Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Ortodoks

Ortodoks Kėtu janė tė ftuar tė gjithė besimtarėt ortodoks.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 07-01-2018, 01:42   #1
Albo
Shpirt Shqiptari
 
Avatari i Albo
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Vendndodhja: Philadelphia
Posts: 28
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 0
Albo ėshtė nė rrugė tė mbarė
Festohet Theofania - Shfaqja e Zotit - Dita e Ujit tė Bekuar nė mbarė vendin

Tiranė - Mijėra besimtarė nė kremtimin e Theofanisė

Nė tė kremten e Theofanisė, mijėra besimtarė iu drejtuan sot Katedrales "Ngjallja e Krishtit", nė Tiranė, pėr tė marrė pjesė nė Liturgjinė Hyjnore dhe Shėrbesėn e Bekimit tė Ujit. Kėto shėrbesa u kryen nga Kryepiskopi i Tiranės, Durrėsit dhe Gjithė Shqipėrisė, Anastasi, i ndihmuar nga Mitropoliti i Amantias, Nathanaili dhe Episkopi i Bylisit, Asti, si dhe klerikė tė Kryepiskopatės.

Tė shoqruar nga psalja e kėndimeve tė kėsaj dite, ku mė e njohura ėshtė Pėrlėshorja e tė kremtes: “Kur pagėzoheshe nė Jordanin, o Zot, pėr ne, ahere falja e Trinisė sė Shenjtė kudo u shfaq, se zėri i Atit po na dėshmonte pėr Ty faqeza dhe Bir tė dashur tė tij po tė quante, edhe Shpirti i Shenjtė si njė pėllumb, vėrtetonte ēdo fjalė me siguri. O Krisht Perėndi, qė u shfaqe dhe ndriēove botėn, lavdi mė Ty!”, besimtarėt u drejtuan tek ēezmat e lidhura me ēisternat me ujin e bekuar, pėr tė marrė dhe ēuar nė shtėpitė tyre kėtė bekim qė zgjat pėr tėrė vitin.KOASH
Albo nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-01-2018, 01:44   #2
Albo
Shpirt Shqiptari
 
Avatari i Albo
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Vendndodhja: Philadelphia
Posts: 28
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 0
Albo ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Festohet Theofania - Shfaqja e Zotit - Dita e Ujit tė Bekuar nė mbarė ve

Edhe kėtė vit besimtarėt e Kishės Shėn Athanasi Selenicė pas ceremonive tė kryera nė Kishė shkuan nė lumin Vjosė rreth 5 km nga Kisha dhe kryen ritualin e hedhjes sė Kryqit.Nė ujėrat e ftohta tė lumit u hodhėn tė rinjtė Mateo Bombaj,Andrea Mitraj dhe Dhimitėr Beko.Kryqin kėsaj here e kapi Andrea Mitraj.I urojmė Andreas dhe tė gjithė pjesėmarėsve nė kėtė ceremoni shėndet dhe lumturi nė familjet e tyre.Perėndia i bekoftė dhe ju dhėntė gjith tė mirat e dheut.


Albo nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-01-2018, 10:55   #3
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Festohet Theofania - Shfaqja e Zotit - Dita e Ujit tė Bekuar nė mbarė ve

Ta gezojne diten emrit gjithe sa jane pagezuar: Johan, Jani, Gjon, Jovan, Johana! Per shume vjet gezuar!
__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur