur jo ashtu si pule.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about.
Be kind. Always.
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2019, 23:05   #8
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,279
Thanks: 1,542
Thanked 2,133 Times in 1,123 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 149
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Re: Pigmentacioni Shqipetare

Eeee pike e seze. Po ne na Ushnja ca jemi per te qene ne?! Korrozinjtttttte, eeeeh??!!!!
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-08-2019, 08:36   #9
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 975
Thanks: 0
Thanked 214 Times in 180 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
doganieri ėshtė vėrtetė talentėdoganieri ėshtė vėrtetė talentėdoganieri ėshtė vėrtetė talentėdoganieri ėshtė vėrtetė talentė
Re: Pigmentacioni Shqipetare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Prudence Shiko postimin
Jooo. Bardhoshe jam. Por jo si ato qe si ka kap dielli kurre. Dmth ngjyra eshte e bukur jo ashtu si pule.
Epo thash vlonjate, tere diten shtrire ne kum, do jesh cukollatuar,
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-08-2019, 08:38   #10
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 975
Thanks: 0
Thanked 214 Times in 180 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
doganieri ėshtė vėrtetė talentėdoganieri ėshtė vėrtetė talentėdoganieri ėshtė vėrtetė talentėdoganieri ėshtė vėrtetė talentė
Re: Pigmentacioni Shqipetare

Kam pas nje ne pune, sihte gruaja e dyte e cunit te nje shokut te ish Birose.

I shkum per vizite kur lindi djalin.

Cuni i ksaj i bardhe, i pari qe e kishte te jemen vllahutine, si evgjit.

Dhe i thoshte ksaj,

Ua mi teta E, sa i bardhe qe qenka vllai?....lol
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-08-2019, 23:46   #11
Kasėmi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 876
Thanks: 40
Thanked 329 Times in 181 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
Kasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėm
Re: Pigmentacioni Shqipetare

Po spiunat cfare pigmentacioni jane?
Kasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-08-2019, 23:53   #12
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,975
Thanks: 7,836
Thanked 3,596 Times in 1,889 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Re: Pigmentacioni Shqipetare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kasėmi Shiko postimin
Po spiunat cfare pigmentacioni jane?
Shpirtin e kane t'zi!lol!
__________________
Tu n’es plus lą oł tu étais, mais tu es partout lą oł je suis.

V.H
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-08-2019, 23:55   #13
Ice
V.I.P
 
Avatari i Ice
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 1,458
Thanks: 25
Thanked 20 Times in 14 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
Ice ėshtė nė rrugė tė mbarėIce ėshtė nė rrugė tė mbarėIce ėshtė nė rrugė tė mbarėIce ėshtė nė rrugė tė mbarėIce ėshtė nė rrugė tė mbarėIce ėshtė nė rrugė tė mbarėIce ėshtė nė rrugė tė mbarėIce ėshtė nė rrugė tė mbarėIce ėshtė nė rrugė tė mbarėIce ėshtė nė rrugė tė mbarė
Re: Pigmentacioni Shqipetare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga doganieri Shiko postimin
Kam pas nje ne pune, sihte gruaja e dyte e cunit te nje shokut te ish Birose.

I shkum per vizite kur lindi djalin.

Cuni i ksaj i bardhe, i pari qe e kishte te jemen vllahutine, si evgjit.

Dhe i thoshte ksaj,

Ua mi teta E, sa i bardhe qe qenka vllai?....lol
Vllau jem dhe babai jem kan qene zejshkana kurse une jom ma i bardh.

Une kom qene bjonde kur jom kane i vogel. Dhe ende Musteqet kur me rriten me dalin pak bjonde.


E kom nje djal te halles ai osht i zej si magjyp.


Por keshtu ne pergjithesi po thom Kosovaret nuk jane aq te zej por edhe jo aq bjonde si Skandinavezet.... Kisha thane diku ne mes dhe per Gheget ne pergjithesi ke studime qe e vertetojn ket .... Shef edhe plot njerz me syt blu dhe musteqet te kuqe dhe bjonde.


Kom pa edhe boll njerz me flok bjonde, edhe njerz me floke te kuqe.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Ice : 24-08-2019 nė 23:57
Ice nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur