Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Ortodoks

Ortodoks Kėtu janė tė ftuar tė gjithė besimtarėt ortodoks.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Temė e mbyllur
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 21-04-2018, 14:58   #1
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Patriarku i Moskes ne Shqiperi


Kreu i Kishės Ortodokse Ruse, Patriarku i Moskės dhe i gjithė Rusisė Kiril bėri dje tė ditura planet e tij pėr tė vizituar Shqipėrinė:

"Shpresoj se me mėshirėn e Zotit nė fund tė kėtij muaji do tė realizohet vizita ime zyrtare nė Shqipėri. Do te jetė vizita e parė nė histori e primatit tė Kishes Ortodokse Ruse nė Kishėn Ortodokse tė Shqipėrise, e cila po pėrjeton sot periudhen e ringritjes pas asgjėsimit tė plotė tė fesė, tė ēdo simboli fetar dhe ēdo shprehjeje tė ndjenjės fetare si pasojė e pėrsekutimeve mė tė ashpra ndaj kishes nė kėtė vend nė shekullin XX".
__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga ilia spiro : 21-04-2018 nė 15:01
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 21-04-2018, 15:02   #2
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,076
Thanks: 15,630
Thanked 9,261 Times in 6,265 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Patriarku i Moskes ne Shqiperi

Me sa di une Dulla i preu marredheniet me Bashkimin Sovietik,apo i thane.
Tashti ju me flamur, jepini pergjigje ilias...dhe jo une.


Beno i gjo: ilias ka shkruajtur Ortodokse pa H.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Mandi : 21-04-2018 nė 17:38
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 21-04-2018, 15:19   #3
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Patriarku i Moskes ne Shqiperi

__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 21-04-2018, 15:22   #4
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Patriarku i Moskes ne Shqiperi

__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 21-04-2018, 15:33   #5
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Patriarku i Moskes ne Shqiperi

__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 21-04-2018, 16:45   #6
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Patriarku i Moskes ne Shqiperi

__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 21-04-2018, 17:24   #7
Socio
Vetevendosje
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,836
Thanks: 7,698
Thanked 6,474 Times in 2,725 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Patriarku i Moskes ne Shqiperi

Une nuk di cfare kerkon ky Merlini i Putinit ne Shqiperi pos te influencoj politikisht.

Rusia po sulmon me te gjitha mekanizmat qe ka. Kjo eshte me se e vertete. Edhe na kane paralajmeruar per kete agresivitet !
Socio nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 21-04-2018, 17:37   #8
e panjohura
Super Moderator
 
Avatari i e panjohura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Atje ku mė le!
Posts: 7,064
Thanks: 4,298
Thanked 4,759 Times in 1,822 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
e panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Patriarku i Moskes ne Shqiperi

Ilia vjen me ''ndez luft" me keto lloj lajme,nuk e di i nderuari qe nuk na bejne pershtypje as nuk mund te na perqash,andej ku ju"shiten"futu me keto tema...
__________________
,,Askush nuk tė dėmton mė shum se vetėvetja''!
Nganjehere mendoj se: asnje tingull nuk eshte me shurdhues se sa heshtja e njeriut qe do....
e panjohura nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 21-04-2018, 17:40   #9
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,506
Thanks: 4,194
Thanked 4,522 Times in 3,007 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 239
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Patriarku i Moskes ne Shqiperi

I takzhe skazat mnje posetit Albanija i davaj gavarit pa ruskom

edhe papa i Romes viziton harapt, por nuk ndjehen te rrezikuar. Tjetra nuk e ka fajin qe shqiptaret kane Janullatos ne krye te kishes ortodokse shqiptare, ka mundur te jete kleri me perkatesi shqiptare dhe e tera te shihej nga prizma e vizitave fetare dhe pa politike.

Menquria di albanese, turkut qe i ka.... ropt 500 vite i thote vella, mik e .inenash ndersa ruset per aq sa njeh historia as te ka pushtuar o te kete ndermarre masa gjenocidiale e te jete perfshire kunder shqiptareve.

Mund te dhafosmi edhe 5 faqe ketu, por eshte nje fakt qe ne nuk dijme as te zeme e te mbajme miq dhe aq te menēur qe jemi i krijojme vetes edhe armiq pa e pasur nevojen.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 21-04-2018, 19:58   #10
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,069
Thanks: 3,504
Thanked 2,823 Times in 1,907 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Patriarku i Moskes ne Shqiperi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
Une nuk di cfare kerkon ky Merlini i Putinit ne Shqiperi pos te influencoj politikisht.

Rusia po sulmon me te gjitha mekanizmat qe ka. Kjo eshte me se e vertete. Edhe na kane paralajmeruar per kete agresivitet !
Kjo gje dihesh qe kur filloi konflikti ne Ukraine. Eshte, tashme, nje nga levizjet klasike te diplomacise ruse ne 250 vitet e fundit, Krimea pastaj Ballkani, endrra e vjeter ruse per prezence dhe dominim ne ujerat e ngrohta te mesdheut.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 21-04-2018, 19:59   #11
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,069
Thanks: 3,504
Thanked 2,823 Times in 1,907 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Patriarku i Moskes ne Shqiperi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e panjohura Shiko postimin
Ilia vjen me ''ndez luft" me keto lloj lajme,nuk e di i nderuari qe nuk na bejne pershtypje as nuk mund te na perqash,andej ku ju"shiten"futu me keto tema...
Na ndohti forumin.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 21-04-2018, 20:51   #12
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,460
Thanks: 8,382
Thanked 6,452 Times in 2,723 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Patriarku i Moskes ne Shqiperi

Perpjekjet e Rusise per te shtrire influencen e saj ne Ballkan njihen tashme.
Ne shume vende te Ballkanit ajo gjen ende nje perkrahje te madhe sidomos nen ombrellen e Panothodorksise Pansllave tradicionale, fakt i njohur boterisht edhe ky.
Ajo qe bie ne sy kohet e fundit ne rastin e Shqiperise, duke qene se vendi yne nuk ka aspak lidhje tradicionale apo "gjaku" sllav me ata, pervec dashurise 20 vjecare mbi baza ideologjike me ta (mirepo bie ideologjia, bie edhe "dashuria") eshte qe propaganda e tyre kerkon te afroje rreth vetes dy kategori vulnerabel qe jane ne Shqiperi: Te paret jane predikuesit dhe besimtaret e religjionit Orthodoks, te dytet jane njerzit (politikanet) me influence te madhe ne jeten politiko-sociale te vendit por thellesisht te korruptuar dhe me moral te dyshimte, thene shkurt dhe paster shqip: Njerez Plehra!!!
Rusia pra po kerkon te depertoje ne Shqiperi duke ushtruar influencen e saj nepermjet religjionit dhe politikaneve te korruptuar! Rasti i javeve te fundit me financimet e fshehta ndaj PD-se e evidenton qarte kete strategji!
Neve si popull nuk na ben as ngrofet dhe as ftofet shkelja e syrit nga ana e Rusise, pasi neve kemi bere nje zgjedhje te qarte dhe natyrale sic eshte ajo drejt Bashkimit Europian dhe Perendimit!
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 21-04-2018, 21:51   #13
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,506
Thanks: 4,194
Thanked 4,522 Times in 3,007 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 239
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Patriarku i Moskes ne Shqiperi

Po be te influencoj, vetem godhat po mundi ti influencoj, se kuptojne ngapak boullgarēa

Me ēfare kane per te influencuar ne ballkan, me wodka o po na bene invazion me Natalka edhe ate duhet te jene me performance Bodysoule ndryshe nuk i ndezim furren ti ziejme fasulen
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-04-2018, 09:58   #14
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Patriarku i Moskes ne Shqiperi


Patriarku Kirill do te zhvilloje takime me presidentin e republikes (ku do kete edhe dreke), kryeministrin, etj., pervec axhendes ne Kishen Orthodhokse. Sic shihet pra, ka vleresim per Patriarkun dhe i jepet rendesi marredhenies me Rusine.
Persa i perket orthodhokseve shqiptare keta jane vellezer ne Krishtin me Patriarkun dhe ruset. (se paku keshtu eshte me kanon).
Ku nenforum eshte orodoks, pra mund te shkruajme sic dime ne.
__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga ilia spiro : 22-04-2018 nė 10:17
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-04-2018, 10:05   #15
Socio
Vetevendosje
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,836
Thanks: 7,698
Thanked 6,474 Times in 2,725 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Patriarku i Moskes ne Shqiperi

Ilia, keta magjistaret e Putinit edhe pellumbave u bejne magji lere me njerezve !

Socio nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-04-2018, 10:08   #16
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Patriarku i Moskes ne Shqiperi

Socio ''magjistare' nuk ka brenda Kishes Ortodokse, keta gjenden me tonelata ne fete e tjera.
__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-04-2018, 10:08   #17
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,076
Thanks: 15,630
Thanked 9,261 Times in 6,265 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Patriarku i Moskes ne Shqiperi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Me sa di une Dulla i preu marredheniet me Bashkimin Sovietik,apo i thane.
Tashti ju me flamur, jepini pergjigje ilias...dhe jo une.


Beno i gjo: ilias ka shkruajtur Ortodokse pa H.
Sorry BENO....qe po te korrigjoj ose mbase kundershtoj.
Ska problem...SystemA.
Hvala.
PS: a kuptut gjo juve me flamur??????
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-04-2018, 10:11   #18
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,076
Thanks: 15,630
Thanked 9,261 Times in 6,265 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Patriarku i Moskes ne Shqiperi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Kjo gje dihesh qe kur filloi konflikti ne Ukraine. Eshte, tashme, nje nga levizjet klasike te diplomacise ruse ne 250 vitet e fundit, Krimea pastaj Ballkani, endrra e vjeter ruse per prezence dhe dominim ne ujerat e ngrohta te mesdheut.
LIKE e more por Krimea u mor me.....zgjedhje te lira dhe VETVENDOSJE.Tek NE krijuan(ose e BENE) nje republike FALLSO si ajo e kosovo.
PS: perseri nuk eshte vone,por mungon DESHIRA si dhe VULLNETI.
Iku.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga SystemA : 22-04-2018 nė 10:14
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-04-2018, 10:30   #19
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Patriarku i Moskes ne Shqiperi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Na ndohti forumin.
Une jam ne forumin tim, pse futesh kur s`te pelqen?
__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-04-2018, 10:43   #20
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Patriarku i Moskes ne Shqiperi

__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė  
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur