Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-02-2019, 20:42   #21
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,644
Thanks: 11,013
Thanked 5,986 Times in 2,833 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: HISTORIKE! Dua Lipa fiton ēmimin Grammy

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga viking Shiko postimin
djemte jane ne forum ja marshallah samiu demka edhe pirati jo akrepi
ti rroje gremy duas edhe me nje shume te tjere nga pas nashti.
Hej min ven! ( mė pėlqeu ky koment yti pėrmbajtėsor e me humor tė mirė )
Mbrėmė pasi kreva ca punė, si zakonisht hulumtoj nėpėr internet dhe domosdoshmėrisht futem edhe nė Forum. Nė forum, varėsisht sa arrij tė komunikoj me njerėz, kjo ma imponon kohėn e kohėzgjetjes. Mbrėmė hyra pėr fare pak, por ja qė fjala nxjerr fjalėn dhe me Piratin ( qė ėshtė fesatxhi ) ngatėrruam dhafa dhe ndenja mė gjatė se parashikimi. Pastaj punova edhe pak dhe thashė tė shoh mos ka gjė tė re nga kultura - arti. Fup mė doli ky shkrimi, i postuar pak orė para postimit kėtu ( dmth e solla tė sapo dalė nga furra - tė valuar, bile tė thekur!)

E solla, se e di qė nė mesin tonė ka dashamirės tė artit dhe u gėzohen sukseseve tė tė rinjve tanė.
Pasi e lexova kėtė artikull mė shkoi ndėrmend e thashė: e shihni cka ėshtė arti, suksesi.Janė pikėrisht kėta tė rinjtė tanė qė me sukseset e tyre, po ua fusin nė hundė flamurin tonė edhe armiqve tanė nė shtėpitė e tyre.

Urime Dua.
Urime rini shqiptare qė na bėni tė ndihemi krenarė me sukset tuaja!
__________________
devollitėt thonė

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 11-02-2019 nė 21:07
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 20:50   #22
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,644
Thanks: 11,013
Thanked 5,986 Times in 2,833 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: HISTORIKE! Dua Lipa fiton ēmimin Grammy

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Pse, nuk do te pelqente ty ta merrje sikur edhe nje here te vetme Oskarin?
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Mos duhen bėr me bold tre gėrma...apo s'jemi te ajo tema tjetėr historike?
hahahahah. shejtan!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 21:22   #23
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,390
Thanks: 2,538
Thanked 2,112 Times in 797 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: HISTORIKE! Dua Lipa fiton ēmimin Grammy

Urime , i ka fitue dy gremmy..
__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 21:43   #24
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,507
Thanks: 4,194
Thanked 4,528 Times in 3,010 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 239
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: HISTORIKE! Dua Lipa fiton ēmimin Grammy

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Pse, nuk do te pelqente ty ta merrje sikur edhe nje here te vetme Oskarin?

ēfare eshte kjo gjosendja keshtu ?
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-02-2019, 00:53   #25
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 2,186
Thanks: 691
Thanked 528 Times in 372 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: HISTORIKE! Dua Lipa fiton ēmimin Grammy

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
Po ceshte kjo "Historike" a drebardh se nuk shpiku rroten!
C'po mendon ti shuku, vetem tanksat futen ne histori?!
Edhe cmimi Grammy ka historine e vet , kush fitoi ,kur fitoi ,sa her, etj
btw, rrota eshte zbulim popullor,nuk i dihet autori
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-02-2019, 02:48   #26
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,116
Thanks: 3,521
Thanked 2,843 Times in 1,918 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: HISTORIKE! Dua Lipa fiton ēmimin Grammy

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
ēfare eshte kjo gjosendja keshtu ?
Gjė e mirė ėshtė Pirat, mos e vrit mendjen, tumanen pėr shembull e ke konkurrent shumė tė fortė.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-02-2019, 20:39   #27
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,293
Thanks: 1,550
Thanked 2,146 Times in 1,131 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 149
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: HISTORIKE! Dua Lipa fiton ēmimin Grammy

Urime kesaj vajze te talentuar. I bukur qe edhe fjalimi qe dha kur pranoi cmimin!
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-02-2019, 17:06   #28
Jetmira
Jetmira
 
Avatari i Jetmira
 
Data e antarėsimit: Apr 2014
Posts: 2,619
Thanks: 1,461
Thanked 1,133 Times in 467 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
Jetmira ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: HISTORIKE! Dua Lipa fiton ēmimin Grammy

E meritoi.
Kjo vertetoi se talenti e mund silikonin.
Jetmira nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-02-2019, 17:48   #29
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,979
Thanks: 7,858
Thanked 3,600 Times in 1,893 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: HISTORIKE! Dua Lipa fiton ēmimin Grammy

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Miranda Shiko postimin
E meritoi.
Kjo vertetoi se talenti e mund silikonin.

Me silikon do e fitonte qysh vitin e kaluar!lol
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-02-2019, 20:56   #30
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,390
Thanks: 260
Thanked 428 Times in 329 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: HISTORIKE! Dua Lipa fiton ēmimin Grammy

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
Po ceshte kjo "Historike" a drebardh se nuk shpiku rroten!
e cfare pastaj qe fitoi kjo kete cmim???

Keto cmime jepen per muzika pacavyre moderne, post moderne ku gjysma e kesaj '' muzike'' jane shal, gjoks dhe feminizma, plus degjenrime qe duhen ese per tu pershkruar.

Cfare ehste ky gezim kaq i madh?

Cmim qe do ja vlente per krenari kombetare jane e fushen e Nobelit, apo ne fushen e muzikes klasike apo operistike.

Ermonela Jaho dhe Inva Mula dhe cmimet e tyre , po jane nder.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-02-2019, 21:41   #31
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,293
Thanks: 1,550
Thanked 2,146 Times in 1,131 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 149
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: HISTORIKE! Dua Lipa fiton ēmimin Grammy

Billboard per Dua Lipen ne 34 rruget ne Manhattan, New York!
per ju qe nuk dini anglisht shkruan "Nga Kosova ne Angli, tek nominimi i artistit te ri me te mire"


Edhe ne Time Square eshte nje billboard digital qe shfaq foton e saj here pas here!

Eshte historike per shqiptaret qe c'ke me te sepse me sa di une eshte e para kengetare shqitpare qe ka fituar nje cmim kaq presigjioze sic eshte edhe Grammy!
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg Dua Lipa.jpg (25.7 KiloByte, 46 shikimet)
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-02-2019, 21:49   #32
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,390
Thanks: 260
Thanked 428 Times in 329 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: HISTORIKE! Dua Lipa fiton ēmimin Grammy

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
Billboard per Dua Lipen ne 34 rruget ne Manhattan, New York!
per ju qe nuk dini anglisht shkruan "Nga Kosova ne Angli, tek nominimi i artistit te ri me te mire"


Edhe ne Time Square eshte nje billboard digital qe shfaq foton e saj here pas here!

Eshte historike per shqiptaret qe c'ke me te sepse me sa di une eshte e para kengetare shqitpare qe ka fituar nje cmim kaq presigjioze sic eshte edhe Grammy!
E kujt i plasi trapi qe qenka shfaq fotoja e saj ne Manhattan apo ku ta di une???

Ndoshta ne mendjen tende te konsumerizmit amerikan, cmimi Grammy eshte '' pretigjioz'' por nuk eshte ne fakt, sepse ate cmim e kane fituar lloj lloj baxhellash dhe drogaxhish.

E di ti cfare eshte muzk prestigjioze apo jo?

Kjo edhe me te huaj shkon seksualisht.

Keto jane komplekse te theksuara inferioriteti, qe i kane ajo pjese e shoqerise shqiptare, qe ose eshte e emigruar, ose e palexuar, ose qe vuan nga sindroma e '' europianizmit'' dhe '' te qenit perendimor''
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-02-2019, 21:50   #33
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,154
Thanks: 13,193
Thanked 7,298 Times in 4,622 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 426
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: HISTORIKE! Dua Lipa fiton ēmimin Grammy

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
e cfare pastaj qe fitoi kjo kete cmim???

Keto cmime jepen per muzika pacavyre moderne, post moderne ku gjysma e kesaj '' muzike'' jane shal, gjoks dhe feminizma, plus degjenrime qe duhen ese per tu pershkruar.

Cfare ehste ky gezim kaq i madh?

Cmim qe do ja vlente per krenari kombetare jane e fushen e Nobelit, apo ne fushen e muzikes klasike apo operistike.

Ermonela Jaho dhe Inva Mula dhe cmimet e tyre , po jane nder.
Kemi Kallashin & Shkendijen, Shpat Kasapin per krenari komnetare
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-02-2019, 21:55   #34
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,390
Thanks: 260
Thanked 428 Times in 329 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: HISTORIKE! Dua Lipa fiton ēmimin Grammy

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Kemi Kallashin & Shkendijen, Shpat Kasapin per krenari komnetare
E para eshte jevge, dhe nuk besoj se ka ndonje shqiptar te kete cilesuar ndonje nga keta si krenari.

Mos shkoni ne perfundime qe i shpikni vete.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-02-2019, 21:59   #35
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,154
Thanks: 13,193
Thanked 7,298 Times in 4,622 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 426
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: HISTORIKE! Dua Lipa fiton ēmimin Grammy

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
E para eshte jevge, dhe nuk besoj se ka ndonje shqiptar te kete cilesuar ndonje nga keta si krenari.

Mos shkoni ne perfundime qe i shpikni vete.
Jevge mund te jene te treja! Apo Ky I fundit eshte mashkull
Por cope behen shqipet per ti pare neper koncerte
Ti mos bej sikur nuk i njef lol
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-02-2019, 22:08   #36
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 10,000
Thanks: 23
Thanked 2,929 Times in 1,815 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 193
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: HISTORIKE! Dua Lipa fiton ēmimin Grammy__________________
“Shikoj nga te dyja anet para se te kaloj nje rruge me 1 sens levizje.Kjo ndodh sepse kaq besim me ka ngelur per Njerzimin,”
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-02-2019, 02:32   #37
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,066
Thanks: 1,854
Thanked 2,032 Times in 1,536 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: HISTORIKE! Dua Lipa fiton ēmimin Grammy

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
Billboard per Dua Lipen ne 34 rruget ne Manhattan, New York!
per ju qe nuk dini anglisht shkruan "Nga Kosova ne Angli, tek nominimi i artistit te ri me te mire"


Edhe ne Time Square eshte nje billboard digital qe shfaq foton e saj here pas here!

Eshte historike per shqiptaret qe c'ke me te sepse me sa di une eshte e para kengetare shqitpare qe ka fituar nje cmim kaq presigjioze sic eshte edhe Grammy!
Vace zela nuk ka fituar grammy
Dhe prape vazhdon te jete kengetarja me e mire ne bote
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-02-2019, 15:24   #38
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,293
Thanks: 1,550
Thanked 2,146 Times in 1,131 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 149
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: HISTORIKE! Dua Lipa fiton ēmimin Grammy

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
E kujt i plasi trapi qe qenka shfaq fotoja e saj ne Manhattan apo ku ta di une???

Ndoshta ne mendjen tende te konsumerizmit amerikan, cmimi Grammy eshte '' pretigjioz'' por nuk eshte ne fakt, sepse ate cmim e kane fituar lloj lloj baxhellash dhe drogaxhish.

E di ti cfare eshte muzk prestigjioze apo jo?

Kjo edhe me te huaj shkon seksualisht.

Keto jane komplekse te theksuara inferioriteti, qe i kane ajo pjese e shoqerise shqiptare, qe ose eshte e emigruar, ose e palexuar, ose qe vuan nga sindroma e '' europianizmit'' dhe '' te qenit perendimor''
Ruaj gojėn kur tė mė citosh mua!!!
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-02-2019, 15:34   #39
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,293
Thanks: 1,550
Thanked 2,146 Times in 1,131 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 149
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: HISTORIKE! Dua Lipa fiton ēmimin Grammy

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga thirsty Shiko postimin
Vace zela nuk ka fituar grammy
Dhe prape vazhdon te jete kengetarja me e mire ne bote
Mė e mira nė botė?

Ēmimi nuk shkon gjithmon tek mė i miri. Se nė fund tė fundit arti ėshtė shumė personale aq mė tepėr muzika. Por kur njė shqiptarė arrin kaq shum sukses nė Amerikė, qė tė gjith e dimė ėshtė shumė e vėshtirė pėr tė bėrė sukses nėse nuk je anglosakson ėshtė diēka e mirė. Sidomos pėr shqiptarėt qė kan shumė nevojė pėr pak njohje e tė ndjehen mirė sepse kan shumė pak pėr t'u gėzuar. Unė nuk fitoj gjė nga suksesi i saj por mė vjen mir qė ėshtė shqiptarė dhe aq mė tepėr nga Kosova.

Edhe billboard e ka theksuar kėtė tė fundit jo pa qėllim.

Mė bėn pėrshtypje fakti qė shikoj sikur edhe njė postim negativ tė vetėm nė kėtė tem.
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-02-2019, 15:41   #40
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 19,044
Thanks: 14,804
Thanked 9,056 Times in 5,248 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 262
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: HISTORIKE! Dua Lipa fiton ēmimin Grammy

Urime po kto krahasimet qe beni ju skan lidhje fare.

Esht si te krahasosh dy gjera komplet te kunderta .
Vacja vs dua lool
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur