Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Letėrsia shqiptare

Letėrsia shqiptare Diskutime rreth letėrsisė nė Shqipėri . Autorė dhe krijimtaria e tyre.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 17-03-2019, 18:09   #921
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 10,316
Thanks: 1,086
Thanked 3,013 Times in 1,926 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 84
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Rruga e suksesit kulmor, nuk njeh ndershmėri!
- Ku ka naftė, ka edhe fėlliqėsi!
- Edhe nga fėlliqėsira, njerėzit dijnė ēka ke ngrėnė!
- Dashurisė, nuk ia ndinė pėr pasojat!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-03-2019, 18:57   #922
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 10,316
Thanks: 1,086
Thanked 3,013 Times in 1,926 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 84
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Mos vrapo pas fjalėve tė hallkut, do mbetesh ēdo herė duarthatė!
- Mos i ndėgjo shumė fjalėt e hallkut, s’tė mbetet koha pėr punėt e tua!
- Nėse ke aq kohė tė lirė, atėherė merru me fjalėt e hallkut!
- Mos i besoni shumė as syrit, mbase ai pėrzgjedh vetėm gjėrat e bukura dhe ato qė i pėlqejnė!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-03-2019, 17:51   #923
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 10,316
Thanks: 1,086
Thanked 3,013 Times in 1,926 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 84
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Drejtėsinė kurrė mos ia lė kohės, pritja ka pėr tė vrarė!
- Shumė nga gazetat e sotme ditore, mė ngjajnė toaletave publike ku pėshurrin, dhiejnė e mesturbojnė...pa kontrollė!
- Shefi nuk ka punė tjetėr, pos tė jap urdhėra!
- Kosova vėrtet s'ka xhungėl, por ka shumė majmuna!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-03-2019, 18:05   #924
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 10,316
Thanks: 1,086
Thanked 3,013 Times in 1,926 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 84
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Politikanėt tanė nėse s’kanė aftėsi pėr politikėbėrje, janė krijues perekt tė tragjikomedive!
- E kam shumė vonė tė tėrhiqem nga drejtėsia dhe besimi!
- U kam besuar shumė njerėzve, prandaj jam zhgėnjyer shumė!
- Sa mė pak u beson njerėzve, aq mė pak do zhgėnjehesh!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-03-2019, 18:04   #925
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 10,316
Thanks: 1,086
Thanked 3,013 Times in 1,926 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 84
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Njerėzve po u besove shumė, do bėsh gabime!
- Fundi, ēdo herė ėshtė shumė diskutabil!
- Sa mė shumė afrohet fundi, aq mė shumė brengosja majmet!
- Formaliteti i tepruar, e lė mėnjanė esencėn!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-03-2019, 18:27   #926
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 10,316
Thanks: 1,086
Thanked 3,013 Times in 1,926 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 84
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Mos e lejo veten qė vonesa tė bėhet shok i jetės!
- Pėrtesa mike tė pandashme e ka vonesėn e vonesa dėshtimin!
- PĖRTESA + VONESA = NGATĖRRESA!
- I mjerė ėshtė ai person qė bėhet pėr ankesa!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-04-2019, 17:03   #927
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 10,316
Thanks: 1,086
Thanked 3,013 Times in 1,926 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 84
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Nė momentin kur jeta vėshtėrsohet tej mase, shumė afėr ėshtė ēlirimi!
- Punėtori duhet tė di se e ka emrin PUNĖTOR dhe se duhet vetėm tė punoj!
- Nėse i ndėrron shtigjet, caku bėhet shumė i largėt!
- Njeriu cinik, kurrė s’e pranon gabimin!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-04-2019, 16:51   #928
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 10,316
Thanks: 1,086
Thanked 3,013 Times in 1,926 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 84
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Njeriu qė lehtė i pranon gabimet, mbaje pėr shokė!
- Komedi mė qesharake se sa seancat e konstituimit tė parlamentit, nuk kam parė kurrė nė jetė!
- Njerėzit shpesherė dehen qė budallakitė e njerėzve t’ju duken interesant!
- Rrnofshin paratė...i blejnė edhe gratė!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-04-2019, 17:41   #929
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 10,316
Thanks: 1,086
Thanked 3,013 Times in 1,926 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 84
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Defekti qė s’kurohet, nga dita nė ditė fuqizohet!
- Kur njė ēėshtje refuzohet, edhe po t’i kthehesh me pasion, shumė vėshtirė kurohet!
- Banaliteti dhe vandalizmi i intelektualit, nuk arsyetohet as nga shkaku mė i arsyeshėm!
- Shaku i arsyeshėm, nė shumė raste, mund t’a arsyetoj veprimin e pahijshėm!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-04-2019, 17:27   #930
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 10,316
Thanks: 1,086
Thanked 3,013 Times in 1,926 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 84
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Sa tė dijshėm i kemi disa hoxhallarė, ata dijnė kush ėshtė dreq (Ismail Kadare) e kush janė meleqė!
- Putini dhe Rusia janė ngushtuar shumė edhe Kosova u vendosi sanksionet!
- Edhe pse Kosova nuk ka xhungėl, kjo aspak nuk i pengoi politikanėt tanė t’i mėsojnė njė mijė e njė majmunllėqe!
- Nėse njė zemėr mėshirė nuk ndjen kurrė, atėherė nuk ėshtė zemėr por ėshtė gur!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-04-2019, 17:20   #931
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 10,316
Thanks: 1,086
Thanked 3,013 Times in 1,926 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 84
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Nėse pa meritė pranon njė pozitė, problemet do tė shtohen nga dita nė ditė!
- Kurrė mos lejo qė jetės tuaj, tė tjerėt t’ia trasojnė rrugėn!
- Si po ecin rrjedhat, fatkeqėsisht, njerėzimi do tė besoj vetėm nė njė fe – NĖ PARATĖ!
- Nėse ke vendosur tė tėrhiqesh, atėherė mos humbė as kohė e as energji me kundėrshtime!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-04-2019, 17:28   #932
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 10,316
Thanks: 1,086
Thanked 3,013 Times in 1,926 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 84
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Pas ēdo dhurate tė shtrenjt, fshihet kėrkesė e trefisht!
- Po nuk u morre me veten, do tė merren tė tjerėt me ty!
- Secili qė ka qėllimin e mashtrimit, do tė thot se e ka pėr tė mirėn tėnde!
- Nėse fshihet qėllimi, pakėsohen ndihmat!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-04-2019, 17:12   #933
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 10,316
Thanks: 1,086
Thanked 3,013 Times in 1,926 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 84
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Nė politikėn kosovare, kemi blloqe e kundėrblloqe...ama tė prodhuar nga “lloqi”!
- Nėse edhe shoku tė ofron tė mirėn e madhe, analizoje humbjen tėnde!
- Mos prano dhuratėn e shtrenjt, ajo fsheh kėrkesėn e madhe!
- Pas ēdo dhurate tė shtrenjt, fshehet kėrkesė e trefisht!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2019, 17:04   #934
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 10,316
Thanks: 1,086
Thanked 3,013 Times in 1,926 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 84
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Edhe bimėt edhe kafshėt, krijojnė kurthet e lėre mė njeriu!
- Edhe bimėt me kafshėt, edhe bimėt mes bimėve, edhe kafshėt mes kafshėve...krijojnė koalicionet pėr mbijetesė e lėre mė njerėzit!
- Ik shoqėrimit me tė padijshmin, mbase vazhdimisht do tė futesh nė gėrshėrė!
- Edhe nė familje kėrkohet “preja” e lėre mė nė shoqėri!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-04-2019, 17:47   #935
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 10,316
Thanks: 1,086
Thanked 3,013 Times in 1,926 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 84
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Mund tė sakrifikohesh pėrditė, tė tjerėt do tė pėrfitojnė!
- Koalicionet zakonisht janė joparimore mbase bashkohen forcat pėr ta mundur njė forcė mė tė madhe!
- Femrat e bukura, zakonisht i kanė tė zhvilluar mekanizmat mbrojtės, pėrndryshe secila kishte mbetur e pamartuar ndėrsa ato tė martuar, tė gjitha kishin me u divorcuar!
- Secili qė dashurohet nė luks, punėn e ndershme e vjerr pėr bisht tė lahutės!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-04-2019, 20:19   #936
*ARiel*
E qetė 🙃
 
Avatari i *ARiel*
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: no more varavinga
Posts: 5,516
Thanks: 7,082
Thanked 3,010 Times in 1,390 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 203
*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Agim Metbala Shiko postimin
- Drejtėsinė kurrė mos ia lė kohės, pritja ka pėr tė vrarė!
Edhe nese vritem drejtesia ka per tu vendosur me sesben. Ēdo padrejtesi qe i eshte bere cdo kujt mbi kete toke, nje dite do dalin ne drite e do gjykohen ashtu sic ju takon, DREJTESI ABSOLUTE!
Eshte e pamundur qe te besohet se cdokujt qe i eshte lene gjykimi pergjysem apo nuk i eshte bere fare, apo cdokujt qe i eshte bere gjykimi i gabuar te mbetet me aq, te mbaroje cdo gje aty.

Sa te mjere jane ata qe mendojne se mund te mbarojne gjerat ne kete menyre dhe kujtojne se do ja hedhin.

Ne menyre absolute e besoj qe do behet gjykimi me i drejte i mundshem, qe tek padrejtesite me te vogla( qe as nuk na i merr mendja) e deri tek ato te medhate!

Njeriu kurrsesi nuk mund te beje drejtesi. Per kete jam e bindur.
I duruari i fituari!

Mora shkas nga aforizma juaj Z. Agim Metbala e desha ta shkruaja kete bindjen time .
Urime per aforizmat e tua. Jane mesime te vyera
__________________
The problem is, you think you have time.
*ARiel* nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2019, 07:50   #937
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 10,316
Thanks: 1,086
Thanked 3,013 Times in 1,926 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 84
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga *ARiel* Shiko postimin
Edhe nese vritem drejtesia ka per tu vendosur me sesben. Ēdo padrejtesi qe i eshte bere cdo kujt mbi kete toke, nje dite do dalin ne drite e do gjykohen ashtu sic ju takon, DREJTESI ABSOLUTE!
Eshte e pamundur qe te besohet se cdokujt qe i eshte lene gjykimi pergjysem apo nuk i eshte bere fare, apo cdokujt qe i eshte bere gjykimi i gabuar te mbetet me aq, te mbaroje cdo gje aty.

Sa te mjere jane ata qe mendojne se mund te mbarojne gjerat ne kete menyre dhe kujtojne se do ja hedhin.

Ne menyre absolute e besoj qe do behet gjykimi me i drejte i mundshem, qe tek padrejtesite me te vogla( qe as nuk na i merr mendja) e deri tek ato te medhate!

Njeriu kurrsesi nuk mund te beje drejtesi. Per kete jam e bindur.
I duruari i fituari!

Mora shkas nga aforizma juaj Z. Agim Metbala e desha ta shkruaja kete bindjen time .
Urime per aforizmat e tua. Jane mesime te vyera
Kėshtu e ka frymėzimi...edhe nga njė fjalė e vetme...mund tė lind mendimi ipavdekshėm...
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2019, 11:17   #938
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 10,316
Thanks: 1,086
Thanked 3,013 Times in 1,926 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 84
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Krahas ashpėrsimit tė fjalorit, “shtrėngohet edhe bytha”!
- E vėrteta ėshtė si rrugė njėanėsore, ec veē drejtė!
- Tė gjithė presin viktimėn nė pritė e tė kamofluar maksimalisht!
- Gjyshėrit vėrtet i dojnė mbesat dhe nipat si sytė, mbase ata “bėhen fėmijėt” pėr herė tė dytė!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-04-2019, 19:06   #939
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 10,316
Thanks: 1,086
Thanked 3,013 Times in 1,926 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 84
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Si ēdo gjė nė kėtė botė, edhe dashuria sado qė ėshtė ndjenjė e kėndshme, krijon efekte anėsore!
- Mund tė jesh jobesimtar, mund tė jesh besimtar i mesem, mund tė jesh besimtar i madh, ama me besimin, kurrė mos u tall!
- KONVERTIMI i ngjan ndėrrimit tė gjinisė me ndėrhyrje kirurgjike, kurrė nuk bėhet tamam as femėr e as mashkull!
- Po tė duhej e respektohej grua/burri si njė dashnore/dashnor, kjo botė do tė shndėrrohej nė parajsė!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-05-2019, 16:37   #940
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 10,316
Thanks: 1,086
Thanked 3,013 Times in 1,926 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 84
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Kush e tradhėton besimin tradicional, do tė mbetet pa besim!
- Mos u dashuro shumė nė krenari, mbase shokėt do tė ikin njė nga njė!
- Dija e kufizuar – krenaria e shtuar!
- Dezinformuesi ėshtė si tornado, aty ku vepron, ēdo gjė shkatėrron!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur