Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Filozofia | Psikologja | Sociologjia

Filozofia | Psikologja | Sociologjia Gjithēka qė ka tė bėjė me misterin me emrin "Njeri".

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 12-05-2015, 23:35   #21
Eliot
.
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 925
Thanks: 3
Thanked 17 Times in 14 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
Eliot ka mbyllur reputacionin
Re: Niēja: idiot apo gjeni?

Kur fermeret me tipare lopare vleresojne nje gjeni,atehere fundi i botes eshte afer.
Eliot nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-05-2015, 23:37   #22
Eliot
.
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 925
Thanks: 3
Thanked 17 Times in 14 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
Eliot ka mbyllur reputacionin
Re: Niēja: idiot apo gjeni?

Te quhet pikaso dhe nice idiot,kete vetem nje injorant koprrac qe skupton gje nga jeta dhe filozofija e te krijuarit mund ta beje.Dhe ne kete forum jane bere te shumte.Debilla.
Eliot nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-05-2015, 01:36   #23
CERMENIKASI
I LARGUAR
 
Avatari i CERMENIKASI
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 1,632
Thanks: 327
Thanked 431 Times in 242 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
CERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Niēja: idiot apo gjeni?

Nietzsche ishte filolog,filozof dhe poet dhe si i tillė nuk mund tė quhet idiot.
Sesa mund tė na duken tė mira idetė e tij apo jo ,kjo ėshtė diē tjetėr!
__________________
Jam gegė por mos ma shajė kush Toskėrinė
CERMENIKASI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-05-2015, 09:04   #24
ODEON
.
 
Avatari i ODEON
 
Data e antarėsimit: Apr 2014
Posts: 6,316
Thanks: 213
Thanked 653 Times in 361 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
ODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Niēja: idiot apo gjeni?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sopoti Shiko postimin
Dito!
Matane ka 100 postime me materiale te shumta.
Punen me te madhe bere nga Fisniku.
Pasuri per lexuesit.
Do doja qe te ngjashme postime te pasuroheshin tema e ketu.
Dikushi sot me tha qe nqs Nietzche do jetonte sot mund te ish e fashist.
Kuptova qe bindja e tij ish ashtu.
Pse duhet kundershtuar bindja?
Ai s'meriton komplimente,se ngelet i madh nga ata qe e kan lexuar.
I kam lexuar Sopot te gjitha temat ne ēdo forum dhe kam marre pjese ne to. Kemi diskutuar per Nietzschen ketu e dhjete vjet perpara, diku me pasion e diku me logjike, nuk them se sot do shkruaj njesoj per te, sepse pas 10 viteve them se kam njohuri me te mira per te.
Gjithsesi thelbi i atyre qe kemi diskutuar nuk ndryshon shume sepse Apostulli te imponohet me vertetesine e asaj qe shkruan, dhe mbi keto vertetesi atij i etiketohen edhe epitete te tilla si Nazist sepse fashizmi ishte ne itali.
Por rrjedha e kohes nuk e pranon idene naziste qe mundohen t'i veshin apostullit, Nietzsche vdiq shume kohe perpara se hitleri dhe ideja e tij te vinin ne kte bote, dhe pavarsisht kesaj Nietzsche nuk ka folur kurre mbi eleminim rracor apo dominim te nje kombi kundrejt tjetrit.
Eshte e vertete qe Hitleri e pelqente shume filozofine e Nietzsche-s por kjo nuk ngarkon asesi me faj Apostullin.
Nietzsche ka folur mbi mbinjeriun dhe perzgjedhjen si koncept pa i vene emra kombesh, por pikerisht ketu fillon ligesia, sepse shume individe perpiqen te kapen mbas citateve te tij mbi mbinjeriun qe ta anatemojne si nje Nazist.
Nuk di asnje individ i emancipuar dhe me biografi artistike te miredegjuar te poshteroje emra te tille si ky filozof, i cili per hire te se vertetes revulicionizoi filozofine dhe e hodhi ate ne nje tjeter dimension.

Nuk ka njerez perfekte, nuk ka individe pa histori, por ka apostuj qe lane dishepuj, dhe Nietzsche ish njeri prej tyre.
ODEON nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-05-2015, 18:08   #25
BATO
______
 
Avatari i BATO
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 5,972
Thanks: 560
Thanked 1,182 Times in 625 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
BATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Niēja: idiot apo gjeni?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Eliot

Kur fermeret me tipare lopare vleresojne nje gjeni,atehere fundi i botes eshte afer.

Te quhet pikaso dhe nice idiot,kete vetem nje injorant koprrac qe skupton gje nga jeta dhe filozofija e te krijuarit mund ta beje.Dhe ne kete forum jane bere te shumte. Debilla.
Qyre debill,
mos mu ngjit si bajge pas kepuce ne cdo teme.
Ti je ma debill se Niqe, se ai te pakten paguhej qe te shkruante ashtu. Kurse ti budallekun tend e ke natyrall dhe fallas.
E ke te trasheguar, ska sherim.
BATO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-05-2015, 18:31   #26
Semiku
Style & Substance
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,448
Thanks: 21
Thanked 767 Times in 494 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 90
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Niēja: idiot apo gjeni?

Nice nuk ka vuajtur nga idiotesija,por ne fund te jetes ka vuajtur nga skizofrenija.Vdiq si i marre,mendja i kishte ikur.

Ti thuash Nices idiot,eshte qesharake.Ndersa ta etiketosh si inspirues i nacizmit (sic bejne disa me larte) eshte edhe me qesharake.Idete dhe filozofija e tij u keqperdoren nga nacistet e Hitlerit.

Gjithsesi gjeni,edhe ate jo vetem ne nje fushe.
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-05-2015, 18:40   #27
Sopoti
Banned
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 11,970
Thanks: 5,188
Thanked 5,765 Times in 3,039 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Sopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Niēja: idiot apo gjeni?

Ne qe nuk e njohim presim te lexojme shkrimet tuaja qe e njihni.
Opinioni juaj vlen duke e dhene ate thjesht c'ka njohet nga ato shkrime,e nqs doni behuni pjesmarres te temes pa ironi,e pa shkrime per tu dukur,jo po qesharake,budallenj,tralala,tralala.

Kaq e veshtire eshte te shenoni dicka serioze me shkrime rreth autorit?
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-05-2015, 18:47   #28
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 6,855
Thanks: 2,560
Thanked 2,539 Times in 1,322 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 132
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Niēja: idiot apo gjeni?

Nuk eshte se e kam lexu Nietzsche (perveq disa nga theniet e ti te cilet me kane lene pershtypje) apo ndonje tjeter filozof por me sa e di koncepti i tij i Ubermensch dhe koncepti Nacist jan te ndryshem.

Koncepti i Nietzsche eshte me shume i bazuar ne vlera individuale te Ubermensch-it, nje njeri i cili mund te ndryshoj vlerat e botes.

Ndersa koncepti Nazist ishte me shume i fokusuar ne tiparet fizike, nje Ubermensch ishte nje bjond, fytyre gjat, shtatmadh, pra ndryshe e ashtuquajtura raca Ariane.

Sidoqoft, eshte ironike puna e Hitlerit. I ka taku linjes mashkullore qe lidhet ngushte me racen Negroide dhe gjuhet Afro-Aziatike a ntjetren ane ka qene marrezisht i obsesum me racen Ariane.
__________________
Remember, today is the tomorrow you thought about yesterday.
Hawk nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-05-2015, 18:57   #29
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,762
Thanks: 7,068
Thanked 8,317 Times in 5,333 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Niēja: idiot apo gjeni?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin
Nice nuk ka vuajtur nga idiotesija,por ne fund te jetes ka vuajtur nga skizofrenija.Vdiq si i marre,mendja i kishte ikur.

Ti thuash Nices idiot,eshte qesharake.Ndersa ta etiketosh si inspirues i nacizmit (sic bejne disa me larte) eshte edhe me qesharake.Idete dhe filozofija e tij u keqperdoren nga nacistet e Hitlerit.

Gjithsesi gjeni,edhe ate jo vetem ne nje fushe.
nice jetoj si nje beqar gjeni( jeton si mbret dhe vdes si qen)
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-05-2015, 21:35   #30
ODEON
.
 
Avatari i ODEON
 
Data e antarėsimit: Apr 2014
Posts: 6,316
Thanks: 213
Thanked 653 Times in 361 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
ODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Niēja: idiot apo gjeni?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin
Nice nuk ka vuajtur nga idiotesija,por ne fund te jetes ka vuajtur nga skizofrenija.Vdiq si i marre,mendja i kishte ikur.

Ti thuash Nices idiot,eshte qesharake.Ndersa ta etiketosh si inspirues i nacizmit (sic bejne disa me larte) eshte edhe me qesharake.Idete dhe filozofija e tij u keqperdoren nga nacistet e Hitlerit.

Gjithsesi gjeni,edhe ate jo vetem ne nje fushe.
Te me ndjesh qe te citoj, por nje saktesim vlen mendoj; Nietzsche nuk ka vuajtur asnjehere nga semundje psikike kronike apo te shfaqura ne nje kohe te hershme, atij ju shfaq gjate moshes se trete, eshte e vertete qe Friedrich nuk vdiq me mendje te shendoshe, sepse ne tre vitet e fundit te jetes u semur nga melingjiti dhe pikerisht nga kjo semundje ai nuk ishte me i afte as te qendronte ne kembe, pale te mendonte.
Per te u kujdesen plot dashuri motrat e tij por ne veēanti motra e tij me e madhe dhe pikerisht nga perkujdesja qe kane treguar motrat gjate gjithe jetes se tij, ai arriti te studioje ne menyre perfekte gjinine femerore dhe veset e saj.

Te pershendes Semiku
ODEON nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-05-2015, 21:47   #31
loyal
Anėtar i ri
 
Data e antarėsimit: May 2015
Posts: 26
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 0
loyal vetėm mund tė shpresoj pėr tu pėrmirėsuar
Pėrgjigje e: Niēja: idiot apo gjeni?


loyal nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-05-2015, 23:31   #32
Semiku
Style & Substance
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,448
Thanks: 21
Thanked 767 Times in 494 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 90
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Niēja: idiot apo gjeni?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga GUEST Shiko postimin
Te me ndjesh qe te citoj, por nje saktesim vlen mendoj; Nietzsche nuk ka vuajtur asnjehere nga semundje psikike kronike apo te shfaqura ne nje kohe te hershme, atij ju shfaq gjate moshes se trete, eshte e vertete qe Friedrich nuk vdiq me mendje te shendoshe, sepse ne tre vitet e fundit te jetes u semur nga melingjiti dhe pikerisht nga kjo semundje ai nuk ishte me i afte as te qendronte ne kembe, pale te mendonte.
Ngadal,nuk e shkrova qe u semur ne fund te jetes se tij ?
Ju te Shqiperise si e quani,mosha e trete....Natyrisht qe nuk ka qene i semure kronik mendor,por qe u be psikotik ne fund te jetes eshte e vertet...ne nje rast ,gjindej ne Torino dhe e ka pare nje kali te ngordhur dhe eshte ulur ,ka rene mbi kalin dhe ka filluar te qaj ngordhjen e kalit para te gjitheve.
Ata qe nuk e duan,thone qe e ka fituar sifilisin ne shtepi publike nga prostitutat,dhe ka kaluar ne meningitis
Citim:
Per te u kujdesen plot dashuri motrat e tij por ne veēanti motra e tij me e madhe dhe pikerisht nga perkujdesja qe kane treguar motrat gjate gjithe jetes se tij, ai arriti te studioje ne menyre perfekte gjinine femerore dhe veset e saj.
Nietzsche e ka kuptuar psiqiken e femres - egoizmin e lindur dhe ligesine e tyre.Kam lexuar diku qe ka qene person asexsual dhe vetem nje here eshte dashuruar dhe ka dal i deshperuar.Ndoshta nga kjo ka lindur botekuptimi i tij ndaj femrave.
"Kur shkon te femra,mirre kamxhikun me vete..."

Nietzsche eshte filozof i madh,por mua me shume me flen Athur Schopenhauer.Pesimizmi i tij brutal.
Schopenhauer
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-05-2015, 23:59   #33
Semiku
Style & Substance
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,448
Thanks: 21
Thanked 767 Times in 494 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 90
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Niēja: idiot apo gjeni?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sopoti Shiko postimin
Ne qe nuk e njohim presim te lexojme shkrimet tuaja qe e njihni.
Opinioni juaj vlen duke e dhene ate thjesht c'ka njohet nga ato shkrime,e nqs doni behuni pjesmarres te temes pa ironi,e pa shkrime per tu dukur,jo po qesharake,budallenj,tralala,tralala.

Kaq e veshtire eshte te shenoni dicka serioze me shkrime rreth autorit?
Natyrisht qe eshte qesharake te thuash qe Nietzsche eshte idiot.E din fjalen idiot cdo te thote ?!
Si te bisedohet seriozisht ne ate nivel ?
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2015, 00:10   #34
ODEON
.
 
Avatari i ODEON
 
Data e antarėsimit: Apr 2014
Posts: 6,316
Thanks: 213
Thanked 653 Times in 361 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
ODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Niēja: idiot apo gjeni?

Meningjiti eshte semundje infektive dhe mund te shkaktohet edhe nga baktere qe i parkasin familjes se stafilokokut, por ka nje kundershti ne kete rast, sepse ne kohen kur u shfaq semundja tek Friedrih, ishte ajo kohe qe mund te pershkruhet si Andropauza ose mund te themi largim i deshires erotike. Veshtire te besosh qe meningjiti ti kete ardhur nga marrdheniet seksuale.
Artir Shopenhauer eshte njeri nder mesuesit e Friedrich, por Friedrich shume shpejt i kundershtoi idete fikse dhe me teorite e tij e parakaloi ate lloj filozofie me kufij qe trasmetonte Shopenhauer.
Gjithsesi ngelet per t'u thene qe mesimet e para te filozofise ja mesoi Shopenhaur.

Nietzsche ishte nga ata individe qe nje femer e largonte shume shpejt nga vetja edhe kur ajo e adhuronte sepse ishte teper i hidhur dhe i ashper me femrat, nuk dinte te sillej ndryshe.
I vetmi rast kur Friedrich u dashurua ishte gruaja e mikut te tij me te mire WAGNER. Pikerisht nga kjo dashuri ai humbi mbase mikun e tij te vetem.
ODEON nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-06-2015, 15:56   #35
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,914
Thanks: 9,275
Thanked 2,925 Times in 1,492 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 198
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Niēja: idiot apo gjeni?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga loyal Shiko postimin
E gjithe jeta njerezore eshte zhytur thellesisht ne jo te verteten .
Kete propagande e ben vetem ai qe i vjen pershtat kjo gje. Eshte njesoj sikur te thuash cdo njeri ka veshur nje maske, kur ne fakt mbas asaj maske qendron nje fytyre prej verteti.

Citim:
Behind every lie, there is ALWAYS a truth. We are surrounded only by truths.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-06-2015, 17:26   #36
loyal
Anėtar i ri
 
Data e antarėsimit: May 2015
Posts: 26
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 0
loyal vetėm mund tė shpresoj pėr tu pėrmirėsuar
Pėrgjigje e: Niēja: idiot apo gjeni?

qe te mos ngaterrohemi kot, eshte thenie e nices, vetem sa e perktheva.
loyal nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-06-2015, 17:40   #37
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,914
Thanks: 9,275
Thanked 2,925 Times in 1,492 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 198
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Niēja: idiot apo gjeni?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga loyal Shiko postimin
qe te mos ngaterrohemi kot, eshte thenie e nices, vetem sa e perktheva.
Ok Landi, si te thuash ti eshte.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-06-2015, 18:53   #38
ODEON
.
 
Avatari i ODEON
 
Data e antarėsimit: Apr 2014
Posts: 6,316
Thanks: 213
Thanked 653 Times in 361 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
ODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Niēja: idiot apo gjeni?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga loyal Shiko postimin
qe te mos ngaterrohemi kot, eshte thenie e nices, vetem sa e perktheva.
Ke shume te drejte qe eshte citat i tij, por ajo qe me cudit eshte si e rastise sepse ne liber eshte e shkruajtur teper natyrshem dhe gati nuk vihet re.
ODEON nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-06-2015, 20:40   #39
Prishtinasi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 1,425
Thanks: 79
Thanked 333 Times in 231 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
Prishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Niēja: idiot apo gjeni?

Jo,nuk ka qene idiot.Por ka qene( dhe eshte) veshtire te kuptohet si duhet vepra e tij.
Filozofia ne gjermanisht kuptohet veshtire.Nietzsche edhe ma veshtire.
Per me e kuptue nji autor si duhet, duhet lexue ne origjinal vepren e tij!
Per me i kuptue shkrimet filozofike ne gjermanisht,duhet paraprakisht me lexue shume,mundesisht nen mbikqyrjen e mesuesit gjerman!
Prishtinasi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-06-2015, 21:12   #40
ODEON
.
 
Avatari i ODEON
 
Data e antarėsimit: Apr 2014
Posts: 6,316
Thanks: 213
Thanked 653 Times in 361 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
ODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Niēja: idiot apo gjeni?

per kete me lart me duhet perkthyes
ODEON nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur