Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Jurisprudencė

Jurisprudencė Strukturat dhe konceptet ligjore qė pėrbėjnė tė drejtėn nė terėsi.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 31-10-2018, 10:53   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,964
Thanks: 7,812
Thanked 3,588 Times in 1,885 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Zeka: Arrestimet e para tė Speciales nė janar, ja lista me emrat e tė akuzuarve

Milaim Zeka, deputet nga Nisma Socialdemokrate gjatė njė interviste dhėnė mbrėmė ka thėnė se arrestimet e para tė Gjykatės Speciale do tė ndodhin nė muajin janar.
“Krejt kėto hallakama qė po ndodhin nė Kosovė, qė na kanė zhvendosur prej problemeve reale, janė pikėrisht nga frika prej Gjykatės Speciale. Aq sa kam unė informacione arrestimet e para kanė mė ndodhė nė janar tė vitit tė ardhėshem, qė i bie edhe dy muaj”, ka deklaruar Zeka.

Deklarimet e Zekės vinė pikėrisht nė ditėn kur prokurori i Gjykatės Speciale, Jack Smith vizitoi Kosovėn dhe takoi Ministrin e Drejtėsisė, Abelard Tahiri.
Por, kohė mė parė deputeti Zeka kishte publikuar edhe njė listė me emrat e disa personave qė sipas tij priten tė akuzohen nga Gjykata Speciale.

Sipas Zekės, nė listė janė Hashim Thaēi, Kadri Veseli, Agim Ēeku, Azem Syla, Xhavit Haliti, Shaip Muja, Fatmir Limaj, Daut Haradinaj e Rexhep Selimi.


Kjo ishte lista e plotė e publikuar nga Zeka nė facebook:
Akuzohet edhe Hashim Thaqi e Kadri Veseli
Burime tona tė informacionit, na bėjnė me dije se, lista e cila ėshtė pėrpiluar ndaj atyre tė cilėt do tė akuzohen pėr krime lufte, ėshtė mbajtur top sekret, nga tė gjithė vendorėt, po edhe ndėrkombėtarėt, pėr arsyen e vetme, se duke u nisur nga eksperiencat e hidhura tė sė kaluarės, askush nuk donte qė ky proces tė dėshtoj.
Kėshtu qė njeriu nr .1, i cili do te akuzohet, nėn dyshimet se ka kryer krime tė luftės ėshtė:
1. Agim Ēeku, ish shef i Shtabit tė Pėrgjithshėm tė UĒK-sė, si dhe ish kryeministėr i Kosovės.
2, Azem Syla, ish komandant i UĒK- sė.
3. Hashim Thaqi, drejtor nė Drejtorinė Politike tė UĒK -sė. Kryetar i PDK-sė, ish kryeministėr, dhe aktualisht Ministėr i Punėve tė Jashtme tė Republikės sė Kosovės.
4. Kadri Veseli, ish shef i Sherbimit Informativ Kombėtar tė UĒK -sė, aktualisht Kryetar i Parlamentit tė Kosovės, dhe nėnkryetar i PDK- sė, partisė mė tė madhe nė vend.
5. Xhavit Haliti, ish antar i Shtabit tė Pėrgjithshėm tė UĒK-sė, pėrgjegjės pėr Shqipėri, dhe ndėrlidhės i kėsaj organizate me organizmat e ndryshėm ndėrkombėtar. Aktualisht, nėnkryetar i Parlamentit tė Kosovės.
6. Dr. Shaip Muja, ish pėrgjegjės pėr Shendetėsi pranė Shtabit tė Pėrgjithshėm tė UĒK -sė, aktualisht deputet i pavarur nė Parlamentin e Kosovės, por qė vjen nga radhėt e PDK -sė.
7. Ajvaz Berisha, komondant i njesiteve speciale tė UĒK -sė, profesor I Universitetit Publik, aktualisht konzull nė Frankfurt.
Kėta ishin nga radhėt e PDK- sė
Nga radhėt e AAK- sė:
1. Daut Haradinaj, ish komondant i UĒK- sė, i akuzuar pas luftės pėr krime lufte, ku ka vuajtur disa vite denim me burg. Aktualisht, deputet i Parlamentit tė Kosovės.
2. Blerim Kuqi, ish komondant i UĒK- sė, ish kryetar Komune nė Suharekė.
3. Lahi Ibrahimaj, ish anėtar i Shtabit tė Pėrgjithshėm tė UĒK se, i akuzuar nga Tribunali i Hagės, sė bashku me Ramush Haradinaj. Aktualisht, deputet nė Parlamentin e Kosovės.
Nga Vetėvendosja
1. Rexhep Selimi, ish antar i Shtabit tė Pėrgjithshėem tė UĒK- se. Aktualisht, deputet nė Parlamentin e Kosovės.
Nga Partia Nisma:
1. Fatmir Limaj, ish antar i Shtabit tė Pėrgjithshėm, ish ministėr nė Qeverine e kaluar. Aktualisht kryetar i partisė Nisma, dhe deputet nė Parlamentin e Kosovės.
Dhe krejtė nė fund: Bislim Zyrapi, ish shef i Shtabit tė Pergjithshėm tė UĒK -sė, tė cilin e zevėndėsoi Agim Ēeku.
Kjo ėshtė lista A, nė listen B, do tė akuzohėn poashtu komondant tė rangut tė lart, kryesisht nga zona e Drenicės, mirėpo pėr hirė tė mos dėmtimit tė hetimeve, listėn do ta publikojmė mė vonė.
___________________________________________
https://www.botasot.info/aktuale-laj...-te-akuzuarve/
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur