Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Diskutime shoqėrore

Diskutime shoqėrore Kėtu mund tė diskutojmė rreth problemeve tė ndryshme qė has shoqėria sot.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 14-08-2019, 17:06   #21
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,784
Thanks: 1,302
Thanked 2,178 Times in 1,215 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: (+18) EDUKATIVE: SHEMBULL QĖ DUHET TĖ NDIQET!- RESPEKTIMI I RENDIT SHTĖPIAK ...

E di atė me kambalet e oficerit ti Demkė...
Njė oficer banonte nė apartament, ikte dhe vinte natėn...
Ē'do herė gjithė pallati duhej tė dėgjonte kambalet me gozhdė tė oficerit.. bam bam... Tė gjithė ja numėronin nr e bam bamėve nėpėr shkallė...
Mblidhet pallati dhe vendosin ti thonė qė kambalet ti veshi kur del nga pallati ose ti heqi para se tė hyjė nė pallat...
Tė nesėrmen del oficeri... bam bam prapė....
Te shkalla e fundit kujtohet dhe heq kambalet... Ndėrkohė gjithė pallati zgjuar priste bamin e fundit...
ja lėshon nė kor... po plase tė shkretėn se na le pa gjumė tuj prit...
🖤 (1)
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2019, 17:14   #22
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,608
Thanks: 10,955
Thanked 5,958 Times in 2,820 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: (+18) EDUKATIVE: SHEMBULL QĖ DUHET TĖ NDIQET!- RESPEKTIMI I RENDIT SHTĖPIAK ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
E di atė me kambalet e oficerit ti Demkė...
Njė oficer banonte nė apartament, ikte dhe vinte natėn...
Ē'do herė gjithė pallati duhej tė dėgjonte kambalet me gozhdė tė oficerit.. bam bam... Tė gjithė ja numėronin nr e bam bamėve nėpėr shkallė...
Mblidhet pallati dhe vendosin ti thonė qė kambalet ti veshi kur del nga pallati ose ti heqi para se tė hyjė nė pallat...
Tė nesėrmen del oficeri... bam bam prapė....
Te shkalla e fundit kujtohet dhe heq kambalet... Ndėrkohė gjithė pallati zgjuar priste bamin e fundit...
ja lėshon nė kor... po plase tė shkretėn se na le pa gjumė tuj prit...
hahhaha. po e kam dėgjuar por si motorzim tė kėsaj. atje protagonist ėshtė polici.
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2019, 21:17   #23
Beaute
.
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 18,079
Thanks: 5,649
Thanked 11,806 Times in 4,136 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 354
Beaute ka mbyllur reputacionin
Re: (+18) EDUKATIVE: SHEMBULL QĖ DUHET TĖ NDIQET!- RESPEKTIMI I RENDIT SHTĖPIAK ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Bjtue e ka njė koment te ajo tema tjetėr!

nė temė: +18 duhet ta dinė se nėpėr korridore nuk bėn tė bėsh zhurnė. pastaj kėta ua mėsojnė kėtė kėtyre qė janė nėn 18!
Eshte nje shprehje Demke.....mos ja Bej tjetrit ate qe nuk do doje Ta Bénin ty .
Un me kte edukat Jam rrit . Mami im e gjithe farefisi im e bejn kte gje .
E pse mos ruhet kjo tradite ?
Ne radh Te pare per veten : ku nuk shkel jasht e hyn bredh me kepuc brenda ne shpi ?! Per mua vetem zhulsat e bejn kte .
Pastaj ne lidhje me komshijte un vertet jetoj ne shpi private ama nje gardh na ndan . Cdo gje shihet e degjohet .
Imagjinoje pastaj ne appartamente.

Nje kolege qe é kam dhe komshije ikim bashke ne pune se ka disa dit qe ka ngel pa makine ...vjen ishte ora 9 e Mjesit .kisha cu gocat te mami e po e prisja ne shpi per Te ik ...
Vjen kjo é desh Te hyj e tak u frenua.
Hyr Thash se akoma si kam bėr punet ...ajo me Te qesh .
Ktu shkelqen cdo gje lol
Ti dhe un nuk do te bashkejetonim dot kurre se un Jam shum borderlike e ti shume maniake.

Ajde pim Kafen Thash se na vajti von boh sa flet . Lol
E kshu Demke.


P.s hug se Po me vjen qorri .

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Beaute : 14-08-2019 nė 21:21
🖤 (1)
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2019, 21:24   #24
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,608
Thanks: 10,955
Thanked 5,958 Times in 2,820 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: (+18) EDUKATIVE: SHEMBULL QĖ DUHET TĖ NDIQET!- RESPEKTIMI I RENDIT SHTĖPIAK ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beaute Shiko postimin
Eshte nje shprehje Demke.....mos ja Bej tjetrit ate qe nuk do doje Ta Bénin ty .
Un me kte edukat Jam rrit . Mami im e gjithe farefisi im e bejn kte gje .
E pse mos ruhet kjo tradite ?
Ne radh Te pare per veten : ku nuk shkel jasht e hyn bredh me kepuc brenda ne shpi ?! Per mua vetem zhulsat e bejn kte .
Pastaj ne lidhje me komshijte un vertet jetoj ne shpi private ama nje gardh na ndan . Cdo gje shihet e degjohet .
Imagjinoje pastaj ne appartamente.

Nje kolege qe é kam dhe komshije ikim bashke ne pune se ka disa dit qe ka ngel pa makine ...vjen ishte ora 9 e Mjesit .kisha cu gocat te mami e po e prisja ne shpi per Te ik ...
Vjen kjo é desh Te hyj e tak u frenua.
Hyr Thash se akoma si kam bėr punet ...ajo me Te qesh .
Ktu shkelqen cdo gje lol
Ti dhe un nuk do te bashkejetonim dot kurre se un Jam shum borderlike e ti shume maniake.

Ajde pim Kafen Thash se na vajti von boh sa flet . Lol
E kshu Demke.


P.s hug se Po me vjen qorri .
Mė duket edhe Xhina ėshtė kėshtu merakli si ti, madje mė duket e ka njė temė pėr kėtė pastėrtinė dhe rregullin e shtėpisė.

P.S. Pėr fisin ilir, mollosėt thuhet se kanė qenė fort tė ndyrė.
kastrioti mund tė na japė shpjegime pėr kėtė! Kastro EC SHPEJT KĖTU!
__________________
devollitėt thonė

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 14-08-2019 nė 22:06
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2019, 21:49   #25
Khaleesi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: May 2014
Posts: 5,668
Thanks: 2,762
Thanked 2,576 Times in 1,622 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 131
Khaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėm
Re: (+18) EDUKATIVE: SHEMBULL QĖ DUHET TĖ NDIQET!- RESPEKTIMI I RENDIT SHTĖPIAK ...

Nuk e imagjinoj dot te detyroj dike te heqi kepucet para se te hy ne shtepin time. Mire eshte te di vet ti heqi por nqs nuk i heq nuk me shqeteson fare. Shpin e dua te paster por dhe qe te jem me fiksime se u be toka me pluhur nga jasht nuk vlen.

I rrezikshem me kto +18 gi.
🖤 (1)
Khaleesi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2019, 22:01   #26
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 47,272
Thanks: 15,016
Thanked 12,843 Times in 8,081 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 686
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: (+18) EDUKATIVE: SHEMBULL QĖ DUHET TĖ NDIQET!- RESPEKTIMI I RENDIT SHTĖPIAK ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Khaleesi Shiko postimin
Nuk e imagjinoj dot te detyroj dike te heqi kepucet para se te hy ne shtepin time. Mire eshte te di vet ti heqi por nqs nuk i heq nuk me shqeteson fare. Shpin e dua te paster por dhe qe te jem me fiksime se u be toka me pluhur nga jasht nuk vlen.
Normalisht kur bėn vizitė diku kėpucėt nuk hiqen, mė mirė tė lėr pak pluhur se sa tė qėllojė ndonjė qė i vin era kėmbėt.
Prandaj ėshtė dhe ajo para derės pėr tė fshirė kėpucėt qė mos tė bėsh pis.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2019, 22:29   #27
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 13,853
Thanks: 1,519
Thanked 8,658 Times in 3,829 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 303
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Re: (+18) EDUKATIVE: SHEMBULL QĖ DUHET TĖ NDIQET!- RESPEKTIMI I RENDIT SHTĖPIAK ...

Si kalon tema nga sheht mos bej zhurme se zgjohen komshinjte te heqja e kepuceve qe medemek ato qe si heqin qenkan zhulsa???! �� c’nivel diskutimi. Lol
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
🖤 (1)
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2019, 22:51   #28
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,784
Thanks: 1,302
Thanked 2,178 Times in 1,215 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: (+18) EDUKATIVE: SHEMBULL QĖ DUHET TĖ NDIQET!- RESPEKTIMI I RENDIT SHTĖPIAK ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Si kalon tema nga sheht mos bej zhurme se zgjohen komshinjte te heqja e kepuceve qe medemek ato qe si heqin qenkan zhulsa???! �� c’nivel diskutimi. Lol
Me kujtove nje debat femrash. .. ku njona deklaronte se nuk jetonte me vjerren se kishte frike mo e bente me zemer. . ngaqe naten. ... e kishte me zhurme. ..
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2019, 22:58   #29
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,608
Thanks: 10,955
Thanked 5,958 Times in 2,820 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: (+18) EDUKATIVE: SHEMBULL QĖ DUHET TĖ NDIQET!- RESPEKTIMI I RENDIT SHTĖPIAK ...

Ju faleminderit miq pėr diskutimet. Fjala e urtėthotė: "nxjerr njė kashtė e dalin gjashtė". Tema u fillua me "zhurmėn" dhe me rendin shtėpiak, por gjatė bisedės dolėn edhe cėshtje tė tjera, konkretish hyrja mbathur a zbathur nė shtėpi.

Unė nuk e quaj dalje jashtė temės sepse ėshtė e dobishme tė flitet edhe pėr kėtė.

Traditat janė nga mė tė ndryshme: ka trevė, apo shtėpi ku si traditė e tyre familjare ėshtė qė kur hyjnė brneda nė shtėpi nuk zbathen fare, por ka edhe treva dhe shtėpi( duke pėrfshirė edhe veten kėtu ) qė kur hyjnė brenda zbathen.

Mė pėlqeu postimi i Akrepit kur thotė se hyrjen nė shtėpi me kėpucė kėtė e bėjnė pėr shkak se mund t'u vijė era e kėmbėve ( dhe era e kėmbėve ka njė erė qė .... ), kjo mund tė jetė kėshtu, mirėpo njeriu gjatė gjithė ditės sa ecėn, pale edhe ku mund tė shkelė...

Unė parapėlqej hyrjen brenda zbathur, por ka kohė qė nė shumė vende faktikisht nuk rrinė krejt zbathur, por pėrdorin pantofla, kėshtu edhe pastėrtia duhet tė jetė mė nė nivel edhe era e kėmbėve mbase do tė ngulfatet pak a shumė.
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2019, 23:05   #30
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,784
Thanks: 1,302
Thanked 2,178 Times in 1,215 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: (+18) EDUKATIVE: SHEMBULL QĖ DUHET TĖ NDIQET!- RESPEKTIMI I RENDIT SHTĖPIAK ...

Ne pallat une Jam me i zhurmshmi. ...
Po aq persona sa banojne ne apartamentin tim, jetojne ne gjithe pallatin. ..
Mu ankua gjitonja poshte nje dite. .... urdho, ēa te shqeteson i thashe. ... po ja zhurme kalamajsh .... ēa lloji. .. po ja ai i vogli perplas kembet kur ecen. ...durim i thashe, sa ka mesu me ec. ... me vone do mesoje te futuroje e nuk te bezdis me. ...
Edhe kush ajo qe terbon gjithe pallatin me taka. ....
🖤 (1)
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2019, 23:20   #31
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,608
Thanks: 10,955
Thanked 5,958 Times in 2,820 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: (+18) EDUKATIVE: SHEMBULL QĖ DUHET TĖ NDIQET!- RESPEKTIMI I RENDIT SHTĖPIAK ...

Nė Danimarkė, po u ankuan fqinjėt se po bėn shumė zhurmė, rrezikon tė tė nxjerrin fare nga banesa!

* Pėr fėmijėt e vegjėl tė gjithė janė tolerantė! Ta zėmė qan fėmija. Si t'i thuash bebes mos qaj se po zgjon fqinjėt nga gjumi?!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-08-2019, 00:19   #32
Elushe
~*~loved~*~
 
Avatari i Elushe
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 4,049
Thanks: 1,676
Thanked 1,838 Times in 791 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 155
Elushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėm
Re: (+18) EDUKATIVE: SHEMBULL QĖ DUHET TĖ NDIQET!- RESPEKTIMI I RENDIT SHTĖPIAK ...

Kam nje cope shpi private, nuk kam komshi lart a poshte qe te shqetesohen.
__________________
Ndrysho por beje ngadale, drejtimi eshte me i rendesishem se shpejtesia!
Elushe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-08-2019, 04:35   #33
Eden
.
 
Avatari i Eden
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 12,274
Thanks: 2,572
Thanked 4,629 Times in 2,956 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 167
Eden ka mbyllur reputacionin
Re: (+18) EDUKATIVE: SHEMBULL QĖ DUHET TĖ NDIQET!- RESPEKTIMI I RENDIT SHTĖPIAK ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beaute Shiko postimin
Eshte nje shprehje Demke.....mos ja Bej tjetrit ate qe nuk do doje Ta Bénin ty .
Un me kte edukat Jam rrit . Mami im e gjithe farefisi im e bejn kte gje .
E pse mos ruhet kjo tradite ?
Ne radh Te pare per veten : ku nuk shkel jasht e hyn bredh me kepuc brenda ne shpi ?! Per mua vetem zhulsat e bejn kte .
Pastaj ne lidhje me komshijte un vertet jetoj ne shpi private ama nje gardh na ndan . Cdo gje shihet e degjohet .
Imagjinoje pastaj ne appartamente.

Nje kolege qe é kam dhe komshije ikim bashke ne pune se ka disa dit qe ka ngel pa makine ...vjen ishte ora 9 e Mjesit .kisha cu gocat te mami e po e prisja ne shpi per Te ik ...
Vjen kjo é desh Te hyj e tak u frenua.
Hyr Thash se akoma si kam bėr punet ...ajo me Te qesh .
Ktu shkelqen cdo gje lol
Ti dhe un nuk do te bashkejetonim dot kurre se un Jam shum borderlike e ti shume maniake.

Ajde pim Kafen Thash se na vajti von boh sa flet . Lol
E kshu Demke.


P.s hug se Po me vjen qorri .
Mos je gje me ate mikun tim ti lol?

Tek ne nuk e kane per kulture ti heqin kepucet e kjo si ben zhylsa lol,se per nga pastertia tu vish anash disa....shume paragjykuese!!! Tani normalisht kur del jashte shkel ne asfalt se sjemi ne kohen e qepes ku te duhej te vishje cizme se behej balte e gjalle e normalisht me ato kepuce nuk hyej ne shpi pastaj . Prandaj dhe perdoren ato poshte deres "udhat" a cka I thone ,por gjithsesi kulture te ndryshme ka cdo vend por nuk mund te gjykosh nga kjo se sa zhylsa apo jo jane ato/a.
🖤 (1)
Eden nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-08-2019, 12:55   #34
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 13,853
Thanks: 1,519
Thanked 8,658 Times in 3,829 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 303
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Re: (+18) EDUKATIVE: SHEMBULL QĖ DUHET TĖ NDIQET!- RESPEKTIMI I RENDIT SHTĖPIAK ...

Eshte injorance te etikosh njerez me fjale si zhulsa pse nuk heqin kepucet.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-08-2019, 13:37   #35
Regina
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 2,446
Thanks: 706
Thanked 980 Times in 578 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Regina ka mbyllur reputacionin
Re: (+18) EDUKATIVE: SHEMBULL QĖ DUHET TĖ NDIQET!- RESPEKTIMI I RENDIT SHTĖPIAK ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Eden Shiko postimin
Mos je gje me ate mikun tim ti lol?

Tek ne nuk e kane per kulture ti heqin kepucet e kjo si ben zhylsa lol,se per nga pastertia tu vish anash disa....shume paragjykuese!!! Tani normalisht kur del jashte shkel ne asfalt se sjemi ne kohen e qepes ku te duhej te vishje cizme se behej balte e gjalle e normalisht me ato kepuce nuk hyej ne shpi pastaj . Prandaj dhe perdoren ato poshte deres "udhat" a cka I thone ,por gjithsesi kulture te ndryshme ka cdo vend por nuk mund te gjykosh nga kjo se sa zhylsa apo jo jane ato/a.
Eden, njeriu nga natyra eshte gjithmonė paragjykues, lėre se pėr ēfarė?

E zėme se ka dhe tė varfėr, s'kanė as kėpucė, hyjnė ne shtėpi me kėmbėt pis, a do t'a paragjykoje? Rregulla s'eshte "Gjykatės ose ligj" pėrkundrazi, secili ka shtėpinė e vet, kėshtu me "rregullat" le te beje si tė doje.
🖤 (1)
Regina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-08-2019, 14:01   #36
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,496
Thanks: 4,168
Thanked 4,505 Times in 3,001 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 235
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: (+18) EDUKATIVE: SHEMBULL QĖ DUHET TĖ NDIQET!- RESPEKTIMI I RENDIT SHTĖPIAK ...

O vadhai, ata qe hapin qashtu tema sandalesh eshte per ta zbathur papuqen edhe ta rrafesh kokes baaaap, baaaaap, baaaaaaap deri te shkallet e bodrumit edhe ne fund nje shqelm byces edhe a hap me qashtu tema, a kurre a hiq, kurre edhe nje baaaap per fund dhe The End, Konec
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
🖤 (1)
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-08-2019, 14:06   #37
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,531
Thanks: 6,920
Thanked 8,173 Times in 5,223 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 382
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Re: (+18) EDUKATIVE: SHEMBULL QĖ DUHET TĖ NDIQET!- RESPEKTIMI I RENDIT SHTĖPIAK ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
O vadhai, ata qe hapin qashtu tema sandalesh eshte per ta zbathur papuqen edhe ta rrafesh kokes baaaap, baaaaap, baaaaaaap deri te shkallet e bodrumit edhe ne fund nje shqelm byces edhe a hap me qashtu tema, a kurre a hiq, kurre edhe nje baaaap per fund dhe The End, Konec
ai edhe kur eshte jerm mendon cfare teme do te hapi.

pershtypje i kan bo sandallet apo pjeshka e kojshies? mendimi i ēastit
🖤 (1)
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-08-2019, 14:09   #38
Beaute
.
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 18,079
Thanks: 5,649
Thanked 11,806 Times in 4,136 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 354
Beaute ka mbyllur reputacionin
Re: (+18) EDUKATIVE: SHEMBULL QĖ DUHET TĖ NDIQET!- RESPEKTIMI I RENDIT SHTĖPIAK ...

Fierake dhe Éden

Shoh qe e keni lexu mbrapsh postin tim me lart nuk me keni kuptuar ēa Thash .
Un nuk detyroj njeri me hy me kemb zbathur pra ti heqe kepucet Po vet gje e pare qe Bej sa hyj ne shpi ajo Eshte !
Tapet ne hyrje Te gjithe mbajm po nuk me duket llogjike si Jam jashte Te bredh neper shtepi maj takave si shoqa mesonjese me larg dmth étc lol .

As miqt si detyroj po vetvetiu kur tjetri vjen e do rri nuk hyn veshur! Un heqjen e kepuceve e larjen e Duarve e kam marre qe e vogel e kte gje kam per detyre t’ja kultivoj dhe femijeve Te mij!

Tani nuk detyroj Te tjeret Te bejn si un , mund dhe Te flen me taka bile dhe Te ulerasin ( se jan ne shpi te tyre )
Ka Edhe nga ata qe as krevatin nuk e bejn se thon do flem prap ne dark ose ta regulloj ?!
P.s ky post vlen per Te gjithe ata qe Marrin postimet qe Bej si paragjykim .
Beni cté doni o njerez per mua kta nuk jan njerez Te rregullt e pike . Zhulsa Edhe pak Eshte ky epitet !

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Beaute : 15-08-2019 nė 14:15
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-08-2019, 14:11   #39
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,496
Thanks: 4,168
Thanked 4,505 Times in 3,001 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 235
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: (+18) EDUKATIVE: SHEMBULL QĖ DUHET TĖ NDIQET!- RESPEKTIMI I RENDIT SHTĖPIAK ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
ai edhe kur eshte jerm mendon cfare teme do te hapi.

pershtypje i kan bo sandallet apo pjeshka e kojshies? mendimi i ēastit
ka pritur musteqja mos po i xhvesh edhe breckat duke u ngjitur shkalleve edhe ja shembudhi edukativ over + 250
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
🖤 (2)
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-08-2019, 14:25   #40
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 13,853
Thanks: 1,519
Thanked 8,658 Times in 3,829 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 303
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Re: (+18) EDUKATIVE: SHEMBULL QĖ DUHET TĖ NDIQET!- RESPEKTIMI I RENDIT SHTĖPIAK ...

Ketu ne USA ska pike pluhuri. Plus bredhim me maqina. Takat na rrine xixe, te llustrume. Pastaj Jena vesh e ngref ska lezet me heq takat. Po just in case kena dhe pastruse, ka kush na pastron, Po ra ndonje pike dirt te tapeti I bardhe. Nuk do rrime te vrasim mendjen hoqi kepucet apo jo. E lagu se lagu.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur