Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Toleranca fetare

Toleranca fetare Kėtu mund tė diskutojmė rreth kontributit qė duhet tė japin komunitetet fetare nė ushqimin e tolerancės fetare midis shqiptarėve si dhe pėr rolin e fesė nė ēėshtjen tonė kombėtare.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 16-03-2015, 15:21   #401
Fehmikaciu
Saratoga...
 
Avatari i Fehmikaciu
 
Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Prishtinė
Posts: 6,364
Thanks: 231
Thanked 466 Times in 215 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 70
Fehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: C'fare kontributi do te jepnit per tolerancen fetare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin
Zana na qenka e nje niveli te ulet dhe qendroka kaq larte ne inteligjencen e saj, ndaj te vertetes; imagjino te ishte ne shkallen e duhur. I bie qe perceptimi i saj te ishte i tejskajshem dhe i pakudershtueshem. Hajd' mos u merr me nivelet! Nqs vertete do te dish se cfare ne te vertete eshte feja islame shko dhe jeto ne Agfanistan ose Arabia Saudite.

Zana dhe une jetojme ne vende qe stimulojne te drejtat e grave. Juve qe predikoni te kunderten shkoni dhe jetoni ne vendet arabe. Mesoje first hand te verteten se si jetojne dhe cfare te drejta kane grate aty.
Hello Kitty me gjith respektin qe kam ndaj jush po gaboni rend,ne nuk jemi Arab dhe pakistanez ne jemi shqipetar te besimit musliman te cilet e praktikojm fen sipas deshires dhe karshi zakoneve tona..
Ne jemi shqipetare mike,jemi pasardhsit e Iliro-Thrakve ,i njejti gjak rrjedh ne venat tona..ne nuk kemi te perbashket azgje me keta te cilet endrrojn per 72-virgjereshat nga bota tjetr,neve na mjafton vetem nje grua eventualisht 2 per ti knaq nevojat e jetes..
__________________
VENI VIDI VICI !-Unė nuk luftova 10-vite ne GALI QE SENATORET TE NDERTOJN VILA DHE PALLATE,POR PER LAVDIN E ROMES!!(GAJ JUL CEZARI-44 p.e.s )
Fehmikaciu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-03-2015, 15:25   #402
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,619
Thanks: 5,817
Thanked 6,188 Times in 3,081 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 267
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: C'fare kontributi do te jepnit per tolerancen fetare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga thirsty Shiko postimin
Te pakten po vriten me fjale
Erdhet ti ndani ju , mah . Thuani c'kane te tjeret qe fusin hundet ... E nuk I leni ato te juajat pa I futur . K'to tema sillen ne publik per nje arsye te vetme , e perderisa jane publike jane te hapura per te gjithe.


Ps ... Mah . Typical Albos , where ego kills modesty . Lol
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-03-2015, 15:32   #403
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,061
Thanks: 1,851
Thanked 2,027 Times in 1,531 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: C'fare kontributi do te jepnit per tolerancen fetare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fehmikaciu Shiko postimin
Hello Kitty me gjith respektin qe kam ndaj jush po gaboni rend,ne nuk jemi Arab dhe pakistanez ne jemi shqipetar te besimit musliman te cilet e praktikojm fen sipas deshires dhe karshi zakoneve tona..
Ne jemi shqipetare mike,jemi pasardhsit e Iliro-Thrakve ,i njejti gjak rrjedh ne venat tona..ne nuk kemi te perbashket azgje me keta te cilet endrrojn per 72-virgjereshat nga bota tjetr,neve na mjafton vetem nje grua eventualisht 2 per ti knaq nevojat e jetes..
Si pasardhes i Iliro-Thrakeve a nuk do ishte me vend te adhuroje zotin ose zoterat e iliro-thrakeve se te adhurosh nje osedisa te semiteve?
🖤 (1)
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-03-2015, 15:58   #404
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,790
Thanks: 8,854
Thanked 2,753 Times in 1,415 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: C'fare kontributi do te jepnit per tolerancen fetare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga thirsty Shiko postimin
Si pasardhes i Iliro-Thrakeve a nuk do ishte me vend te adhuroje zotin ose zoterat e iliro-thrakeve se te adhurosh nje osedisa te semiteve?
Kjo eshte fjala mė me vlere, qe ka dale deri me sot nga goja jote Thirsty!
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-03-2015, 16:16   #405
Ane
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2014
Posts: 723
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
Ane ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: C'fare kontributi do te jepnit per tolerancen fetare?

Ku ka kontribut me te madh ,ne fakt do quaja qyqarllek ,tolerimin e ketij idiotit :
Degjone ne vazhdim historine e vogelushit ,burrit te Mardhijes ..

Pas degjimit te kesaj video ,Goni sigurisht sonte do enderroj Mardhijen e vet hahah
Ane nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-03-2015, 16:48   #406
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,790
Thanks: 8,854
Thanked 2,753 Times in 1,415 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: C'fare kontributi do te jepnit per tolerancen fetare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fleur Blanche Shiko postimin
...
Kushedi sa dėshtakė nė jetė duhet tė jenė ata/ato gjallesa qė fusin hundėt nė besimin e tjetrit, dhe pėrdorin hapėsirat virtuale nė kėto tema si ndonjė katarsis tė degjenerimit tė tyre mendor!
Yeskė, absence of evidence is never taken as per evidence of absence. E para kjo. Ti duhet ta dish me mire si e shkolluar qe je ne ate field. Ma do emndja se nuk je kundra per kete gje.

E dyta eshte, se Religion is compacted as "Command · Order · Dictate · Ultimatum". Kur cdo gje ushtrohet me dhune, diktohet me force, si ka mundesi counter-action of all these actions te quhet catharsis? Me sa mbaj mend une nga ligji i Newton (long, long time ago though), sa me e madhe te jete masa, aq me e madhe duhet te jete forca qe duhet te ushtrosh. Pikerisht kete ben feja. Ushtron force te madhe te levizi masen (popullin ne kete rast) C'lidhje ka catharsis me self defense?


Citim:
Catharsis (from the Greek κάθαρσις katharsis meaning "purification" or "cleansing") is the purification and purgation of emotions—especially pity and fear.
Pity and fear kane fetaret qe duan the best of 2 worlds. Duan the sins of this life and forgiveness before they enter to the other life. On the other hand standing up for your opinion is called self-defense, not catharsis.

Citim:
An object that is at rest will stay at rest unless an external force acts upon it - Ligji i Newton eshte ky.
Was the mass (gjallesat ne rastin konkret) accelerated by the force of religion, not all way around. Or there is action and there is created a counter-action. Fizika e thote kete gje, jo dėshtakėt.

__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-03-2015, 17:25   #407
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,790
Thanks: 8,854
Thanked 2,753 Times in 1,415 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: C'fare kontributi do te jepnit per tolerancen fetare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gon! Shiko postimin
E kaluar bushtres je ti pasha besen!!


Ti dhe ajo ne foto qe na e solle me larte jeni dy ane te ekstremes ne kete bote.
Turp te te vije more djale qe perdor fjale te tilla per nje femer!

Kur e shikoni se nuk ja deni dot me fjale fakteve qe j'u sjellin filloni nga ofendimet.

A nuk je ti i pari qe fillon ofendimet? Postova une ne fillim dhe shave ti me vone. Ja dhe fakti:Postuar mė 14:54
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin
Krejt gjyshit i kam ngja - kjo eshte mburrje per mua. Me shume i kam ngjare babait qe urinonte mbrapa xhamise, sa here qe banja e shtepise ishte e zene.
Postuar mė 15:03
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gon! Shiko postimin
Po de, i ke ga gjyshit rrenc, babait flliqan.. paske per cfare te krenohesh
Mire qe j'u ka ngecur sahati ne vitin 600 te eres sone, por mos u mundoni te t'ju ngecni fajin tuaj tek te tjeret. Fakti eshte se une fola per babane tim dhe ti hajvan erdhe dhe shave.

Hajvan! Trullan! Dallkauk!
Mos shaj here tjeter, se do ta kthej me te njejtin monedhe!
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-03-2015, 17:38   #408
Fehmikaciu
Saratoga...
 
Avatari i Fehmikaciu
 
Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Prishtinė
Posts: 6,364
Thanks: 231
Thanked 466 Times in 215 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 70
Fehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: C'fare kontributi do te jepnit per tolerancen fetare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga thirsty Shiko postimin
Si pasardhes i Iliro-Thrakeve a nuk do ishte me vend te adhuroje zotin ose zoterat e iliro-thrakeve se te adhurosh nje osedisa te semiteve?
thirsty jam duke punuar me tela te rrymes dhe me mungon koncentrimi tani ,por ne nuk dim per Iliro -thraket,sepse historin ton e kemi dikund nen tok apo dikund ne raftet e erreta te vatikanit ku nuk shofin drit...
__________________
VENI VIDI VICI !-Unė nuk luftova 10-vite ne GALI QE SENATORET TE NDERTOJN VILA DHE PALLATE,POR PER LAVDIN E ROMES!!(GAJ JUL CEZARI-44 p.e.s )
Fehmikaciu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-02-2016, 17:12   #409
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 2,186
Thanks: 691
Thanked 528 Times in 372 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: C'fare kontributi do te jepnit per tolerancen fetare?

Te debatosh per tolerance ne kontest te feve abrhamike eshte te meresh me alkimi!
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-04-2017, 03:09   #410
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,625
Thanks: 110
Thanked 260 Times in 75 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare kontributi do te jepnit per tolerancen fetare?

Tjeter themi dhe tjeter bejme. Kjo nuk quhet kontribut. Keshtu mesoni te jepni kontribut mbi tolerance pastaj flisni per Tolerance.
Paqe.
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-04-2017, 19:55   #411
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,668
Thanks: 371
Thanked 1,964 Times in 1,328 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare kontributi do te jepnit per tolerancen fetare?

Ja, qe ta kuptojne mire ateistet

__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-04-2017, 09:49   #412
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,991
Thanks: 15,537
Thanked 9,229 Times in 6,240 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare kontributi do te jepnit per tolerancen fetare?

Pa bere shaka...ata wahabistet tek rruga e Kavajes do i hudhje ne ere.
Si?
Nje brekeshkurter me mjekerr do e kapja te gjalle,tritol brenda brekusheve dhe .....BUM.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2017, 02:24   #413
Darkblonde
Darkblonde
 
Avatari i Darkblonde
 
Data e antarėsimit: Jul 2017
Vendndodhja: Prishtina
Posts: 229
Thanks: 404
Thanked 201 Times in 104 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 12
Darkblonde ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Cfare kontributi do te jepnit per tolerancen fetare?

Une i kam inat njerzit fetare!! Jane injorante!!

Nga ana ime ska as 1% tolerance fetare.

Shnet
Darkblonde nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-05-2018, 04:10   #414
Elsa
Anėtar
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: angli
Posts: 68
Thanks: 146
Thanked 13 Times in 12 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
Elsa do tė bėhet i njohur mjaft shpejtElsa do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Re: Cfare kontributi do te jepnit per tolerancen fetare?

Pershendetje, sa pyetje e bukur, nganjehere te gjith kemi nevoje te kujtojm qe jemi te rendesishem qe po japim kontributin tone e kjo me sjell kenaqesi, me ben te rikujtoj sa njerez kam ndihmuar te gjejn veten e tyre, te lidhen me zemren me trupin e tyre te sherojn emocionet nga plaget e jetes te sherojn cdo organ derisa zemra te hapet e te ndjenj dashuri ate dashuri qe gjithmon na mungon e ne ndjehemi te paplotesuar sepse na mungon dashurija qe energjija percjell. Specialiteti im esht te sheroj zemra , te ringjall emocionet, mes praktikave qe marr nga akash. cdo njeri ka dhimbje te ndryshme e probleme te ndryshme , bindje te ndryshme e me pelqen shum kur shikoj ndryshim direkt sepse kur flet zemra thua te verteten e cila sheron cdo fjal qe un them i sheron e kjo me lumturon esht gjeja me fantastike kur te telefon nje njeri i thyer total depresion edhe ai rikthehet i qet, i fort i sigurt e ndjehet mire me veten, kur ata me ne fund kuptojn qe lutjet nga qielli spin uj fjalia aman o zot spin uj sepse krijuesi ju dha jeten qe te beni cfar te donie kur ata me ne fund e pranojn esht ndjenjesija me e bukur qe perjeton, kur personi te thot elsa te falenderoj cdo nat me shpetove uhhhhhhhhh te gezon e te jep fuqi te vazhdosh kontributi im asnjeher sdo jet global apo shtet apo qytet me pelqen te shpetoj nje shpirt ne muaj sepse gjith vemendja ime esht tek ai e prandaj ai perparon me shpejtesi. Un asnjehere sdoja ta beja kte pun e leja kthehesha mbrapsht por energjija me sillte rastesisht nje person qe mund ta ndihmoja e me prishte cdo pun a biznes qe hapja e me ne fund e degjova e kjo esht nje kontribut ..... kontributi per mua ska rendesi por rezultati ne mund te rrime 24 ore vullnetare per nje bamiresi por ajo ska asnje rezultat sme jep asnje kenaqesi sekreti esht te beni cfar ju jep gezim e klientet e mi e din e praktikojn e ngaqe energjija pastrohet rrjedh lirshem e ben vend per gjera te reja te vin ne jeten e tyre e kjo esht marramendse kur te marrin ne telefon e te falenderojn pa pushim rezultati esht me i rendesishem se kontributi si me shumice e pakice nuk ka rendesi rendesi ka te kenaqesh. Me dashuri Elsa
Elsa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2018, 13:18   #415
ciarli
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Apr 2018
Posts: 207
Thanks: 0
Thanked 19 Times in 16 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
ciarli ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Cfare kontributi do te jepnit per tolerancen fetare?

Por ndonjehere duhet me kujtu besimtaret qe nuk ben me adhuru keshtu nje Mbret, qofte edhe mbreti i qiejve! Nje hero negativ dramash personale, qe i vdiq gruaja, vajzen ja moren peng gangastera apo engjej gjermane per kurve dhe qe u be murg apo Allah(nje lloj murgu i shenjte i atij urdheri fetar) pergjithnje dhe kushedi cfare do i pjelli mendja!
ciarli nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2018, 13:33   #416
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,496
Thanks: 4,160
Thanked 4,505 Times in 3,001 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 235
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare kontributi do te jepnit per tolerancen fetare?

une kisha dhene shume kontribut prej mengjesit deri ne darke tek te gjithe kisha ikur, diku i kishim meshuar qingjave, diku hallves e bakllavase e dikur veres e rakise deri sa te kishte ardhur dita e re edhe te gjithe happy. Peace people make party
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
🖤 (1)
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur