Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Ndėrkombėtare

Politika Ndėrkombėtare Ēfarė mendoni mbi politikėn e pėrdorur nga shtete tė ndryshme nė rang ndėrkombėtar? Cilat janė aktualitetet ndėrkombėtare dhe si po ndikojnė ato tek tė gjithė ne?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 05-12-2018, 02:01   #1
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,052
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Ai qe quajti Thaēin George Uashingtoni i Kosovės, pritet tė bėhet president i SHBA-veAi i cili e quajti Hashim Thaēin ‘George Uashingtoni’ i Kosovės, pritet tė bėhet president i SHBA-ve


December 4, 2018 162


Ish-zėvendėspresidenti amerikan Joe Biden, ka befasuar amerikanėt pasi ka deklaruar se ėshtė personi mė i kualifikuar nė SHBA pėr tė qenė president.

Mė tej ai ka thėnė se brenda dy muajve do ta zbulojė nėse do tė kandidojė apo jo, njofton Klan Kosova. “Unė do tė jem i drejtė me ju sa tė mundem. Mendoj se jam personi mė i kualifikuar nė vend pėr tė qenė president”, ka thėnė Biden duke folur nė Universitetin e Montanės. “Ēėshtjet me tė cilat ballafaqohemi si njė vend sot janė ēėshtjet qė kanė qenė nė timonin tim, qė unė kam punuar nė tėrė jetėn time”, ėshtė shprehur mė tej Biden. Pasi Biden bėri deklaratėn e tij, moderatori i ngjarjes ngriti shqetėsime rreth potencialit tė tij tė mundshėm nė 2020-tė.Joe Biden, nė njė takim qė kishte pasur me Hashim Thacin nė SHBA, nė kohėn sa ky i fundit ishte kryeministėr i Kosovės kishte thėnė ”Ky ėshtė George Uashingtoni’ i Kosovės, duke aluduar nė Hashim Thacin.
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-12-2018, 02:09   #2
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 5,423
Thanks: 152
Thanked 753 Times in 587 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 145
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ai qe quajti Thaēin George Uashingtoni i Kosovės, pritet tė bėhet presid

Ky 10 milion vota ma teper i ka te garantume vetem se e ka qujt thaqin gjorgj washingtonin e tu kosoves. Populli amerikan vdes per thaqin
__________________
VeteVendosje
derjansi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-12-2018, 05:13   #3
Beast
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 719
Thanks: 534
Thanked 285 Times in 185 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
Beast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Ai qe quajti Thaēin George Uashingtoni i Kosovės, pritet tė bėhet presid

Uashington i leshit eshte ky
Beast nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-12-2018, 12:09   #4
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,222
Thanks: 345
Thanked 611 Times in 449 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ai qe quajti Thaēin George Uashingtoni i Kosovės, pritet tė bėhet presid

Citim:
Joe Biden, nė njė takim qė kishte pasur me Hashim Thacin nė SHBA, nė kohėn sa ky i fundit ishte kryeministėr i Kosovės kishte thėnė ”Ky ėshtė George Uashingtoni’ i Kosovės, duke aluduar nė Hashim Thacin.
Ne ate kohe, Biden nuk e dinte se Thaēit do t'i hynte vetja teper ne qef, e do ti dilte mendja ne ket menyre llokumore.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-12-2018, 12:47   #5
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,893
Thanks: 6,720
Thanked 1,912 Times in 1,088 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ai qe quajti Thaēin George Uashingtoni i Kosovės, pritet tė bėhet presid

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga derjansi Shiko postimin
Ky 10 milion vota ma teper i ka te garantume vetem se e ka qujt thaqin gjorgj washingtonin e tu kosoves. Populli amerikan vdes per thaqin
Ti po ben shaka por Biden-in e don amerika. E quajn axha Biden i amerikanve. Eshte politikani me i adhuruar nga te dyja palet sepse eshte teper i sinqert por ben edhe shume gafa por nuk ja mer askush per terrs.
Biden ka dekalruar haptas qe beogradi duhet te bombardohet sic e ka bere hitleri.
Dhe pasi ka thene fjalet me negative per serbet Biden i ka ofendu serbt duke mos rrespektuar flamurin e tyre kur vizitoi beogradin.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-12-2018, 21:08   #6
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,499
Thanks: 4,169
Thanked 4,518 Times in 3,005 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 235
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ai qe quajti Thaēin George Uashingtoni i Kosovės, pritet tė bėhet presid

Sapo tha njeri

Mė pėrpara e takoj njė serb sesa Thaēin argatin e shkavellave edhe nga fundi me duket qe tha edhe rropt e jevgut kshu, kshu, kshu e qashtu

https://m.gazetaexpress.com/mobile/l...thacin-602564/
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-12-2018, 21:43   #7
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,052
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Ai qe quajti Thaēin George Uashingtoni i Kosovės, pritet tė bėhet presid

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Sapo tha njeri :D

Mė pėrpara e takoj njė serb sesa Thaēin argatin e shkavellave edhe nga fundi me duket qe tha edhe rropt e jevgut kshu, kshu, kshu e qashtu :D

https://m.gazetaexpress.com/mobile/l...thacin-602564/
kush tha ashtu dhendrri i serbve dhe spiuni i serbve sali kali he ja rrofshi thaqit topat ti dhe sali kali
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-12-2018, 21:55   #8
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,499
Thanks: 4,169
Thanked 4,518 Times in 3,005 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 235
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ai qe quajti Thaēin George Uashingtoni i Kosovės, pritet tė bėhet presid

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llokumi Shiko postimin
kush tha ashtu dhendrri i serbve dhe spiuni i serbve sali kali he ja rrofshi thaqit topat ti dhe sali kali
Salo tha: argatin e argatit te shkavellave, ata dyte tha i ...e serbi per nje paqete dhakuma edhe ate treca klase

me duket qe ja ka qedhuar 💯 purcent
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-12-2018, 23:16   #9
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,052
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Ai qe quajti Thaēin George Uashingtoni i Kosovės, pritet tė bėhet presid

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Salo tha: argatin e argatit te shkavellave, ata dyte tha i ...e serbi per nje paqete dhakuma edhe ate treca klase :D

me duket qe ja ka qedhuar 💯 purcent :D
dyve topat
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2018, 12:11   #10
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,222
Thanks: 345
Thanked 611 Times in 449 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ai qe quajti Thaēin George Uashingtoni i Kosovės, pritet tė bėhet presid

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Salo tha: argatin e argatit te shkavellave, ata dyte tha i ...e serbi per nje paqete dhakuma edhe ate treca klase

me duket qe ja ka qedhuar 💯 purcent
salo ka kaluar me kohe prej rolit te hjeksit ne ate te lehsit … jo prej deshires se tij, po prej zorit. Eshte torturuese, stermunduese per te.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2018, 22:29   #11
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,499
Thanks: 4,169
Thanked 4,518 Times in 3,005 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 235
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ai qe quajti Thaēin George Uashingtoni i Kosovės, pritet tė bėhet presid

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
salo ka kaluar me kohe prej rolit te hjeksit ne ate te lehsit … jo prej deshires se tij, po prej zorit. Eshte torturuese, stermunduese per te.
nada, niente, nix ke thene, me nje fjale i bie asnje gjo ku eshte argumentja ???
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-12-2018, 12:44   #12
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,446
Thanks: 1,459
Thanked 1,561 Times in 921 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ai qe quajti Thaēin George Uashingtoni i Kosovės, pritet tė bėhet presid

Thaēi , George Washingtoni i Kosovės?

Biden ėshtė pjerdh nga trut. Ata tė dy as qė mund tė pėrmenden nė tė njėjtėn fjali. Ėshtė turp dhe fyerje e rėndė kjo pėr Washingtonin!
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-12-2018, 12:48   #13
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,446
Thanks: 1,459
Thanked 1,561 Times in 921 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ai qe quajti Thaēin George Uashingtoni i Kosovės, pritet tė bėhet presid

Ky Llokumi dhe Pirati janė tė lezetshėm. Njėri pėr Thaqin e tjetri pėr Birishėn. Ėshtė material i mirė pėr Portokallin
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-05-2019, 21:02   #14
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,052
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Ai qe quajti Thaēin George Uashingtoni i Kosovės, pritet tė bėhet presidBiden thellon epėrsinė nė anketa

Gazeta Express
15 Maj 2019 22:25

Ish-nėnpresidenti amerikan Joe Biden e ka zgjeruar shkallėn e kryesimit tė tij ndaj shumė kandidatėve nė garė pėr t’u emėruar zyrtarisht nga Partia Demokratike pėr zgjedhjet presidenciale tė vitit 2020.

Ai ėshtė rritur me 5 pėr qind qė nga momenti i futjes nė garė nė fund tė muajit prill, sipas njė sondazhi mujor qė zhvillohet nga agjencia e lajmeve Reuters dhe kompania Ipsos.

Sondazhi u publikua tė mėrkurėn dhe sipas tij 29 pėr qind e demokratėve dhe tė pavarurve thonė se do tė votonin pėr zotin Biden nė garėn brenda shteteve qė nis vitin e ardhshėm. Nė fund tė muajit prill mbėshtetja ndaj tij rezultonte nė 24 pėr qind.

Zoti Biden kryeson mes tė gjitha grupeve tė mėdha demografike, pėrveē moshės nga 18-37 vjeē, tė cilėt favorizojnė senatorin e Vermontit Bernie Sanders ndaj zotit Bidenin, pėrkatėsisht 18 me 16 pėr qind.

76 vjeēari Joe Biden qėndron nė pozita mė tė fortė pėr tė qenė kandidat zyrtar pavarėsisht nga pikėpyetjet qė lidhen me moshėn dhe qėndrimet e tij cetriste. Ai gjithashtu ėshtė ballafaquar me kritika pėr prekje tė padėshiruar tė grave si dhe lidhur me trajtimin qė i ka bėrė profesores sė drejtėsisė Anita Hill tre dekada mė parė, gjatė njė seance dėgjimore pėr miratimin e kandidaturės sė Clarence Thomas pėr Gjykatėn e Lartė amerikane.

Anketa mujore tregoi se 29 pėr qind e grave qė identifikuan si demokrate dhe tė pavarura thanė se e mbėshtesin zotin Bidenin, 4 pėr qind mė shumė se muajin e kaluar.

Sipas sondazhit nė mesin e demokratėve tė regjistruar, ata qė mbėshtesin kandidatė tė tjerė renditėn zotin Biden si alternativė kryesore nėse pėrzgjedhja e tyre paraprake del nga gara.

“Kjo do tė thotė se nuk ka njė bllok domėthėnės kundėr Bidenit mes votuesve qė mbėshtesin kandidatė tė tjerė”, thotė Chris Jackson, ekspert pėr sondazhet nė kompaninė Ipsos.

“Nė kėtė moment, Joe Biden kryeson garėn pėr zgjedhjen e kandidatit zyrtar tė demokratėve” shtoi zoti Jackson.

Me gjasė kandidati demokrat do tė pėrballet me Presidentin republikan Donald Trump nė zgjedhjet e nėntorit 2020.

Krahas zotit Biden, 13 pėr qind e demokratėve dhe tė pavarurve thonė se do tė votonin pėr zotin Sanders. Sipas sondazhit asnjė nga kandidatėt e tjerė nuk mori mė shumė se 6 pėr qind mbėshtetje. /voa
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-08-2019, 20:11   #15
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,052
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: Ai qe quajti Thaēin George Uashingtoni i Kosovės, pritet tė bėhet president i SHB19:52 / 22.08.2019
Studentet nga Kosova nė Iowa takohen me kandidatin pėr president Joe Biden

Studentet nga Kosova qė po studjojnė nė Iowa (Ajėua) u takuan dje me kandidat pėr zgjedhjet presidenciale amerikane, Joe Biden.

Fotografinė e botoi nė rrjetin shoqėror Tuitėr, nga Petrit Selimi, CEO i Fondacionit Millenium pėr Kosovėn qė ka siguruar bursat pėr arsimimin vajzave nga Kosovan ė fushėn e energjisė, transmeton "illyriapress".
Biden ėshtė njė nga rreth 20 kandidatėt qė kėrkojnė tė pėrballen me Presidentin Donald Trump nė zgjedhjet presidenciale tė vitit 2020. Qė prej fillimit tė anketimeve Biden udhėheq garėn e Demokratėve, ndonėse ėshtė ende herėt pėr tė parashikuar pėrfundimin.
Shumica e kandidatėve janė pėrqendruar nė Iowa ku do tė mbahen edhe zgjedhjet e para nė kaukuse, komitete politike qė shquhen vetėm nė politikėn amerikane.
Si senator por edhe si zėvendes-president, Joe Biden ka mbėshtetur ndėrhyrjen e NATO-s nė Kosovė, pavarėsinė e republikės dhe mbėshtetjen e saj nga SHBA. Ai njeh personalisht shumė anėtarė tė komunitetit dhe udhėheqės tė Kosovės dhe ka njohuri tė mira pėr Ballkanin.
Takimi me studentet nga Kosova ishte miqėsor dhe Kosova ishte temė e bisedės.
Ish-ministri i Jashtėm nė detyrė i Kosovės, Petrit Selimi vlerėsoi fakrin qė “Zoti Biden ndaloi aq gjatė me studentet dhe partnerėt pėr tė diskutuar programet tona tė Fondacionit tė Milleniumit tė Kosovės me Kolegjin e Komunitetit tė Des Moines me Rrethina (DMACC).
Debatii radhės mes kandidatėve demokratė do tė jetė nė muajin shtator, Deri tani politika e jashtme pothuajse nuk ėshtė trajtuar fare nė kėto debate.
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur