Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Zhvillimet Urbane > Mjedisi

Mjedisi Diskutime mbi Mjedisin.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 06-07-2019, 08:04   #1
Rrjeti
V.I.P
 
Avatari i Rrjeti
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Vendndodhja: Nė shtėpi....
Posts: 421
Thanks: 110
Thanked 264 Times in 149 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
Rrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarė
Mendimi gjenial i njė shqiptari

Presheva Jonė
2 Korrik

Jemi ne sezonen e frutave si kajsia, nektarina, pjeshka, kumbulla, etj etj

Ju lutem shume, berthamen e tyre mos e hudhni ne plehra. Mblidhini ato, thani ne diell dhe futini bėrthamat nė qese letre.
Qesen e letres mbajeni me vete kudo qe shkoni dhe hudhini ne vende ku nuk ka peme apo drunj.
Ose mbajeni ne veture dhe kur udhetoni diku hudhni ne vende rurale qe te shtojme pemet, ajo pema do te rritet dhe dikujt do ti hyje ne pune.
Le te krijojme peme "pa te zot apo pa pronar" le te marri peme kush do qe te kaloje aty pari pa pyet e pa marr leje nga askush.

Malajzia dhe Tailanda e kane bere kete gjest dhe sot pemet jane rritur e po lulezojne me fruta.

Le te lulezoje dhe vendi jone, le tna lulezoje shpirti 😊

Shperndaje, qe ta kuptojne te gjithe se me nje gjest te vogel mund te ndihmosh natyren

🖤 (1)
Rrjeti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-07-2019, 21:01   #2
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,461
Thanks: 3,584
Thanked 4,092 Times in 2,293 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 430
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mendimi gjenial i njė shqiptari

Si femije berthamat i gjuaja nga goja dhe viiiip shqelm ne ajer.. le te bie ku te bie. Kushedi sa pemen e paskam mbjellur.

---
Tjetra..

Si injorant i fushes nuk e dija qe mjafton nje berthame per tu mbjellur nje peme. Mendoja se duhet me shume mund e kujdes.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur