Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Mjekėsia

Mjekėsia ''Arti i mjekėsisė konsiston nė zbavitjen e pacientit ndėrsa natyra kuron sėmundjen'' Voltaire

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 20-07-2016, 19:43   #41
IronMan
Kindda Hero
 
Avatari i IronMan
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: Marvel Universe
Posts: 1,262
Thanks: 136
Thanked 276 Times in 139 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
IronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mjekesia & Sherbimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Andej se di unė po ju kėtu nė Shqipėri 3/4 e ditės punės nė kafene e ēoni.
Nuk e konsideroj veten ne ate grup! Me pelqen me teper kafeja e makinetave...zakon qe me ka ngel nga anej!
__________________
I'm IronMan!
IronMan nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-07-2016, 19:48   #42
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 37,160
Thanks: 18,131
Thanked 23,476 Times in 9,018 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 527
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Mjekesia & Sherbimi

Bohhh sa zili po me beni ju te evropes
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-07-2016, 19:51   #43
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,428
Thanks: 15,866
Thanked 13,403 Times in 8,482 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 717
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Mjekesia & Sherbimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga *~Xhina~* Shiko postimin
Bohhh sa zili po me beni ju te evropes
Zili duhet ti kesh vėrtetė.

Kėta nė Shqipėri marrin 10 fishin tėnd Xhina po i marrin kesh si rryshfet.
Rrogėn e kan pėr harxhe xhepi.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-07-2016, 19:53   #44
Persona
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 12,242
Thanks: 352
Thanked 2,592 Times in 1,499 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 152
Persona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Mjekesia & Sherbimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga *~Xhina~* Shiko postimin
Bohhh sa zili po me beni ju te evropes
Rexhi, per sa kohe jeton dhe punon atje e ke mundesi te futesh ne forum gjate punes, mos ki zili askend.
Persona nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-07-2016, 19:56   #45
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 37,160
Thanks: 18,131
Thanked 23,476 Times in 9,018 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 527
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Mjekesia & Sherbimi

Por prap ne pune jam, nuk ehste pushim
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-07-2016, 19:57   #46
Persona
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 12,242
Thanks: 352
Thanked 2,592 Times in 1,499 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 152
Persona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mjekesia & Sherbimi

po prape ne forum do futeshe edhe te ishe pushim.
Persona nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-07-2016, 20:01   #47
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 37,160
Thanks: 18,131
Thanked 23,476 Times in 9,018 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 527
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Mjekesia & Sherbimi

Si dihet mumd te beja dicka tjeter :0
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-07-2016, 20:05   #48
Persona
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 12,242
Thanks: 352
Thanked 2,592 Times in 1,499 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 152
Persona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mjekesia & Sherbimi

ne do plakemi ketu, ti thua do beja dicka tjeter. tradhetare
Persona nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-07-2016, 20:10   #49
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 37,160
Thanks: 18,131
Thanked 23,476 Times in 9,018 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 527
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Mjekesia & Sherbimi

dje pas pune shkova te beja vetullat, dhe afer kishte nje pallat per "ballet" vajza e madhe me cmendi qe do te bej ballet (sadoqe ska trupin per balerine )...so shkova te shikoj orarin dhe gjithecka fillonte ne mengjes ose para ores 4 dhe mendova, me kete pune qe kam smund ta coj vajzen ne nje nga keto aktivitete pas shkolle...prandaj them qe mund te beja dicka tjeter
Por ke te drejt sdo rezistoja pa futur ne forum
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-07-2016, 20:12   #50
IronMan
Kindda Hero
 
Avatari i IronMan
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: Marvel Universe
Posts: 1,262
Thanks: 136
Thanked 276 Times in 139 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
IronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Mjekesia & Sherbimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga *~Xhina~* Shiko postimin
Bohhh sa zili po me beni ju te evropes
Lodhja shfaq mendime te cuditshme
__________________
I'm IronMan!
IronMan nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-07-2016, 20:14   #51
Persona
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 12,242
Thanks: 352
Thanked 2,592 Times in 1,499 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 152
Persona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Mjekesia & Sherbimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga *~Xhina~* Shiko postimin
dhe pas pune shkova te beja vetullat, dhe afer kishte nje pallat per "ballet" vajza e madhe me cmendi qe do te bej ballet (sadoqe ska trupin per balerine )...so shkova te shikoj orarin dhe gjithecka fillonte ne mengjes ose para ores 4 dhe mendova, me kere pune qe skam smund ta coj vajzen ne nje nga keto altivitete pas shkolle...prandaj them qe mund te beja dicka tjeter
Por ke te drejt sdo resitoja pa futur ne forum
ahahah pothuajse cdo vajza ka dashur te behet balerine kur ishte e vogel. me too, qe kur e mendoj s'me besohet qe kam qene une. don't worry, do i kaloje "deliri" me kohen.

forumi mbi te gjitha. : d
Persona nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-07-2016, 20:26   #52
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 37,160
Thanks: 18,131
Thanked 23,476 Times in 9,018 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 527
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Re: Mjekesia & Sherbimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga broken_smile Shiko postimin
ahahah pothuajse cdo vajza ka dashur te behet balerine kur ishte e vogel. me too, qe kur e mendoj s'me besohet qe kam qene une. don't worry, do i kaloje "deliri" me kohen.

forumi mbi te gjitha. : d
Lol un per vete se kam pasur aq deshire, per vete enderroja te isha mesuese
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2016, 12:02   #53
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 5,053
Thanks: 2,034
Thanked 2,950 Times in 1,644 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 107
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Mjekesia & Sherbimi

Beqaj, ministri vrasės i shėndetėsisė

Shėndetėsia ndoshta ėshtė nė ditėn e saj mė tė zezė! Kjo jo pėr shkak tė mungesės sė mjekėve, por tė gjithēkaje tjetėr qė ka lidhje me sektorin e shėndetėsisė.

Denoncimet bėhen nga pacientė e familjarė tė tyre, nga opozita, por edhe nga bluzat e bardha, qė shėrbejnė nė qendrat spitalore dhe ato shėndetėsore.

Sot duhet tė jesh me fat sikur nė qendrat spitalore tė gjesh nė punė aparaturat e ekzaminimit, dhe kėtė e pohojnė bluzat e bardha, tė cilat kėnaqen thjesht duke parė aparaturat, qė s’mund t’i vėnė nė punė. Dhe bėhet fjalė pėr ato aparatura tė cilat shfaqen nė ekrane televizive thjesht pėr show, sa herė ministri apo Kryeministri, duhet tė dalin diku pėr tė thėnė se po bėjnė diēka.

Urgjenca e Tiranės, mė e madhja nė vend, vijon tė jetė nė kaos pėr shkak tė njė urdhėri apo udhėzimi tė Ministrit tė Shėndetėsisė qė ēoi drejt shkrirjes kėtė shėrbim duke ndarė personelin mjekėsor nė 3 pika.

Por kulmi arrin kur pacientėt duhet tė blejnė vetė ēdo medikament apo preparat, pėrfshi edhe ato mė tė shtrenjtit, tė cilėt ose mungojnė tėrėsisht ose janė jashtė standardeve. Denoncimet publike nuk kanė munguar, por ministri i Shėndetėsisė, Ilir Beqaj, thjesht nuk i dėgjon, dhe kur nuk i dėgjon as nuk reagon.

Tė vetmet lėvizje qė do tė mbahen mend nga Beqja i shėndetėsisė janė konēensionet, tė cilat duket se kanė pasur vetėm njė qėllim ndarjen e milionave tek ata qė quhen klientėt e qeverisė, sipas akuzave publike edhe nga opozita.

Mėnyra sesi ky sektor jetik ėshtė drejtuar nė 3 vitet e Ilir Beqajt, tė krijon pėrshtypjen qė s’kemi tė bėjmė me shėndetėsi, por me njė Ministri Konēensionesh, edhe pse nė strukturėn e qeverisė nuk ka asnjė institucion me kėtė emėrtim.

Njė repart kirurgjie me 10 kirurgė shpenzon pėr paga rreth 4000 euro nė muaj. Koncesioni i ri i sterilizimit i kushton kėtij reparti 18.000 euro nė muaj. Ndėrkohė qė mė parė i njėjti proces kryej nga infermierėt e specializuar brenda pagės sė tyre mujore.

18mije euro x 12muaj= 216.000 euro nė vit. Nė Shqiperi jane rreth 12 spitale rajonale pa pėrfshirė QSUT, qė do tė thotė se paratė qė shpenzohen janė disa miliona, tė cilat sot mund tė pėrdoreshin jo vetėm pėr tė siguruar medikamentet nė spitale, por edhe pėr tė pėrmirėsuar kushtet e hotelerisė dhe shėrbimit nė qendrat shėndetėsore nė tė gjithė vendin.

Faktet janė tė panumėrta dhe denoncuara publikisht, por gjithshka mund tė lėvizė, veē papėrgjegjshmėrisė qė tregohet me politikat shėndetėsore.

Pak ditė mė parė u denoncuan raste pa fund tė mungesės qė medikamenteve qė kurojnė fėmijėt e sėmurė me kancer.

Njė tjetėr preparat qė mungon dhe qė ėshtė denoncuar nga Citynews ėshtė Ketosteril, i cili pėrdoret nga pacientėt qė kurohen nga veshkat. Njė ilaē mjaft i shtrenjtė qė rimbursohet nga shteti, por pėr qejf tė Ilir Beqaj, Vjollca Brahos, apo sektit tė Luzhiana Abazit, apo ēdokujt tjetėr ky medikament sot nuk iu jepet tė semurėve por ju ėshtė servirur njė tjetėr zevendesues qė pretendohet se ėshtė mė i mirė.

Ndryshimi pozitivisht ėshtė pėr tu vlerėsuar por nė fakt duket tė jetė me pasoja tė rėnda. Pacientėt qė janė nė kurim e sipėr me Ketosteril, nuk kanė medikamentin e tyre, kjo sepse ėshtė ndryshuar nė listėn e rimbursimeve dhe ofrohet nė tjetėr ilaē.

Por rimbusimi me medikamentin e ri nuk bėhet direkt, por pacientėve u rikėrkohet tė shkojnė nė Tiranė pėr tė ribėrė kontrolle, analiza dhe pėr tė mbledhur disa vula nė QSUT e mė pas tė shkojnė nė qytetet e tyre pėr tė marė preparatin e ri.

Por edhe nė rastet kur medikamentet ekzistojnė rreziku ėshtė qė ato janė prodhime indiane, tė cilat vėshirė se mund ti gjesh nė ndonjė vend europian, pėrfshi kėtu edhe ato qė nuk janė pjesė e BE-sė. Kostoja e ulėt e kėtyre medikamenteve ndoshta ėshtė njė nga arsyet sepse ato shihen si zgjidhje pėr shqiptarėt, megjithėse standardet e tyre nuk i gjen askund.

Por jo vetėm kaq, nė spitale mund tė gjesh nė depot apo farmacitė medikamente pėrtej datės sė skandencės, tė cilėt mund tė hyjnė nė qarkullim me mungesėn e medikamenteve tė tjera, ēka mund tė ēojė nė rastin mė tė mirė nė njė moskurim tė gjendjes shėndetėsore tė pacientit.

Kėto janė disa shembuj qė tregojnė sesi shėndetėsia tė vret shpejt apo avash avash. Dhe pėrgjegjėsia nė kėtė rast nuk bie mbi bluzat e bardha, por mbi numrin njė tė Shėndetėsisė, tė cilit nuk i dridhet dora pėr tė firmosur konēensionet, por i dridhet aq shumė sa tė marrė njė vendim shumė tė thjeshtė, ikjen nga posti qė mban nė emėr tė jetėve qė mund tė shpėtojnė si pasojė e njė tjetėr politike, atė tė mbrojtjes sė shėndetit dhe jo pasurimit tė njė apo disa klientėve tė rradhės sė njė Qeverie. /citynews/
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2016, 14:42   #54
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 5,053
Thanks: 2,034
Thanked 2,950 Times in 1,644 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 107
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Mjekesia & Sherbimi

FOTO/ Tragjedia! Sherri mes pacientėve nė spitalin privat, shkon nė 2 numri i viktimave. Ja emrat

Publikuar nė 13:57, 25/07/2016 nga Syri.net
spitali amerikan (3)


Ka shkuar nė 2 numri i tė vdekurve, pas njė zjarri qė pėrfshiu spitalin “Amerikan”, nė kryeqytet. Njė sherr mes dy pacientėve nė spitalin privat, i ka marrė jetėn dy grave, qė ishin tė shtruara nė pavionin e Hemo-Dializės.

Fillimisht policia ka identifikuar se nga asfiksia ka ndėrruar jetė 55-vjeēarja, Sanie Sulaj. Ndėrkohė mėsohet se viktimė ka mbetur Hani Mali, 55 vjeēe, banuese nė Laē. Trupi i saj ėshtė gjetur poshtė krevatit.

Rreth orės 11:00, tė ditės sė sotme pacienti Lefter C., 57 vjeē ka shkuar nė dhomėn e shtetasit D. Saraēi, 47 vjeē. Ai ka nxjerrė nga ka qesja njė bidon me benzinė dhe ka spėrkatur 47-vjeēarin, pėr t’i vėnė mė pas flakėn.

Fillimisht me ndėrhyrjen e infermierėve ėshtė bėrė e mundur shuarja e flakėve, tė cilat kishin pėrfshirė tė dy pacientėt. Pak minuta mė parė ka humbur jetėn edhe Lefter C.

Pavarėsisht kėsaj, flakėt janė pėrhapur nė gjithė pavionin e Hemo-Dializės, tė spitalit “Amerikan”. U desh ndėrhyrja e forcave zjarrfikėse pėr tė vėnė nėn kontroll flakėt dhe pėr tė nxjerrė jashtė pacientėt e tjerė.

Sipas policisė 47-vjeēari Saraēi tani ndodhet i shtruar nė sallėn e reaminacionit pranė Spitalit Ushtarak, ndėrsa autori i cili ndodhet nė spitalin privat. Policia po punon pėr zbardhjen e plotė tė ngjarjes.
Dyshohet qe mediat elktronike dhe jo jane vene ne trysni per manipuluar lajmin duke dhene versionin e spitalit. Spitali aludohet se eshte nen gulenizmin dhe sorrizmin
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2016, 14:48   #55
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 5,522
Thanks: 4,775
Thanked 3,693 Times in 1,756 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 136
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mjekesia & Sherbimi

kjo eshte cmenduri
si eshte mundur
po njerezit qenkan me te vertete te cmendur
nuk e imagjinoj sa eshte kapaciteti e qendres se hemodializes , por eshte e pamundur ti nxjerresh njerezit qe jane te lidhur pas aparateve te hemodyalizes
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2016, 14:51   #56
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,752
Thanks: 7,064
Thanked 8,315 Times in 5,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mjekesia & Sherbimi

ne i kemi ndryshe kamikazet perdorin benzin.

po cfar faji pati gruaja e shkrete.yyyy sa vite do te duhen qe te behen njerez kafshet me dy kembe
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2016, 14:57   #57
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,428
Thanks: 15,866
Thanked 13,403 Times in 8,482 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 717
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mjekesia & Sherbimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
ne i kemi ndryshe kamikazet perdorin benzin.

po cfar faji pati gruaja e shkrete.yyyy sa vite do te duhen qe te behen njerez kafshet me dy kembe
Ne kemi edhe shtypin kamikaz, nė mes thotė autori ka vdekur dhe pastaj nga fundi thot ėshtė shtruar nė spitalin privat.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2016, 15:00   #58
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,752
Thanks: 7,064
Thanked 8,315 Times in 5,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mjekesia & Sherbimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Ne kemi edhe shtypin kamikaz, nė mes thotė autori ka vdekur dhe pastaj nga fundi thot ėshtė shtruar nė spitalin privat.
une e pashe live ke lajmet. shpetoj qelbesira
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2016, 15:05   #59
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 5,053
Thanks: 2,034
Thanked 2,950 Times in 1,644 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 107
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Mjekesia & Sherbimi

une personalisht fajsoj spitalin privat sepse paguhen miliona per sherbimet spitalore.

Mediat elektronike dhe televizionet manipulojne lajmin per te shfajsuar qendren spitalore.


Spitali Amerikan presion medias: Hiqni emrin ose s'keni reklama

Spitali Amerikan po u bėn presion mediave pėr heqjen e emrit tė spitalit nga lajmi i pėrfshirjes nga flakėt tė ambienteve tė brendshme, ku humbi jetėn njė person.Konkretisht, Spitali Amerikan ka shantazhuar Report TV qė tė heqė emrin e spitalit nga lajmi, pėrndryshe nuk do tė pėrfitojnė nga buxheti i reklamave.

Disa media kanė pranuar tė fshijnė lajmin e ngjarjes sė rėndė, ndėrsa media tė tjera kanė fshirė emrin e spitalit privat ku ndodhi ngjarja.


Report Tv ka sqaruar se edhe pse disa media e kanė pranuar heqjen e emrit tė spitalit, ne nuk mund biem pre e shantazhit. Korrektėsia e informacionit vlen mė shumė se reklama, raporton Shqiptarja.com.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2016, 15:07   #60
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,428
Thanks: 15,866
Thanked 13,403 Times in 8,482 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 717
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mjekesia & Sherbimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin
une personalisht fajsoj spitalin privat sepse paguhen miliona per sherbimet spitalore.

Mediat elektronike dhe televizionet manipulojne lajmin per te shfajsuar qendren spitalore.
Kėtu e gjete tė bėsh politikėn e partis ti?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur