Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 18-08-2019, 07:42   #1
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,809
Thanks: 1,314
Thanked 2,194 Times in 1,226 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Lule pėr spanjollėt, heshtje pėr shqiptarėt

Ergysi dhe Orjani humbėn jetėn dje teksa skeleria ku ata punonin, pėr tė rregulluar fasadėn e pallatit ku banon Zv. Kryeministri i vendit, u shėmb dhe i zuri nėn vete.
Ergysi dhe Orjani punonin nė tė zezė edhe pse qeveria i ka shpallur "luftź" pa kompromis informalitetit.
Ergysi dhe Orjani punonin pa masa mbrojtėse, pa kokore, pa jelek, pa asgjė veē teshave qė i kishin veshur shkujdesshėm mėngjesin e fundit tė tyre kur dolėn nga shtėpia.
Ergysi dhe Orjani punonin nga mėngjesi deri nė darkė pėr tė ēuar nė shtėpi 26 mijė lekė nė muaj. Me ato, duhet tė ushqeheshin familjarisht, tė visheshin, tė paguanin dritat dhe ujin e tė shtynin muajin.
Projekti ku ata punonin financohej nga Bashkia, dmth qė nė buxhet kanė qenė tė pėrfshira edhe siguria teknike, edhe sigurimet shoqėrore e shėndetėsore edhe paga mė e lartė.
Ja ku janė tė gjitha: Informalitet, evazion, vjedhje, korrupsion tė pėrmbledhura nė kėtė histori tragjike e megjithatė askush nuk foli pėr ta.
Media heshti, folėn disa portale dhe kaq.
Qeveria heshti...
E njėjta qeveri qė nxitoi tu ēonte lule familjeve spanjolle tė dhunuara nga njė pronar lokali nė jug tė vendit, shoqėruar me kamera e fotograf sigurisht, zgjodhi ti injorojė trupat pajetė tė dy punėtorėve.
Asnjė fjalė pėr Ergysin dhe Orjanin.
Fundja ata ishin veē shqiptarė, e aq mė tepėr tė varfėr...
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2019, 08:07   #2
e panjohura
Super Moderator
 
Avatari i e panjohura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Atje ku mė le!
Posts: 7,065
Thanks: 4,301
Thanked 4,761 Times in 1,823 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
e panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėm
Re: Lule pėr spanjollėt, heshtje pėr shqiptarėt

Gjithmone ishim jemi dhe do ngelim "E mira e huaj e zeza e veti"....
__________________
,,Askush nuk tė dėmton mė shum se vetėvetja''!
Nganjehere mendoj se: asnje tingull nuk eshte me shurdhues se sa heshtja e njeriut qe do....
e panjohura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2019, 11:01   #3
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,506
Thanks: 4,194
Thanked 4,523 Times in 3,007 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 239
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Lule pėr spanjollėt, heshtje pėr shqiptarėt

Qiviria e mutit me institucjonat ka fajet, a me ja nisur ēdo here prej fidhimit me kadhezuar. Ka ministri, ka sektore te caktuar, ka inspektoriat te punes, por nuk e kane rruar asnjehere zhilete se ēfare ndodhe me kushtet e punes, rrogat minimale ne sektore te caktuar, sigurine ne pune, sigurimin e punetoreve ...e qera, e qera, e qera. Pos te vjele kuponen fiskale edhe kur e bene shurren.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2019, 11:09   #4
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,849
Thanks: 723
Thanked 950 Times in 330 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Re: Lule pėr spanjollėt, heshtje pėr shqiptarėt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Qiviria e mutit me institucjonat ka fajet, a me ja nisur ēdo here prej fidhimit me kadhezuar. Ka ministri, ka sektore te caktuar, ka inspektoriat te punes, por nuk e kane rruar asnjehere zhilete se ēfare ndodhe me kushtet e punes, rrogat minimale ne sektore te caktuar, sigurine ne pune, sigurimin e punetoreve ...e qera, e qera, e qera. Pos te vjele kuponen fiskale edhe kur e bene shurren.
jemi kthyer ne epoken e skllaverise!!!
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2019, 11:12   #5
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,090
Thanks: 15,652
Thanked 9,268 Times in 6,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Lule pėr spanjollėt, heshtje pėr shqiptarėt

Jemi nen ombrellen e usa-s....pra ZAGARE nuk keni perse shqetesoheni.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2019, 11:13   #6
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,506
Thanks: 4,194
Thanked 4,523 Times in 3,007 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 239
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Lule pėr spanjollėt, heshtje pėr shqiptarėt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ana_gend Shiko postimin
jemi kthyer ne epoken e skllaverise!!!
fasade e institucionalizuar e injoranteve, qe bejne selfi faqebukes e ndjekin trende boterore, por ne realitet askund nuk jane.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2019, 11:14   #7
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,506
Thanks: 4,194
Thanked 4,523 Times in 3,007 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 239
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Lule pėr spanjollėt, heshtje pėr shqiptarėt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Jemi nen ombrellen e usa-s....pra ZAGARE nuk keni perse shqetesoheni.
mos ja fut kot SystemA, se kjo nuk ka te beje as me hamerikant e as me ruset, eshte gje dhe detyre elementare e ēdo shteti dhe shoqerie.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2019, 12:44   #8
Kasėmi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 876
Thanks: 40
Thanked 329 Times in 181 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
Kasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėm
Re: Lule pėr spanjollėt, heshtje pėr shqiptarėt

Nese ndonje anetar humb jeten nga nje anetar tjeter a duhet te shkoje ne burg ai qe drejton forumin?! Gjithe anetaret ne te zeze jane ketu.
Kasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2019, 13:06   #9
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,779
Thanks: 5,908
Thanked 6,287 Times in 3,128 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 273
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Lule pėr spanjollėt, heshtje pėr shqiptarėt

Kur c’do gje fillon e lidhet me politiken dhe e kthejne ne politike pa lidhje... fillon dhe i vjen ere e keqe per arsye te gabuara. Mah
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2019, 13:23   #10
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,506
Thanks: 4,194
Thanked 4,523 Times in 3,007 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 239
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Lule pėr spanjollėt, heshtje pėr shqiptarėt

ikni mesoni ju ingjuranten byceflakuriqa dituri natyren dhe shoqerine jipni gugooles nje search si funksionon dhe si eshte e organizuar, kush percakton, ēka percakton me ligj ne shoqeri dhe shtete normale, apo punojne tek feudi i feudalizmes shqiptare ata punetore.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2019, 13:29   #11
Kasėmi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 876
Thanks: 40
Thanked 329 Times in 181 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
Kasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėm
Re: Lule pėr spanjollėt, heshtje pėr shqiptarėt

Armiku me i madh i dijes nuk eshte injoranca, por iluzioni i te diturit te dijes.
Kasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2019, 13:32   #12
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,506
Thanks: 4,194
Thanked 4,523 Times in 3,007 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 239
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Lule pėr spanjollėt, heshtje pėr shqiptarėt

ja, pos cicabyca ekspozejshen i duhet tru shoqerise shkipetare, ti beje chickingun icik asaj qe shef, degjon e perjeton, po praaaaaaaaaa ai shkruan goverment odhbenia ne fund ? jo ēfare ka te beje pulatika me keto gjera.

http://inspektoriatipunes.gov.al/wha...ealth-at-work/
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2019, 13:37   #13
Kasėmi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 876
Thanks: 40
Thanked 329 Times in 181 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
Kasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėm
Re: Lule pėr spanjollėt, heshtje pėr shqiptarėt

morali perdoret si oportunizem apo si konvenience (interes me sakte). kane ndryshu kohet por edhe morali.
Kasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2019, 13:46   #14
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 6,312
Thanks: 4,159
Thanked 6,897 Times in 2,356 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 132
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Re: Lule pėr spanjollėt, heshtje pėr shqiptarėt

Dmth: Me mire syri se nami.

Keq per hallexhinjte.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about.
Be kind. Always.
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2019, 14:24   #15
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,809
Thanks: 1,314
Thanked 2,194 Times in 1,226 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: Lule pėr spanjollėt, heshtje pėr shqiptarėt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kasėmi Shiko postimin
Nese ndonje anetar humb jeten nga nje anetar tjeter a duhet te shkoje ne burg ai qe drejton forumin?! Gjithe anetaret ne te zeze jane ketu.
Nuk e kuptova...
Pa pėrsėrite dhe njėherė....
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2019, 15:17   #16
Kasėmi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 876
Thanks: 40
Thanked 329 Times in 181 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
Kasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėm
Re: Lule pėr spanjollėt, heshtje pėr shqiptarėt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Nuk e kuptova...
Pa pėrsėrite dhe njėherė....
Nese mamaja juaj ju ka dhene nje fshese elektrike Roventa per te fshire sheshin dhe padashje ti e drejton fshesen te k@qet ku kjo ti thith te dyja dhe ti ngelesh pa to... ne kete rast nuk e ka fajin mamaja juaj, por ti? Ishte nje paralelizem paksa per te qeshur, por nese nje punetor nuk di te montoje nje skeleri, c'faj kane te tjeret te futen ne burg? Ne cdo lloj pune mund te pesosh aksident e jo me nga nje skeleri komplet me metal. Te ishte me derrasa edhe mund te kishte dyshime. Besoj se e ke degjuar ate pilotin rus qe nuk pranoi te quhej hero. Duhen vetem demshperblyer.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Kasėmi : 18-08-2019 nė 15:20
Kasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2019, 15:26   #17
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 7,180
Thanks: 0
Thanked 1,029 Times in 895 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Re: Lule pėr spanjollėt, heshtje pėr shqiptarėt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Kur c’do gje fillon e lidhet me politiken dhe e kthejne ne politike pa lidhje... fillon dhe i vjen ere e keqe per arsye te gabuara. Mah
zana, ne shqiperi nuk merr kurre, por kurre pune nga bashkia (cilado bashki) minimumi pa ly rroten me pare. se jon ca bashki qe punojn vetem me firmat e shokve e miqve t'kryetarit a partis.

kjo ceshtje eshte puro politike, por jo vetem per bashkite e sotme, por per te gjitha partite qe kan fut gishtin te qypi pushtetit.

viktimat e qeverisjes se gabuar ne shqiperi nuk i numeron dot, se t'vjen me dal amok. shyqyr me mbajn frenat akoma.
__________________
imagine there's no countries... :)

...fjalet e zogut djali i degjoi
qau, e hengri, pastaj e leshoi...
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2019, 16:29   #18
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,809
Thanks: 1,314
Thanked 2,194 Times in 1,226 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: Lule pėr spanjollėt, heshtje pėr shqiptarėt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kasėmi Shiko postimin
Nese mamaja juaj ju ka dhene nje fshese elektrike Roventa per te fshire sheshin dhe padashje ti e drejton fshesen te k@qet ku kjo ti thith te dyja dhe ti ngelesh pa to... ne kete rast nuk e ka fajin mamaja juaj, por ti? Ishte nje paralelizem paksa per te qeshur, por nese nje punetor nuk di te montoje nje skeleri, c'faj kane te tjeret te futen ne burg? Ne cdo lloj pune mund te pesosh aksident e jo me nga nje skeleri komplet me metal. Te ishte me derrasa edhe mund te kishte dyshime. Besoj se e ke degjuar ate pilotin rus qe nuk pranoi te quhej hero. Duhen vetem demshperblyer.
S'dike tė heqėsh drejtėza paralele....
Aty ku punoj unė, punėdhėnėsi ėshtė pėrgjegjės pėr sigurinė tė objekteve materialeve dhe personave qė ndodhen brėnda objektit tė tijė qofshin kėta tė saktė apo tė metė nga trutė....
Punėtorėt janė tė siguruar edhe gjys ore pasi largohen nga vendi i punės pėr ē'do gjė aksident me makinė infarkt apo ku di unė....
Kėshtu qė roventa nėse ėshtė nė ndėrmarrje... firma, qoftė kjo edhe e tė afėrmve.... mė paguan k@qet njė pėr njė... si tė ishin prej ēeliku
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2019, 16:41   #19
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,934
Thanks: 1,992
Thanked 2,836 Times in 1,576 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
par ka mbyllur reputacionin
Re: Lule pėr spanjollėt, heshtje pėr shqiptarėt

Bestar Veliu, studentit shembullor, qė pėr tė mbajtur familjen dhe pėr tė pėrballuar shpenzimet e shkollės, punonte gjatė verės nė ndėrtim, humbi jetėn tragjikisht pas shembjes sė skelės nė njė pallat nė zemėr tė Tiranės.

Ngjarja e rėndė ka frymėzuar njė prej shokėve tė tij, i cili i ka dedikuar njė poezi rrėnqethėse.U ēa qielli, s’ka mė Zota.

Heshti kėnga e shqiponjės.

Humbi frymė nė gojė t’ulkonjės.

Ėngjėll je, qė re nga malet,

Tėrė rininė ta mbytėn hallet.

Ėngjėll je, erdhe nga qielli,

I mbėshtjellė me rreze dielli.

remben zogjė, thyhen kokalla…

S’kam mė fjalė, m’u bėn gėrmadha.

Nė njė vend qė s’ka mė shpresė,

Njė Bestar duhet tė vdesė.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2019, 19:22   #20
Kasėmi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 876
Thanks: 40
Thanked 329 Times in 181 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
Kasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėm
Re: Lule pėr spanjollėt, heshtje pėr shqiptarėt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
S'dike tė heqėsh drejtėza paralele....
Aty ku punoj unė, punėdhėnėsi ėshtė pėrgjegjės pėr sigurinė tė objekteve materialeve dhe personave qė ndodhen brėnda objektit tė tijė qofshin kėta tė saktė apo tė metė nga trutė....
Punėtorėt janė tė siguruar edhe gjys ore pasi largohen nga vendi i punės pėr ē'do gjė aksident me makinė infarkt apo ku di unė....
Kėshtu qė roventa nėse ėshtė nė ndėrmarrje... firma, qoftė kjo edhe e tė afėrmve.... mė paguan k@qet njė pėr njė... si tė ishin prej ēeliku
Epo ta kam shkruar me larte qe duhen vetem demshpreblyer. E nese nuk di ta perdoresh mire Roventen pse duhet te hesht une apo te mbaj zi?! Secili ne pune te vet dhe me mendje ne koke (apo te k@qet).
Kasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur