Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Ortodoks

Ortodoks Kėtu janė tė ftuar tė gjithė besimtarėt ortodoks.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Temė e mbyllur
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 22-04-2018, 10:50   #21
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,069
Thanks: 3,505
Thanked 2,823 Times in 1,907 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Patriarku i Moskes ne Shqiperi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ilia spiro Shiko postimin
Une jam ne forumin tim, pse futesh kur s`te pelqen?
Njė pjesė e gjėrave qė poston kėtu kanė karakter totalisht antishqiptar dhe nuk kanė asnjė lidhje me besimin tėnd fetar. Besim tė cilin pavarėsisht se nuk i pėrkas unė e respektoj por nuk pranoj nė asnjė mėnyrė qė individė si ti ta pėrdorin nė tė njėjtėn mėnyrė si talebanet islamin. Ke tetė vjet qė poston nė kėtė forum dhe ke mbi 800 postime dhe ke marrė nė total pesė falėnderime. Nuk tė duket domethėnėse kjo gjė? A e kupton se ēfarė opinioni kanė tė tjerėt pėr ty? Apo na konsideron tė gjithėve ne si fondamentalist arab?
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-04-2018, 10:56   #22
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Patriarku i Moskes ne Shqiperi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Njė pjesė e gjėrave qė poston kėtu kanė karakter totalisht antishqiptar dhe nuk kanė asnjė lidhje me besimin tėnd fetar. Besim tė cilin pavarėsisht se nuk i pėrkas unė e respektoj por nuk pranoj nė asnjė mėnyrė qė individė si ti ta pėrdorin nė tė njėjtėn mėnyrė si talebanet islamin. Ke tetė vjet qė poston nė kėtė forum dhe ke mbi 800 postime dhe ke marrė nė total pesė falėnderime. Nuk tė duket domethėnėse kjo gjė? A e kupton se ēfarė opinioni kanė tė tjerėt pėr ty? Apo na konsideron tė gjithėve ne si fondamentalist arab?
S`mund te kete falenderime, sepse raporti i orthodokseve me fete e tjera eshte 1 me 5. Persa i takon termit qe perdore ''antishqiptar'', ky term sot perdoret nga islamiket per te luftuar gjoja ''sllavoortodokset''. Termi shqiptar eshte akaparuar sot nga rrymat islamike ekstreme (nuk flas per linjen zyrtare) gje qe s`ka te beje fare, sepse heroi yne Gjergj Kastrioti ka qene ortodoks. Mos e quani edhe ate "antishqiptar''? Qellimi juaj eshte ta beni shqiperine krahine turke.
__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga ilia spiro : 22-04-2018 nė 10:59
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-04-2018, 10:58   #23
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Patriarku i Moskes ne Shqiperi

__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-04-2018, 11:23   #24
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,069
Thanks: 3,505
Thanked 2,823 Times in 1,907 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Patriarku i Moskes ne Shqiperi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ilia spiro Shiko postimin
S`mund te kete falenderime, sepse raporti i orthodokseve me fete e tjera eshte 1 me 5. Persa i takon termit qe perdore ''antishqiptar'', ky term sot perdoret nga islamiket per te luftuar gjoja ''sllavoortodokset''. Termi shqiptar eshte akaparuar sot nga rrymat islamike ekstreme (nuk flas per linjen zyrtare) gje qe s`ka te beje fare, sepse heroi yne Gjergj Kastrioti ka qene ortodoks. Mos e quani edhe ate "antishqiptar''? Qellimi juaj eshte ta beni shqiperine krahine turke.
Nė qoftė se raporti ėshtė 1 me 5, pėrse nuk reflektohet te falėnderimet?
Absolutisht ėshtė e vėrtetė qė je antishqiptar dhe njeriu i Satanait. Ē' punė ka njė besimtar apo njeriu i Zotit me bombat atomike? A e di qė pėr koincidencė njė prej atyre armėve quhet pikėrisht Satan? Ėshtė ekzakt i njėjti mentalitet terrorist si i Isis. Ata mburren me aksionet vetėvrasėse, ju mburreni me Satan.
Ti kokrra e injorantit kėrkon tė diskutosh pėr Gjergj Kastriotin? Po tek forumi tjetėr i kam bėrė njė pyetje atij Albos nė lidhje me pėrkatėsinė fetare tė Skėnderbeut dhe deri mė sot ai dhe ju tė tjerėt nuk keni kthyer njė pėrgjigje. Do qė ta pėrsėris pyetjen edhe kėtu?
Ti je e njėjta prerje me ata orangutangut islamik me pantallona treēerekshe dhe me ato mjekrat e shpifura. Kombet janė si njerėzit. Ju jeni jashtėqitja e kėtij kombi.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga King Bardhyl : 22-04-2018 nė 11:38
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-04-2018, 12:01   #25
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Patriarku i Moskes ne Shqiperi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Nė qoftė se raporti ėshtė 1 me 5, pėrse nuk reflektohet te falėnderimet?
Absolutisht ėshtė e vėrtetė qė je antishqiptar dhe njeriu i Satanait. Ē' punė ka njė besimtar apo njeriu i Zotit me bombat atomike? A e di qė pėr koincidencė njė prej atyre armėve quhet pikėrisht Satan? Ėshtė ekzakt i njėjti mentalitet terrorist si i Isis. Ata mburren me aksionet vetėvrasėse, ju mburreni me Satan.
Ti kokrra e injorantit kėrkon tė diskutosh pėr Gjergj Kastriotin? Po tek forumi tjetėr i kam bėrė njė pyetje atij Albos nė lidhje me pėrkatėsinė fetare tė Skėnderbeut dhe deri mė sot ai dhe ju tė tjerėt nuk keni kthyer njė pėrgjigje. Do qė ta pėrsėris pyetjen edhe kėtu?
Ti je e njėjta prerje me ata orangutangut islamik me pantallona treēerekshe dhe me ato mjekrat e shpifura. Kombet janė si njerėzit. Ju jeni jashtėqitja e kėtij kombi.
Po te them se Gjergj Kastrioti eshte shenjtor orthodhoks i pashpallur. Sivjet u krye pershpirtje per te ne Katedralen e Tiranes ''Ngjallja e Krishtit''.
Persa i takon armeve, kjo eshte per mbrotje. Lufta mbrojtese pranohet ne orthodhoksi (mos u kap me nje postim).
__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-04-2018, 12:13   #26
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,069
Thanks: 3,505
Thanked 2,823 Times in 1,907 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Patriarku i Moskes ne Shqiperi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ilia spiro Shiko postimin
Po te them se Gjergj Kastrioti eshte shenjtor orthodhoks i pashpallur. Sivjet u krye pershpirtje per te ne Katedralen e Tiranes ''Ngjallja e Krishtit''.
Persa i takon armeve, kjo eshte per mbrotje. Lufta mbrojtese pranohet ne orthodhoksi (mos u kap me nje postim).
Citim:
The baptism formula document Edit
Main article: Formula e pagėzimit
The sentence was the baptismal formula in the Gheg Albanian (Albanian: Formula e pagėzimit) [6]: Un'te paghesont' pr'emenit t'Atit e t'Birit e t'Spertit Senit. (English: "I baptize thee in the name of the Father and the Son and the Holy Spirit.") and in the Tosk based standard: Albanian: "'Unė tė pagėzoj nė emėr tė Atit, tė Birit, e tė Shpirtit tė Shenjtė").[7]

The formula was found in a pastoral letter written in Latin by Engjėlli after his visit to the Church of Holy Trinity in Mat. The letter is dated 8 November 1462. The formula was meant to be used by Albanian priests to render the ritual understandable for people ignorant of Latin. Probably it was meant also to be used by Albanian people in the countryside, unable to take their children to be baptized to a church. The formula was approved by a synod in Mat, Albania, in 1462.[8]

The document containing the baptismal formula is held in the Biblioteca Medicea Laurenziana, Florence, Italy. It was discovered in 1915 by the Romanian scholar Nicolae Iorga.[9]
Ēfarė kupton ti nga kjo pjesė e cituar mė lart? Mė bėn njė interpretim, ma shpjegon pak tė lutem?
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-04-2018, 12:20   #27
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Patriarku i Moskes ne Shqiperi

Eshte shkrimi i pare ne shqip formula e pagezimit..me duket se fillon: ''u dom i gjonit biri i bdek buzukut.....'', dakord je..per shpjegime te hollesishme pyet ndonje romano katolik
__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-04-2018, 12:28   #28
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Patriarku i Moskes ne Shqiperi

__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-04-2018, 12:29   #29
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,069
Thanks: 3,505
Thanked 2,823 Times in 1,907 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Patriarku i Moskes ne Shqiperi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ilia spiro Shiko postimin
Eshte shkrimi i pare ne shqip formula e pagezimit..me duket se fillon: ''u dom i gjonit biri i bdek buzukut.....'', dakord je..per shpjegime te hollesishme pyet ndonje romano katolik
Jo, do tė pyes ty sepse ti sapo the qė Skėnderbeu ishte Ortodoks.
Si e shpjegon ti faktin qė njė sundimtar Ortodoks ka si krahun e djathtė njė prift katolik dhe jo ortodoks?
Si e shpjegon ti faktin qė nė zemėr tė zotėrimeve tė kėtij sundimtari ortodoks siē edhe ju pretendoni, mbahet njė kuvend i priftėrinjve katolikė tė kėtyre zotėrimeve?
Mos vallė mendoni se kemi tė bėjmė me njė feudal tė besimit ortodoks qė sundon mbi njė popullsi katolike?
Kaq sa pėr fillim.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-04-2018, 12:45   #30
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Patriarku i Moskes ne Shqiperi

__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-04-2018, 14:00   #31
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 25,675
Thanks: 11,418
Thanked 9,434 Times in 6,034 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 486
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Patriarku i Moskes ne Shqiperi

Postimi #21 a ka lidhje me Orthodhoksine? A ka lidhje Putini dhe politika e tij e tij e kercenimit nuklear me Orthodhoksine?...APO KA


Papuli i Janulles qirja Ilia, vjen me mision te pastshem ketu sikur edhe miqte e tij neper tematiken e larmishme per te justifiuar pencionin.....

a nuk duhet ti sqarojme me nje perjashtim modest? pasi fare hapur dhe mjaft qarte eshte shkelur statuti dhe regullorja e ketij forumi SHQYPTAR.

Perse lejohen ceta e formumit fshesa Greke te vijne ketu e te na bejne propagande......
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga cool_shqype : 22-04-2018 nė 14:33
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-04-2018, 14:09   #32
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,675
Thanks: 5,575
Thanked 11,496 Times in 3,883 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Patriarku i Moskes ne Shqiperi

Te nderuar anetare,
le te mos biem ne rrjete provokimesh.


Ilia mori nje verejtje ne lidhje me videon ku propagandohej politika e Putinit.

Nese do te perseritet do te kete te tjera masa ne lejimin e livadhosjes se tryezes sone.

Jam ne mbikqyrje me shume seriozitet te kesaj teme.
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-04-2018, 14:33   #33
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,858
Thanks: 5
Thanked 3,908 Times in 2,592 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Patriarku i Moskes ne Shqiperi

Une kam 10 vjet edhe 100 mije postime duke propagandu Jack Nicholsonin edhe asnje per be nuk e do. Ilia me 10 postime kujtoni se do mbushi mndjen e miletit per me dash rusine edhe papun?
Mos kini frike!
Leaf, face your fears!
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 22-04-2018, 14:38   #34
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,506
Thanks: 4,194
Thanked 4,522 Times in 3,007 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 239
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Patriarku i Moskes ne Shqiperi

e paska 10-re Ilia tani qe vjen Patriarku eshte diēka tjeter, kur te vie Putini nxjerr edhe te vidjojes e putinit me mesigjin: a po me pritni per vizite o ja hulla nuclear bume
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 23-04-2018, 03:05   #35
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 2,186
Thanks: 691
Thanked 528 Times in 372 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Patriarku i Moskes ne Shqiperi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Ē' punė ka njė besimtar apo njeriu i Zotit me bombat atomike?
Ka, si nuk ka.Keta njerz "te zotit" se pari kan qene njerz te perandorit,pastaj te perandoris se kuqe,dhe tani jan njerz te perandorit putin.
Lexo historin e kishes ruse dhe shih ne sherbim te kujt kan qene dhe jan keta njerzt "te zotit",KGB-stat!!
Damastion nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 23-04-2018, 04:39   #36
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,069
Thanks: 3,505
Thanked 2,823 Times in 1,907 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Patriarku i Moskes ne Shqiperi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Damastion Shiko postimin
Ka, si nuk ka.Keta njerz "te zotit" se pari kan qene njerz te perandorit,pastaj te perandoris se kuqe,dhe tani jan njerz te perandorit putin.
Lexo historin e kishes ruse dhe shih ne sherbim te kujt kan qene dhe jan keta njerzt "te zotit",KGB-stat!!
Unė i di kėto gjėra dhe e di se ēfarė ėshtė ky tip, e shpreha mendimin te faqja e parė. Por mu prishėn nervat se drejt me thėnė ėshtė e tepėrt qė nė njė forum shqiptar dikush vin dhe tė tregon bombat e Putinit.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 23-04-2018, 10:30   #37
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,804
Thanks: 1,314
Thanked 2,191 Times in 1,223 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Patriarku i Moskes ne Shqiperi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ilia spiro Shiko postimin
https://www.youtube.com/watch?v=D1En5LRZeZc?t=2

Patriarku Kirill do te zhvilloje takime me presidentin e republikes (ku do kete edhe dreke), kryeministrin, etj., pervec axhendes ne Kishen Orthodhokse. Sic shihet pra, ka vleresim per Patriarkun dhe i jepet rendesi marredhenies me Rusine.
Persa i perket orthodhokseve shqiptare keta jane vellezer ne Krishtin me Patriarkun dhe ruset. (se paku keshtu eshte me kanon).
Ku nenforum eshte orodoks, pra mund te shkruajme sic dime ne.
Thuaji ndonjė llaf Janit.... Ti hedhi ndonjė llaf Kirilit per Kosove... Mbase ja con ne vesh Putinit edhe u kry kshu me paqe ene dashuri mes vllezrish...
edlin nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 23-04-2018, 16:28   #38
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Patriarku i Moskes ne Shqiperi

__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 23-04-2018, 16:32   #39
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Patriarku i Moskes ne Shqiperi

__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 23-04-2018, 16:37   #40
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Patriarku i Moskes ne Shqiperi

__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė  
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur