Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Mjekėsia

Mjekėsia ''Arti i mjekėsisė konsiston nė zbavitjen e pacientit ndėrsa natyra kuron sėmundjen'' Voltaire

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 09-07-2019, 10:59   #1
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 5,050
Thanks: 417
Thanked 1,653 Times in 1,041 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 68
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
Burrat e divorcuar, mė tė rrezikuar nga sėmundjet

Studimi: Burrat e divorcuar, mė tė rrezikuar nga sėmundjetStudimet kanė treguar se divorcet janė shumė tė rėnda psikologjikisht jo vetėm pėr nėnat dhe fėmijėt, por edhe mė shumė pėr baballarėt, ndaj kėta tė fundit duhet tė mendohen dy herė pėrpara se t’i japin fund njė martese.

Statistikisht, niveli i burrave tė divorcuar qė kryejnė vetėvrasje ėshtė tri herė mė i lartė se i grave tė divorcuara.

Burrat e divorcuar kujdesen mė pak pėr shėndetin, duke ulur pėrdorimin e ushqimeve tė shėndetshme e duke konsumuar mė shumė lėndė tė dėmshme, si duhani apo alkooli. Kanė mė shumė gjasa tė neglizhojnė vizitat te mjeku, dhe tė vdesin nga sėmundje qė mund tė kishin qenė tė trajtueshme.

Kėto pėrfundime janė shkruar nė librin “Dying To Be Men”, nga Uill Kourenaj, i cili thotė se humbja e kontaktit me fėmijėt dhe me partneren, pas divorcit, i shtyn burrat drejt depresionit vetėvrasės mė fort sesa gratė.

Burrat e martuar janė mė tė shėndetshėm dhe mė pak tė stresuar se tė divorcuarit. Kanė mė shumė gjasa tė kapin nė kohė sėmundje qė i shfaqin shenjat nė trup e lėkurė, pasi ua shohin bashkėshortet ndryshimet dhe i detyrojnė tė shkojnė te mjeku.

Nė fakt, statistikisht, burrat e pamartuar kanė 70% mė shumė gjasa qė tė vdesin se brurat e martuar. Edhe pse martesa nuk ėshtė e pėrkryer dhe shpesh stresi nė ēift ndihmon sėmundje tė tjera, si artriti apo kariet e dhėmbėve, nė pėrgjithėsi, tė martuarit janė shumė mė tė shėndetshėm.
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-07-2019, 11:23   #2
*ARiel*
E qetė 🙃
 
Avatari i *ARiel*
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: no more varavinga
Posts: 5,780
Thanks: 7,663
Thanked 3,335 Times in 1,542 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 214
*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Burrat e divorcuar, mė tė rrezikuar nga sėmundjet

Tanime ngado te rrotullohet njeriu i rrezikuar eshte....
Jeta sa vjen e behet me e stresueshme.
__________________
The problem is, you think you have time.
*ARiel* nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-07-2019, 15:19   #3
IronMan
Kindda Hero
 
Avatari i IronMan
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: Marvel Universe
Posts: 1,266
Thanks: 136
Thanked 278 Times in 140 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
IronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Burrat e divorcuar, mė tė rrezikuar nga sėmundjetE ka marre persiper kete rrezik ky!
__________________
I'm IronMan!
IronMan nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-07-2019, 15:24   #4
Musachia
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Jan 2015
Posts: 62
Thanks: 26
Thanked 30 Times in 18 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
Musachia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėMusachia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėMusachia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėMusachia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėMusachia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėMusachia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: Burrat e divorcuar, mė tė rrezikuar nga sėmundjet

po sigurisht qe jane me te prirur per te gjitha ato sepse gruaja mer shtepine, te mer femijet, gjysmen e pasurise dhe dhe gjysmen e rroges per gjith jeten, dhe femijet ti takosh kur ti teket asaj...ca ka per tu lumturuar nga e gjitha kjo per burrin?
Musachia nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-07-2019, 15:41   #5
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 856
Thanks: 442
Thanked 469 Times in 277 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 30
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Burrat e divorcuar, mė tė rrezikuar nga sėmundjet

E kam vene re edhe une qe eshte problem, se kur divorcohesh nuk te afrohen as grate e tjera. Grate zakonisht u pelqen te bejne seks me burra te martuar.

Ketu ne USA kishin mbledhur ca statistika per jeten seksuale qe tregonin se grate jane shume me aktive ne seks sesa burrat. Tani, perderisa ketu popullsine e kemi 50/50 meshkuj dhe femra, qe te jene grate shume me aktive se meshkujt do te thote qe nje burre zakonisht shkon me tre ose kater femra, kurse tre burra te tjere masturbohen... sic ndodh edhe me buajt, qe 9 buaj behen mish per njerezit dhe qente, kurse nje buall behet mezat per dhjete lope.

Nejse, qe te mos keni probleme mbas martese, mos i thoni grave te huaja qe u divorcuat. Mbani unazen ne dore dhe cdo gje do te jete ok...

Ne Tirane, fjala bie, nje burre i martuar ka me shume shanse per te zene dashnore. Keshtu gruaja iken, po ti bej sikur je i martuar dhe jeta vazhdon normalisht... as prostat, as probleme zemre, etj.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Erdhi Dimri : 09-07-2019 nė 15:59
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-07-2019, 15:51   #6
*ARiel*
E qetė 🙃
 
Avatari i *ARiel*
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: no more varavinga
Posts: 5,780
Thanks: 7,663
Thanked 3,335 Times in 1,542 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 214
*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Burrat e divorcuar, mė tė rrezikuar nga sėmundjet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga IronMan Shiko postimin
https://www.youtube.com/watch?v=l0Bk6fiFwRY


E ka marre persiper kete rrezik ky!

Ky as sdo me e ngju hic opsionin e rrezikut
__________________
The problem is, you think you have time.
*ARiel* nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-07-2019, 17:41   #7
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,269
Thanks: 16,518
Thanked 9,764 Times in 6,607 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Talking Pėrgjigje e: Burrat e divorcuar, mė tė rrezikuar nga sėmundjet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Erdhi Dimri Shiko postimin
E kam vene re edhe une qe eshte problem, se kur divorcohesh nuk te afrohen as grate e tjera. Grate zakonisht u pelqen te bejne seks me burra te martuar.
Hmmmmm,ne kete pike e ke gabim.Ne Usa dhe troje....mbase.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-07-2019, 00:42   #8
Mistrece
...
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 14,517
Thanks: 169
Thanked 4,933 Times in 2,778 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 348
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Burrat e divorcuar, mė tė rrezikuar nga sėmundjet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga IronMan Shiko postimin
https://www.youtube.com/watch?v=l0Bk6fiFwRY


E ka marre persiper kete rrezik ky!
B...B, I choose B.
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-07-2019, 08:45   #9
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,630
Thanks: 13,618
Thanked 7,580 Times in 4,811 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 441
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Burrat e divorcuar, mė tė rrezikuar nga sėmundjet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Musachia Shiko postimin
po sigurisht qe jane me te prirur per te gjitha ato sepse gruaja mer shtepine, te mer femijet, gjysmen e pasurise dhe dhe gjysmen e rroges per gjith jeten, dhe femijet ti takosh kur ti teket asaj...ca ka per tu lumturuar nga e gjitha kjo per burrin?
Mos u marto!
Ku ska martese nuk ka as divorc
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-07-2019, 12:08   #10
B.E.V
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Posts: 3,464
Thanks: 709
Thanked 855 Times in 583 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 38
B.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Burrat e divorcuar, mė tė rrezikuar nga sėmundjet

4 vite perpara ne mos gaboj njoha ne pune nje person diku te 45. Bjond, buzeqeshur , punetor . Mirembante ambjentet e nje picerie me pasion.
Me hidhte here - here opinione per ndarjen , femijet, veshtiresite e te perditshmes por gjithmone me buzeqeshje te trishte. Deri diku i jepja kurajo ( edhe pse vete isha cope-cope ) por nuk u perqendrova mjaftueshem ta degjoja.
Jemi takuar e dy , tre here te tjera ngjitur banake lokalesh ( si per dreq gjenden cdo dy hapa qe hedh ) e si per ironi te fatit heren e fundit biseduam me keqardhje per nje mik te perbashket qe ish ndare nga e shoqja . Ky i fundit me 5 femije e nje qen.
Diku nga shtatori perafersisht degjova qe kish varur veten.
Asnje gazete, asnje lajm per keto vetevrasje.
Vetevriten ne heshtje e jane shume me te vertete.
Nuk ka shoqata ku te perplasen, nuk kane asistence legale apo mbeshtetje sociale.
Duhet vetem te paguajne ne baze te ligjit.
E nese nuk vetevriten jane te vdekur ne cdo drejtim.
B.E.V nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-07-2019, 12:39   #11
Mistrece
...
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 14,517
Thanks: 169
Thanked 4,933 Times in 2,778 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 348
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Burrat e divorcuar, mė tė rrezikuar nga sėmundjet

Me sa kisha pare dhe degjuar ne Itali ligji ishte shume i padrejte ndaj burrave te divorcuar. Anullonte nje jete te tere pune te burrit dhe shtepine ja jepte ish gruas dhe femijeve, aty ku ajo pastaj fuste te dashurin e ri. Takimet totalisht ne varesi te mundesive te nenes dhe mbi gjysma e rroges shkonte per ish gruan, e cila rastesisht nuk gjente dot pune, dhe per femijet.
Eshte e veshtire te jesh i drejte ne gjykim ne keto tema kaq delikate sepse po ashtu kam degjuar per burra qe nuk e donin divorcin por as qe gruaja t’i bezdiste kur ata ishin me te dashuren.
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-07-2019, 12:44   #12
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 5,544
Thanks: 4,819
Thanked 3,710 Times in 1,766 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 136
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Burrat e divorcuar, mė tė rrezikuar nga sėmundjet

une di nje gje qe grate me femije mendojne shume shume here perpara se te divorcohen dhe tolerojne shume gjera , shume te pakta jane ato qe divorcojne kot
keshtu qe nganjehere nuk para me vjen keq per burrat qe lene femijet dhe familjet
keq me familje , keq pa familje , nuk ju gjendet dermani
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-07-2019, 13:00   #13
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 5,019
Thanks: 6,962
Thanked 1,992 Times in 1,113 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 111
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Burrat e divorcuar, mė tė rrezikuar nga sėmundjet

Kur mashkullit i thyhet zemra eshte e pamundur te sherohet, pergjithesisht shkon edhe me posht. Ndersa femren e ka pergatitur natyra me te forte te perballoje dhimbje emocionale dhe keshtu ata ia perballojn me mire ktyre taksiratave.
Ne amerike p.sh dhe ne perendim ku ekonomia eshte me e mire femra ka avantazh te madh sepse popullsia ne vended industirale konstaton gjithmone me shume meshkuj se femra kahtuqe femra ka me shume apsione, konsiderojm ktu edhe lirine totale te femres ne shtete progresive dhe kjo dergon mashkullin ne deshtim. Prandaj ne perendim shumica e meshkujve jane qenie te deshperuara ndersa ne shqiperi nje mashkull i pa-pune ndjehet mbret dhe mund te abuzoje edhe me nje grua te bukur si “king”.

I vetmi shpetim eshte ti mos lejojm femrat te edukohen, apo te shkojn ne shkolle, te punojn apo te kene shoqe dhe shoke. Te mos i lwjojm as te lexojn libra apo te shikojn muzike, apo te degjojn muzike. Per ndryshe nuk ka shpetim. Eshte betej e humubur
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-07-2019, 13:02   #14
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,371
Thanks: 1,913
Thanked 2,147 Times in 1,597 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 161
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Burrat e divorcuar, mė tė rrezikuar nga sėmundjet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Kur mashkullit i thyhet zemra eshte e pamundur te sherohet, pergjithesisht shkon edhe me posht. Ndersa femren e ka pergatitur natyra me te forte te perballoje dhimbje emocionale dhe keshtu ata ia perballojn me mire ktyre taksiratave.
Ne amerike p.sh dhe ne perendim ku ekonomia eshte me e mire femra ka avantazh te madh sepse popullsia ne vended industirale konstaton gjithmone me shume meshkuj se femra kahtuqe femra ka me shume apsione, konsiderojm ktu edhe lirine totale te femres ne shtete progresive dhe kjo dergon mashkullin ne deshtim. Prandaj ne perendim shumica e meshkujve jane qenie te deshperuara ndersa ne shqiperi nje mashkull i pa-pune ndjehet mbret dhe mund te abuzoje edhe me nje grua te bukur si “king”.

I vetmi shpetim eshte ti mos lejojm femrat te edukohen, apo te shkojn ne shkolle, te punojn apo te kene shoqe dhe shoke. Te mos i lwjojm as te lexojn libra apo te shikojn muzike, apo te degjojn muzike. Per ndryshe nuk ka shpetim. Eshte betej e humubur
Allahu wekber
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-07-2019, 13:11   #15
B.E.V
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Posts: 3,464
Thanks: 709
Thanked 855 Times in 583 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 38
B.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Burrat e divorcuar, mė tė rrezikuar nga sėmundjet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marya Shiko postimin
une di nje gje qe grate me femije mendojne shume shume here perpara se te divorcohen dhe tolerojne shume gjera , shume te pakta jane ato qe divorcojne kot
keshtu qe nganjehere nuk para me vjen keq per burrat qe lene femijet dhe familjet
keq me familje , keq pa familje , nuk ju gjendet dermani
Teme delikate dr. Njoh plot raste ku femra pas shume vitesh i ka hapur deren te shoqit me thjesht : " nuk ndjej me per ty ". Ne 99 % te ketyre rasteve i dashuri eshte futur nga dritarja kohe perpara.
Kohe moderne.
Them qe eshte edhe disi ēeshtje politike e konsumizmit. Kush i ka stisur ligjet ka qene shume i kujdesshem ( kupto i paskrupullt ) qe te ndaje boten ne individe te pakenaqur. Eshte me e lehte ti perdredhesh nje nga nje.
Mendim imi.
B.E.V nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-07-2019, 13:14   #16
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 22,126
Thanks: 10,349
Thanked 9,737 Times in 4,778 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 322
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Burrat e divorcuar, mė tė rrezikuar nga sėmundjet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Kur mashkullit i thyhet zemra eshte e pamundur te sherohet, pergjithesisht shkon edhe me posht. Ndersa femren e ka pergatitur natyra me te forte te perballoje dhimbje emocionale dhe keshtu ata ia perballojn me mire ktyre taksiratave.
Ne amerike p.sh dhe ne perendim ku ekonomia eshte me e mire femra ka avantazh te madh sepse popullsia ne vended industirale konstaton gjithmone me shume meshkuj se femra kahtuqe femra ka me shume apsione, konsiderojm ktu edhe lirine totale te femres ne shtete progresive dhe kjo dergon mashkullin ne deshtim. Prandaj ne perendim shumica e meshkujve jane qenie te deshperuara ndersa ne shqiperi nje mashkull i pa-pune ndjehet mbret dhe mund te abuzoje edhe me nje grua te bukur si “king”.

I vetmi shpetim eshte ti mos lejojm femrat te edukohen, apo te shkojn ne shkolle, te punojn apo te kene shoqe dhe shoke. Te mos i lwjojm as te lexojn libra apo te shikojn muzike, apo te degjojn muzike. Per ndryshe nuk ka shpetim. Eshte betej e humuburfemra ka pushtetin me te madh ne bote ahahaha femra drejton shoqerine ahahaha

une psh kam zgjedhur lirine edhe pse me burre
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-07-2019, 13:32   #17
B.E.V
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Posts: 3,464
Thanks: 709
Thanked 855 Times in 583 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 38
B.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Burrat e divorcuar, mė tė rrezikuar nga sėmundjet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si Bora Shiko postimin


femra ka pushtetin me te madh ne bote ahahaha femra drejton shoqerine ahahaha

une psh kam zgjedhur lirine edhe pse me burre
Dakort qe femra drejton qafen e mashkullit.
Po ti si č drejton boten tende ?
B.E.V nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-07-2019, 13:36   #18
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 37,210
Thanks: 18,175
Thanked 23,608 Times in 9,055 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 527
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Burrat e divorcuar, mė tė rrezikuar nga sėmundjet

zakonisht ne klinik, kur shikoj burrat, vijn me grat sepse i detyrojn te kontrollohen...nuk suprizohem qe te divorcuaret e len pas veteveten se ska njeri te mendoj per shendetin e tyre
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-07-2019, 13:39   #19
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 5,544
Thanks: 4,819
Thanked 3,710 Times in 1,766 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 136
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Burrat e divorcuar, mė tė rrezikuar nga sėmundjet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rexhina Shiko postimin
zakonisht ne klinik, kur shikoj burrat, vijn me grat sepse i detyrojn te kontrollohen...nuk suprizohem qe te divorcuaret e len pas veteveten se ska njeri te mendoj per shendetin e tyre
edhe kur i pyet cfare ilacesh marrin , thone gruaja i di , femije mbeten
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-07-2019, 13:42   #20
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,371
Thanks: 1,913
Thanked 2,147 Times in 1,597 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 161
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Burrat e divorcuar, mė tė rrezikuar nga sėmundjet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rexhina Shiko postimin
zakonisht ne klinik, kur shikoj burrat, vijn me grat sepse i detyrojn te kontrollohen...nuk suprizohem qe te divorcuaret e len pas veteveten se ska njeri te mendoj per shendetin e tyre
Une nuk vi te klinika jote se nuk kam siguracion lol
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur