Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Filozofia | Psikologja | Sociologjia

Filozofia | Psikologja | Sociologjia Gjithēka qė ka tė bėjė me misterin me emrin "Njeri".

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 01-03-2014, 22:52   #21
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,440
Thanks: 6,410
Thanked 6,986 Times in 3,356 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 287
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Homoseksualizmi Semundje Shoqerore ?

Tani injoranca jote, arriti majen
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-03-2014, 22:56   #22
Sopoti
Banned
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 11,970
Thanks: 5,188
Thanked 5,765 Times in 3,039 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Sopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Homoseksualizmi Semundje Shoqerore ?

He pra c'me duhet te shikoj tjeret?

Ves i keq,por ja qe kur doli Shkendije Mujaj lakuriq te gjithe gazetat bene buje(apo dicka te ngjashme),edhe njerezit ne mengjes bismilah nje gazete e marrin.
Ps ty c'te djeg apo,,,,,,,,,?
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-03-2014, 22:56   #23
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,440
Thanks: 6,410
Thanked 6,986 Times in 3,356 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 287
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Homoseksualizmi Semundje Shoqerore ?

Nuk njoh Shkendije. Nese do rrish t'ju hapesh syte te tjereve, edhe ato do mendojne qe je dora e tyre... perderisa ju hap syte ... eshte mungese edukate, ose ndodh keqkuptim

Po me djeg mua, per c'fare ?
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-03-2014, 23:01   #24
Sopoti
Banned
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 11,970
Thanks: 5,188
Thanked 5,765 Times in 3,039 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Sopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Homoseksualizmi Semundje Shoqerore ?

Shkendija eshte thekthi,edhe ekspozoi trupin e saj,vithet e saja edhe doli ne ca foto tuj bo sex.
Njerezit c'pune kishin me te?
Te papune po he.

E per ket punen e ketyre me orientimin seksual te te njejtes gjini demaskim .

C'prapambetje aman n'shqypni!
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-03-2014, 23:25   #25
gurax
Super Moderator
 
Avatari i gurax
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Virgo Supercluster, Local Group, Milky Way, Orion-Cygnus Spur, Sol-3, THE UNIVERSE
Posts: 3,047
Thanks: 4
Thanked 53 Times in 39 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
gurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Homoseksualizmi Semundje Shoqerore ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Ps...gurax - Ka ndonje lidhje/shpjegim /ndryshim ne mes me meshkujt... qe preferojne/kerkojne seks anal tek gjinia femerore ?
Nuk besoj. Terheqja erotike tek homoseksualet eshte drejt personit te seksit te njejte, e ngjashme me si sheh femra nje mashkull apo mashkulli nje femer, ndersa preferenca per seks anal ne rastin qe thua ti ngelet midis heteroseksualeve. Le ta quajme fetish, apo s'jane nje tufe dhe keto.

Homoseksualiteti eshte dicka anormale dhe si e tille perhere do te shihet me tendence per ta mbajtur larg. Mendoj ama se kjo tendence perhere e me teper do te zbehet, kur perhere e me teper te pranohet si faktike se nje pjese e mire ne kete anormalitet eshte e pashmangshme te ndodhe, po aq sa mund te shmanget qe ka njerez qe i kane syte me ngjyra te ndryshme. Influenca gjenetike ne te dy rastet eshte e ngjashme, por efekti i tyre ne organizem eshte i ndryshem.
Semundje shoqerore... e quajme dhe keshtu, pse jo.
__________________
"I refuse to prove that I exist," says God, "for proof denies faith, and without faith I am nothing". "But," says man, "the Babel Fish is a dead giveaway, isn't it? It proves you exist and so therefore you don't. QED." "Oh dear," says God, "I hadn't thought of that," and promptly vanishes in a puff of logic. "Oh, that was easy," says man, and for an encore goes on to prove that black is white, and gets killed on the next zebra crossing.
gurax nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-03-2014, 00:33   #26
Mistrece
...
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 14,517
Thanks: 169
Thanked 4,932 Times in 2,777 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 348
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Homoseksualizmi Semundje Shoqerore ?

Homoseksualizmi- ne nje shoqeri te semure.
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-03-2014, 02:58   #27
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,914
Thanks: 9,275
Thanked 2,924 Times in 1,492 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 198
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Homoseksualizmi Semundje Shoqerore ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mistrece Shiko postimin
Homoseksualizmi- ne nje shoqeri te semure.
Kot nuk them une qe ti je inteligjente. Eshte njesoj sikur kanceri te tallet me zgjebjen..
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-03-2014, 05:19   #28
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,914
Thanks: 9,275
Thanked 2,924 Times in 1,492 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 198
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Homoseksualizmi Semundje Shoqerore ?

__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-08-2014, 09:57   #29
BlueRose
V.I.P
 
Avatari i BlueRose
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Posts: 5,517
Thanks: 1,866
Thanked 1,716 Times in 1,073 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 150
BlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Homoseksualizmi Semundje Shoqerore ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga gurax Shiko postimin

Homoseksualiteti eshte dicka anormale.
Anormale? Ne fakt eshte debat i madh nese duhet te quhet anormale apo jo. Ndryshimi fenotip i ngjyres se syve, nuk cilesohet anormal.
__________________
"Pėrveē mendimeve tona, nuk ka asgjė qė tė jetė vėrtetė pushteti ynė dhe respektimi i tyre ėshtė fuqia jonė e vėrtetė"
BlueRose nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-08-2014, 11:38   #30
IronMan
Kindda Hero
 
Avatari i IronMan
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: Marvel Universe
Posts: 1,265
Thanks: 136
Thanked 276 Times in 139 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
IronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Homoseksualizmi Semundje Shoqerore ?

Homoseksualizmi ka qene cilesuar nder semundjet psikiatrike por kur filluan te shtoheshin e hoqen nga lista e semundjeve!

Personalisht jam plotesisht kundra homoseksualizmit dhe me ngjallin neveri.
Ndonjehere habitem kur shoh qe mundohen te bindin personat qe ka edhe gjene te homoseksualitetit tek personat dhe se mundohen ne cfaredo menyre ta kalojne si dicka normale kete ceshtje. Media, organizata etj mundohen te bindin sa me shume persona qe kjo ceshtje te pranohet sa me gjere.
Te mendosh qe ne ditet e sotme po kerkohen edhe me teper te drejta deri tek adoptimet per keto cifte! Dhe nuk besoj se do te ndalen me kaq!
__________________
I'm IronMan!
IronMan nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-08-2014, 14:08   #31
gurax
Super Moderator
 
Avatari i gurax
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Virgo Supercluster, Local Group, Milky Way, Orion-Cygnus Spur, Sol-3, THE UNIVERSE
Posts: 3,047
Thanks: 4
Thanked 53 Times in 39 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
gurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Homoseksualizmi Semundje Shoqerore ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BlueRose Shiko postimin
Anormale? Ne fakt eshte debat i madh nese duhet te quhet anormale apo jo. Ndryshimi fenotip i ngjyres se syve, nuk cilesohet anormal.
Jam dakord, BlueRose. Ne fakt u shpreha ne menyre te cunguar dhe nxituar, pasi mora edhe une te mireqene nje koncept shoqeror te 'normales', ate qe eshte rene dakord - shpeshhere bazuar ne prekoncepte pa ndonje baze reale dhe thjesht per inerci historike - per te quajtur normale, por qe nuk ka as edhe me te voglin kuptim jashte ketij konteksti. Dhe behem edhe me i vetedijshem per kete gje nese mendoj qe gjate shekujve XII - XIV nje femer me floke te kuqe ishte pothuajse e sigurt qe do te shihej nga te tjeret si magjistare, apo si dikush qe eshte shume vulnerabel ndaj posedimit te demoneve dhe si rrjedhim duhej mbajtur nen vezhgim dhe kontroll 'per te miren e saj' sigurisht.
__________________
"I refuse to prove that I exist," says God, "for proof denies faith, and without faith I am nothing". "But," says man, "the Babel Fish is a dead giveaway, isn't it? It proves you exist and so therefore you don't. QED." "Oh dear," says God, "I hadn't thought of that," and promptly vanishes in a puff of logic. "Oh, that was easy," says man, and for an encore goes on to prove that black is white, and gets killed on the next zebra crossing.
gurax nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-08-2014, 14:52   #32
BATO
______
 
Avatari i BATO
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 5,972
Thanks: 560
Thanked 1,182 Times in 625 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
BATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Homoseksualizmi Semundje Shoqerore ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BlueRose Shiko postimin
Anormale? Ne fakt eshte debat i madh nese duhet te quhet anormale apo jo. Ndryshimi fenotip i ngjyres se syve, nuk cilesohet anormal.
Pse njesoj eshte ndryshimi i ngjyres se syve me dylberllekun? Ka shumėllojshmeri brenda normales dhe shumellojshmeri brenda anormales. Dylberlleku eshte gjeja me anormale qe mund te ekzistoje, pavaresisht klasifikimeve qe mund te bejne ligjet. Neser mund te dale ndonje studim dhe ligj qe i quan jonormale marredheniet femer-mashkull. Ketu japim mendimet tona, jo se cfare thone ligjet.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga gurax
Ne fakt u shpreha ne menyre te cunguar dhe nxituar, pasi mora edhe une te mireqene nje koncept shoqeror te 'normales', ate qe eshte rene dakord
Ti po thua qe u shprehe gabim kur the anormal dhe tani po e quan normal, apo e kuptova gabim? Duke lene mėnjanė se ēfare thone teorite ose ligjet e nje pjese te botes (se jo e gjitha bota e quan nomal), per ty vete ēfare jane keta lloj njerezish, normalė apo anormalė?
BATO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-08-2014, 15:11   #33
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,914
Thanks: 9,275
Thanked 2,924 Times in 1,492 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 198
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Homoseksualizmi Semundje Shoqerore ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BATO Shiko postimin

... per ty vete ēfare jane keta lloj njerezish, normalė apo anormalė?
NORMALE - Kjo eshte pergjigja ime. Shoku im me i ngushte and business partner eshte gay dhe nuk do e nderroja me asnje ne bote. Higher than my love itself.

Perderisa egziston tek kafshet, egziston edhe tek super-kafsha e quajtur human. Mund ta quash shtazarake, por eshte natyrale. Egziston dhe eshte nje qe nuk e eviton dot, duam apo s'duam ne.

Normat dhe koha jane koncepte te krijuara nga njeriu.

Jo me kot doli kanuni i beses, se nuk kishte bese ndermjet shqiptareve (prisnin njeri tjetrin ne bese). Qe ne kohen time andej nga veriu kunati flinte me kunaten, etj,.
Jo me kot dalin ligjet, se tendenca e njeriut eshte shtazore, ka tendence to kill..
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-08-2014, 15:12   #34
gurax
Super Moderator
 
Avatari i gurax
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Virgo Supercluster, Local Group, Milky Way, Orion-Cygnus Spur, Sol-3, THE UNIVERSE
Posts: 3,047
Thanks: 4
Thanked 53 Times in 39 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
gurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Homoseksualizmi Semundje Shoqerore ?

BATO,
Nga ana shoqerore, anormale. Edhe une jam pjese e te njejtes shoqeri ku jetojme te tere dhe me duhet t'i bindem konvencioneve gjuhesore te perdorur nese do te dua qe te kene sens diskutimet e ndryshme dhe te mos arrijme ne paradokse te kota filozofike ku vete ne do te jemi pergjegjes per infektimin e permbajtjes se fjaleve dhe nocionet qe ato mbartin, qe te mos thote dikush "filxhan" dhe nje tjeter te kuptoje "seks".

Nga ana biologjike, normale. Do me duhet te flisja shume shume gjate per te shpjeguar pse-ne.
__________________
"I refuse to prove that I exist," says God, "for proof denies faith, and without faith I am nothing". "But," says man, "the Babel Fish is a dead giveaway, isn't it? It proves you exist and so therefore you don't. QED." "Oh dear," says God, "I hadn't thought of that," and promptly vanishes in a puff of logic. "Oh, that was easy," says man, and for an encore goes on to prove that black is white, and gets killed on the next zebra crossing.
gurax nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-08-2014, 15:21   #35
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,914
Thanks: 9,275
Thanked 2,924 Times in 1,492 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 198
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Homoseksualizmi Semundje Shoqerore ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga gurax Shiko postimin
BATO,
Nga ana shoqerore, anormale. Edhe une jam pjese e te njejtes shoqeri ku jetojme te tere dhe me duhet t'i bindem konvencioneve gjuhesore te perdorur nese do te dua qe te kene sens diskutimet e ndryshme dhe te mos arrijme ne paradokse te kota filozofike ku vete ne do te jemi pergjegjes per infektimin e permbajtjes se fjaleve dhe nocionet qe ato mbartin, qe te mos thote dikush "filxhan" dhe nje tjeter te kuptoje "seks".

Nga ana biologjike, normale. Do me duhet te flisja shume shume gjate per te shpjeguar pse-ne.
Perderisa eshte biologjike, eshte me se normale. Teoria apo norma ne kete rast eshte koncept i krijuar, por teoria dhe praktika jane si dita me naten.

I mire eshte edhe komunzimi ne teori, por ja qe ne realitet NUK MUND te funksionoje dot.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-08-2014, 15:25   #36
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,680
Thanks: 371
Thanked 1,973 Times in 1,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Homoseksualizmi Semundje Shoqerore ?

per mua eshte nje lloj semundje psikopatie dhe asgje tjeter...thjesht shtohet numri i psikopateve...nuk i urrej mė si me pare se eshte sikur te urresh nje te semure.

p.s. ndjej neveri, kete s'e mohoj dot...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-08-2014, 15:29   #37
BATO
______
 
Avatari i BATO
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 5,972
Thanks: 560
Thanked 1,182 Times in 625 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
BATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Homoseksualizmi Semundje Shoqerore ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga gurax Shiko postimin
Nga ana biologjike, normale. .
Eshte biologji normale, per anormalet.
BATO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-08-2014, 15:38   #38
gurax
Super Moderator
 
Avatari i gurax
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Virgo Supercluster, Local Group, Milky Way, Orion-Cygnus Spur, Sol-3, THE UNIVERSE
Posts: 3,047
Thanks: 4
Thanked 53 Times in 39 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
gurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Homoseksualizmi Semundje Shoqerore ?

Kjo lloj retorike, ndonese me potencial shume te larte emocional, vetem heq carcafin e holle me te cilin ti mbulon mungesen e deshires per t'u thelluar qe te njohesh boten qe te rrethon, BATO.

Patjeter qe eshte biologjikisht normale. Homoseksualet, si femrat ashtu edhe meshkujt, jane ne gjendje te prokrijojne. Maredhenia seksuale e tyre me seksin e kundert prodhon pasardhes, pa asnje problem. Ata nuk deshirojne kete gje, ka dicka tjeter ne aftesite e tyre konjitive dhe nje riorientim te preferencave, nje shenjester e gabuar ndaj objektivit te tyre perfundimtar ne terheqjen epshndjellese. Jam i bindur qe edhe ti nuk eshte se i pelqen te tera femrat njesoj, madje ka edhe femra me siguri te cilat ti do i refuzoje me shume ngulm, ndonese jane femra edhe ato. Dhe ky lloj anormaliteti nuk eshte fare, po fare, i ndryshem nga po ai anormalitet qe ben disa njerez te kene ngjyra te ndryshme per syrin e djathte dhe ate te majtin.
__________________
"I refuse to prove that I exist," says God, "for proof denies faith, and without faith I am nothing". "But," says man, "the Babel Fish is a dead giveaway, isn't it? It proves you exist and so therefore you don't. QED." "Oh dear," says God, "I hadn't thought of that," and promptly vanishes in a puff of logic. "Oh, that was easy," says man, and for an encore goes on to prove that black is white, and gets killed on the next zebra crossing.
gurax nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-08-2014, 15:43   #39
BATO
______
 
Avatari i BATO
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 5,972
Thanks: 560
Thanked 1,182 Times in 625 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
BATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Homoseksualizmi Semundje Shoqerore ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Photoshop Shiko postimin
per mua eshte nje lloj semundje psikopatie dhe asgje tjeter...thjesht shtohet numri i psikopateve...nuk i urrej mė si me pare se eshte sikur te urresh nje te semure.

p.s. ndjej neveri, kete s'e mohoj dot...
Nuk eshte psikopati, eshte ērregullim hormonesh qe sjell pastaj dhe ērregullime seksuale dhe mendore.
Mire e the, jane te semure dhe nuk ka ēfare te urresh, por ketyre qe i quajne ata normale, ē'tu thuash..
BATO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-08-2014, 16:20   #40
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,858
Thanks: 5
Thanked 3,911 Times in 2,593 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Homoseksualizmi Semundje Shoqerore ?

Me mire ta kesh femine homoseksual apo te te martohet e te kete femije me zezake?
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur