Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Ēėshtja kombėtare

Ēėshtja kombėtare Nė kėtė forum diskutohet vetėm mbi ēėshtjen tonė kombėtare dhe interesat shqiptare nė trojet etnike dhe nė mbarė botėn.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-02-2019, 15:20   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,976
Thanks: 7,836
Thanked 3,597 Times in 1,890 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Haradinaj : ata qe flasin per ndryshim kufinjesh jane armiq te Kosoves

Haradinaj i ashpėr: Ata qė flasin pėr ndryshimin e kufijve, janė armiq tė Kosovės dhe me agjenda tė Putinit

Kryeministri i Kosovės, Ramush Haradinaj ka dhėnė mesazhe tė ashpra kundėr ndryshimit tė kufijve, gjatė njė takimi me familjet e dėshmorėve nė komunėn e Deēanit. Ai i ka cilėsuar si armiq tė Kosovės, tė gjithė ata qė flasin pėr ndryshimin e kufijve tė vendit.
Haradinaj ka thėnė se hapja e temės sė kufijve i shkon pėr shtati presidentit rus, Vladimir Putin.
“Cilido prej nesh, qytetar, mėsues, polic, ushtar, deputet apo president, me Kushtetutė janė tė obliguar me mbrojt Kosovėn e 17 shkuritt. Kushdo tjetėr qė e cenon 17 Shkurtin, a ke djalė dėshmori, a luftėtar i dalluar, ėshtė armik i kombit tonė. Nėse dikush i vendit tonė e cenon, e hap temėn e kufijve tonė, ėshtė armik i Kosovės, i kombit tė vet”, ka thėnė Haradinaj, transmeton Telegrafi.
Shefi i qeverisė kosovare, tutje tha se ata qė flasin pėr kufijtė, hyjnė nė agjendat ruse.
Haradinaj insistoi se i ka rrugėt e ndara me ata qė dėshirojnė t’i ndėrrojnė kufijtė e Kosovės sė 17 Shkurtit.
“Edhe nėse ėshtė i jashtėm, e ėshtė mik, kush ėshtė ai mik qė ka tė drejtė tė flas pėr tokėn e vendit tim. Nuk ėshtė mik ai qė e hap kufirin. Tema e hapjes sė kufijve i pėrshtatet vetėm Vladimir Putinit. Kushdo i joni qė bjen nė kėtė agjendė, ėshtė i rusit. Me ata qė e prekin kėtė Kosovė sa e kemi mbėrri, i kam rrugėt e ndara me ta, nuk e bėj asnjė hap me ta”, tha tutje Haradinaj.
Duke folur pėr taksėn ndaj produkteve tė Serbisė, i pari i ekzekutivit deklaroi se ky vendim do tė ndikojė qė Serbia tė ngutet pėr arritjen e marrėveshjes finale.
Sipas tij, pasi Serbia ka miliona euro humbje pas vendosjes sė taksės.

“A e dini qė taksa ka me i gut me ardh te marrėveshja. Deri tash koha i ka konvenuar Serbisė, na ka dobėsuar neve gradualisht. Por ka ndryshuar tash Kosova. Sot e ka Ushtrinė, Ligjin e Trepēės dhe Kosova ka vendos taksė. Atyre tash iu ngutet me hy nė dialog, nuk ėshtė si deri tash qė vetėm Kosova humb”, tha kryeministri i vendit.
Haradinaj foli edhe pėr deklaratat nga Amerika qė po bėjnė thirrje pėr tėrheqjen e kėtij vendimi.
Ai tha se SHBA-ja ka tė drejtė t’i “Bėrtas” Kosovės, por qė, sipas tij “na e ka plasur barkun kojshia”, duke aluduar nė shtetin serb.
“Amerika ka me na bėrtit, dhe e bėn me tė drejtė. Por, kėta knej, na kanė plas barkun kojshia. As nuk ka kėrku falje, dhe vendos kushte pėr dialogun. Taksa ėshtė me rėndėsi pėr neve si Kosovė, si shqiptarė. Taksa nuk hiqet deri nė njohje”, pėrfundoi Haradinaj.
Ndryshe, liderėt shtetėror sot zhvilluan njė takim ku u spekulua se ėshtė folur edhe pėr taksėn. /Telegrafi/
______________________________________________
https://telegrafi.com/haradinaj-ashp...da-te-putinit/
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 15:30   #2
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,636
Thanks: 11,000
Thanked 5,972 Times in 2,828 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Haradinaj : ata qe flasin per ndryshim kufinjesh jane armiq te Kosoves

o fshatunar, se nuk po e marr vesh, a po i bjen se asht kah i thotė Hashimit!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 15:41   #3
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,976
Thanks: 7,836
Thanked 3,597 Times in 1,890 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Haradinaj : ata qe flasin per ndryshim kufinjesh jane armiq te Kosoves

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
o fshatunar, se nuk po e marr vesh, a po i bjen se asht kah i thotė Hashimit!

Askush tjeter nuk flet kurre per ndryshim kufijsh dhe asgjesim te shtetit kosovar perjashto hasim brojen.
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 18:34   #4
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,507
Thanks: 4,194
Thanked 4,525 Times in 3,008 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 239
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Haradinaj : ata qe flasin per ndryshim kufinjesh jane armiq te Kosoves

krejte keta jane qashtu si Hashimja edhe Rrambushja. Po nuk pirdhen keta analfabeta nga aty, e te mos i shof popdhi i Kusov’s keto fytyre kupatilla banjoje

A Rrambushja qe votonte Demarkacion me Crna gore, ne agjenden e kujt eshte. Nje turikal si ky qe rrezikon drejtperdrejte shtetesine e Kosoves, po aq sa Hashimi, nuk i duhet atij vendi.

Thoshte, njehere njeri per doren e zgjatur serbe ne Kosove dhe ja ku i ke, ne krye te institucioneve: Presidence, Parlament e Qeveri.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 18:40   #5
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,092
Thanks: 3,516
Thanked 2,840 Times in 1,917 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Haradinaj : ata qe flasin per ndryshim kufinjesh jane armiq te Kosoves

Shume ton te ashper po perdor. Ja befte Zoti hallall per guximin dhe personalisht e mbeshtes deri ne fund ne kete qendrim. Por eshte nen presion shume te madh.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 19:35   #6
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,507
Thanks: 4,194
Thanked 4,525 Times in 3,008 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 239
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Haradinaj : ata qe flasin per ndryshim kufinjesh jane armiq te Kosoves

posi, paqeter gjuhe te ashper perdore per media, nderkohe qe eshte paterice e Hashimit ne gjithe kete proces. I kerkonte opozita ne parlament, qe te beheshin bashke e ta zhveshnin Hashimin nga pozita e negociatorit, ky beri delegacion nga koalicioni i pozites, ti bejne argatin Hashimit.

Sipas kushtetutes, kryeministri dhe qeveria udhehiqte me bisedimet ne Bruksel, siē ka bere Hashimi gjithe kohes sa ishte kryeminister, por jo, sepse Rrambushja u terhoq dhe tha: ilustrativisht; une jam rrota e budallait, nuk kam aftesi negocuese, por i le Hashimit ta beje kete pune. Po kur nuk ke aftesi, ēfare leshin merr persiper nje barre, qe tejkalon kapacitetet tua intelektuale.

Dhe ja ku e shef, me veprimet e tija pellet si gomari mes baltes plus kokeforte te sfidoj edhe juesin.

Ti Fshatunari i Kusov’s bashke me ate qetrin te Rekes se keqe ejani e me demantoni, qe nuk eshte qashtu.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 20:02   #7
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,460
Thanks: 8,382
Thanked 6,455 Times in 2,723 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Haradinaj : ata qe flasin per ndryshim kufinjesh jane armiq te Kosoves

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
posi, paqeter gjuhe te ashper perdore per media, nderkohe qe eshte paterice e Hashimit ne gjithe kete proces. I kerkonte opozita ne parlament, qe te beheshin bashke e ta zhveshnin Hashimin nga pozita e negociatorit, ky beri delegacion nga koalicioni i pozites, ti bejne argatin Hashimit.

Sipas kushtetutes, kryeministri dhe qeveria udhehiqte me bisedimet ne Bruksel, siē ka bere Hashimi gjithe kohes sa ishte kryeminister, por jo, sepse Rrambushja u terhoq dhe tha: ilustrativisht; une jam rrota e budallait, nuk kam aftesi negocuese, por i le Hashimit ta beje kete pune. Po kur nuk ke aftesi, ēfare leshin merr persiper nje barre, qe tejkalon kapacitetet tua intelektuale.

Dhe ja ku e shef, me veprimet e tija pellet si gomari mes baltes plus kokeforte te sfidoj edhe juesin.

Ti Fshatunari i Kusov’s bashke me ate qetrin te Rekes se keqe ejani e me demantoni, qe nuk eshte qashtu.
Pirato, une bie dakord me ty por jo deri ne fund, sepse rruget/arsyetimet tona ndahen ne fund te konkluzionit.
Te shpjegohem me mire.
Ramush Haradinaj eshte nje figure e skenes politike kosovare qe ka dale thjesht nga lufta e maleve te UCK-se (njesoj si dikur cobenjt tane ne kohen e luftes partizane qe hodhen kraheve nga nje dyfek me gjalm, por me pas zune postet kyce ne qeverine komuniste dhe bene hatane me paditurine e tyre ne ate vend) dhe nuk ka dale nga shkollat e diplomacise dhe te politikeberjes. Gojet e liga thone( eh thone thone...po hajde mbylli) qe dikur vite me pare endej diskotekave te Zvicres duke punuar si bodyguard, staffi i mirmbajtjes se rendit dhe qetesise.
Ai ka shume cilesi te mira ne fusha te tjera por aspak ne ate te diplomacise, liderit politik, visionarit te madh dhe largpames, etj qualitete qe i nevojiten nje personaliteti shteteror. Sjell ne vemendjen e gjithkujt arrogancen dhe sjelljen e tij aspak korrekte dhe dinjitoze para 3 vjetesh ne mos gaboj, kur ne Kuvendin e RKS kishte dale moda e hedhjes se lotsjellesve dhe tymueseve per te sabotuar punimet e kuvendit, dhe Kuvendi i RKS vendosi nje roje policore tek dera e tij, per te kontrolluar dhe parandaluar te gjithe deputetet qe te mos fusnin ne Kuvend lende lotsjellese dhe tymuese. E pra, ky Rambushi si deputet dhe ligjvenes i atij Kuvendi, u soll si rrugac duke e shtyre dhe ofenduar policin e shkrete qe kerkoi thjesht te bente detyren dhe te respektonte ligjin qe ky Rambushi me shoket e tij kishte bere dhe aprovuar. Pra shkurt dhe qarte: Rambushi eshte luftetar i zoti por politikan idiot dhe pa qualitete. Kjo eshte pika qe na bashkon me duket.
Pika qe na ndan eshte: Ne situaten ne te cilen ndodhet RKS, me gjendjen mocalore qe gjendet politika e jashtme e saj dhe ne vecanti ndaj asaj me Serbine, nje figure e tille e forte dhe pa ekuivoke, pa shume takt dhe diplomaci eshte mese e domosdoshme. Mendoj qe praktikisht Rambushi po ben "punen e piset" qe askush nga politikanet me shkolle dhe me pervoje diplomatike do ta kishte bere. Kostot dhe benefitet jane akoma per tu pare, le ti japim kohe.
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 20:56   #8
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,636
Thanks: 11,000
Thanked 5,972 Times in 2,828 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Haradinaj : ata qe flasin per ndryshim kufinjesh jane armiq te Kosoves

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
posi, paqeter gjuhe te ashper perdore per media, nderkohe qe eshte paterice e Hashimit ne gjithe kete proces. I kerkonte opozita ne parlament, qe te beheshin bashke e ta zhveshnin Hashimin nga pozita e negociatorit, ky beri delegacion nga koalicioni i pozites, ti bejne argatin Hashimit.

Sipas kushtetutes, kryeministri dhe qeveria udhehiqte me bisedimet ne Bruksel, siē ka bere Hashimi gjithe kohes sa ishte kryeminister, por jo, sepse Rrambushja u terhoq dhe tha: ilustrativisht; une jam rrota e budallait, nuk kam aftesi negocuese, por i le Hashimit ta beje kete pune. Po kur nuk ke aftesi, ēfare leshin merr persiper nje barre, qe tejkalon kapacitetet tua intelektuale.

Dhe ja ku e shef, me veprimet e tija pellet si gomari mes baltes plus kokeforte te sfidoj edhe juesin.

Ti Fshatunari i Kusov’s bashke me ate qetrin te Rekes se keqe ejani e me demantoni, qe nuk eshte qashtu.
kur s'pėrgjigjet fshatunari, pse tė pėrgjigjet ky i Rekės sė Keqe!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 21:03   #9
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,636
Thanks: 11,000
Thanked 5,972 Times in 2,828 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Haradinaj : ata qe flasin per ndryshim kufinjesh jane armiq te Kosoves

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
Pirato, une bie dakord me ty por jo deri ne fund, sepse rruget/arsyetimet tona ndahen ne fund te konkluzionit.
Te shpjegohem me mire.
Ramush Haradinaj eshte nje figure e skenes politike kosovare qe ka dale thjesht nga lufta e maleve te UCK-se (njesoj si dikur cobenjt tane ne kohen e luftes partizane qe hodhen kraheve nga nje dyfek me gjalm, por me pas zune postet kyce ne qeverine komuniste dhe bene hatane me paditurine e tyre ne ate vend) dhe nuk ka dale nga shkollat e diplomacise dhe te politikeberjes. Gojet e liga thone( eh thone thone...po hajde mbylli) qe dikur vite me pare endej diskotekave te Zvicres duke punuar si bodyguard, staffi i mirmbajtjes se rendit dhe qetesise.
Ai ka shume cilesi te mira ne fusha te tjera por aspak ne ate te diplomacise, liderit politik, visionarit te madh dhe largpames, etj qualitete qe i nevojiten nje personaliteti shteteror. Sjell ne vemendjen e gjithkujt arrogancen dhe sjelljen e tij aspak korrekte dhe dinjitoze para 3 vjetesh ne mos gaboj, kur ne Kuvendin e RKS kishte dale moda e hedhjes se lotsjellesve dhe tymueseve per te sabotuar punimet e kuvendit, dhe Kuvendi i RKS vendosi nje roje policore tek dera e tij, per te kontrolluar dhe parandaluar te gjithe deputetet qe te mos fusnin ne Kuvend lende lotsjellese dhe tymuese. E pra, ky Rambushi si deputet dhe ligjvenes i atij Kuvendi, u soll si rrugac duke e shtyre dhe ofenduar policin e shkrete qe kerkoi thjesht te bente detyren dhe te respektonte ligjin qe ky Rambushi me shoket e tij kishte bere dhe aprovuar. Pra shkurt dhe qarte: Rambushi eshte luftetar i zoti por politikan idiot dhe pa qualitete. Kjo eshte pika qe na bashkon me duket.
Pika qe na ndan eshte: Ne situaten ne te cilen ndodhet RKS, me gjendjen mocalore qe gjendet politika e jashtme e saj dhe ne vecanti ndaj asaj me Serbine, nje figure e tille e forte dhe pa ekuivoke, pa shume takt dhe diplomaci eshte mese e domosdoshme. Mendoj qe praktikisht Rambushi po ben "punen e piset" qe askush nga politikanet me shkolle dhe me pervoje diplomatike do ta kishte bere. Kostot dhe benefitet jane akoma per tu pare, le ti japim kohe.
Pėrshėndetje babadurrėsaku...
se po i bie trup. E kam sjellė njė intervistė tė tij para ca kohėsh pikėrisht nė forum ( po e gjeta do ta sjell linkun ). ATy e sheh se cka ka punuar ... mbi tė gjitha tregon se ka kryer shėribimin ushtarak dhe ka pasur njė gradė nėnoficeri ( jo si ata cobanėt e L2B - ndonėse nuk ėshtė pėr t'u sharė qėllimi i mirė i tyre - clirimi i Shqipėrisė)...

Nuk po flas pėr diplomaci politike, por po them: cilido prej nesh kur i cenohet integriteti shtetit, liria, pavarėsia, prekja e kufijve tė tij do tė reagonte nė tė njėjtėn mėnyrė sikur Ramushi. Fatkeqėsisht kjo kėrksė po i vjen nga njerėz nga Kosova ( gojėkėqinjtė po thonė se kėta njerėz pėr interesa personale po dėmtojnė imazhin e Kosovės )

Respekt, Babush
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 21:35   #10
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,507
Thanks: 4,194
Thanked 4,525 Times in 3,008 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 239
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Haradinaj : ata qe flasin per ndryshim kufinjesh jane armiq te Kosoves

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
kur s'pėrgjigjet fshatunari, pse tė pėrgjigjet ky i Rekės sė Keqe!
jo po do vije Badja e Voskopojes o ai dragulja i kombinatit te perxhixhet
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 21:41   #11
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,507
Thanks: 4,194
Thanked 4,525 Times in 3,008 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 239
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Haradinaj : ata qe flasin per ndryshim kufinjesh jane armiq te Kosoves

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
Pirato, une bie dakord me ty por jo deri ne fund, sepse rruget/arsyetimet tona ndahen ne fund te konkluzionit.
Te shpjegohem me mire.
Ramush Haradinaj eshte nje figure e skenes politike kosovare qe ka dale thjesht nga lufta e maleve te UCK-se (njesoj si dikur cobenjt tane ne kohen e luftes partizane qe hodhen kraheve nga nje dyfek me gjalm, por me pas zune postet kyce ne qeverine komuniste dhe bene hatane me paditurine e tyre ne ate vend) dhe nuk ka dale nga shkollat e diplomacise dhe te politikeberjes. Gojet e liga thone( eh thone thone...po hajde mbylli) qe dikur vite me pare endej diskotekave te Zvicres duke punuar si bodyguard, staffi i mirmbajtjes se rendit dhe qetesise.
Ai ka shume cilesi te mira ne fusha te tjera por aspak ne ate te diplomacise, liderit politik, visionarit te madh dhe largpames, etj qualitete qe i nevojiten nje personaliteti shteteror. Sjell ne vemendjen e gjithkujt arrogancen dhe sjelljen e tij aspak korrekte dhe dinjitoze para 3 vjetesh ne mos gaboj, kur ne Kuvendin e RKS kishte dale moda e hedhjes se lotsjellesve dhe tymueseve per te sabotuar punimet e kuvendit, dhe Kuvendi i RKS vendosi nje roje policore tek dera e tij, per te kontrolluar dhe parandaluar te gjithe deputetet qe te mos fusnin ne Kuvend lende lotsjellese dhe tymuese. E pra, ky Rambushi si deputet dhe ligjvenes i atij Kuvendi, u soll si rrugac duke e shtyre dhe ofenduar policin e shkrete qe kerkoi thjesht te bente detyren dhe te respektonte ligjin qe ky Rambushi me shoket e tij kishte bere dhe aprovuar. Pra shkurt dhe qarte: Rambushi eshte luftetar i zoti por politikan idiot dhe pa qualitete. Kjo eshte pika qe na bashkon me duket.
Pika qe na ndan eshte: Ne situaten ne te cilen ndodhet RKS, me gjendjen mocalore qe gjendet politika e jashtme e saj dhe ne vecanti ndaj asaj me Serbine, nje figure e tille e forte dhe pa ekuivoke, pa shume takt dhe diplomaci eshte mese e domosdoshme. Mendoj qe praktikisht Rambushi po ben "punen e piset" qe askush nga politikanet me shkolle dhe me pervoje diplomatike do ta kishte bere. Kostot dhe benefitet jane akoma per tu pare, le ti japim kohe.

une edhe me shkurt se ai qetri do i bie sopate

ka pasur dhjetera menyra ne menyren me te menēur dhe me ligjore, qe ta bllokonin ate armikun qe po punoka me agjenden ruse, por nuk e bene.

Keto qe bene me taksen dhe ato letrat drejtuar shteteve anetare te Quint-it dhe atyre nga bashkimi evropian ka mundur te ja thoshte, sikur te mirrte persiper, procesin e negocimit, pa harruar tjetren, qe ky qe ka 100 ministra e zevendministra ne qeverine e shtetit me te ngordhur buxhetore ne ballkan dhe dhjetera keshilltare koti, nuk eshte i vetedijshem, qe me kete kryeneēesi e budallallek te kokefortit, mund te sjelle te njejtin dem, po aq sa ai tjetri, qe hap ēeshtje kufinjesh.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-02-2019, 15:58   #12
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,941
Thanks: 1,993
Thanked 2,840 Times in 1,579 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Haradinaj : ata qe flasin per ndryshim kufinjesh jane armiq te Kosoves

__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur