Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Ortodoks

Ortodoks Kėtu janė tė ftuar tė gjithė besimtarėt ortodoks.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 19-08-2013, 15:07   #1
Davidi
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Jun 2013
Posts: 185
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
Davidi ėshtė nė rrugė tė mbarė
Me guret qe na gjuajne,ne ndertojme kisha.

"Me guret qe na gjuajne,ne ndertojme kisha" keshtu pat thene kryepeshkopi Anastas para disa vitesh,e ku ka pergjigje me te bukur se kjo ne keto dite kur Kryepeshkopi beri inagurimin e katedrales se re te mrekullueshme te Gjirokastres.

Kryepeshkopi Anastas( Janullatos ) viziton Gjirokastren
Festa e Shėn Marisė nė 15 gusht ishte njė ditė e vecantė pėr Mitropolinė e Gjirokastrės sepse pėrvec festės,me ta ndodhej edhe Kryepeshkopi i Tiranės,Durresit dhe gjithė Shqipėrisė.Ai shoqerohej gjithashtu nga Episkopi i Amantias,Nathanaeli.

Anastasi: puna e madhe pėr Orthodhoksėt e rajonit ...

Funksionimi i parė, e cila nė thelb u kthye nė "Pėrurim" u festua nė katedralen e re dhe tė mrekullueshme tė Gjirokastrės.

Kryepeshkopi
Nė fjalėn e tij, zoti Anastas pėrgėzoi pėr punėn e bėrė pėr Katedralen e re,e cila ėshtė nė fazėn finale tė pėrfundimit, pas mundimeve dhe sakrificave tė shumė viteve dhe falėnderoi besimtarėt pėr pėrkrahjen e tyre. Pėrgėzoi Mitropolitin Dhimitėr pėr kėmbėngulje dhe durimin e treguar gjatė gjithė kėsaj periudhe, si dhe drejtuesit e Mitropolisė sė Gjirokastrės pėr kontributin e tyre nė punėn e pėrsosur.

Davidi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-08-2013, 15:21   #2
juanito02
V.I.P
 
Avatari i juanito02
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 899
Thanks: 0
Thanked 63 Times in 44 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
juanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Me guret qe na gjuajne,ne ndertojme kisha.

Beni kisha greke beni po mallkimit te shqiptareve si shpetoni dot.
__________________
Albania Uber Alles
juanito02 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-08-2013, 15:39   #3
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 749 Times in 309 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Me guret qe na gjuajne,ne ndertojme kisha.

Si ia puthin duart grekut! Ncncncnc...
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-08-2013, 17:35   #4
SystemA
Shqiptar....mer
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,108
Thanks: 15,667
Thanked 9,278 Times in 6,277 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Me guret qe na gjuajne,ne ndertojme kisha.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gon! Shiko postimin
Si ia puthin duart grekut! Ncncncnc...
Keta PLEHRAT ma quajne veten skipetare.
Keta jane aq NDYRESIRA,qe femijet SHQIPTARE i edukojne ne vendet e tyre te shenjta ne malet pisis greqiris.
Keshtu Gon.
Gjuajne me gure dhe ne(a ka me qelbsillik) ndertojme varreza.
Mir,mir.....
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-08-2013, 18:11   #5
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 47,357
Thanks: 15,084
Thanked 12,899 Times in 8,117 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 687
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Me guret qe na gjuajne,ne ndertojme kisha.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Davidi Shiko postimin
"Me guret qe na gjuajne,ne ndertojme kisha" keshtu pat thene kryepeshkopi Anastas para disa vitesh,e ku ka pergjigje me te bukur se kjo ne keto dite kur Kryepeshkopi beri inagurimin e katedrales se re te mrekullueshme te Gjirokastres.
Shih shih, nuk ma kishte marė mėndja se u ndėrtokan nė kėtė formė Qishat!!! Deri mė sot e dija se janė shpenzuar eurot lum pėr to.

Merni shėmbull o shqiptarė...merni shėmbull o tė humbur....me gjithė ata gurė qė i hedh Greqia me gjith Janullatosin Shqipėrisė do ta kishim zgjidhur me kohė problemin e strehimit pa shpenzuar asnjė kacidhe.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-08-2013, 19:25   #6
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 4,033
Thanks: 329
Thanked 337 Times in 239 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Me guret qe na gjuajne,ne ndertojme kisha.

Ndėrtoni more shkolla, spitale, qendra shkencore....po mjaft mė me kisha e me xhami! Shihni pėrpara e jo nė mesjetė. Nė mesjetė ndėrtoheshin kisha e xhami, tani kombet qė pėrparojnė janė ato qė ndėrtojnė shkolla e qendra shkencore!
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-08-2013, 19:33   #7
engel
V.I.P
 
Avatari i engel
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 1,790
Thanks: 590
Thanked 627 Times in 314 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 41
engel i pazėvėndėsueshėmengel i pazėvėndėsueshėmengel i pazėvėndėsueshėmengel i pazėvėndėsueshėmengel i pazėvėndėsueshėmengel i pazėvėndėsueshėmengel i pazėvėndėsueshėmengel i pazėvėndėsueshėmengel i pazėvėndėsueshėmengel i pazėvėndėsueshėmengel i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Me guret qe na gjuajne,ne ndertojme kisha.

Tani gjithe hallet qe ka Gjirokastra mbaruan.
E gezofshi kishen e re .

Po ndonje bamiresi do bejne ?
__________________
GJEEGJEZA : Kur gjen shteg pa leje futet, ditėn vjen e natėn zhduket, bėj ta kap e lodhem kot, emrin kush nga ju ma thotė...???
engel nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-08-2013, 19:40   #8
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,578
Thanks: 3,674
Thanked 4,232 Times in 2,373 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Me guret qe na gjuajne,ne ndertojme kisha.Po ky me pantolona te shkurter, ka frike se mos ja merr ngordhesira edhe topet?

Jo mer mos u frikeso, ngordhesires i mjafton qe t'a ka marr trurin. Kaq donte ai.
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2013, 18:38   #9
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 25,685
Thanks: 11,436
Thanked 9,449 Times in 6,040 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 486
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Me guret qe na gjuajne,ne ndertojme kisha.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Davidi Shiko postimin
"Me guret qe na gjuajne,ne ndertojme kisha" keshtu pat thene kryepeshkopi Anastas para disa vitesh,e ku ka pergjigje me te bukur se kjo ne keto dite kur Kryepeshkopi beri inagurimin e katedrales se re te mrekullueshme te Gjirokastres.

Kryepeshkopi Anastas( Janullatos ) viziton Gjirokastren
Festa e Shėn Marisė nė 15 gusht ishte njė ditė e vecantė pėr Mitropolinė e Gjirokastrės sepse pėrvec festės,me ta ndodhej edhe Kryepeshkopi i Tiranės,Durresit dhe gjithė Shqipėrisė.Ai shoqerohej gjithashtu nga Episkopi i Amantias,Nathanaeli.

Anastasi: puna e madhe pėr Orthodhoksėt e rajonit ...

Funksionimi i parė, e cila nė thelb u kthye nė "Pėrurim" u festua nė katedralen e re dhe tė mrekullueshme tė Gjirokastrės.

Kryepeshkopi
Nė fjalėn e tij, zoti Anastas pėrgėzoi pėr punėn e bėrė pėr Katedralen e re,e cila ėshtė nė fazėn finale tė pėrfundimit, pas mundimeve dhe sakrificave tė shumė viteve dhe falėnderoi besimtarėt pėr pėrkrahjen e tyre. Pėrgėzoi Mitropolitin Dhimitėr pėr kėmbėngulje dhe durimin e treguar gjatė gjithė kėsaj periudhe, si dhe drejtuesit e Mitropolisė sė Gjirokastrės pėr kontributin e tyre nė punėn e pėrsosur.
JAN BO KISHAT (DHE XHAMITE) SI "McDonalds"......SHERBEJNE USHQIM (SHPIRTEROR) TE MYKUR DHE TE SHPEJTE.....PO HARRONI DICKA..... QE PASURIA E PATUNDSHME E TYRE ESHTE ARSYEJA E VERTETE PERSE HIDHEN E PERDRIDHEN BUBAJKAT.....KA ARDH KOHA QE TU VIHET TAKSE KETYRE FELLIQSIRAVE.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-08-2013, 18:45   #10
Dardan.Ks
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2012
Posts: 1,196
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Dardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Me guret qe na gjuajne,ne ndertojme kisha.

Paramendoni sikur te kishte qen ky Janulla nje Arabe apo Turke ne krye te Komunitetit Musliman ne Shqiperi kosove apo Maqedoni si do reagonin Ortodokset e Shqiperis.


Dardan.Ks nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-08-2013, 18:58   #11
Dardan.Ks
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2012
Posts: 1,196
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Dardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Me guret qe na gjuajne,ne ndertojme kisha.

[QUOTE=Davidi;398595]"Me guret qe na gjuajne,ne ndertojme kisha" keshtu pat thene kryepeshkopi Anastas para disa vitesh,e ku ka pergjigje me te bukur se kjo ne keto dite kur Kryepeshkopi beri inagurimin e katedrales se re te mrekullueshme te Gjirokastres.

Kryepeshkopi Anastas( Janullatos ) viziton Gjirokastren
Festa e Shėn Marisė nė 15 gusht ishte njė ditė e vecantė pėr Mitropolinė e Gjirokastrės sepse pėrvec festės,me ta ndodhej edhe Kryepeshkopi i Tiranės,Durresit dhe gjithė Shqipėrisė.Ai shoqerohej gjithashtu nga Episkopi i Amantias,Nathanaeli.

Anastasi: puna e madhe pėr Orthodhoksėt e rajonit ...

Funksionimi i parė, e cila nė thelb u kthye nė "Pėrurim" u festua nė katedralen e re dhe tė mrekullueshme tė Gjirokastrės.

Kryepeshkopi
Nė fjalėn e tij, zoti Anastas pėrgėzoi pėr punėn e bėrė pėr Katedralen e re,e cila ėshtė nė fazėn finale tė pėrfundimit, pas mundimeve dhe sakrificave tė shumė viteve dhe falėnderoi besimtarėt pėr pėrkrahjen e tyre. Pėrgėzoi Mitropolitin Dhimitėr pėr kėmbėngulje dhe durimin e treguar gjatė gjithė kėsaj periudhe, si dhe drejtuesit e Mitropolisė sė Gjirokastrės pėr kontributin e tyre nė punėn e pėrsosur.


Citim:
Anastasi: puna e madhe pėr Orthodhoksėt e rajonit ...

Cka do te thote kjo Ortodokset e Rajonit a?do te thote kjo se Janullati deshiron Integrimin e Ortodokve te Shqiperis me Ortodokset e Rajonit si Serbet Greket Maqedonet Malazezet Bullgaret Rumunet dhe Russet, shtete keto qe perfaqsojne ket fe dhe te cilat Historikisht kan qen dhe jane per zhdukjen e Kombit Shqiptare, a?do ti integroj Janulla Ortodokset Shqiptare ne ket familje fetare ne qofte se po a rrezikon kjo Shqiperin dhe Kombin Shqiptare duke pase parasysh Integrimin e Ortodoksve te Shqiperis ne Institucionet e Shtetit Shqiptare, dhe a munde te qoje kjo ne ndarje fetare ne Shqiperi dhe humbje te besimit ndaje Shqiptarve Ortodokse te Integruar ne Familje pan-Ortodokse te Rajonit nga Shqiptaret tjere.
Dardan.Ks nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-06-2019, 05:32   #12
juke
V.I.P
 
Avatari i juke
 
Data e antarėsimit: May 2017
Posts: 1,080
Thanks: 405
Thanked 340 Times in 272 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
juke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Me guret qe na gjuajne,ne ndertojme kisha.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Shih shih, nuk ma kishte marė mėndja se u ndėrtokan nė kėtė formė Qishat!!! Deri mė sot e dija se janė shpenzuar eurot lum pėr to.

Merni shėmbull o shqiptarė...merni shėmbull o tė humbur....me gjithė ata gurė qė i hedh Greqia me gjith Janullatosin Shqipėrisė do ta kishim zgjidhur me kohė problemin e strehimit pa shpenzuar asnjė kacidhe.
C'mendimi keni sot 6 vjet me vone per kete koment?

Kurozitet edhe ndaj perkatesise fetare nga ana babait tend.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dardan.Ks Shiko postimin
Paramendoni sikur te kishte qen ky Janulla nje Arabe apo Turke ne krye te Komunitetit Musliman ne Shqiperi kosove apo Maqedoni si do reagonin Ortodokset e Shqiperis.


Imagjinonin sikur ne mes te Prishtines Xhamia te mbante emrin e vrastarit gjenocidal te Shqiptareve, Mehmet Fatihu? Imagjino sikur Shqptaret ti nderronin emrat ne Muhamet, Mahmut, Muharrem edhe Hamut. Imagjinoni sikur te shtohesh iftar ne mes te bulevardeve Shqiptare me mjekrosha qe flasin ne emer te "Allahut" me emra si ato te larte permenduara, kur falen ne xhamia si ajo e larte permenduara.

Sikur nuk kemi nevoj ti imagjinojm keto gjera. Sepse keto qe thash un jane realitet.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga juke : 09-06-2019 nė 05:35
juke nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur