Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Diskutime shoqėrore

Diskutime shoqėrore Kėtu mund tė diskutojmė rreth problemeve tė ndryshme qė has shoqėria sot.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-02-2019, 20:53   #1
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 44,311
Thanks: 13,045
Thanked 11,463 Times in 7,065 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 588
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Nuk zgjoheni dot nė mėngjes? Jeni mė inteligjent se tė tjerėt.

Nuk zgjoheni dot nė mėngjes? Jeni mė inteligjent se tė tjerėt.
Sipas psikologut, Satoshi Kanazawa, personat qė kanė vėshtirėsi pėr t’u zgjuar kanė koefiēentin e inteligjencės mė tė lartė se sa ata qė zgjohen menjėherė nė mėngjes.

Kjo pasi orėt e gjumit, nuk varen aspak nga ora nė tė cilėn flemė, por varen nga ora biologjike e trupit tonė.

Cikli biologjik i gjumit ndryshon nė njerėz tė ndryshėm, nė fakt ky cikėl varet nga sasia e dritės si dhe nga mungesa e saj.

Pėr shembull, njerėzit qė zgjohen herėt, pa asnjė problem nė mėngjes kanė njė orė biologjike shumė tė qartė.

Nga ana tjetėr personat qė kanė vėshtirėsi nė zgjim e kanė hemisferėn e djathtė tė trurit mė tė zhvilluar, ndaj dhe ora e tyre biologjike, nuk mund tė diktohet, kėshtu qė mezi zgjohen nė mėngjes.

f.h/Dita
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 11-02-2019, 20:55   #2
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 21,704
Thanks: 8,998
Thanked 7,915 Times in 5,065 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 401
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Nuk zgjoheni dot nė mėngjes? Jeni mė inteligjent se tė tjerėt.

Filloi ndrikullia Ledio........teme interesante qomet me hemisfere stealthy .
__________________
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 20:58   #3
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 44,311
Thanks: 13,045
Thanked 11,463 Times in 7,065 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 588
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nuk zgjoheni dot nė mėngjes? Jeni mė inteligjent se tė tjerėt.

Unė duhet tė jem shumė inteligjent se mezi ngrihem nė mėngjes.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 20:58   #4
MiM@
♡ KaFe Pa SHeQeR ♡
 
Avatari i MiM@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: N'shpin Time :P
Posts: 9,921
Thanks: 3,925
Thanked 4,108 Times in 1,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 185
MiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nuk zgjoheni dot nė mėngjes? Jeni mė inteligjent se tė tjerėt.

Zot sa inteligjente qenkam lol
__________________
♡°°°●💐○•°°°●💮○•°°°•○💐●°°°•○💮●°°°♡
MiM@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i MiM@ pėlqehet nga
i vjetėr 11-02-2019, 21:03   #5
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 44,311
Thanks: 13,045
Thanked 11,463 Times in 7,065 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 588
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nuk zgjoheni dot nė mėngjes? Jeni mė inteligjent se tė tjerėt.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga MiM@ Shiko postimin
Zot sa inteligjente qenkam lol
Tė gjithė inteligjent do dalim kėtu.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 11-02-2019, 21:03   #6
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 6,842
Thanks: 7,287
Thanked 5,610 Times in 2,339 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 157
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nuk zgjoheni dot nė mėngjes? Jeni mė inteligjent se tė tjerėt.

obobooooo une qenkam budalla fare, jo vetem qe ngrihem heret ne mengjes por biles kurdis edhe zylen e ores qe te me ndihmoje qe te ngrihem heret...
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 21:25   #7
Performer
Golden Light
 
Avatari i Performer
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 14,100
Thanks: 10,731
Thanked 6,670 Times in 3,827 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 181
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nuk zgjoheni dot nė mėngjes? Jeni mė inteligjent se tė tjerėt.

na kallzoni sekretin ju tjeret qe te behemi dhe ne
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 21:31   #8
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 44,311
Thanks: 13,045
Thanked 11,463 Times in 7,065 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 588
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nuk zgjoheni dot nė mėngjes? Jeni mė inteligjent se tė tjerėt.

I paskemi dy tė trash sa pėr sy kėtu, Babe dhe Performer.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 11-02-2019, 21:33   #9
Performer
Golden Light
 
Avatari i Performer
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 14,100
Thanks: 10,731
Thanked 6,670 Times in 3,827 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 181
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nuk zgjoheni dot nė mėngjes? Jeni mė inteligjent se tė tjerėt.

lol kur ishim te vegjel thonin qe gjumi te trash

babe do I flasesh icik ktyre se na shajten : )
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Performer pėlqehet nga
i vjetėr 11-02-2019, 22:11   #10
Mistrece
.
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 11,831
Thanks: 12
Thanked 3,421 Times in 1,939 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 261
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nuk zgjoheni dot nė mėngjes? Jeni mė inteligjent se tė tjerėt.

Shakate menjane, une mezi zgjohem ne mengjes. Dhe ky eshte problem pasi ndonjehere duket sikur ndikon te gjithe diten negativisht.
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Mistrece pėlqehet nga
i vjetėr 11-02-2019, 22:18   #11
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 3,644
Thanks: 896
Thanked 1,518 Times in 861 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nuk zgjoheni dot nė mėngjes? Jeni mė inteligjent se tė tjerėt.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
na kallzoni sekretin ju tjeret qe te behemi dhe ne
Fli shpejt dhe do ngrihesh shpejt...
Kėshtu nė teori jam i mirė..
Po nuk flė dot me pulat... gjithmonė me vonesė nė punė... zot na rujt nė sabah mo shtyp njeri se iki si ndėrkryer...
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 22:19   #12
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,299
Thanks: 2,276
Thanked 1,986 Times in 734 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 111
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nuk zgjoheni dot nė mėngjes? Jeni mė inteligjent se tė tjerėt.

une nuk zgjohem heret , por jam gati tan naten zgjut ...
__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga busavata : 11-02-2019 nė 22:21
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 22:27   #13
Performer
Golden Light
 
Avatari i Performer
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 14,100
Thanks: 10,731
Thanked 6,670 Times in 3,827 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 181
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nuk zgjoheni dot nė mėngjes? Jeni mė inteligjent se tė tjerėt.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Fli shpejt dhe do ngrihesh shpejt...
Kėshtu nė teori jam i mirė..
Po nuk flė dot me pulat... gjithmonė me vonesė nė punė... zot na rujt nė sabah mo shtyp njeri se iki si ndėrkryer...
Lol .

Ti thua qe te mos behem e zgjuar ;p
Thnx

Me mire mos shtyp ndonje ne fakt .keq per zgjuarsi
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 22:32   #14
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,262
Thanks: 3,428
Thanked 3,673 Times in 2,503 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nuk zgjoheni dot nė mėngjes? Jeni mė inteligjent se tė tjerėt.

Tha ēfare tha ai Kanizawa i Xhaponit me zgjimin ne oret e hershme nuk e kam problem. Mund te rri deri ne ora 03. te mjesit zgjuar dhe ne ora 6:00 te zgjohem sikur kam bere 8 ore gjume.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 23:15   #15
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,547
Thanks: 751
Thanked 701 Times in 282 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 79
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nuk zgjoheni dot nė mėngjes? Jeni mė inteligjent se tė tjerėt.

Ata qe zgjohen heret ne mengjes jane shume punetore. Kjo eshte pozitivja e tyre.

Une per veti shpesh e kom rreziku vendin e punes, tu mos mujt mu qu heret.
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-02-2019, 01:49   #16
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,148
Thanks: 5,471
Thanked 1,562 Times in 856 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 85
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Nuk zgjoheni dot nė mėngjes? Jeni mė inteligjent se tė tjerėt.

Nje gje eshte e sigurt, cdo mengjes une akoma skam shku me fjet.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Kurt pėlqehet nga
i vjetėr 19-02-2019, 09:45   #17
Sia
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2017
Posts: 1,023
Thanks: 0
Thanked 219 Times in 127 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Sia ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSia ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSia ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSia ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSia ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSia ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSia ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSia ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSia ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSia ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSia ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Nuk zgjoheni dot nė mėngjes? Jeni mė inteligjent se tė tjerėt.

Paskam nje ore biologjike shume te qarte te pakten.
Sia nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur