Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Ortodoks

Ortodoks Kėtu janė tė ftuar tė gjithė besimtarėt ortodoks.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Temė e mbyllur
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 09-09-2018, 13:06   #1
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Mallkimet apo bekimet e Shen Kozmait

https://l.facebook.com/l.php?u=http%...LyxGDgElM6t-kZ
__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-09-2018, 13:13   #2
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Mallkimet apo bekimet e Shen Kozmait

http://orthodoxalbania.org/alb/index...-gjithe-vendin
Shen Kozmai mbrojtesi i Shqiperise dhe shqiptareve.
__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-09-2018, 13:17   #3
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,071
Thanks: 3,505
Thanked 2,823 Times in 1,907 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mallkimet apo bekimet e Shen Kozmait

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ilia spiro Shiko postimin
Djalli Kozma mallkoi tė gjithė ata Shqiptarė dhe Vllehė qė flisnin gjuhėn amtare dhe jo greqishten. Mallkuar ti dhe ky bastard antishqiptar.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-09-2018, 13:20   #4
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Mallkimet apo bekimet e Shen Kozmait

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Djalli Kozma mallkoi tė gjithė ata Shqiptarė dhe Vllehė qė flisnin gjuhėn amtare dhe jo greqishten. Mallkuar ti dhe ky bastard antishqiptar.
Mallkimin ku e gjete, apo tek vellezerit turko-arabe. Po ta lexosh shkrimin Shen Kozmai ka perkrahur perdorimin e gjuhes "koine", greqishtja e vjeter qe flitej ne gjithe perrandorine e lindjes, gjuha e Kishes Orthodhokse. Kete e ka thene kudo ku ka shkelur jo vetem ne Shqiperi.
__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-09-2018, 13:24   #5
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,071
Thanks: 3,505
Thanked 2,823 Times in 1,907 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mallkimet apo bekimet e Shen Kozmait

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ilia spiro Shiko postimin
Mallkimin ku e gjete, apo tek vellezerit turko-arabe. Po ta lexosh shkrimin Shen Kozmai ka perkrahur perdorimin e gjuhes "koine", greqishtja e vjeter qe flitej ne gjithe perrandorine e lindjes, gjuha e Kishes Orthodhokse. Kete e ka thene kudo ku ka shkelur jo vetem ne Shqiperi.
Tė pėrmendėsh kėtė bastard ėshtė njėsoj sikur ti thurėsh lėvdata Sulltan Mehmetit qė therri Shqiptarėt. Ti je njė kėlysh i grekut.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-09-2018, 13:25   #6
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Mallkimet apo bekimet e Shen Kozmait

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Tė pėrmendėsh kėtė bastard ėshtė njėsoj sikur ti thurėsh lėvdata Sulltan Mehmetit qė therri Shqiptarėt. Ti je njė kėlysh i grekut.
Ndersa ti nje mbetje osmane, sulltan mehmetin e keni ne gjakove, une flas per shqiptaret, gjithsesi nuk pres ndonje levdate nga jo orthodhokset, prandaj beni mire te mos hyni ku s`ju takon ne "forumin ortodoks".Shen Kozmai nderohet ne gjithe Shqiperine edhe nga muslimanet bile, eshte kanonizuar shenjtor dhe ka ikonen ne Kisha.
__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga ilia spiro : 09-09-2018 nė 13:30
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-09-2018, 13:32   #7
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,071
Thanks: 3,505
Thanked 2,823 Times in 1,907 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mallkimet apo bekimet e Shen Kozmait

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ilia spiro Shiko postimin
Ndersa ti nje mbetje osmane, sulltan mehmetin e keni ne gjakove, une flas per shqiptaret,
Ti dhe ata qė pėrmend qė respektojnė Mehmetin jeni mbeturina aziatike. Patriarku i kishės tėnde Genadius u ul nė gjunjė dhe e bekoi Sulltan Mehmetin duke e njohur atė si Ēezar tė Perandorisė Romake ndėrsa Perandori Konstantin nuk ishte varrosur ende. Mbaje me shėndet nė sumė, nuk e fshin dot nga Historia: Mė mirė turbanin e Sulltanit se sa tiarėn e Papės, kėshtu tha Genadiusi, ndėrsa murgjit mallkonin tė krishterėt qė luftonin nė bedenat e Qytetit dhe fshehurazi hapėn dyert qė tė hynin turqit.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-09-2018, 13:38   #8
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Mallkimet apo bekimet e Shen Kozmait

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Ti dhe ata qė pėrmend jeni mbeturina aziatike. Patriarku i kishės tėndeGenadius u ul nė gjunjė dhe e bekoi Sulltan Mehmetin duke e njohur atė si Ēezar tė Perandorisė Romake ndėrsa Perandori Konstantin nuk ishte varrosur ende. Mbaje me shėndet nė sumė, nuk e fshin dot nga Historia: Mė mirė turbanin e Sulltanit se sa tiarėn e Papės, kėshtu tha Genadiusi, ndėrsa murgjit mallkonin tė krishterėt qė luftonin nė bedenat e Qytetit dhe fshehurazi hapėn dyert qė tė hynin turqit.
A lere se e nihke mire historine, mehmeti yt, pasi kishte masakruar dhe cnderuar per 3 dite Kostandinopojen, nxorri dekretin per faljen. E cdo bente Genadi ti thoshte eja na masakro edhe ne qe kemi mbetur?? ti ndejte 500 vjet, ktheve fe e te gjitha edhe prape sot je shqiptar dhe ju perule sulltaneve me rradhe. Se paku ne orthodhokset nuk e nderruam besimin. Persa u takon ato per papen une se kam mohuar, se ky i la me balte orthodhokset. Si s`keni turp ju qe late besen e te pareve te vazhdoni ke te loje.
__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga ilia spiro : 09-09-2018 nė 13:41
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-09-2018, 13:49   #9
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,071
Thanks: 3,505
Thanked 2,823 Times in 1,907 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mallkimet apo bekimet e Shen Kozmait

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ilia spiro Shiko postimin
A lere se e nihke mire historine, mehmeti yt, pasi kishte masakruar dhe cnderuar per 3 dite Kostandinopojen, nxorri dekretin per faljen. E cdo bente Genadi ti thoshte eja na masakro edhe ne qe kemi mbetur?? ti ndejte 500 vjet, ktheve fe e te gjitha edhe prape sot je shqiptar dhe ju perule sulltaneve me rradhe. Se paku ne orthodhokset nuk e nderruam besimin. Persa u takon ato per papen une se kam mohuar, se ky i la me balte orthodhokset. Si s`keni turp ju qe late besen e te pareve te vazhdoni ke te loje.
Tradhtėtoi Perandorin dhe u pėrul pėrpara Sulltanit. Ēfarė do mė ti? Tė refuzonte dhe tė sakrifikohej si Perandori. Por i pėlqeu rehatia dhe u kthye nė njė shėrbėtor tė turkut. E keni kokėn nė mut pėr gjithė jetėn. Dhe ti mė merresh me fshatarėt shqiptarė tė mesjetės qė u konvertuan nė myslimanė, nah munxėt, tė fshiftė farė e keqe. Ai patriarku yt u kėrkonte fshatarėve qė tė pranonin sundimin turk pa bėrė asnjė rezistencė dhe ta konsideronin njė mallkim pėr mėkatet qė kishin bėrė dhe tė mos kryenin asnjė veprim deri ditėn kur njė kalorės me flokė bjondė dhe me kal tė bardhė do vinte nga Veriu qė ti shpėtonte. Jeni tė zhytur nė mut dhe ju ka dalė sipėr mbi kokė. Nuk ke ti ēfarė tė thuash.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-09-2018, 13:57   #10
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Mallkimet apo bekimet e Shen Kozmait

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Tradhtėtoi Perandorin dhe u pėrul pėrpara Sulltanit. Ēfarė do mė ti? Tė refuzonte dhe tė sakrifikohej si Perandori. Por i pėlqeu rehatia dhe u kthye nė njė shėrbėtor tė turkut. E keni kokėn nė mut pėr gjithė jetėn. Dhe ti mė merresh me fshatarėt shqiptarė tė mesjetės qė u konvertuan nė myslimanė, nah munxėt, tė fshiftė farė e keqe. Ai patriarku yt u kėrkonte fshatarėve qė tė pranonin sundimin turk pa bėrė asnjė rezistencė dhe ta konsideronin njė mallkim pėr mėkatet qė kishin bėrė dhe tė mos kryenin asnjė veprim deri ditėn kur njė kalorės me flokė bjondė dhe me kal tė bardhė do vinte nga Veriu qė ti shpėtonte. Jeni tė zhytur nė mut dhe ju ka dalė sipėr mbi kokė. Nuk ke ti ēfarė tė thuash.
Ti i pabese, qe s`ke turp pas asaj qe bere ti dhe paraardhesit e tu, ke guxim dhe vazhdon muhabete kot. Kush e tradhetoi perandorin? Perandori u vra gjate rrethimit dhe ushtria e atij mehmetit tend, s`la femer pa cnderuar. Genadi ishte klerik, nuk luftojne ata se ruajne paqen. Nuk u takon. Po ku merr vesh ti. Patriarku u kerkonte nenshtetasve te mos nderronin fene e te pareve, ate qe bete ju. Ju na late ne prapambetje, prandaj dolem edhe te fundit me 1912 edhe kjo prej austro-hungarise
__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-09-2018, 13:59   #11
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Mallkimet apo bekimet e Shen Kozmait

https://l.facebook.com/l.php?u=https...ODWxMPZYq1RFNA
__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-09-2018, 13:59   #12
Sopoti
Banned
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 11,965
Thanks: 5,172
Thanked 5,743 Times in 3,035 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Sopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mallkimet apo bekimet e Shen Kozmait

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ilia spiro Shiko postimin
Ti i pabese, qe s`ke turp pas asaj qe bere ti dhe paraardhesit e tu, ke guxim dhe vazhdon muhabete kot. Kush e tradhetoi perandorin? Perandori u vra gjate rrethimit dhe ushtria e atij mehmetit tend, s`la femer pa cnderuar. Genadi ishte klerik, nuk luftojne ata se ruajne paqen. Nuk u takon. Po ku merr vesh ti. Patriarku u kerkonte nenshtetasve te mos nderronin fene e te pareve, ate qe bete ju. Ju na late ne prapambetje, prandaj dolem edhe te fundit me 1912 edhe kjo prej austro-hungarise
Ti ke dal nga qilia oktakosia eikosi ena mer cop mishi.
Sopoti nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-09-2018, 14:04   #13
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Mallkimet apo bekimet e Shen Kozmait

https://www.facebook.com/koash1991/p...320717/?type=3

Keta te pabese fillojne e shajne kur u mbarojne "argumentet".
__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga ilia spiro : 09-09-2018 nė 14:06
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-09-2018, 14:07   #14
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,071
Thanks: 3,505
Thanked 2,823 Times in 1,907 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mallkimet apo bekimet e Shen Kozmait

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ilia spiro Shiko postimin
Ti i pabese, qe s`ke turp pas asaj qe bere ti dhe paraardhesit e tu, ke guxim dhe vazhdon muhabete kot. Kush e tradhetoi perandorin? Perandori u vra gjate rrethimit dhe ushtria e atij mehmetit tend, s`la femer pa cnderuar. Genadi ishte klerik, nuk luftojne ata se ruajne paqen. Nuk u takon. Po ku merr vesh ti. Patriarku u kerkonte nenshtetasve te mos nderronin fene e te pareve, ate qe bete ju. Ju na late ne prapambetje, prandaj dolem edhe te fundit me 1912 edhe kjo prej austro-hungarise
Kisha jote hapi dyert e Qytetit, ju e tradhtuat Perandorin. Djalli Kozma i mėsonte njerėzit qė ti bindeshin turqve bashkė me priftėrinjtė e tjerė. Patriarkėt tuaj, njėri pas tjetrit mallkuan Arvanitasit kur u ngritėn nė kryengritje nė 1821. Je njė levantin i fėlliqur si edhe dobiēėt tuaj tė Stambollit. Rracė turku jeni, anadollakė injorantė. I keni duart tė lyera me gjak ortodoksėsh Shqiptarė. Si s'ke turp dhe vazhdon tė flasėsh, je i zhytur nė mut.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-09-2018, 14:12   #15
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Mallkimet apo bekimet e Shen Kozmait

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Kisha jote hapi dyert e Qytetit, ju e tradhtuat Perandorin. Djalli Kozma i mėsonte njerėzit qė ti bindeshin turqve bashkė me priftėrinjtė e tjerė. Patriarkėt tuaj, njėri pas tjetrit mallkuan Arvanitasit kur u ngritėn nė kryengritje nė 1821. Je njė levantin i fėlliqur si edhe dobiēėt tuaj tė Stambollit. Rracė turku jeni, anadollakė injorantė. I keni duart tė lyera me gjak ortodoksėsh Shqiptarė. Si s'ke turp dhe vazhdon tė flasėsh, je i zhytur nė mut.
Ik ore, se nuk u ndot Shen Kozmai nga ndyresite qe hidhni juve, sepse eshte prane Zotit Krisht. Arvanitasit, greket, e shqiptaret e kane Shen Kozmane shenjtorin e tyre me te dashur mbrojtes. Keto sajesa vijne nga tryezat e isisi-t, si dhe nga sultan erdogani. Te pabese! Per fajin tuaj s`po na pranon evropa.
__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-09-2018, 14:15   #16
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,071
Thanks: 3,505
Thanked 2,823 Times in 1,907 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mallkimet apo bekimet e Shen Kozmait

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ilia spiro Shiko postimin
Ik ore, se nuk u ndot Shen Kozmai nga ndyresite qe hidhni juve, sepse eshte prane Zotit Krisht. Arvanitasit, greket, e shqiptaret e kane Shen Kozmane shenjtorin e tyre me te dashur mbrojtes. Keto sajesa vijne nga tryezat e isisi-t, si dhe nga sultan erdogani. Te pabese! Per fajin tuaj s`po na pranon evropa.

Skllevėr pa personalitet tė turkut,raja.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-09-2018, 14:17   #17
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 47,342
Thanks: 15,075
Thanked 12,891 Times in 8,112 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 687
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mallkimet apo bekimet e Shen Kozmait

Akrepi nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-09-2018, 14:19   #18
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Mallkimet apo bekimet e Shen Kozmait

__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-09-2018, 14:22   #19
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Mallkimet apo bekimet e Shen Kozmait


"kosova eshte turqi
__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-09-2018, 14:23   #20
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,804
Thanks: 1,314
Thanked 2,191 Times in 1,223 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mallkimet apo bekimet e Shen Kozmait

Po mire Ilia po ju tė tjerėt pse merreni me tė, nuk e kuptoni qė s'ėshtė mirė i varfėri, ai ja bėn muuu qė ėshtė keq fare... Ē'kini.. lėreni nė hall tė tij lumadhin
edlin nuk ndodhet nė linjė  
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur