Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 28-07-2019, 18:35   #1
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,043
Thanks: 829
Thanked 3,136 Times in 1,746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Ia vjedhin telefonin nė Durrės, turisti kosovar kėrcėnohet edhe nga policia

Ia vjedhin telefonin nė Durrės, turisti kosovar kėrcėnohet edhe nga policiaNjė burrė nga Vushtrria ka thėnė se u kėrcėnua nė Durrės nga policėt shqiptarė, pasi qė iu vodhėn edhe telefonat celularė.

“Nuk folke me mu, veē piskatke. Thojke: ‘Qė i gjejmė telefonat kemi me tė dėrgu nė burg’”, tregon ai, pėr Klan Kosova.

Madje nė qytetin shqiptar ai ishte me familje.

Mėrgimtari thotė se ai u kėrcėnua edhe nga pronari i banesės.

“Nė prezencė tė Policisė do ta kisha treguar qefin, po kam frikė se mė ngel nė dorė”, rrėfen ai.

Turisti kosovar tha se kėto kėrcėnime i ka paraqitur edhe nė Policinė e Kosovės.

Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-07-2019, 18:36   #2
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,043
Thanks: 829
Thanked 3,136 Times in 1,746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Re: Ia vjedhin telefonin nė Durrės, turisti kosovar kėrcėnohet edhe nga policia

Kėrcėnoi turistin nga Kosova, suspendohet polici shqiptarAutoritet nė Shqipėri kanė suspenduar nga puna policin qė dyshohet se kėrcėnoi turistin kosovar.

Lajmin e ka bėrė tė ditur pėr Klan Kosovėn, Sylė Ukshini, ambasadori i Kosovės nė Shqipėri.

“Sapo u informova se polici shqiptar ėshtė suspenduar dhe ndaj tij ėshtė hapur procedurė administrative si dhe do merren masat konform rezultatit tė hetimeve”.

Ukshini ka treguar se pėr rastin ka kontaktuar edhe me ministrin e Brendshėm shqiptar, Sandėr Lleshin.

“Morėn angazhime se ky rast do tė qartėsohet deri nė fund dhe do tė vendoset njė komunikim i rregullt me qėllim qė te sqarohen nė kohėn e duhur rastet e tilla”, tha Lleshin

Ndryshe, turistit nga Kosova i janė vjedhur telefonat nė Durrės dhe i njėjti ėshtė kėrcėnuar nga policia atje.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-07-2019, 18:49   #3
Prishtinasi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 1,421
Thanks: 79
Thanked 330 Times in 229 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
Prishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėm
Re: Ia vjedhin telefonin nė Durrės, turisti kosovar kėrcėnohet edhe nga policia

Rast i poshter sigurisht.
Po qe po jau tregoj nji rast tjeter nga Durresi.
Antaret e familjes teme kan qene atje para 3-4 vjete dhe kan banue privat.
Mbas disa ditesh atyre ju bashkohet vllau i grues teme.Ai nuk kishte pas vend per parkim.E zoja e baneses i thote : makinen ti e parkon ne oborrin tone e burri im e parkon te vetin jashte!
Jo vec zoja e baneses, po e gjithe familja durrsake kishte qene shum e mire
Familje mikpritese ne kuptimin shqip te fjales.
Edhe keto raste duhet me i thane,ashtu sic jan.
Prishtinasi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-07-2019, 19:03   #4
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 13,888
Thanks: 1,529
Thanked 8,713 Times in 3,851 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 303
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Re: Ia vjedhin telefonin nė Durrės, turisti kosovar kėrcėnohet edhe nga policia

Over crowded ai plazh. Ok polici paska marre mesimin qe I takon.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-07-2019, 19:32   #5
Smokkie
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Posts: 933
Thanks: 34
Thanked 327 Times in 224 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Smokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėm
Re: Ia vjedhin telefonin nė Durrės, turisti kosovar kėrcėnohet edhe nga policia

Vallai sikur 100 vjet pa plazh te kalonin dhe ne ate zhulin dhe rremujen e durresit nuk do beja plazh.
__________________
Qesh sot se neser do jete me keq!
Smokkie nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-07-2019, 19:37   #6
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,202
Thanks: 6,912
Thanked 3,209 Times in 1,315 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Re: Ia vjedhin telefonin nė Durrės, turisti kosovar kėrcėnohet edhe nga policia

Kesaj i thone te hysh ne halle me gjen tende.
__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-07-2019, 19:48   #7
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,390
Thanks: 260
Thanked 428 Times in 329 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Ia vjedhin telefonin nė Durrės, turisti kosovar kėrcėnohet edhe nga policia

Celularet i kishte gjetur ne apartament, nuk ja kishin vjedh.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-07-2019, 19:50   #8
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,783
Thanks: 5,913
Thanked 6,291 Times in 3,130 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 273
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Ia vjedhin telefonin nė Durrės, turisti kosovar kėrcėnohet edhe nga policia

Sjellje tipike .. barbaresh, e kane nga injoranca .. dhe akoma me injorance qe te shkosh e te harxhosh para tek barbone te tille.
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-07-2019, 19:53   #9
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,043
Thanks: 829
Thanked 3,136 Times in 1,746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Re: Ia vjedhin telefonin nė Durrės, turisti kosovar kėrcėnohet edhe nga policia

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Celularet i kishte gjetur ne apartament, nuk ja kishin vjedh.
Nuk i ka gjet Kastro, rastin e ka lajmeru edhe ne policin e Kosoves.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-07-2019, 19:59   #10
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 25,676
Thanks: 11,429
Thanked 9,437 Times in 6,035 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 486
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Ia vjedhin telefonin nė Durrės, turisti kosovar kėrcėnohet edhe nga policia

Si mund te jete "turist" ne vend te vet nje Shqiptar i Dardanis?

Atij policit asht me ja pre do lata dru e vetem me lopet duhet me e cu.....kafsha me dy kam.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-07-2019, 20:05   #11
Jolene
🇦🇱
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 16,782
Thanks: 6,735
Thanked 8,311 Times in 3,976 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Jolene ka mbyllur reputacionin
Re: Ia vjedhin telefonin nė Durrės, turisti kosovar kėrcėnohet edhe nga policia

Edhe mua mkan vjedh shapkat Adidas !
__________________
a wolf will never be a pet
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-07-2019, 20:06   #12
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 25,676
Thanks: 11,429
Thanked 9,437 Times in 6,035 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 486
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Ia vjedhin telefonin nė Durrės, turisti kosovar kėrcėnohet edhe nga policia

Ty do ti gjete menjehere ai pulici......se rezaton respekt.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-07-2019, 20:12   #13
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 47,357
Thanks: 15,084
Thanked 12,897 Times in 8,116 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 687
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: Ia vjedhin telefonin nė Durrės, turisti kosovar kėrcėnohet edhe nga policia

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Si mund te jete "turist" ne vend te vet nje Shqiptar i Dardanis?
Turist quhet, edhe unė kur shkoj nė Vlorė pėr plazh turist quhem ose pushues.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-07-2019, 20:14   #14
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 47,357
Thanks: 15,084
Thanked 12,897 Times in 8,116 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 687
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: Ia vjedhin telefonin nė Durrės, turisti kosovar kėrcėnohet edhe nga policia

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jolene Shiko postimin
Edhe mua mkan vjedh shapkat Adidas !
Tė jep polici kėpucėt e tij.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-07-2019, 20:16   #15
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 25,676
Thanks: 11,429
Thanked 9,437 Times in 6,035 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 486
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Ia vjedhin telefonin nė Durrės, turisti kosovar kėrcėnohet edhe nga policia

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Turist quhet, edhe unė kur shkoj nė Vlorė pėr plazh turist quhem ose pushues.
O je pushues ose je turist...smundesh te jesh tek te dyja statistikat.....
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-07-2019, 20:19   #16
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 47,357
Thanks: 15,084
Thanked 12,897 Times in 8,116 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 687
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: Ia vjedhin telefonin nė Durrės, turisti kosovar kėrcėnohet edhe nga policia

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
O je pushues ose je turist...smundesh te jesh tek te dyja statistikat.....
Po e njėjta gjė ėshtė o cool, ka turistė tė huaj (ata qė vinė nga jashtė kufijėve) ka edhe turistė vėndas qė lėvizin brėnda vėndit pėr turizėm.


Citim:
TURIST m. sh.

Ai qė bėn udhėtime nė vende tė ndryshme pėr tė pushuar, pėr t'u argėtuar, pėr tė parė gjėrat e rralla, veprat e mėdha, bukuritė e natyrės etj.; ai qė shėtit nė vende tė bukura e tė panjohura pėr kėnaqėsinė e vet. Turistė tė huaj. Udhėtonte si turist. Shoqėron turistėt.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-07-2019, 20:21   #17
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 25,676
Thanks: 11,429
Thanked 9,437 Times in 6,035 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 486
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Ia vjedhin telefonin nė Durrės, turisti kosovar kėrcėnohet edhe nga policia

TURIST m. sh.

Ai qė bėn udhėtime nė vende tė ndryshme pėr tė pushuar, pėr t'u argėtuar, pėr tė parė gjėrat e rralla, veprat e mėdha, bukuritė e natyrės etj.; ai qė shėtit nė vende tė bukura e tė panjohura pėr kėnaqėsinė e vet. Turistė tė huaj. Udhėtonte si turist. Shoqėron turistėt.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Rezultatet e kėrkimit nė fjalorin shqip-shqip

Nuk u gjet asnjė fjalė qė fillon me [ "pushues*" ]
-------------------------------------------------------------------------------------------------
tecken e meckes me paska shkuar fjalori si turist ne pdhazh.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-07-2019, 20:27   #18
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,066
Thanks: 1,854
Thanked 2,032 Times in 1,536 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Re: Ia vjedhin telefonin nė Durrės, turisti kosovar kėrcėnohet edhe nga policia

Pushues e turist jane e njejta gje
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-07-2019, 20:30   #19
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,066
Thanks: 1,854
Thanked 2,032 Times in 1,536 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Re: Ia vjedhin telefonin nė Durrės, turisti kosovar kėrcėnohet edhe nga policia

Ashtu si pushtues e invador
Pushuar me fireduar
Ndal me stop
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-07-2019, 20:32   #20
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 47,357
Thanks: 15,084
Thanked 12,897 Times in 8,116 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 687
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: Ia vjedhin telefonin nė Durrės, turisti kosovar kėrcėnohet edhe nga policia

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga thirsty Shiko postimin
Pushues e turist jane e njejta gje
Po unė ē'po them?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur