Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Zhvillimet Urbane > Ekonomi & biznes > Udhėtime

Udhėtime Udhėtimet tuaja

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 01-11-2013, 20:16   #1
iDeA
DiNaMiKe
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Vendndodhja: FrymeMarrja
Posts: 3,013
Thanks: 202
Thanked 431 Times in 250 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 122
iDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėm
Question Serbėt qė vijnė pėr argėtim nė Tiranė

"Pas luftės kam shkuar nė Fushė Kosovė. Me dy fėmijė dhe gruan kemi jetuar sė bashku nė njė kamp, ku ishin edhe 300 persona tė tjerė. Mė pas kam shkuar nė Brezovicė, nė vitin 2000, ku plot 14 vjet kam punuar si korrier nė shkollė. Kam ndėrruar pesė banesa dhe mė nė fund kam vendosur tė kthehem kėtu. Kam dėshirė qė tė meremetojmė katin e parė tė shtėpisė dhe kulmin, sepse dua tė jetoj nė vatrėn time“, tregon Momēillo Spasiē, i cili rri ulur nė njė shtrat sė bashku me dy vajzat dhe gruan e tij. Shtėpia ėshtė gjysmė e rrėnuar.

Jemi kthyer nė fshatin, ku kemi lindur nė Bogoshevc pas kaq shumė vitesh. "Atje ku kam jetuar, nuk kam mundur tė paguaj qiranė dhe t'i shkolloj fėmijėt", thotė Spasiē.

Problemet me shtėpinė dhe bashkėjetesa

Bashkėshortja e tij Zhivka ėshtė e mėrzitur me problemet e shumta, qė ka nė shtėpinė e lėnė pas dore. "Nuk kemi ēfarė t'i pėrgatisim fėmijėve. Nuk kemi ku tė gatuajmė, nuk kemi kuzhinė e as banjo. Shtėpia ėshtė nė gjendje tė mjeruar", thotė Zhivka Spasiē.

Por problemet e tyre i zbusin raportet e mira me fqinjėt dhe rikthimi nė mjedisin e dikurshėm. Shumė shpesh shkojnė edhe nė Prizren, i cili shtrihet 15 kilometra nga ky fshat. “Shoqėrohemi me serbė dhe boshnjakė, por edhe me shqiptarė kemi raporte tė mira miqėsore. Nė Prizren nuk kemi kurrfarė problemesh. As nė fshatrat pėrreth, ku jetojnė boshnjakėt dhe shqiptarėt", tregon Momēillo Spasiē.

Vajzat e tyre Radica dhe Dragica e kanė internetin si dritaren e vetme, qė i lidh me botėn. Nė fshat nuk mund tė shikojnė as televizor, ndėrsa mediumi i vetėm, qė mund tė shikojnė ėshtė programi boshnjak. “Pėrmes internetit dėgjohemi me shoqet nga Gushterica dhe Llapje Selo. Ndonjė herė edhe dalim sė bashku. Ato vijnė na marrin, dalim sė bashku dhe nė fund na kthejnė nė shtėpi", shpjegojnė Radica dhe Dragana.

"Tirana shumė e bukur"

Tė rinjtė serbė nė kėtė pjesė tė Kosovės i pėrshtaten shpejt kushteve tė jetės. Radica ka qenė vitin e kaluar pėr pushime nė Durrės. Ndėrsa nė Tiranė shkojnė shpesh pėr tė pirė kafe, apo pėr tė shėtitur. Deri nė Tiranė u duhen rreth dy orė e gjysmė, sepse rruga ėshtė shumė e mirė. „Tirana ėshtė shumė e bukur. Ai qytet mė pėlqen shumė, sepse atje ka shumė njerėz tė arsimuar dhe secili i shikon punėt e veta. Askush nuk tė shikon se ēfarė bėn dhe nuk shikon nė tavolinėn tjetėr. Mund tė sillesh si tė duash. Jeton jetėn tėnde. Kjo mė pėlqen shumė", pohon Radica.

Nė Shtėrpce ajo ka kryer shkollėn e mesme. Dėshira e saj ėshtė tė bėhet police e Kosovės. "Do tė doja tė bėhem police, sepse e dua drejtėsinė. Ky ėshtė shkaku. Shėrbimi ėshtė shėrbim, e shoqėria shoqėri, kėshtu do tė veproja", thotė Radica. Nė Bogoshevc aktualisht jetojnė dhjetė persona. Para luftės sė Kosovės ka qenė shumė mė shumė. Numri mė i madh i shtėpive tė ndėrtuara pėr serbėt, qė duan tė kthehen, ka mbetur i zbrazur. /DW/
__________________
E fortė e pasfidueshme,
Fisnike e paperulshme,
Vetvetja e paharrueshme!
iDeA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-11-2013, 20:24   #2
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 11,621
Thanks: 166
Thanked 1,290 Times in 962 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 129
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Serbėt qė vijnė pėr argėtim nė Tiranė

i besoj u duket tirana si londra pasi andej nga jetojne keta qytetet jane shume me te vogla dhe me mentalitet shume me te mbyllur. ajo qe spo kuptoj eshte se per cfare kohe behet fjale. dmth flitet per ditet e sotme apo per vite me pare pak vite pas luftes?
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-11-2013, 20:37   #3
atrevido
edamus bibamus gaudeamus
 
Avatari i atrevido
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 3,125
Thanks: 0
Thanked 606 Times in 346 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
atrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Serbėt qė vijnė pėr argėtim nė Tiranė

Ne Serbi paska mentalitet shume me te mbyllur?!
__________________
La vita č come il mare, non gliene frega un cazzo se non sai nuotare.
atrevido nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-11-2013, 20:51   #4
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 11,621
Thanks: 166
Thanked 1,290 Times in 962 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 129
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Serbėt qė vijnė pėr argėtim nė Tiranė

jo ne serbi por ne fshatin ku keta jetojne.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-11-2013, 21:42   #5
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,387
Thanks: 2,526
Thanked 2,106 Times in 794 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Serbėt qė vijnė pėr argėtim nė Tiranė

kta jetojnė nė Kosovė..
__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-11-2013, 23:07   #6
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,581
Thanks: 0
Thanked 62 Times in 56 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 55
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Serbėt qė vijnė pėr argėtim nė Tiranė

Edhe argetimin e fundit qe kishim,lojrat e fatit e bastet na i mbyllen.
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-11-2013, 09:08   #7
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 15,681
Thanks: 842
Thanked 1,413 Times in 1,051 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Serbėt qė vijnė pėr argėtim nė Tiranė

Ketu kemi nga te gjithe llojet e ekstremisteve duke filluar qe nga ata fetare e deri te ata nacionaliste apo antinacionaliste..
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-11-2013, 09:09   #8
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,833
Thanks: 861
Thanked 1,623 Times in 943 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 161
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Serbėt qė vijnė pėr argėtim nė Tiranė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SERAFIM DILO Shiko postimin
Edhe argetimin e fundit qe kishim,lojrat e fatit e bastet na i mbyllen.
Dhe jo vetem ,por Rama na hoqi dhe vitminat qe merrnim cdo dite . Rrush ,qershia , kumlla ,dardha ..etj etj
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-11-2013, 09:44   #9
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,590
Thanks: 5,798
Thanked 6,177 Times in 3,075 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 267
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Serbėt qė vijnė pėr argėtim nė Tiranė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga iDeA Shiko postimin

"Tirana shumė e bukur"

Tė rinjtė serbė nė kėtė pjesė tė Kosovės i pėrshtaten shpejt kushteve tė jetės. Radica ka qenė vitin e kaluar pėr pushime nė Durrės. Ndėrsa nė Tiranė shkojnė shpesh pėr tė pirė kafe, apo pėr tė shėtitur. Deri nė Tiranė u duhen rreth dy orė e gjysmė, sepse rruga ėshtė shumė e mirė. „Tirana ėshtė shumė e bukur. Ai qytet mė pėlqen shumė, sepse atje ka shumė njerėz tė arsimuar dhe secili i shikon punėt e veta. Askush nuk tė shikon se ēfarė bėn dhe nuk shikon nė tavolinėn tjetėr. Mund tė sillesh si tė duash. Jeton jetėn tėnde. Kjo mė pėlqen shumė", pohon Radica.
po k'to si e morin guximin, te vijne ti sillen Tiranes ne k'te menyre!!! sa popull kot qe jemi!!!!
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-11-2013, 11:24   #10
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 11,621
Thanks: 166
Thanked 1,290 Times in 962 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 129
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Serbėt qė vijnė pėr argėtim nė Tiranė

po vijen ne tirane ata sepse e dine qe ne sjemi serbe si ata...
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-11-2013, 21:35   #11
J-W
J-W-R-Unlimited
 
Avatari i J-W
 
Data e antarėsimit: Jun 2010
Posts: 2,965
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
J-W ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Serbėt qė vijnė pėr argėtim nė Tiranė

Edhe Serbet kishte mangut Tirana phaa . Lloj lloj kastraveci t'shef syu verdall lol ......... OKB u ka bo Tirana e shkret
J-W nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur