Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 06-11-2019, 09:16   #1
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,070
Thanks: 11,523
Thanked 6,259 Times in 2,973 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Zhabar- Mitrovicė e Jugut: Hoxha me namus!!!

Kosovė/Hoxha refuzoi tė bėnte s*ks me tė dashurėn, ajo e qėllon me armė
05/11/2019 23:28Njė ngjarje e pazakontė ka ndodhur nė fshatin Zhabar tė Komunės sė Mitrovicės nė Kosovė. Mėsohet se njė 28-vjeēare i kėrkoi hoxhės sė fshatit, Sead Bejtja, tė dilte me tė pas mesnate, por ky i fundit refuzoi.

Gruaja e cila kishte ardhur me taksi pranė shtėpisė sė hoxhės, u irritua nga veprimi i tij dhe e kanosi me armė atė, duke qėlluar nė ajėr.

Mė pas, ajo u largua nga vendi i ngjarjes, ndėrsa Bejtja raportoi rastin nė Policinė e Mitrovicės. Sipas mediave kosovare, hoxha pranoi nė polici se kishte njė lidhje jashtė martesore me 28-vjeēaren.

Tė njėjtat burime, duke iu referuar dėshmisė sė njė tė afėrmi tė familjes, theksuan se pėr lidhjen e imamit me gruan qė e kanosi atė, e dinin tė gjithė, pėrfshirė bashkėshorten dhe fėmijėt e tij.
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2019, 10:16   #2
Smokkie
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Posts: 975
Thanks: 35
Thanked 349 Times in 237 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Smokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėm
Re: Zhabar- Mitrovicė e Jugut: Hoxha me namus!!!

Lajm...
__________________
Qesh sot se neser do jete me keq!
Smokkie nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-11-2019, 03:02   #3
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,070
Thanks: 11,523
Thanked 6,259 Times in 2,973 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Zhabar- Mitrovicė e Jugut: Hoxha me namus!!!

Kjo ėshtė gruaja qė e gjuajti me armė hoxhėn e Zhabarit
E dyshuara pėr zhvatje dhe kėrcėnim tė hoxhės ėshtė Suzana Tahiri e njohur me nofkėn “Shqiponja”.

Nė kėrkesėn e prokurorisė pėr masėn e paraburgimit tė siguruar nga Insajderi, thuhet se: “E pandehura Suzana Tahiri ka pasur probleme shėndetėsore, dhe para njė kohe tė caktuar ka shkuar tek hoxha Sead Bejta nė mėnyrė qė kinse t’i ndihmojė qė t’i tejkalojė problemet qė kishte, tek hoxha ishte disa herė dhe mė pas kanė hyrė nė lidhje dashurie. Sead Bejta, hoxha ka dashur tė ndėrpres lidhjen me tė, mirėpo e pandehura e ka kanosur pėrmes mesazheve nė telefon mobil, duke i thėnė se nuk do ta lė tė qetė atė dhe familjen e tij, nėse ai nuk ia jep 10 mijė euro asaj”.

Sipas kėsaj kėrkese, hoxha i kishte dhėnė shumėn e kėrkuar, por shantazhet nga e pandehura kishin vazhduar, deri mė 5 nėntor kur ajo shkon nė shtėpinė e tij nė fshatin Zhabar tė Ulėt dhe aty shtie me armė zjarri.
Ajo ka pranuar tė gjitha veprat me tė cilat ngarkohet.

I dėmtuari, Sead Bejta ka pranuar se ka pasur kontakt me tė pandehurėn dhe se si ajo e ka shantazhuar dhe kanosur atė.

Armėn tė cilėn Suzana Tahiri e ka pėrdorur, ėshtė gjetur nė shtėpinė e saj dhe ėshtė konfiskuar, derisa nė vendin e ngjarjes ishte gjetur njė gėzhoje.

Por, kush ėshtė Suzana Tahiri?

Suzana Tahiri, ndryshet njihet edhe si modelja e “Shpisė sė Kosovės”, njė reality show i cili organizohej kohė mė parė nė vendin tonė. Pas, dalje nga shtėpia e vjetėr Suzana thuhet se ka vazhduar karrierėn e saj si modele, duke u angazhuar nė sfilita, reklama e fotosesione tė shumta.
Nė njė intervistė ajo kishte thėnė se ėndrra e saj ėshtė tė bėhet presidente e vendit.

Tahiri njihet si pėrkrahėse e Partisė Demokratike tė Kosovės, njėherit ka qenė edhe femra mė e votuar nė Kuvendin Zgjedhor tė PDK-sė nė Vushtrri, derisa ka mbajtur edhe postin e kryetares nė nėndegėn e PDK nė fshatin Pantinė.
E me 7 gusht tė kėtij viti, ajo kishte ofruar dorėheqjen nga gjitha strukturat e Partisė Demokratike tė Kosovės.

“Dorėheqja ime vjen si rezultat i rrjedhave tė procesit zgjedhor nė Degėn e PDK-sė nė Vushtrri, veēanėrisht tė zgjedhjes sė Kryesisė, ku shumė njerėz meritor mbeten pa hy nė kryesi, duke i anashkaluar edhe shumė nėndegė dhe duke i zgjedhur kryesinė nga pak nėndegė”, kishte deklaruar ajo, shkruan Insajderi.

Prokuroria Themelore e Mitrovicės, ka kėrkuar masėn e paraburgimit pėr 28 vjeēare Suzana Tahiri, e cila para disa ditėsh kishte shtėnė me armė afėr shtėpisė sė hoxhės Sead Bejtės nė Mitrovicė.

__________________
devollitėt thonė

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 08-11-2019 nė 03:06
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur