Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Sporti > Sporti nėpėr botė

Sporti nėpėr botė Kėtu mund te flisni pėr sporte tė ndryshme si, volejboll, basketboll, boks etj

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Shiko rezultatet: Kush do te fiton?
Mayweather 4 26.67%
Pacquiao 11 73.33%
Votues: 15. Ju nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh

Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 03-05-2015, 12:13   #101
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,858
Thanks: 5
Thanked 3,909 Times in 2,592 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pacquaio vs Mayweather

Kush fitoi? Mayweather? Kur behet ndeshja e kthimit?
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-05-2015, 14:28   #102
Semiku
Style & Substance
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,414
Thanks: 20
Thanked 752 Times in 482 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 89
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pacquaio vs Mayweather

Statistika bindshem ne anen e MayweatherPershtypja ishte qe Pacquiao ishte me aktiv,me agresiv por sipas statistikes (e ajo nuk genjen) Mayweather prap me merite ka fituar.
- 148 goditje te pasterta te Mayweather - nga 435 tentime
- 81 goditje te pasterta te Pacquiao - nga 429
- 67 goditje me shume te Mayweather
- Ne perqindje Maweather ishte i sukseshem ne 34% te rasteve,ndersa Pacquiao vetem 19%.
- Mesatarisht per nje raund Maweather ka goditur paster 12x,ndersa Pacquiao vetem 7x.

Me heret Pacquiao tentonte afer 700 here te godas kundershtarin,duke realizuar mbi 150 goditje te pasterta,ndersa mbreme me Mayweather vetem 400 tentime dhe realizoi 81 goditje (!).Qe eshte teper pak.
Pacquiao te tjeret i godaste mbi 150x,ndersa kunder Mayweather ishte thelle nen 100 (81 goditje te pranuara nga referet zyrtare ) - cka tregon edhe nje here sa i mire eshte Mayweather ne aspektin mbrojtes.

Procesverbali zyrtar
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-05-2015, 15:00   #103
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,858
Thanks: 5
Thanked 3,909 Times in 2,592 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pacquaio vs Mayweather

Manny's Wife.


Se nuk shkon po s'beme nje cike thashetheme.
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-05-2015, 16:47   #104
Semiku
Style & Substance
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,414
Thanks: 20
Thanked 752 Times in 482 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 89
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pacquaio vs Mayweather

Lufta mes Maweather dhe Pacquiao terhoqi vemendjen e madhe te njerezve,dhe cmenduri ne rrjetet sociale.Ndeshja Mayweather - Pacquiao ka shkaktuar me se shumti postime,statuse,tweeted,retweed ne histori per ndonje ngjarje sportive.
Twitter ka perpunuar harten e botes per te demonstruar sa shume njerez kishin per te thene dicka rreth ngjarjes.
Permes grafikes me ngjyra pasqyrohet aktiviteti i njerezve lidhur me luften ndermjet dy boksiereve.Ngjyra portokalli tregon tweeted per Mayweather,ndersa ngjyra e verdhe tweeted per Pacquianon.
Ngjarja me se shumti ka zgjuar interes ne Ameriken Veriore (SHBA,Mexico),ne Ameriken Jugore,Ne Azine Juglindore ( Filipine,Malajzi,Indonezi),Ne Evrope (Angli).
Mayweather nga kjo lufte fitoi 180 milon dollar,dhe gjithashtu e fitoi edhe betejen ne mediat sociale duke mbledhur 3.4 milon perkrahes ne twitter ndaj 1.6 milon per Pacquiao.How the fight of the century unfoldet on social media
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-05-2015, 17:16   #105
BATO
______
 
Avatari i BATO
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 5,972
Thanks: 560
Thanked 1,182 Times in 625 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
BATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pacquaio vs Mayweather

Citim:
... mos harroni nje fakt qe Mayweather eshte i gjate 173 cm ,ndersa krahet i shkojne ne 183 cm dhe asnje i kategoris se tij walter nuk mundet ta munde,ndoshta mu per kete fakt..
Kjo ėshtė njė nga arsyet kryesore tė suksesit tė tij. Boksierėt qė i kanė krahėt tė gjatė nė pėrpjestim me trupin, kanė avantazh. Ėshtė si puna e vrapuesve, ata me kėmbė tė gjata janė mė tė suksesshėm.

Sa pėr ndeshjen, rėndėsi ka fitorja, pa si arrihet, me mbrojtje, me sulm, apo me lojė tė tė bukur, nuk ka shumė rėndėsi.
BATO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-05-2015, 21:23   #106
atrevido
edamus bibamus gaudeamus
 
Avatari i atrevido
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 3,125
Thanks: 0
Thanked 606 Times in 346 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
atrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pacquaio vs Mayweather

Filipinasit i dhane edhe shtupen pas ndeshjesh per te pastruar Ringun.
__________________
La vita č come il mare, non gliene frega un cazzo se non sai nuotare.
atrevido nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-05-2015, 07:21   #107
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,884
Thanks: 879
Thanked 1,656 Times in 966 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pacquaio vs Mayweather

Vendimi i jurise 3-0 ne favor te Mayweather ishte ashiqare i njeanshem ,megjithse kjo pritej pasi ndeshja zhvillohej ne USA dhe jo ne Philipine ,historikisht boksieret vendas favorizohen kur vjen puna tek piket qe jepen ,por jo kaq ashiqare. Nuk po them qe Pacquaio e meritonte te fitonte por dhe kaq humbje thelle nuk mu duk pamvarisht pergjumsise qe kisha ne oren 6 te mjesit .

Pacquaio luftoi mire ,kishte mundesi te bente me shume por i mungoi ai finalizimi ne fund. Mayweather eshte super boksier ,ka nje mbrojtje te frikshme ,imagjino Pacquaio shkarkonte 5-6 te majta e te djathta ne korne te ringut dhe nuk shenonte asnje pike nga mbrojtja e mire qe bente Mayweather.
Tani do doja te shihja nje perballje ne shtator Amir Khan vs Mayweather megjithse Khan ka nje mjeker te dobet kam pershypjen qe mund ti hape shume probleme Mayweatherit.
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-05-2015, 12:45   #108
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,586
Thanks: 3,682
Thanked 4,238 Times in 2,377 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pacquaio vs Mayweather

Me sa po lexoj nuk paska pse te me mbes aq merak qe nuk e kam pare ndeshjen.

Sipas fjaleve te atyre qe e kane pare, Pacquaiaou (cfar emri!) ka merituar te vleresohej me mire.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-05-2015, 16:10   #109
SystemA
Shqiptar....mer
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,118
Thanks: 15,683
Thanked 9,290 Times in 6,284 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pacquaio vs Mayweather

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin
Keshtu e hajn shume njerez,...fryhet ngjarja nga marketingu,mediumet shkruajne panderprere,naivet e hajne dhe paguajne PPV,150.000 dollar te jesh prane ringut - Snobizem dhe qindra budalliqe tjera.
E gjitha eshte bere per para.

Nuk eshte cudi qe prap do jete keshtu,nese Mayweather i orfon revansh Pacquiaot...pse jo edhe nja 100 milion tjera ne llogari.
Sa idioter ka ne bote,nuk mund te kete te zgjuar!
Shqiptaret dihen...........
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-01-2019, 15:32   #110
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,884
Thanks: 879
Thanked 1,656 Times in 966 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pacquaio vs Mayweather

Pacquiao fitoi mbreme me Broner dhe ka shume mundesi te kemi nje rematch Pacquaio vs Mayweather 2.
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur