Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 25-08-2019, 12:17   #21
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,983
Thanks: 15,528
Thanked 9,226 Times in 6,237 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Re: “Ku ta gjej drejtėsinė te ky shtet i ndyrė!”, flet babai i djalit qė e vranė me p

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Viking Shiko postimin
Jeta e Qytetarit Shqiptar ne kte kohe eshte bere me e pa vlera, njerez qe jane te stressuar qe kane probleme psiqike qe nuk vizitohen qe kane dale duarsh nje katrrahure qe e veren cdo dite.Femije qe ne mes te lagjes shajn e bertasin me fjalor nga Aja deri ke Zhja adoleshent qe drogohen ne mes te dites pa pike turpi dhe ne ambjente publike.
Njerez te frustruar neper semafore qe i bien burive kot qe ne momentin qe hapet jeshilja edhe pse jane te 3 ne korsi duan te ikin sa me shpejt sikur po i gjemon vdekja disa qe shajn e cfare nuk thone disa qe te kercenojn me nje shikim sikur do ta hane ate pa dale akoma.

Etj etj histori te brishta Shqiptaresh.
TI,drague,shoku Tanku,Akrepi dhe te TJERE jemi....EDUKUAR ndryshe.

Komb qe eshte bere....PROSTITUTE,apo ka humbur cdo=TRADITE.

Dhe me GAGARISIN disa PALACO ketu qe fajin e kane shkinat.
🖤 (1)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-08-2019, 12:24   #22
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,983
Thanks: 15,528
Thanked 9,226 Times in 6,237 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Re: “Ku ta gjej drejtėsinė te ky shtet i ndyrė!”, flet babai i djalit qė e vranė me p

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
https://www.youtube.com/watch?v=k7lwDUWBWFA

E shkuara kriminale e Griseldo dhe Albano Kusit | ABC News Albania

Ai kilometri i 26 apo 27(nuk e mbaj mend saktė tani) i Rrugės Tiranė-Elbasan ėshtė i famshėm si vend ku vrasin njerėz. Nuk e kam idenė se ēfarė ka tė veēantė ai vend.
Deri tek km 22 ta SQARO Beni persene,po me pyete.Dhe ate ZONE e njof dhemb dhe dhemballe,ose e kam njohur me DREJTE.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-08-2019, 13:00   #23
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,613
Thanks: 5,815
Thanked 6,186 Times in 3,080 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 267
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: “Ku ta gjej drejtėsinė te ky shtet i ndyrė!”, flet babai i djalit qė e vranė me p

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ice Shiko postimin
Keta njerz qe i bajn keto gjerat vijn prej familje te shkaterruar . Osht e kuptushem.
Not necessary .. vijne nga familja me domosdo, ka shume faktore qe mund te ndikojne , ashtu sic dalin edhe njerez te c’mendur / c’thurur nga familje normale ne thonjeza.
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-08-2019, 13:07   #24
Kasėmi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 802
Thanks: 40
Thanked 301 Times in 161 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
Kasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėm
Re: “Ku ta gjej drejtėsinė te ky shtet i ndyrė!”, flet babai i djalit qė e vranė me p

Kur e dine se me cfare merren ato familje pse u sherbejne? Kane fajin edhe vet se sado te thuash qe bej pune te ndershme varet per ke e ben. Shkon te punosh te shtepia e nje gangsteri dhe nese te thote: "Cfare pe ketu mos e hap gojen jashte" me mire ik dhe puno gjetke me ndershmeri e pagese te pastert.
Kasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-08-2019, 13:11   #25
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,983
Thanks: 15,528
Thanked 9,226 Times in 6,237 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: “Ku ta gjej drejtėsinė te ky shtet i ndyrė!”, flet babai i djalit qė e vranė me p

Akoma se keni kuptuar....PERSENE??????
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-08-2019, 13:24   #26
Ice
V.I.P
 
Avatari i Ice
 
Data e antarėsimit: Jul 2019
Posts: 632
Thanks: 218
Thanked 226 Times in 172 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
Ice ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolare
Re: “Ku ta gjej drejtėsinė te ky shtet i ndyrė!”, flet babai i djalit qė e vranė me p

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Not necessary .. vijne nga familja me domosdo, ka shume faktore qe mund te ndikojne , ashtu sic dalin edhe njerez te c’mendur / c’thurur nga familje normale ne thonjeza.
Po edhe ajo osht e mundshem .

Do studime e tregojn qe njerz qe jane kriminela, pedofila etj apo kane probleme psiqik jane njerz qe kane ardh prej familje te prishta apo jane abuzu si femije .

Por edhe cdo njeri qe u abuzu si femije nuk bahet me probleme psiqik . Dhe cka ka ndodhur nuk i definon njerzt pergjithmon. Njeri edhe mundet me ndryshu nese don besoj.
Ice nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-08-2019, 13:32   #27
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,613
Thanks: 5,815
Thanked 6,186 Times in 3,080 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 267
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: “Ku ta gjej drejtėsinė te ky shtet i ndyrė!”, flet babai i djalit qė e vranė me p

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ice Shiko postimin
Po edhe ajo osht e mundshem .

Do studime e tregojn qe njerz qe jane kriminela, pedofila etj apo kane probleme psiqik jane njerz qe kane ardh prej familje te prishta apo jane abuzu si femije .

Por edhe cdo njeri qe u abuzu si femije nuk bahet me probleme psiqik . Dhe cka ka ndodhur nuk i definon njerzt pergjithmon. Njeri edhe mundet me ndryshu nese don besoj.
Jane gjera te thella... Dhe duhet te studiohen nga prane qe Te dalesh edhe ne nje perfundim te qarte... por jo me domosdo aplikohet ajo metoda e familjes.

Mbaj mend nje subject qe kam study ne lidhje me : Nese burgu pshm I ben njerezit me kriminele se jane dhe a I perkeqeson burgu ( perkatesisht per moshat e reja) nderkohe qe rrethohen nga nje ambient i tille dhe me njerez te ndryshem ( si nga mosha dhe sasia/masa e krimit) dhe perfundimi ishte goxha shokues , pra ne shume raste ka te beje vete sistemi.

Edhe Pse study/ perfundimi thote te kunderten , sistemi akoma vazhdon te ushtroje metoden e tij demtuese.
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-08-2019, 14:28   #28
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 9,920
Thanks: 23
Thanked 2,888 Times in 1,795 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 192
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Re: “Ku ta gjej drejtėsinė te ky shtet i ndyrė!”, flet babai i djalit qė e vranė me p

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ice Shiko postimin
Osht shume e vertet edhe pse kjo nuk ndodh veq ne Shqiperi por edhe ne venda tjera sikur ne perendim.

Ne Kosove para do dite kur kesh aty i kom ndal dy djem se jane kane tu e therr njeri tjetrin me thika ... erdhen edhe ma von edhe policija.

Qashty e kalojn kohen veq tu pi hashash dhe kur s'kan i hin nervat.

Ja nisen mu kap per kurgja gati. Dhe ai njani ka qen i martun me femije dhe ai tjetri ende i ri.

Ai njani i ka pas edhe do qen, ata qen i kane kercenu do femije dhe jane kane tu i hanger por erdh babai tyne me stubc. Une kesh ma larg se jom kane tu i ndimu.
Mire de te koke me rreh m stubc krejt kta tulifar hajvanash qe se kan piken e respektit per jeten e tjetrit deri sa ti kish leshu fryma dekun ntok.
__________________
“Shikoj nga te dyja anet para se te kaloj nje rruge me 1 sens levizje.Kjo ndodh sepse kaq besim me ka ngelur per Njerzimin,”
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-08-2019, 14:34   #29
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,032
Thanks: 3,492
Thanked 2,813 Times in 1,898 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: “Ku ta gjej drejtėsinė te ky shtet i ndyrė!”, flet babai i djalit qė e vranė me p

Nuk vritet njeriu pėr njė vrimė nė mur. Njė ditė kėtė do ta kapin dhe kur ta fusin brėnda do pyesin burgaxhinjtė e tjerė.
Pėr se tė kanė dėnuar?
Vrava njėrin.
Pse e vrave?
Ēfarė do thojė ky pastaj? Ėshtė turp kush tė dėgjon
Ky siē duket do jetė mallist.
Gjynah, iku gjithė ai djal. E jėma priste ta shikonte dhėndėr.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
🖤 (1)
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-08-2019, 14:39   #30
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 9,920
Thanks: 23
Thanked 2,888 Times in 1,795 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 192
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Re: “Ku ta gjej drejtėsinė te ky shtet i ndyrė!”, flet babai i djalit qė e vranė me p

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Nuk vritet njeriu pėr njė vrimė nė mur. Njė ditė kėtė do ta kapin dhe kur ta fusin brėnda do pyesin burgaxhinjtė e tjerė.
Pėr se tė kanė dėnuar?
Vrava njėrin.
Pse e vrave?
Ēfarė do thojė ky pastaj? Ėshtė turp kush tė dėgjon
Ky siē duket do jetė mallist.
Gjynah, iku gjithė ai djal. E jėma priste ta shikonte dhėndėr.
Kan gjet nje gje kta brezi sotem jane gangstera nate mushin hunet me mill edhe kur i bje me bo burg thone jam nen efektin e droges.
Jo ere jo nen efektin e droges eshte ai qe ska buke te haj ai mund te vrasi per probleme psiqike jo kta byyc pambuker qe i ka bere babi me leke.

Ai e kavra njonin para ktij dhe i ka thone kemi qene tu zon prej leckash pastaj une u nxefa keq edhe e vrava me pistolete e kta i kane dhene 7 vjete burg ti thua si do i thote per kte qe vrau per nje vrime????

Do i thote e bera heren e pare mu duk funny thash ta provoj pereseri.
__________________
“Shikoj nga te dyja anet para se te kaloj nje rruge me 1 sens levizje.Kjo ndodh sepse kaq besim me ka ngelur per Njerzimin,”

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Viking : 25-08-2019 nė 14:41
🖤 (1)
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-08-2019, 14:42   #31
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,983
Thanks: 15,528
Thanked 9,226 Times in 6,237 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Re: “Ku ta gjej drejtėsinė te ky shtet i ndyrė!”, flet babai i djalit qė e vranė me p

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Viking Shiko postimin
Ai e kavra njonin para ktij dhe i ka thone kemi qene tu zon prej leckash pastaj une u nxefa keq edhe e vrava me pistolete e kta i kane dhene 7 vjete burg ti thua si do i thote per kte qe veau per nje vrime????

Do i thote e bera heren e pare mu duk funny thash ta provoj pereseri.

Duhet nje....DIKTATOR...APET.

Ne bojne...SHURREN...PLEHRAT.

Perse?

Ju dhem ...BYCA.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-08-2019, 15:53   #32
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,917
Thanks: 1,982
Thanked 2,816 Times in 1,563 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
par ka mbyllur reputacionin
Re: “Ku ta gjej drejtėsinė te ky shtet i ndyrė!”, flet babai i djalit qė e vranė me p

Nuk e duam EUROPĖN por kthimin e dėnimit me vdekje;- duhet tė ishte motoja e ēdo shqiptari.
Por ē'e do!!!!!!!!!!
Ku ka mė mė burra qė ndajnė gjygje!!!!!!!!?????
Janė burreca qė mbasi marrin detyrėn e ndarjes sė drejtėsisė, arsyetohen pėr pasigurinė e tyre familjare apo personale.
Pse mor QAFIR a nuk e dije se do pėrballeshe me krimin?
Drejtėsi nuk mund tė ketė kur ato zgjidhen nga njė tufė banditėsh "frroktarė" tė parlamentit shqiptarė.
Opinioni im mbi reformėn e tanishme ėshtė se korrupsionin dhe padrejtėsinė nuk kanė pėr ta ndaluar por thjeshtė do taksohen mė shumė tė ardhurat nga korrupsioni dhe do penalizohen mė shumė viktimat e krimit.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga par : 25-08-2019 nė 15:57
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-08-2019, 11:14   #33
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,917
Thanks: 1,982
Thanked 2,816 Times in 1,563 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
par ka mbyllur reputacionin
Re: “Ku ta gjej drejtėsinė te ky shtet i ndyrė!”, flet babai i djalit qė e vranė me p10 adoleshentė qė morėn dėnimet kapitale nė Shba.
Ajo qė mė bėri pėrshtypje ishte njė 13-vjeēarė qė u dėnua me vdekje pėr vrasjen e stėrgjyshes.
Dėnim tepėr i ashpėr pėr njė fėmijė, gjithmonė sipas logjikės time por jo sipas ligjeve dhe gjygjsorit tė Shba.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga par : 26-08-2019 nė 11:16
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-08-2019, 13:42   #34
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 13,851
Thanks: 1,519
Thanked 8,656 Times in 3,827 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 303
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Re: “Ku ta gjej drejtėsinė te ky shtet i ndyrė!”, flet babai i djalit qė e vranė me p

Eshte dicka atje, fenomen, kur kapin veten e kane 2 pare u duket vetja Zot. Te paprekshem. Behen arrogant, rude, pordhac perzieji me ca doze injorance dhe perfundimi behen te rrezikshem. Se kane per gje per hic gje ta bejne -bam. Gjynah gjithe ai djale.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-08-2019, 14:11   #35
Kasėmi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 802
Thanks: 40
Thanked 301 Times in 161 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
Kasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėm
Re: “Ku ta gjej drejtėsinė te ky shtet i ndyrė!”, flet babai i djalit qė e vranė me p

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin
Nuk e duam EUROPĖN por kthimin e dėnimit me vdekje;- duhet tė ishte motoja e ēdo shqiptari.
Por ē'e do!!!!!!!!!!
Ku ka mė mė burra qė ndajnė gjygje!!!!!!!!?????
Janė burreca qė mbasi marrin detyrėn e ndarjes sė drejtėsisė, arsyetohen pėr pasigurinė e tyre familjare apo personale.
Pse mor QAFIR a nuk e dije se do pėrballeshe me krimin?
Drejtėsi nuk mund tė ketė kur ato zgjidhen nga njė tufė banditėsh "frroktarė" tė parlamentit shqiptarė.
Opinioni im mbi reformėn e tanishme ėshtė se korrupsionin dhe padrejtėsinė nuk kanė pėr ta ndaluar por thjeshtė do taksohen mė shumė tė ardhurat nga korrupsioni dhe do penalizohen mė shumė viktimat e krimit.
Vendet e zhvilluara e kane mafien e organizuar, kurse shqiptaret e kane te paorganizuar akoma.
Opinioni im eshte se korrupsioni dhe padrejtesia kushtojne akoma shume lire ne Shqiperi. Kur kjo te arrije kulmin, atehere do te kemi "liri", Gjykate, "ndeshkim" sic e ke shkruar edhe ti, me nje diktature te maskuar si demokraci.
Burrece kendej e lepuj andej...
🖤 (1)
Kasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-08-2019, 14:23   #36
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,838
Thanks: 862
Thanked 1,626 Times in 946 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 161
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Re: “Ku ta gjej drejtėsinė te ky shtet i ndyrė!”, flet babai i djalit qė e vranė me p

Kto bohen ngaqe ne kte vend gjygjsori ska funksionuar kurre sic duhet ne 30 vjet. Njeri nga kto vllezerit e akuzuar ishte denuar njehere per vrasje dhe kishte dale per pak kohe. Morali eshte qe njerezit skane mė frike nga ligji , sepse per ta ska ekzistuar asnjehere.

Ktu duhet te ndryshohet kodi penal dhe njehere nga fillimi. Dhe ndryshimi i pare duhet te ishte armebajtja pa leje ku te kishte minimumi 15 vjet burg. Jane bo gjithe me arme n'brez , spurdhjake qe kane bo 2 lek dhe 200 armiq dhe rrine gjithe diten tu pi mall e tu u rujt si skutha me arme ne brez.

Per kto tipa duhet dulla te ringrihet serish. As te drejten me avokat sta jepte per tu mbrojt , por te rraste plumbin direkt.
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-08-2019, 17:34   #37
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,917
Thanks: 1,982
Thanked 2,816 Times in 1,563 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
par ka mbyllur reputacionin
Re: “Ku ta gjej drejtėsinė te ky shtet i ndyrė!”, flet babai i djalit qė e vranė me p

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kasėmi Shiko postimin
Vendet e zhvilluara e kane mafien e organizuar, kurse shqiptaret e kane te paorganizuar akoma.
Opinioni im eshte se korrupsioni dhe padrejtesia kushtojne akoma shume lire ne Shqiperi. Kur kjo te arrije kulmin, atehere do te kemi "liri", Gjykate, "ndeshkim" sic e ke shkruar edhe ti, me nje diktature te maskuar si demokraci.
Burrece kendej e lepuj andej...
Fenomenet kriminale ndryshojnė nga njėri vėnd nė tjetrin sigurisht qė kanė edhe ngjashmėri nė rastet e lėndėve narkotike.
Ajo qė ndodh nė Shqipėri nuk mendoj qė ndodh nė Greqi mė sė paku ndėrmjet qytetarėve grek.
Pse mė sheh nė sy apo si ky krimineli pse ėshtė bėrė ajo vrima aty?
E di qė nė Londėr, New York apo qėndra tė tjera urbane ke lagje qė polici friksohet tė kaloj andej por kjo vjen nga shkaqe tė tjera tė komuniteteve tė ndryshme emigratore.
Unė mendoj qė Shqipėria ka mungesė shteti kur vjen puna pėr tė dhėnė drejtėsi pėr viktimėn dhe vuajtje pėr dhunuesin/vrasėsin.
E di si mund tė bėhej gjygjėsori deri - diku i pakorruptueshėm?
Kur tė kishte 51% tė drejtė vetoje gjygjtari dhe 49% njė trupė gjykuese tė panjohurish ( ku i vihej dosja para pėr 2 javė dhe izoloheshin nga pjesa e jashtme ku tė ishin mė sė paku tė njėrėz tė shkolluar dhe me integritet nė shoqėri) kjo e vėshtirėsonte dhėnien padrejtėsisė.
Pėr krimet ordinere dhe administrative mund tė ishin edhe me shkollė tė mesme.
Nuk bėhet drejtėsia me Th. Sollaku qė lė nė kazino ēdo natė nga 10000 deri nė 30 mijė € apo edhe mė shumė!
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga par : 26-08-2019 nė 17:52
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur