Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Mjekėsia

Mjekėsia ''Arti i mjekėsisė konsiston nė zbavitjen e pacientit ndėrsa natyra kuron sėmundjen'' Voltaire

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 10-07-2019, 09:35   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,128
Thanks: 8,137
Thanked 3,731 Times in 1,985 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Ekipi nga Kosova triumfon nė garėn “Smart Data in Health” ...

Ekipi nga Kosova triumfon nė garėn “Smart Data in Health” tė mbėshtetur nga SIEMENS dhe Novartis11 studentė, inxhinierė dhe specialistė tė mjekėsisė nga Innovation Centre Kosovo (ICK), ishin pjesė e garės “Smart Data in Health” qė u mbajt nė Erlangen, me organizim tė Medical Valley, Siemens Health dhe Novartis, prej 5-7 Korrik 2019.


“SIEMENS Health, Novartis dhe Medical Valley kanė zgjedhur produktin e zhvilluar nga Kosovarėt si fitues tė kategorisė “Health Pre-Check”. Hamster (produkti), ndihmon kompanitė e sigurimeve nė Gjermani tė bėjė njė paravlerėsim tė gjendjes shėndetėsore tė klientėve potencial, dhe ofron pėrllogaritje tė saktė karshi mbulueshmėrisė sė sigurimit shėndetėsor.


Pjesė e ekipit nga Kosova ishin Metihe Kastrati, Teuta Morina, Bardh Krasniqi, Granit Beka, Ilirjana Musaj, Toske Kryeziu, Artin Bajēinca, Vigan Ramadani, Ilir Hoxha & Arber Lama. Nė kėtė garė morėn pjesė mbi 100 ekspertė nga e mbarė bota”, thuhet nė njoftimin pėr media.
Pjesėmarrja e ekipit nga Innovation Centre Kosovo u mundėsua nga GIZ Kosovo dhe Ambasada e Suedisė si mbėshtetėse e ICK-sė. /Telegrafi/
__________________________________________________ _________
https://telegrafi.com/ekipi-nga-koso...-dhe-novartis/

_____________________________

drague,Samiu, busavata, SystemA dhe ēdo shqiptar tjeter qe jeton ne superfuqine evropiane(Gjermani) jane me fat qe perdorin produktin e ketyre gjenive te Republikes se fuqishme te Kosoves.
__________________
Tu n’es plus lą oł tu étais, mais tu es partout lą oł je suis.

V.H

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Fshatari : 10-07-2019 nė 09:44
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur