Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Arti Shqiptar > Artet Figurative

Artet Figurative Piktura, fotografia, skulptura, arkitektura dhe duart e arta tė krijuesve tė tyre. Ēdo gjė mbi artet figurative, tė cilat flasin, shprehin dhe pėrcjellin emocione tė jashtėzakonshme te ne.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 18-11-2012, 02:09   #21
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,389
Thanks: 2,534
Thanked 2,111 Times in 796 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sali Musliu - Piktorė

kam harue ne fillim te them , Sali Musliu asht profesor ne univerzitetin e Prishtines..kuptohet prof. per ART ...
__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-01-2018, 13:46   #22
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,389
Thanks: 2,534
Thanked 2,111 Times in 796 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sali Musliu - Piktorė(ne foto Lutfi Haziri me punimin e Sali Musliut )Sali Musliu, piktor gjilanas qė jeton e vepron nė Gjermani, ėshtė fitues i Ēmimit Blerės tė “Peneli i Flakės sė Janarit 2018”, ngjarje kulturore nė tė cilėn ėshtė hapur edhe ekspozita e cila do tė qėndrojė e hapur deri nė pėrfundim tė Manifestimit “Flaka e Janarit 2018”.

Nė kėtė edicion, sipas organizatorėve ka pasur prurje tė shumta, mbi 60 sosh, por qė nė pamundėsi qė tė ekspozohen tė gjitha, njė pjesė e tyre nuk kanė mundur tė jenė pjesė e kėsaj ekspozite.

Kryetari i Komunės sė Gjilanit, Lutfi Haziri, ka falėnderuar artistėt pjesėmarrės e komisionin dhe ka shtuar se kjo ėshtė ndėr shtyllat kryesore tė “Flakės…”, qė nė Gjilan zhvillohet tash e 27 vite.

Ai ka rikujtuar kohėt kur kjo ngjarje mbahej nė galeri alternative e nė restorante, qė ishin shndėrruar nė hapėsira pėr ekspozim. Ai ka uruar fituesit dhe i ka ftuar gjilanasit qė t’a vizitojnė ekspozitėn, kurse ka paralajmėruar se prioritet i tiji nė tė ardhmen do tė jetė bėrja e Gjilanit me njė galeri tė mirėfilltė tė arteve nė njė objekt krejt tjetėr.

“Ka ardhur koha pėr tė gjetur rrugėn, objektin apo edhe qė tė ndėrtohet njė galeri e re. Ju siguroj se gjatė kėtij viti do tė punoj pėr kėtė qėllim”, ka thėnė Lutfi Haziri, duke shtuar se galeria do tė jetė institucion publik, por do tė udhėhiqet nga Shoqata e Artistėve Figurativ dhe do tė jetė nė menaxhim tė tyre dhe pėr ta e ata do tė bėjnė kalendarin e plotė tė ekspozitave pėr 12 muajt e vitit.

Ndėr fitues tė sivjetmė, tė pėrzgjedhur nga Juria Profesionale, Rasim Vllasaliu, Ragip Ramadani dhe Sabri Shaqiri janė Luan Shahiqi, Shefqet Abrazhda dhe Avni Behluli.

Portali 2lonline17 Janar, 2018 21:34
__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur