Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Ndėrkombėtare > Problematika / Aktualitete Ndėrkombėtare

Problematika / Aktualitete Ndėrkombėtare Nė kėtė forum mund tė diskutoni mbi tė rejat mė tė fundit nga bota dhe vendet ku ju jetoni. Analizat, komentet dhe postimet e materiale nga shtypi botėror janė me interes.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 01-12-2018, 09:17   #1
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,190
Thanks: 6,869
Thanked 3,181 Times in 1,306 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
"Tėrmeti 7 ballė godet Alaskėn, shkatėrrohen rrugėt, banorėt braktisin shtėpitė (


Njė tėrmet i fuqishėm me magnitudė 7 ballė i shkallės rihter ka goditur kėtė tė premte Alaskėn Jugore, ndėrsa ekspertėt paralajmėrojnė njė tsunam nė zonėn e Cook Inlet.*Tėrmeti goditi nė jug tė Point MacKenzie-t nė Alaskė, me njė epiqendėr prej shtatė miljesh ose 11.4 kilometra nga qyteti Anchorage.*Kėshtu njoftoi*shėrbimi Gjeologjik amerikan dhe thellėsia e forcės goditėse tė tij u llogarit nė 43 km.

Fillimisht u raportua nga shėrbimi kombėtar i motit se nuk ka asnjė rrezik pėr Tsunam, por disa minuta mė vonė agjencia raportoi nė “Twitter” se ka paralajmėruar Cook Inlet-in,i cili lidh qytetin Anchorage me Gjirin e Alaskės.*Nga tė dhėnat e para nuk raportohet pėr dėme nė njerėz, por fotot e postuara nė rrjetet sociale tregojnė se tėrmeti ka lėnė pasoja nė rrugė si dhe nė godinat e disa shkollave nė kėtė zonė.

Njė pjesė e rrugėve janė zhytur poshtė dhe frika sa vjen e shtohet tek qytetarėt e kėtyre zonave. Autoritetet po monitorojnė nga afėr situatėn, ndėrsa gjasat pėr njė tsunam sa vijnė e shtohen.

Shqiptarja
__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur