Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Ortodoks

Ortodoks Kėtu janė tė ftuar tė gjithė besimtarėt ortodoks.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 01-06-2014, 15:30   #41
Superman
Man of Steel
 
Avatari i Superman
 
Data e antarėsimit: Oct 2012
Vendndodhja: Hic Et Ubique
Posts: 1,470
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 45
Superman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 1 qershor 2014: Shenjtėrimi i Katedrales “Ngjallja e Krishtit” nė Tiranė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BLEDI_SH Shiko postimin
Tiranė, incidente gjatė meshės tek Katedralja, tė rinjtė foto me flamurin serb
TIRANE- Shenjtėrimi i Katedrales “Ngjallja e Krishtit” nė Tiranė nuk ka kaluar pa incidente nė pjesėn e jashtme tė saj. Policia e Tiranės gjatė kėsaj ceremonie ka shoqėruar pėr nė komisariat 3 persona, 2 meshkuj dhe njė femėr, Neės24 mundi tė regjistroje shoqėrimet gjatė ceremonisė. Njė tjetėr incident u regjistrua nga disa tė rinj serbe tė cilėt kanė hapur flamurin e tyre ne dalje tė katedrales para mediave shqiptare.

Ka qenė ora 09:00 e paradites ku njė burrė rreth tė 50 filloi tė shtonte tonin e zėrit gjatė kalimit para katedrales por menjėherė ėshtė shoqėruar pėr nė komisariat. Pak minuta me vonė njė femėr e cila qėndronte pėrballė katedrales mbante nė dorė foton e Fan Nolit nė shenjė proteste dhe kundėrpėrgjigje pėr mbajtjen e meshės nė gjuhėn greke. Shqiptarja ortodokse Elida Jorgoni kėrkon qė nė krye tė ortodoksisė shqiptare tė jetė njė person me gjak shqiptar dhe jo njė grek.

“Themelusi i Autoqefalisė, ai qė nė 10 mars 1914 mbajti meshėn e parė nė gjuhėn shqipe. dhe ėshtė turp qė sot pas 100 vitesh gjuha greke mbizotėron nė kishėn shqiptare. Intelektualėt dhe njerėzit qė jetojnė nė atdhe nuk duhet tė pranojnė kėtė turp kombėtar. Fan Noli na e pėrkthehu biblėn nė gjuhėn shqipe dhe para 100 vit4esh e mbajti. Dhe jo mesha jonė tė bėhet nė gjuhėn Greke. Kjo ėshtė kėrkesa ime, unė jam ortodokse, dhe dua njė kryepeshkop shqiptar. Kaluan 23 vite, e nuk mund tė presim mė.”- kėshtu deklaroi Elida Jorgonit.

Protesta e Elida Jorgonit sė bashku mė njė tjetėr mashkull pranė saj do tė zgjaste vetėm pak minuta pasi ata u shoqėruan pėr ne komisariat. Nderkohe prane Katedrales kishte forca tė shumta policie por edhe struktura tė sigurimit grek dhe serb tė cilėt ishin civil dhe vigjilent ndėrsa nuk munguan as agjentėt e shėrbimeve informative shqiptare pėr ēdo situatė tė mundshme. Gjatė pėrfundimit tė ceremonisė brenda katedrales ortodokse ku ndodheshin krerėt mė tė larte tė ortodoksisė botėrore disa tė rinj serb shpalosen flamurin serb nė shkallėt e katedrales duke bėrė edhe fotografinė e rastit.

Gjė e cila nuk u prit mirė nga shqiptarėt e ndodhur aty pranė. Pas shkrepjes se fotos tė rinjtė serbe morėn flamurin dhe e futėn e nė ēantėn e dorės duke u larguar tė qetė. Ndėrkohė qė Aleanca KuqeZi nuk ėshtė lejuar nga policia tė protestojė kundėr Patriarkut tė Serbisė Irinei pėr qėndrimet e tij kundėr shqiptarėve.

(e.m/News24/BalkanWeb)
Bravo shteti shqiptar qe rras brenda Rilindasit. Sikur Rama do bente "Rilindje". Ne i mirepresim, hapin dhe flamuj huliganet sllav e ata na shpallin non-grata. Kjo do jete ajo paqja e famshme e Rames, ajo shprehja shabllon qe ky vit na qenka viti i pare ne historine e Ballkanit qe "nuk jemi me pushke nga njeri tjetri". Qe ne nuk kemi asnje forme pushke e arme ndaj fqinjeve kjo dihet tashme sepse ka kohe qe i kemi te drejtuara ndaj njeri-tjetrit, por qe pikerisht ketu eshte shprehja qe me teper i jep kredi fqinjeve se ata kinse kane emancipuar ne nje pike qe ta pranojne shqiptarin eshte e papranueshme. Rama duhet te japi llogari perpara Shqiptareve per kete eveniment, sic edhe u be te jepte llogari per armet kimike te Sirianeve. Nese shoqeria civile ne Shqiperi ekziston sic thote nje artikull i fundit per Shqiperine dhe sic pretendohet ( http://www.forum-al.com/showthread.php?p=614229 ) atehere kjo duhet te dali patjeter ne ditet ne vijim, ne te kundert ngrihen pikepyetje te shendosha rreth gjenuinitetit te levizjeve te fundit te shoqerise civile.


PDIU e KPR denoncojnė: Greqia maskaradė ndaj shqiptarėve
Tėrhequr mė 11 Janar 2014

TIRANE - Klubi i Patriotėve tė Rinj (KPR) dhe Partia Drejtėsi, Integrim dhe Unitet (PDIU) i bėjnė apel Ministrisė sė Punėve tė Jashtme tė Shqipėrisė qė tė reagojė ndaj veprimeve tė pahijshme dhe pa asnjė shkak qė kryhen ndaj bashkėkombėsve tanė, nga Greqia.

Ardit Bido, Kryetar i Patriotėve tė Rinj, ka denoncuar kėtė akt tė rėndė duke deklaruar se veprimet ndaj shqiptarėve nga ana e autoriteteve greke tregojnė edhe njė herė sjelljet joevropiane. “Kjo ėshtė njė maskaradė e rėndė ndaj shqiptarėve tė thjeshtė qė dėshirojnė tė promovojnė atdheun e tyre”-tha Bido.

Reagimi vjen dy ditė pas incidentit qė ndodhi nė kufirin shqiptaro-grek tė Kakavijės. Shtetasja Elida Jorgoni, koordinatore e grupimit tė Pasardhėsve tė Rilindėsve, nuk u lejua tė kalonte kufirin dhe u shpall person “non grata”.
Ajo donte tė shkonte nė Janinė pėr tė vizituar disa nga tė afėrmit e saj dhe varrezat e paraardhėsve tė saj qė gjendeshin akoma aty.


Autoritetet greke i kanė deklaruar verbalisht znj. Jorgoni se arsyeja e shpalljes sė saj si persona “non grata” ka qenė pikėrisht pjesėmarrja e saj nė aktivitetin e fundit “Rrugėtim nė hapat e rilindėsve”, qė nuk kishte aspak tė bėnte me Greqinė.

Redaksia Online
(g.a/Gre.M/Shqiptarja.com)
__________________
Hic Et Ubique
Superman nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 15:40   #42
legjenda
V.I.P
 
Avatari i legjenda
 
Data e antarėsimit: May 2014
Vendndodhja: MAQEDONIA VERIUT
Posts: 3,470
Thanks: 280
Thanked 765 Times in 247 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
legjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarė
Dėbohet At Nikoll Marku nga ceremonia/ Kryeministri Rama dhe Janullatus e poshtrojnė

At Nikoll Marku nuk do lejohet tė hyjė nesėr nė katedrale. Kryeministri Rama dhe Janullatus refuzojnė pjesmarrjen e tij nė inagurimin e Kishės. Inagurimi i Kategdrales Ortodokse me flamur grek nė Tiranė pritet tė mbledhė nesėr njė numėr tė madh drejtuesish tė lartė fetar ortodoks nga e gjithė Europa.

Mes tyre do tė jetė edhe Patriarku serb Irinej. Ai njihet pėr artikulimin e tij anti-shqiptar dhe nė mbėshetje tė politikave serbomadhe ndaj shqiptarėve. Ka shumė deklarata kundėr shqiptarėve, ku janė bėrė tė rrugės ato tė tipit: Kosova,zemra e Serbisė. Nė njė tjetėr deklaratė publike ai i bėn thirrje serbve tė Kosovės qė tė dalin tė gjithė nė zgjedhje qė tė mos fitojnė shqiptarėt.

Ndėrsa, kjo deklaratė do tė mbahet mend gjatė nga shqiptarėt e masakruar, pėrdhunuar, vjedhur, djegur, nga serbėt prej shekujsh. “Pėr ne janė tė pakuptueshme historia dhe faktet e mundshme qė Kosova tė mos jetė nė kuadrin e Serbisė. Serbia ėshtė Kosova e Metohia. Atje ėshtė fillimi i historisė dhe i kulturės sonė. Atje ėshtė qendra e kishės sonė, Patrikana e Pejės.”

Inagurimi i Katedrales Ortodokse ėshtė njė aktivitet i rendėsishėm, por nuk mund tė marrė pjesė njė anti-shqiptar nė inagurimin e kishės ku do tė luten mė pas shqiptarėt.

Shqipėria dhe shqiptarėt janė mikpritės dhe presin ēdokėnd qė bėn thirrje pėr paqe dhe vėllazėri, por jo ata qė mbėshtesin genocidin serb ndaj shqiptarėve tė Kosovės. Irinej ėshtė njė prej tyre.

Duke njohur ndjeshmėrinė e kėsaj ēėshtjeve, Kisha Ortodokse e Shqipėrisė e drejtuar nga Hirėsia e tij Janullatos dhe kryeministri nuk duhej tė ftonte nė Tiranė njė njeri si Irinej por peshkopin shqiptar At Nikoll Marku. Ndryshe do tė lexohet si provokim i ndjenjave tė mijėrave tė prekur nga genocidi serb dhe milionave zemrave tė prekur nga helmi i Irinejt.
__________________
Fjala e urtė thotė:Miku i mirė njihet nė ditė tė vėshtira.Tė bėsh mik,sė pari duhesh tė jeshė vet mik,por edhe mikun nuk mund tė zgjedhish brenda ditės
legjenda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 15:48   #43
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,634 Times in 1,042 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Dėbohet At Nikoll Marku nga ceremonia/ Kryeministri Rama dhe Janullatus

Ti jepet celesi i Tirones Irineit per dashurin e frymen e tolerances ndaj popullit shqiptar.
Ndersa urdheri Skenderbe Janullatosit qe risolli ne mesha gjuhen greke, se Noli vuri nje gjuhe te mallkuar
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 15:50   #44
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,040
Thanks: 829
Thanked 3,136 Times in 1,746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Dėbohet At Nikoll Marku nga ceremonia/ Kryeministri Rama dhe Janullatus

Kur sjelle nje lajme ! paraqite edhe burimin e lajmit, se nuk je duke hapur teme per seks, por po tregon nje lajme qe munde te jete i rendesishem apo i parendesishem

Dėbohet At Nikoll Marku nga ceremonia/ Kryeministri Rama dhe Janullatus e poshtrojnė publikisht priftin shqiptarAt Nikoll Marku nuk do lejohet tė hyjė nesėr nė katedrale. Kryeministri Rama dhe Janullatus refuzojnė pjesmarrjen e tij nė inagurimin e Kishės. Inagurimi i Kategdrales Ortodokse me flamur grek nė Tiranė pritet tė mbledhė nesėr njė numėr tė madh drejtuesish tė lartė fetar ortodoks nga e gjithė Europa.

Mes tyre do tė jetė edhe Patriarku serb Irinej. Ai njihet pėr artikulimin e tij anti-shqiptar dhe nė mbėshetje tė politikave serbomadhe ndaj shqiptarėve. Ka shumė deklarata kundėr shqiptarėve, ku janė bėrė tė rrugės ato tė tipit: Kosova,zemra e Serbisė. Nė njė tjetėr deklaratė publike ai i bėn thirrje serbve tė Kosovės qė tė dalin tė gjithė nė zgjedhje qė tė mos fitojnė shqiptarėt.

Ndėrsa, kjo deklaratė do tė mbahet mend gjatė nga shqiptarėt e masakruar, pėrdhunuar, vjedhur, djegur, nga serbėt prej shekujsh. “Pėr ne janė tė pakuptueshme historia dhe faktet e mundshme qė Kosova tė mos jetė nė kuadrin e Serbisė. Serbia ėshtė Kosova e Metohia. Atje ėshtė fillimi i historisė dhe i kulturės sonė. Atje ėshtė qendra e kishės sonė, Patrikana e Pejės.”

Inagurimi i Katedrales Ortodokse ėshtė njė aktivitet i rendėsishėm, por nuk mund tė marrė pjesė njė anti-shqiptar nė inagurimin e kishės ku do tė luten mė pas shqiptarėt.

Shqipėria dhe shqiptarėt janė mikpritės dhe presin ēdokėnd qė bėn thirrje pėr paqe dhe vėllazėri, por jo ata qė mbėshtesin genocidin serb ndaj shqiptarėve tė Kosovės. Irinej ėshtė njė prej tyre.

Duke njohur ndjeshmėrinė e kėsaj ēėshtjeve, Kisha Ortodokse e Shqipėrisė e drejtuar nga Hirėsia e tij Janullatos dhe kryeministri nuk duhej tė ftonte nė Tiranė njė njeri si Irinej por peshkopin shqiptar At Nikoll Marku. Ndryshe do tė lexohet si provokim i ndjenjave tė mijėrave tė prekur nga genocidi serb dhe milionave zemrave tė prekur nga helmi i Irinejt.

Botasot
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 15:51   #45
BLEDI_SH
V.I.P
 
Avatari i BLEDI_SH
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 2,746
Thanks: 67
Thanked 116 Times in 50 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
BLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dėbohet At Nikoll Marku nga ceremonia/ Kryeministri Rama dhe Janullatus

kryeministri rama nuk ka ne dore te fuse apo te nxjerre njeri nga kisha,ate e kane strukturat e kishes te janullatosit i cili u vendos me bekimin e berishes...dhe ne sot korrim frytet e punes se tij,rames si kete pra e shume te keqija te tjera ja la barr saliqi....por cpret nga nje tip ''gazete'' qe quhet bota sot info???me e pa sakte nuk ka,e kam vertetuar grek kur para kohesh nxorri nje lajm sikur policia greke vrau ne menyre mizore nje te ri shqiptar nje nate ne athine,lajm teresisht shpifes pasi e vertta doli,qe i riu kishte vdekur aksidentalisht me motor,dhe jo ne athine por ne korinth..duke e vertetuar dhe vete prinderit e tij...
BLEDI_SH nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 15:54   #46
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,040
Thanks: 829
Thanked 3,136 Times in 1,746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Dėbohet At Nikoll Marku nga ceremonia/ Kryeministri Rama dhe Janullatus

Ngritet flamuri serb nė TiranėCeremonia e shenjtėrimit tė Katedrales "Ngjallja e Krishtit" nė Tiranė dhe prania e kryepeshkopit serb Irenej nė kėtė eveniment nuk ka kaluar pa incidente.
Ndonėse Policia u kujdes duke mos dhėnė asnjė leje pėr zhvillimin e protestave, partia Aleanca Kuq e Zi qysh nė orėt e para tė mėngjesit ka vendosur pėrpara Katedrales njė parrullė kundėr klerikut serb Irenej.

Por krahas aktivistėve tė AK-sė pranė Katedrales "Ngjallja e Krishtit" nė Tiranė janė parė edhe njė grup tė rinjsh serb tė cilėt kanė valėvitur lart flamurin e Serbisė duke nderuar me simbolet e tyre ardhjen e Klerikut Irenej.

Por nga ana tjetėr nuk mungonin edhe qytetarė shqiptarė tė cilėt bėnin thirrje qė Kishės Ortodokse i duhet njė Kryepeshkop shqiptar qė lutjet t’i kėndojė nė gjuhėn shqipe dhe jo nė greqisht apo nė gjuhė tė tjera.

Godina madhėshtore e Katedrales ėshtė rrethuar me forca tė shumta policie gjatė gjithė kohės kur kryehej ceremonia e shenjtėrimit, nė mėnyrė qė tė shmangeshin incidentet.

Botasot
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 15:55   #47
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,040
Thanks: 829
Thanked 3,136 Times in 1,746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Dėbohet At Nikoll Marku nga ceremonia/ Kryeministri Rama dhe Janullatus

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BLEDI_SH Shiko postimin
kryeministri rama nuk ka ne dore te fuse apo te nxjerre njeri nga kisha,ate e kane strukturat e kishes te janullatosit i cili u vendos me bekimin e berishes...dhe ne sot korrim frytet e punes se tij,rames si kete pra e shume te keqija te tjera ja la barr saliqi....por cpret nga nje tip ''gazete'' qe quhet bota sot info???me e pa sakte nuk ka,e kam vertetuar grek kur para kohesh nxorri nje lajm sikur policia greke vrau ne menyre mizore nje te ri shqiptar nje nate ne athine,lajm teresisht shpifes pasi e vertta doli,qe i riu kishte vdekur aksidentalisht me motor,dhe jo ne athine por ne korinth..duke e vertetuar dhe vete prinderit e tij...
Nuk eshte ky lajm veq tek Bota Sot !
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 15:56   #48
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,634 Times in 1,042 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Dėbohet At Nikoll Marku nga ceremonia/ Kryeministri Rama dhe Janullatus

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BLEDI_SH Shiko postimin
kryeministri rama nuk ka ne dore te fuse apo te nxjerre njeri nga kisha,ate e kane strukturat e kishes te janullatosit i cili u vendos me bekimin e berishes...dhe ne sot korrim frytet e punes se tij,rames si kete pra e shume te keqija te tjera ja la barr saliqi....por cpret nga nje tip ''gazete'' qe quhet bota sot info???me e pa sakte nuk ka,e kam vertetuar grek kur para kohesh nxorri nje lajm sikur policia greke vrau ne menyre mizore nje te ri shqiptar nje nate ne athine,lajm teresisht shpifes pasi e vertta doli,qe i riu kishte vdekur aksidentalisht me motor,dhe jo ne athine por ne korinth..duke e vertetuar dhe vete prinderit e tij...
Rama mund te refuzonte ardhjen e Irineit. Aq ka ne dore besoj.
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 15:59   #49
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,040
Thanks: 829
Thanked 3,136 Times in 1,746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: 1 qershor 2014: Shenjtėrimi i Katedrales “Ngjallja e Krishtit” nė Tiranė

Superman, bashkoje temen e hapur nga ai legjenda, se me sa duket eshte e njejta tematike !
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 15:59   #50
BLEDI_SH
V.I.P
 
Avatari i BLEDI_SH
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 2,746
Thanks: 67
Thanked 116 Times in 50 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
BLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dėbohet At Nikoll Marku nga ceremonia/ Kryeministri Rama dhe Janullatus

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga zirconium Shiko postimin
Rama mund te refuzonte ardhjen e Irineit. Aq ka ne dore besoj.
nuk ka se si ta beje kryeministri kete,per shume arsye,njera nga keta eshte sepse politika eshte e ndare nga feja...
BLEDI_SH nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 16:00   #51
3d1
V.I.P
 
Avatari i 3d1
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Vendndodhja: Tirane
Posts: 2,372
Thanks: 162
Thanked 472 Times in 308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dėbohet At Nikoll Marku nga ceremonia/ Kryeministri Rama dhe Janullatus

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BLEDI_SH Shiko postimin
kryeministri rama nuk ka ne dore te fuse apo te nxjerre njeri nga kisha,ate e kane strukturat e kishes te janullatosit i cili u vendos me bekimin e berishes...dhe ne sot korrim frytet e punes se tij,rames si kete pra e shume te keqija te tjera ja la barr saliqi....por cpret nga nje tip ''gazete'' qe quhet bota sot info???me e pa sakte nuk ka,e kam vertetuar grek kur para kohesh nxorri nje lajm sikur policia greke vrau ne menyre mizore nje te ri shqiptar nje nate ne athine,lajm teresisht shpifes pasi e vertta doli,qe i riu kishte vdekur aksidentalisht me motor,dhe jo ne athine por ne korinth..duke e vertetuar dhe vete prinderit e tij...
Kryeministri ka shume ne dore Bledo......te pakten ato felliqsirat serbe qe provokuan haptazi shqiptaret duke ngritur flamurin serb ne mes te tiranes duhej te kishin provuar birucat.....minimumi
__________________
Sa me shume i njoh njerezit,aq me shume me pelqejne kafshet.
3d1 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 16:02   #52
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,040
Thanks: 829
Thanked 3,136 Times in 1,746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Dėbohet At Nikoll Marku nga ceremonia/ Kryeministri Rama dhe Janullatus

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BLEDI_SH Shiko postimin
nuk ka se si ta beje kryeministri kete,per shume arsye,njera nga keta eshte sepse politika eshte e ndare nga feja...
O Bledi, po te ishte politika e ndare nga feja, nuk do kishin marr fare pjes keta politikuaj.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 16:07   #53
BLEDI_SH
V.I.P
 
Avatari i BLEDI_SH
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 2,746
Thanks: 67
Thanked 116 Times in 50 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
BLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dėbohet At Nikoll Marku nga ceremonia/ Kryeministri Rama dhe Janullatus

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga 3d1 Shiko postimin
Kryeministri ka shume ne dore Bledo......te pakten ato felliqsirat serbe qe provokuan haptazi shqiptaret duke ngritur flamurin serb ne mes te tiranes duhej te kishin provuar birucat.....minimumi
nuk ka ligj qe te arrestohet ai tjetri vetem se shpalosi nje flamur...e kane bere dhe shqiptare ne serbi,e ne greqi para akropolit,pra a duhej te arrestoheshin shqiptaret vetem sepse shpalosen fklamurin tone para akropolit?


Ngritjes sė flamurit shqiptar nėpėr botė, iu bashkuan edhe dy tė rinj emigrantė nė shtetin fqinj, Greqi.

Dy tė rinjtė shqiptarė shkrepėn foto me flamurin kuqezi nė afėrsi tė Akropolit pėr ta postuar mė pas atė nė rrjetet sociale nė internet.

Kaq ka mjaftuar qė fotoja tė shndėrrohet nė lajm nga mediat greke. E-magazine.gr shkruan nė edicionin online njė artikull tė titulluar “Flamuri Shqiptar nė Akropol”.

Nė artikull pėrmendet 100-vjetori i Pavarėsisė sė Shqipėrisė dhe nė kėtė kuadėr trajtohet edhe ngritja e flamurit kuqezi nga dy tė rinjtė nė afėrsi tė Akropolit nė Greqi.

Autoritetet greke ndalojnė rreptėsisht fotot nė brendi tė Akropolit, ndėrsa shumė turistė dhe vetė grekėt zgjedhin zonat pėrreth pėr tė shkrepur aparatin duke fiksuar imazhe me nė sfond Akropolin.

/ Top Channel
BLEDI_SH nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 16:07   #54
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,634 Times in 1,042 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Dėbohet At Nikoll Marku nga ceremonia/ Kryeministri Rama dhe Janullatus

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BLEDI_SH Shiko postimin
nuk ka se si ta beje kryeministri kete,per shume arsye,njera nga keta eshte sepse politika eshte e ndare nga feja...
Pirdh pirdh te lirohesh
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 16:07   #55
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 5,418
Thanks: 151
Thanked 749 Times in 583 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 145
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dėbohet At Nikoll Marku nga ceremonia/ Kryeministri Rama dhe Janullatus

Ky artikull asht pjell e antishqiptares bota sot dhe e shperndame nepermjet antishqiptares tjeter presheva jone

Rama as nuk fton as nuk perzen kerkan prej kti evenenti i organizum komplet prej kishes ortodokse

Ne ceremoni mori pjese dhe nishani me bashen por bota e mutit kto nuk i permen hiq
__________________
VeteVendosje
derjansi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 16:08   #56
BLEDI_SH
V.I.P
 
Avatari i BLEDI_SH
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 2,746
Thanks: 67
Thanked 116 Times in 50 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
BLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dėbohet At Nikoll Marku nga ceremonia/ Kryeministri Rama dhe Janullatus

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Lumi Shiko postimin
O Bledi, po te ishte politika e ndare nga feja, nuk do kishin marr fare pjes keta politikuaj.
jane kreret e shteteit te ftuar zyrtarisht nga kisha,dhe jo pjese e saj.
BLEDI_SH nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 16:12   #57
BLEDI_SH
V.I.P
 
Avatari i BLEDI_SH
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 2,746
Thanks: 67
Thanked 116 Times in 50 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
BLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dėbohet At Nikoll Marku nga ceremonia/ Kryeministri Rama dhe Janullatus

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga zirconium Shiko postimin
Pirdh pirdh te lirohesh
u lirova, a ke nevoj per gja ti?
BLEDI_SH nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 16:12   #58
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,040
Thanks: 829
Thanked 3,136 Times in 1,746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Dėbohet At Nikoll Marku nga ceremonia/ Kryeministri Rama dhe Janullatus

O djem, a e lexoni veten se cfare shkruani, a po vetem ja futni kot.

Ty more Derjans te lexoj si shpesh, nuk ja fut bash siq ja ke futur sot, po cfare dreqi paska te beje Botasot me kete lajm, kur ky lajm mund te jete i vertete. Tash nese ky lajm eshte i vertetet qenka faji i Botasot,
HAJDE LOGJIKE HAJDE.

Po kur eshte feja e ndare nga politika, ne keto raste as nuk duhen ftuar e lere me teper me.

Thote e kane ngritur flamurin hahahahha, por ata e kane ngritur ne nje rruge, kurse keta ta kane ngritur ne nje vend qe luten besimtaret.
WOW KRAHASIM SE JO MAHI.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 16:13   #59
BLEDI_SH
V.I.P
 
Avatari i BLEDI_SH
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 2,746
Thanks: 67
Thanked 116 Times in 50 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
BLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dėbohet At Nikoll Marku nga ceremonia/ Kryeministri Rama dhe Janullatus

lium je tu ja fut kot.
BLEDI_SH nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 16:17   #60
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,040
Thanks: 829
Thanked 3,136 Times in 1,746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Dėbohet At Nikoll Marku nga ceremonia/ Kryeministri Rama dhe Janullatus

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BLEDI_SH Shiko postimin
lium je tu ja fut kot.
Po shihet une apo ti, mjaft mire duket ne keto shkrime.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur