Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Ortodoks

Ortodoks Kėtu janė tė ftuar tė gjithė besimtarėt ortodoks.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 22-12-2017, 16:10   #1
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 25,675
Thanks: 11,418
Thanked 9,434 Times in 6,034 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 486
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Janullatos: Pasuesi im nė krye tė Kishės Ortodokse do jetė shqiptar

Janullatos: Pasuesi im nė krye tė Kishės Ortodokse do jetė shqiptar
"S'jemi atje pėr tė ndėrtuar koloni"


Kryepeshkopi i Kishės Ortodokse Autoqefale Shqiptare, Anastasios Janullatos ka deklaruar se pasuesi i tij nė krye tė kėtij institucioni fetar do tė jetė njė shqiptar. Kryepeshkopi Anastas e ka dhėnė kėtė deklarate gjatė njė interviste pėr televizionin grek Sky. "Padyshim qė pasuesi im do tė jetė shqiptar. Ne nuk kemi vajtur atje pėr tė ndėrtuar njė koloni, por pėr tė ndėrtuar Kishėn Ortodokse Autoqefale tė Shqipėrisė".

I pyetur nga gazetari pėr raportet mes Tiranės e Athinės, kreu i Kishės Ortodokse Anastas Janullatos jep kėtė mesazh: “Greqia mbetet gjithnjė fqinji. Fqinjėt gjenden gjithmonė nė momente tė vėshtira. Njerėzit duan qė kėto marrėdhėnie tė jenė tė pėrforcuara dhe tė sinqerta. Tė mos biem viktima tė tensioneve por tė ngremė ura”- theksoi kryepeshkopi.

Nė lidhje me marrėdhėnien e tij me Kryeministrin Rama kryepeshkopi theksoi se ka komunikim tė vazhdueshėm me tė. Pėr disa gjėra nuk ėshtė dakord, por i rėndėsishėm sipas kryepeshkopit ėshtė dialogu. Nė lidhje me Himarėn dhe ēėshtjen e pronave tė minoritetit grek ai nėnvijėzon se ėshtė njė ēėshtje e pėrgjithshme nė nė gjithė Shqipėrinė, jo vetėm e Himarės. "Ėshtė njė ēėshtje e pėrgjithshme, jo vetėm nė Himarė nuk janė kthyer pasuritė. Madje as neve pėr kishėn nuk na janė kthyer shumė prona. Pavarėsisht se kemi marrėveshje zyrtare me shtetin nuk janė dhėnė ende, ka vonesa. Kthimi i pronave nė Shqipėri ėshtė procedurė nėpėr komisione e gjykata. Ēėshtjet e pronėsisė janė tė ngatėrruara. Himara nuk ėshtė njė ēėshtje mė vete. Shteti ka tė drejtė tė bėjė ndėrhyrje tė caktuara, por duhet t’u jepet prona e pasuria atyre qė u takon", shtoi Janullatos.

Sa i takon lirisė fetare, Janullatos vlerėson Kushtetutėn e Shqipėrisė e cila sipas tij ėshtė ndoshta mė e mira nė botė, ndėrsa ndalet edhe te shqetėsimi i madh qė ka pėr minoritetin grek nė Shqipėri. “Problemi mė i madh i grekėve nė Shqipėri ėshtė qė fshatrat janė boshatisur, pasi ata janė larguar. Ēėshtja ėshtė se si ata qė kanė lindur e janė rritur nė kėto fshatra tė zhvillojnė jetėn e tyre atje. Tė ikin nga ato vende dhe tė fillojnė tė bėrtasin qė tė tjerėt na urrejnė ėshtė njė zgjidhje e lehtė, por nė fakt nuk ėshtė kjo e vėrteta”- tha Janullatos.

Shqiptarja.com

Ja nashi kjo bushtra na le edhe testament.....bile
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-12-2017, 16:38   #2
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,076
Thanks: 15,630
Thanked 9,261 Times in 6,265 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Janullatos: Pasuesi im nė krye tė Kishės Ortodokse do jetė shqiptar

Do leje noi VORREZE si εργασίας e atij χλοοτάπητας ka permeti.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-12-2017, 16:42   #3
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 25,675
Thanks: 11,418
Thanked 9,434 Times in 6,034 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 486
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Janullatos: Pasuesi im nė krye tė Kishės Ortodokse do jetė shqiptar

Pa tjeter qe lenia e pasuesit te tij eshte nje nga temat qe do te diskutohen ne takimin e MJ te dy vendeve dhe kusht nga gerqirat per te na lene te trokasim ne EU....e me duket se eshte e shirtur sikur cdo gje prej ketyre kllufave tane.....
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-12-2017, 16:51   #4
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,975
Thanks: 7,833
Thanked 3,596 Times in 1,889 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Janullatos: Pasuesi im nė krye tė Kishės Ortodokse do jetė shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Pa tjeter qe lenia e pasuesit te tij eshte nje nga temat qe do te diskutohen ne takimin e MJ te dy vendeve dhe kusht nga gerqirat per te na lene te trokasim ne EU....e me duket se eshte e shirtur sikur cdo gje prej ketyre kllufave tane.....
I duelen shqiptaret te pa fe! Do e mbyll misionin pa sukses sepse numri i ilieve llogaritet me gishtat e nje dore te vetme!
Mbase kisha greke merr masa ndaj klerikut per deshtimin ne misionin e tij ne Shtetin e perjetshem te paster shqiptar, Shqipėria jone !
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-12-2017, 17:03   #5
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 25,675
Thanks: 11,418
Thanked 9,434 Times in 6,034 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 486
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Janullatos: Pasuesi im nė krye tė Kishės Ortodokse do jetė shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
I duelen shqiptaret te pa fe! Do e mbyll misionin pa sukses sepse numri i ilieve llogaritet me gishtat e nje dore te vetme!
Mbase kisha greke merr masa ndaj klerikut per deshtimin ne misionin e tij ne Shtetin e perjetshem te paster shqiptar, Shqipėria jone !
Mendoj qe misioni i tij prej 26 vitesh ka bere nje kenete te madhe ku kendojne shum zhapike e bretkoca nder ta edhe Ilia qe eshte prift e ne vend qe ti jape lavde gjuhes dhe historise se atyre prifterinjve te hyjnizimit te vertete merret me politike e demoralitet antikombetar....i ben hysmet pencionit dhe rroges si shum syresh qe jane rekturu e sot i ke ne cdo front....
Medoj qe helmi i tij do te doje shum per tu pastruar tek ne.....ngordhte e nuk do te me vinte keq edhe ta peshtyja si nje gjarper e armik te kombit tone.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-12-2017, 17:50   #6
Smokkie
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Posts: 933
Thanks: 34
Thanked 327 Times in 224 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Smokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Janullatos: Pasuesi im nė krye tė Kishės Ortodokse do jetė shqiptar

Pse i mbaroi afati dhe ketij mjekerrcjapjt?
__________________
Qesh sot se neser do jete me keq!
Smokkie nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-12-2017, 17:55   #7
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 47,342
Thanks: 15,075
Thanked 12,891 Times in 8,112 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 687
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Janullatos: Pasuesi im nė krye tė Kishės Ortodokse do jetė shqiptar

Mos kini merak se pasuesi i Janullatosit do jetė mė m*t nga ky.
Ka plot Ilia Spirra dhe Ilirian Papashkėrdhata Shqipėria qė nuk mbarohen.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-12-2017, 17:56   #8
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,634 Times in 1,042 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Janullatos: Pasuesi im nė krye tė Kishės Ortodokse do jetė shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Mos kini merak se pasuesi i Janullatosit do jetė mė m*t nga ky.
Ka plot Ilia Spirra dhe Ilirian Papashkėrdhata Shqipėria qė nuk mbarohen.
Harrove Arqile Aqilisin
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-12-2017, 17:56   #9
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 11,715
Thanks: 169
Thanked 1,306 Times in 975 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 129
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Janullatos: Pasuesi im nė krye tė Kishės Ortodokse do jetė shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Mos kini merak se pasuesi i Janullatosit do jetė mė m*t nga ky.
Ka plot Ilia Spirra dhe Ilirian Papashkėrdhata Shqipėria qė nuk mbarohen.
Do jete shqiptare ne pashaport, po prefsha koken une po nuk ishte ndonje vorio epirot I zjarrte.
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-12-2017, 18:01   #10
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,076
Thanks: 15,630
Thanked 9,261 Times in 6,265 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Janullatos: Pasuesi im nė krye tė Kishės Ortodokse do jetė shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Mos kini merak se pasuesi i Janullatosit do jetė mė m*t nga ky.
Ka plot Ilia Spirra dhe Ilirian Papashkėrdhata Shqipėria qė nuk mbarohen.
Ich liebe DICH...
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-12-2017, 18:12   #11
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,877
Thanks: 877
Thanked 1,650 Times in 963 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Janullatos: Pasuesi im nė krye tė Kishės Ortodokse do jetė shqiptar

Artikulli eshte gjysmak sepse ai foli me shume se kaq. Ndryshe nga heret e tjera kete here Janulla me surprizoi per mire , biles tha si do na vinte ne grekve sikur ne krye te kishes autoqefale greke te ishte nje bullgar apo rumun. A eshte kale troje , minoritar , ilia apo jorgo ..une them te presim dhe mos merremi me teori konspirative. Ndoshta eshte pjese e nje marreveshje te fshehte midis 2 vendeve qe kryepeshkopi te jete vertet 24 karat Shqiptar.
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-12-2017, 18:14   #12
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 25,675
Thanks: 11,418
Thanked 9,434 Times in 6,034 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 486
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Janullatos: Pasuesi im nė krye tė Kishės Ortodokse do jetė shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Artikulli eshte gjysmak sepse ai foli me shume se kaq. Ndryshe nga heret e tjera kete here Janulla me surprizoi per mire , biles tha si do na vinte ne grekve sikur ne krye te kishes autoqefale greke te ishte nje bullgar apo rumun. A eshte kale troje , minoritar , ilia apo jorgo ..une them te presim dhe mos merremi me teori konspirative. Ndoshta eshte pjese e nje marreveshje te fshehte midis 2 vendeve qe kryepeshkopi te jete vertet 24 karat Shqiptar.
Me vjen keq por me duhet tju pyes ne besoni vertete se ka babagjysh te vitit te rri e te sjell dhurata duke u futur nga oxhaku?
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-12-2017, 18:15   #13
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,675
Thanks: 5,575
Thanked 11,496 Times in 3,883 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Janullatos: Pasuesi im nė krye tė Kishės Ortodokse do jetė shqiptar

po ky sikur skipetari ishte apo jo?
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-12-2017, 18:18   #14
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,634 Times in 1,042 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Janullatos: Pasuesi im nė krye tė Kishės Ortodokse do jetė shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Me vjen keq por me duhet tju pyes ne besoni vertete se ka babagjysh te vitit te rri e te sjell dhurata duke u futur nga oxhaku?
Mua plaku i vitit te ri do me sjelli shume lodra sivjet se jam qune i mire
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-12-2017, 18:18   #15
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 47,342
Thanks: 15,075
Thanked 12,891 Times in 8,112 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 687
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Janullatos: Pasuesi im nė krye tė Kishės Ortodokse do jetė shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Leaf Shiko postimin
po ky sikur skipetari ishte apo jo?
Skipėtari i kuluar.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-12-2017, 18:21   #16
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,877
Thanks: 877
Thanked 1,650 Times in 963 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Janullatos: Pasuesi im nė krye tė Kishės Ortodokse do jetė shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Me vjen keq por me duhet tju pyes ne besoni vertete se ka babagjysh te vitit te rri e te sjell dhurata duke u futur nga oxhaku?
Humor anglez ky?

Kshu thoshim dhe per bollanon para ca vitesh , por ja qe sot Himara ka nje kryebashkiak Shqiptar qe i sherben interesave kombetare. Pranaj te them mos paragjykojme akoma pa u zgjedhur kryepeshkopi i ri.
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-12-2017, 18:22   #17
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 25,675
Thanks: 11,418
Thanked 9,434 Times in 6,034 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 486
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Janullatos: Pasuesi im nė krye tė Kishės Ortodokse do jetė shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga zirconium Shiko postimin
Mua plaku i vitit te ri do me sjelli shume lodra sivjet se jam qune i mire
Tia babadhuratazhiu do te ti sjelle dhuratat me Hummer...
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-12-2017, 18:23   #18
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,634 Times in 1,042 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Janullatos: Pasuesi im nė krye tė Kishės Ortodokse do jetė shqiptar

yyy do me sjelli dhe televizhor me ngjira se ai Lura bardh e zi e zbertheva e spunon me tani
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-12-2017, 18:33   #19
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 25,675
Thanks: 11,418
Thanked 9,434 Times in 6,034 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 486
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Janullatos: Pasuesi im nė krye tė Kishės Ortodokse do jetė shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Humor anglez ky?

Kshu thoshim dhe per bollanon para ca vitesh , por ja qe sot Himara ka nje kryebashkiak Shqiptar qe i sherben interesave kombetare. Pranaj te them mos paragjykojme akoma pa u zgjedhur kryepeshkopi i ri.
Ky nuk eshte humor dhe mendoj qe po ju flas seriozisht.....
Eshte e drejta juaj te mendoni e shpresoni por miqesisht kemi detyrimin tju permendim e shkundim nga pritja pllatonike te nje prej dredhive me te kobshme qe i jane bere e po i behen kombit, gjuhes, historise e cdo skaji te qenesise sone si komb....por sic tha ti le ta zgjedhi ai ke te doje nga skiptarrucet pencioniste qe ka kaq vite qe i miredukon.....
Sa per shembullin qe solle, te kujtoj me shum ciltersi se kur un shkoj cdo vere andej nga bregu qe nga Plase e tehu lexohen ca parrulla te shkruara ne gjuhen e bukur gercke ne ngjyren blu ku dallohet: Rrofte Vorjo Epiri, Himara eshte greke.....Etj....Himara eshte e tera pencioniste dhe te gjithe drejtuesit lokale kane ne xhep edhe pasaporten greke por edhe pencionin qe marrin cdo muaj nga MPJ e grekut.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-12-2017, 18:35   #20
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 47,342
Thanks: 15,075
Thanked 12,891 Times in 8,112 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 687
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Janullatos: Pasuesi im nė krye tė Kishės Ortodokse do jetė shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Humor anglez ky?

Kshu thoshim dhe per bollanon para ca vitesh , por ja qe sot Himara ka nje kryebashkiak Shqiptar qe i sherben interesave kombetare. Pranaj te them mos paragjykojme akoma pa u zgjedhur kryepeshkopi i ri.
Po por nuk e ka nga shoqata "Omonia" krietarin Qimara, po ta kish nga ajo tė jesh i sigurtė qė do ishte Bollano e shkuar Fredi Belerit.
Kurse pėr kėtė qė kemi nė diskutim ai "shqiptari" qė do vihet ėshtė i pėrpunuar me vite tė tėra pėr tė bėr zėvėndėsimin e kėtij qė po i mbaron vaji i kandilit.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur