Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Mjekėsia

Mjekėsia ''Arti i mjekėsisė konsiston nė zbavitjen e pacientit ndėrsa natyra kuron sėmundjen'' Voltaire

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 27-10-2019, 19:56   #41
lonely_lion
在中国的某个地方
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,991
Thanks: 0
Thanked 1,712 Times in 1,334 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 72
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Re: Pse hurmat farėzeza i bėjnė mirė shėndetit tuaj?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Tani jo ēdo gjė qė pėrdoret nė Indi mund tė merret siē ėshtė.
Njė nė Indi thoshte se (bashkė me gjithė burrin) qėndron e freskėt, ndihet e lehtė dhe ka fuqi gjithė ditėn sepse nė mėngjes lante fytyrėn me shurrė lope si dhe pinte esėll njė gotė tė madhe me shurrė lope.
Kete nuk e kam degjuar ose e ke shpikur ti. Por ka nje tjeter . Per ata qe jane ne te 40 ose qe do i mbushin se shpejti. Kur mbush burri 40 vjec, per 40 dite rresht, para ushqimit ne te tre vaftet nje filxhan me leng qepe. Dhe rri burri fringo. I ikin toksinat dhe i rri lart morali .
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-10-2019, 20:01   #42
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,428
Thanks: 15,866
Thanked 13,403 Times in 8,482 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 717
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: Pse hurmat farėzeza i bėjnė mirė shėndetit tuaj?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Kete nuk e kam degjuar ose e ke shpikur ti. Por ka nje tjeter . Per ata qe jane ne te 40 ose qe do i mbushin se shpejti. Kur mbush burri 40 vjec, per 40 dite rresht, para ushqimit ne te tre vaftet nje filxhan me leng qepe. Dhe rri burri fringo. I ikin toksinat dhe i rri lart morali .
Nuk po e gjej dot tani atė por ja njė e pėrafėrt.
Interesonte qėnka edhe kjo larja e fundjavės.


E ēuditshme, nė Indi pinė dhe lahen me urinėn e lopės

Dihet qė lopa ėsht njė kafshė e shenjtė pėr indianėt, tė cilėt nuk e hanė mishin e saj dhe e trajtojnė si njė njeri.

Por kur ajo ka diēka tė veēantė, ngrihet nė piedestal dhe cilėsohet si njė hyjni.Por disa fakte te cuditshme na vijnė nga India nė lidhje me lopėn.

Urina e lopės ėshtė e shenjtė dhe sipas popullit Indian shėron shumė sėmundje.

Ata e pėrdorin urinėn pėr tė larė fytyrėn dhe duart dy herė nė ditė sepse u heq pucėrrat dhe i mban lėkurėn tė butė.

Fundjavave nė Indi lahen nė urinėn e mbledhur nga 30 lopė

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Akrepi : 27-10-2019 nė 20:03
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-10-2019, 20:02   #43
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 5,184
Thanks: 1,414
Thanked 2,350 Times in 1,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: Pse hurmat farėzeza i bėjnė mirė shėndetit tuaj?

Keni vėnė re qė po i bėhet shumė reklamė mėnyrės sė varfėr tė tė ushqyerit dhe me shumė erėza..
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-10-2019, 20:04   #44
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,428
Thanks: 15,866
Thanked 13,403 Times in 8,482 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 717
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: Pse hurmat farėzeza i bėjnė mirė shėndetit tuaj?


Hajde shurrė e freskėt me ēmim tė lirė.

Indi, njerėzit kanė zbuluar kurėn e kancerit. Ja cila ėshtė ajo


Besimtarėt Hindu, besojnė se urina e lopės ka veti shėruese. Praktikuesit e kultit Hindu besojnė se njė filxhan i ngrohtė me urinė tė njė lope tė virgjėr para lindjes sė diellit, e shėron kancerin, dhe ia vlen tė thekshet se lopa pėr indianėt ėshtė kafshė e shenjtė.

Nė qytetin verior indian Agra, dhjetėra njerėz mblidhen tek strehimorja e lopėve tė DD Singhal, pėr ta shijuar njė gotė tė freskėt tė urinės sė lopės. Kulti nė rritje i Hindu nė Indi, thonė se pirja e urinės sė freskėt tė lopės, ndihmon nė kurimin e tyre nga tė githa sėmundjet, pėrfshirė kėtu edhe kancerin.
Jairam Singhal, 42 vjeē, ka pirė urinė lope pėr njė dekadė dhe ai ishte i vendosur qė t’i dėshmojė pėrfitimet shėndetėsore qė sjell ajo. Por jo vetėm kancerin, por edhe diabetin, tumorin, tuberkulozėn, problemet me stomakun dhe shumė mė tepėr
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-10-2019, 20:06   #45
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 5,184
Thanks: 1,414
Thanked 2,350 Times in 1,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: Pse hurmat farėzeza i bėjnė mirė shėndetit tuaj?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Nuk po e gjej dot tani atė por ja njė e pėrafėrt.
Interesonte qėnka edhe kjo larja e fundjavės.


E ēuditshme, nė Indi pinė dhe lahen me urinėn e lopės

..


Dihet qė lopa ėsht njė kafshė e shenjtė pėr indianėt, tė cilėt nuk e hanė mishin e saj dhe e trajtojnė si njė njeri.

Por kur ajo ka diēka tė veēantė, ngrihet nė piedestal dhe cilėsohet si njė hyjni.Por disa fakte te cuditshme na vijnė nga India nė lidhje me lopėn.

Urina e lopės ėshtė e shenjtė dhe sipas popullit Indian shėron shumė sėmundje.

Ata e pėrdorin urinėn pėr tė larė fytyrėn dhe duart dy herė nė ditė sepse u heq pucėrrat dhe i mban lėkurėn tė butė.

Fundjavave nė Indi lahen nė urinėn e mbledhur nga 30 lopė

Kėtu para ca kohėsh ndodhi njė tragjedi.... 5-6 indianė ranė nė gropėn e urinės dhe u mbytėn, nė njė fermė diku nga Breshia
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-10-2019, 20:06   #46
lonely_lion
在中国的某个地方
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,991
Thanks: 0
Thanked 1,712 Times in 1,334 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 72
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Re: Pse hurmat farėzeza i bėjnė mirė shėndetit tuaj?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Nuk po e gjej dot tani atė por ja njė e pėrafėrt.
Interesonte qėnka edhe kjo larja e fundjavės.


E ēuditshme, nė Indi pinė dhe lahen me urinėn e lopės

Dihet qė lopa ėsht njė kafshė e shenjtė pėr indianėt, tė cilėt nuk e hanė mishin e saj dhe e trajtojnė si njė njeri.

Por kur ajo ka diēka tė veēantė, ngrihet nė piedestal dhe cilėsohet si njė hyjni.Por disa fakte te cuditshme na vijnė nga India nė lidhje me lopėn.

Urina e lopės ėshtė e shenjtė dhe sipas popullit Indian shėron shumė sėmundje.

Ata e pėrdorin urinėn pėr tė larė fytyrėn dhe duart dy herė nė ditė sepse u heq pucėrrat dhe i mban lėkurėn tė butė.

Fundjavave nė Indi lahen nė urinėn e mbledhur nga 30 lopė

Hmmm.... Opo kjo pune. Se veze te zjerra ne shurre bebesh ne Kine , kete e di. Jane te shtrenjta dhe i japin si delikatesa per t'u rinuar.

Ajo foto aty.... Ai sikur po i merr shurre per analize lopes.

Sa per urinen e njeriut.

Kur bije verdheza femijeve u jepet te pijne urinen e tyre esell, per tęi mbrojtur qe mos i zere verdheza(ilac popullor).Mjeket nuk e rekomandjne por as nuk e mohijne, Rezultate jep.

Per pleqte qe ju ze syri perde. Ose per t'i mbrojtur nga perdja. Nje pike urine ne sy ne mengjes. Shume veta e kane hequr perden e syve me kete menyre pa qene nevoja per operacion.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-10-2019, 20:13   #47
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 5,184
Thanks: 1,414
Thanked 2,350 Times in 1,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: Pse hurmat farėzeza i bėjnė mirė shėndetit tuaj?

Hmmm nė kohėn e partisė kush punonte nė stalla... vidhte nga pak qumėsht.... dhe pėr ta mbuluar nuk i hidhnin ujė se ulte gradacionin thoshin....
E gjeni dot ēfarė nuk i alteronte vlerat e qumėshtit?
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-10-2019, 20:22   #48
lonely_lion
在中国的某个地方
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,991
Thanks: 0
Thanked 1,712 Times in 1,334 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 72
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Re: Pse hurmat farėzeza i bėjnė mirė shėndetit tuaj?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Hmmm nė kohėn e partisė kush punonte nė stalla... vidhte nga pak qumėsht.... dhe pėr ta mbuluar nuk i hidhnin ujė se ulte gradacionin thoshin....
E gjeni dot ēfarė nuk i alteronte vlerat e qumėshtit?
Kjo eshte vjeter o shoku. Shurra lopes vazhdon akoma perdoret nga fshataret. Sidomos me qumeshtin qe shesin tek kompanite tip Lufra, etj. Por sipas lajmeve te fresketa qe kam degjuar une tani pertojne te perdorin shurre lope. E bejne shurren ne qumesht vete.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-10-2019, 19:04   #49
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 6,881
Thanks: 4,470
Thanked 7,261 Times in 2,528 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 142
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Re: Pse hurmat farėzeza i bėjnė mirė shėndetit tuaj?

Ne Vlore, kaki u themi.
Sjam shume perr fruta, por keto hyjne tek te preferuarat.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about.
Be kind. Always.
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-10-2019, 21:01   #50
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 16,037
Thanks: 899
Thanked 1,541 Times in 1,147 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Re: Pse hurmat farėzeza i bėjnė mirė shėndetit tuaj?

Sa te mira jane bre doganier..behen edhe raki...
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-10-2019, 21:56   #51
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,752
Thanks: 7,064
Thanked 8,315 Times in 5,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Re: Pse hurmat farėzeza i bėjnė mirė shėndetit tuaj?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
Sa te mira jane bre doganier..behen edhe raki...
raki me ja fut vetes
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-10-2019, 22:31   #52
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 16,037
Thanks: 899
Thanked 1,541 Times in 1,147 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Re: Pse hurmat farėzeza i bėjnė mirė shėndetit tuaj?

Pse re shume e mire eshte...
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-10-2019, 02:31   #53
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,066
Thanks: 0
Thanked 696 Times in 576 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Pse hurmat farėzeza i bėjnė mirė shėndetit tuaj?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
Sa te mira jane bre doganier..behen edhe raki...
E di, kam oas nje shok, qe fillonte rakine qe ne korrik me kumbllat dhe me 31 dhjetor zinte rakine e hurmave

Sa here na ka dhene, as aq here tape,..lol
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur