Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Toleranca fetare

Toleranca fetare Kėtu mund tė diskutojmė rreth kontributit qė duhet tė japin komunitetet fetare nė ushqimin e tolerancės fetare midis shqiptarėve si dhe pėr rolin e fesė nė ēėshtjen tonė kombėtare.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Shiko rezultatet: Cilit besim i pėrkisni?
Musliman 68 54.40%
Katolik 11 8.80%
Orthodoks 10 8.00%
Bektashi 3 2.40%
Ateist 19 15.20%
Agnostik 6 4.80%
Pagan 2 1.60%
Protestant 5 4.00%
Budiste 1 0.80%
Votues: 125. Ju nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh

Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 25-01-2010, 18:07   #41
SEa
I Miss You
 
Avatari i SEa
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: marina di massa
Posts: 1,546
Thanks: 0
Thanked 9 Times in 9 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
SEa ėshtė vėrtetė talentėSEa ėshtė vėrtetė talentėSEa ėshtė vėrtetė talentėSEa ėshtė vėrtetė talentėSEa ėshtė vėrtetė talentė
Titulli: Cfare feje keni ?

myslimane
SEa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-01-2010, 16:27   #42
Golden_Boy
No Vip
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: Diku!
Posts: 2,570
Thanks: 1,873
Thanked 862 Times in 377 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 39
Golden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėm
Re: Cfare feje keni ?

Bektashian
__________________
Tk.
Golden_Boy nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-01-2010, 13:44   #43
Just myself
Beautiful Soul
 
Avatari i Just myself
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Vendndodhja: Ne hapat e jetes ...
Posts: 936
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
Just myself ėshtė vėrtetė talentėJust myself ėshtė vėrtetė talentėJust myself ėshtė vėrtetė talentėJust myself ėshtė vėrtetė talentėJust myself ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Cfare feje keni ?

Edhe une bektashjane jam !
__________________
Kristal!

.... Tė tė mashtroj ndoshta kėshtu
dhe tė tė puth tė ik pa kthim
dhe nuk do dine, as ne, askush
harrim ish ky a s’ish harrim ...
Just myself nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-01-2010, 15:23   #44
Golden_Boy
No Vip
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: Diku!
Posts: 2,570
Thanks: 1,873
Thanked 862 Times in 377 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 39
Golden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėm
Re: Cfare feje keni ?

Sa mire !
__________________
Tk.
Golden_Boy nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-01-2010, 12:55   #45
Just myself
Beautiful Soul
 
Avatari i Just myself
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Vendndodhja: Ne hapat e jetes ...
Posts: 936
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
Just myself ėshtė vėrtetė talentėJust myself ėshtė vėrtetė talentėJust myself ėshtė vėrtetė talentėJust myself ėshtė vėrtetė talentėJust myself ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Cfare feje keni ?

Shume mire !
__________________
Kristal!

.... Tė tė mashtroj ndoshta kėshtu
dhe tė tė puth tė ik pa kthim
dhe nuk do dine, as ne, askush
harrim ish ky a s’ish harrim ...
Just myself nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-01-2010, 17:22   #46
Golden_Boy
No Vip
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: Diku!
Posts: 2,570
Thanks: 1,873
Thanked 862 Times in 377 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 39
Golden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėm
Re: Cfare feje keni ?

Mire fare
__________________
Tk.
Golden_Boy nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-01-2010, 10:39   #47
Just myself
Beautiful Soul
 
Avatari i Just myself
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Vendndodhja: Ne hapat e jetes ...
Posts: 936
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
Just myself ėshtė vėrtetė talentėJust myself ėshtė vėrtetė talentėJust myself ėshtė vėrtetė talentėJust myself ėshtė vėrtetė talentėJust myself ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Cfare feje keni ?

Ok,keshtu e leme atehere !
Mire fare !
__________________
Kristal!

.... Tė tė mashtroj ndoshta kėshtu
dhe tė tė puth tė ik pa kthim
dhe nuk do dine, as ne, askush
harrim ish ky a s’ish harrim ...
Just myself nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-01-2010, 14:57   #48
r00t
V.I.P
 
Avatari i r00t
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: Monaco
Posts: 647
Thanks: 0
Thanked 9 Times in 9 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
r00t ėshtė vėrtetė talentėr00t ėshtė vėrtetė talentėr00t ėshtė vėrtetė talentėr00t ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Cfare feje keni ?

shqiptare mos shifni kisha e xhamija se feja e shqiptarit eshte shqiptaria
__________________
Mė pranė njėri tjetrit
lidhuni.com
r00t nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-01-2010, 17:02   #49
Beaute
.
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 18,076
Thanks: 5,647
Thanked 11,796 Times in 4,134 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 354
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Cfare feje keni ?

Mendoj se sipas terezis..Shqiptaret jan te Pafe..po si eci cik aty ku duhet....perdorin shprehjen "Ku ka zot mer lal " gje qe tregon padrejtesi...
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-01-2010, 18:31   #50
4x4
V.I.P
 
Avatari i 4x4
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Posts: 682
Thanks: 13
Thanked 4 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
4x4 ėshtė njė gur i ēmuar4x4 ėshtė njė gur i ēmuar4x4 ėshtė njė gur i ēmuar
Pėrgjigje e: Cfare feje keni ?

mysliman jam dhe un por jo ekstremist
__________________
Loading....
4x4 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-01-2010, 19:29   #51
Beaute
.
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 18,076
Thanks: 5,647
Thanked 11,796 Times in 4,134 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 354
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Cfare feje keni ?

Dihet me sdo kallauz ka UFO me fe kshu
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-01-2010, 06:18   #52
Fatjoni
Anėtar
 
Avatari i Fatjoni
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Tirone
Posts: 35
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Fatjoni ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Cfare feje keni ?

katolik edhe besimtar ne zot , se kto kohet e fundit Zot na ruj po jane bere edhe fet si partit politike
Fatjoni nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-01-2010, 22:13   #53
TIRONSJA
Anėtar
 
Avatari i TIRONSJA
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Honelulu
Posts: 45
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
TIRONSJA ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Cfare feje keni ?

hajt me sa erdha dhe sot u regjistrova po nis me llafe myslymone bismila myslymone jom
TIRONSJA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-02-2010, 15:56   #54
SmiLey
Only God Can Judge Me!
 
Avatari i SmiLey
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Vendndodhja: Negli occhi suoi! ♥ ♥
Posts: 1,288
Thanks: 0
Thanked 15 Times in 14 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
SmiLey ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Ca Besimi Fetar Keni ?

Katolike
SmiLey nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-02-2010, 20:01   #55
Pure_Gold
Anėtar
 
Avatari i Pure_Gold
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Elbasan Shqiperi
Posts: 66
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
Pure_Gold ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Ca Besimi Fetar Keni ?

Myslym jena kshu Myslyman
Pure_Gold nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-02-2010, 09:41   #56
utopia
V.I.P
 
Avatari i utopia
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Posts: 614
Thanks: 1
Thanked 12 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
utopia ėshtė njė i shkėlqyerutopia ėshtė njė i shkėlqyerutopia ėshtė njė i shkėlqyerutopia ėshtė njė i shkėlqyerutopia ėshtė njė i shkėlqyerutopia ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Ca Besimi Fetar Keni ?

Mami dhe Babi thone qe jemi mysliman (dmth kshu jam ) mbaj kryq por me fe jam me Shejtanin ... nuk ka rendesi feja (spese nuk na ben ajo cka ne jemi sot ) thjesht jemi njerez qe besojme/nuk besojme ne nje Zot te perbashket !
Une per vete nuk besoj ne Zot...por friken ja kam !
__________________
Solo i morti sanno il vero significato di pazienza!
utopia nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-02-2010, 10:01   #57
WISHMASTER
Anėtar
 
Avatari i WISHMASTER
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 50
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
WISHMASTER ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Ca Besimi Fetar Keni ?

si me ken tu da tokat jeni cu,qa ka pun musliman e katolik mer....nncncnc
WISHMASTER nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-02-2010, 19:25   #58
The_Rock
Anėtar i ri
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 6
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 0
The_Rock ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Ca Besimi Fetar Keni ?

Une jam Anti-Mysliman.
The_Rock nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-02-2010, 19:42   #59
Meri
...
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 11,159
Thanks: 2,061
Thanked 2,320 Times in 1,532 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 352
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Exclamation Pėrgjigje e: Ca Besimi Fetar Keni ?

"S'di" t'i pergjigjem kesaj pyetje.

Jam ateiste.Nuk besoj ne asnje fe...Per Zotin s'po shprehem me mire se........
__________________
M2.
Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-02-2010, 20:46   #60
God'o
Super Anėtar
 
Avatari i God'o
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Vendndodhja: Ireland
Posts: 173
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
God'o ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Ca Besimi Fetar Keni ?

Lol si ka then njera aty lart mami dhe babi jan musliman dhe une ashtu jam ahahaaaaaaaa.Feja eshte nje gje personale e lidhur me nje person dhe e pa impnuar pra ajo qe beson eshte zgjedhja jote..Une e kam babin bektashi..nenen ortodokse..vet kam zgjedhur te kem me per zemer fen katolike.Por si perfundim jam agnostik.Pra dicka e fuqishme eshte atje lart por se ca eshte ALIEN..ZOT..DREQI ME TE BIRIN nuk e di
__________________
I miss you when I'm not with you....when I'm not with you all I do is think about you...when I think about you I just want to be with you....and when I'm with you it's like all of my dreams have come true.
God'o nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur