Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Thashetheme

Thashetheme Thashetheme-t e pėrditshme.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 07-06-2019, 13:12   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,066
Thanks: 8,017
Thanked 3,664 Times in 1,942 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
vuēiēi godet tacin n'sllovaki...

Vuēiq godet Thaēin nė Sllovaki: Mė ke premtuar se heqja e taksės ėshtė ēėshtje ditėsh


Presidenti i Serbisė Aleksandėr Vuēiq po thotė se i pari i Kosovės Hashim Thaci, i kishte premtuar se ēėshtja e taksės ėshtė punė ditėsh, derisa shton se kanė kaluar mė shumė se gjashtė muaj dhe masa nuk ėshtė hequr, raporton Express.
Kėto komente Vuciq i ka bėrė nė panelin e diskutimit nė forumin ‘Globsec’ tė Sllovakisė.
“Ju me keni premtuar se cėshtja e taksės ėshtė punė ditėsh, kanė kaluar muaj dhe njė masė e tillė ende qėndron”, citohet t’i ketė thėnė presidenti serb atij kosovar.
Tutje, Vuciq ka folur edhe pėr marrėveshjen e CEFTA-s, duke thėnė se nėse masa hiqet janė tė gatshėm tė fillojnė menjėherė dialogun.
“Kosova ka nėnshkruar me Beogradin marrėveshjen e CEFTA. Serbia nuk ka dashur tė ndalė qarkullimin e mallrave me Prishtinėn, ne s'kemi bėrė asgjė kėta kanė bėrė vetėm pse kėta janė ndier tė turpėruar sepse menduan se Serbia do tė njohė apo mbėshtesė pavarėsinė e tyre qė nuk ka qenė kurrė qėllimi. Mund tė tregoj se jemi gati tė fillojmė bisedimet menjėherė”, tha presidenti serb.
Tutje, ai ka pėrmendur edhe milionat qė ka humbur Serbia pas vendosjes sė tarifės.
“Jam i interesuar nė ato miliona qė ju takojnė Serbisė, leni tarifat dhe ne mund tė vazhdojmė me bisedimet”, shtoi Vuēiq.
_______________________________________
https://www.gazetaexpress.com/vuciq-...eshtje-ditesh/
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur