Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Analiza / Shkrime / Opinione

Analiza / Shkrime / Opinione Le tė “luajmė” sėbashku rolin e analistit dhe tė japim opinionet tona rreth tematikave tė ndryshme qė hasim pėrditė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-02-2019, 15:33   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,528
Thanks: 6,939
Thanked 3,256 Times in 1,676 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 139
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Kosnett nė Gjakovė: Bėhuni shembull i diversitetit etnik*

Ambasadori i SHBA-ve nė Kosovė, Philip Kosnett, sot qėndroi pėr njė vizitė nė Gjakovė, ku pati takime tė ndara me kryetarin e Komunės, Ardian Gjini dhe Komisionin Komunal pėr Komunitete dhe Kthim.
Kryetari i Gjakovės, Ardian Gjini, u shpreh se me ambasadorin Kosnett, biseduan pėr mundėsitė e zhvillimit ekonomik dhe social nė Gjakovė si dhe pėr tė ardhmen e Kosovės.
Ai shtoi se populli i Kosovės ėshtė i bekuar tė ketė njė mik si Shtetet e Bashkuara tė Amerikės.
Diplomati amerikan u njoftua pėr sė afėrmi me gjendjen e komuniteteve jo shumicė nė komunėn e Gjakovės, ndėrsa apeloi qė tė gjithė qytetarėt tė respektojnė njėri-tjetrin dhe ta shndėrrojnė Gjakovėn nė qytet shembull ku mbizotėron respekti i ndėrsjellė dhe diversiteti etnik, kulturor e fetar.
Nga ana tjetėr, anėtarėt e Komisionit Komunal pėr Komunitete kėrkuan nga ambasadori Kosnett ndihmėn e tij nė ri-integrimin e komuniteteve jo shumicė, me theks tė veēantė nė ēėshtjen e strehimit, si njėra prej sfidave mė tė mėdha pėr kėto komunitete./Telegrafi/
__________________________________________________ ___________
https://telegrafi.com/kosnett-ne-gja...sitetit-etnik/
__________________________________________________ _____

* "Bėhuni shembull i diversitetit etnik" e mos veproni si presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, qe po i ndan komunitetet me 1 mur te ēelikte ne mes.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Fshatari : 11-02-2019 nė 15:42
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Fshatari pėlqehet nga
i vjetėr 11-02-2019, 15:35   #2
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 11,585
Thanks: 9,849
Thanked 5,236 Times in 2,426 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 148
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kosnett nė Gjakovė: Bėhuni shembull i diversitetit etnik*

Mbiemėr tė keq kish ky Philipi. Kur e dėgjova nė lajme peØr herė tė parė mbiemrin e tij, diqsyh mė tingėlloj si KOSMET! Eu thashė, bre **** ku s'asht punė me pshtue prej shkjeve!
__________________
as me miq, as me anmiq ...
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Gi de Masha pėlqehet nga
i vjetėr 11-02-2019, 15:58   #3
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,934
Thanks: 204
Thanked 301 Times in 229 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
Kastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Kosnett nė Gjakovė: Bėhuni shembull i diversitetit etnik*

Kur je nen hyqmin e cifuteve globalsite qe kane nen kontroll tere Ameriken dhe boten perendimore kete pune ke.

Cti besh arnauteve qe i puthin bythen amerikes pa bere analizen minimale se kush sundon ne Amerike dhe se kush eshte aryeja e vertete e nderhyrjes ne 1999.

Dreqi e mori, shqipfolesit nuk e dine as kush e krijoi Jugosllavine ne 1919 dhe kush e financoi ushtrine e jugosllavise gjate 1945-1990.

Krejtesisht pa minimumin e nje doktrine politike si popull.

Edhe ky ambasadori i pjerdhur amerikan vjen dhe flet ne Gjakove per " integrim " te komuniteteve jo shumice.

Nderkohe qe shqiptaret e kane bere emigrimin pjese te kultures se tyre tashme dhe po zbrazen trojet e tyre cdo dite.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Kastrioti1443 pėlqehet nga
i vjetėr 11-02-2019, 20:06   #4
The.Mask
V.I.P
 
Avatari i The.Mask
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Dibėr
Posts: 437
Thanks: 16
Thanked 43 Times in 38 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
The.Mask do tė bėhet i njohur mjaft shpejtThe.Mask do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Kosnett nė Gjakovė: Bėhuni shembull i diversitetit etnik*

Keta punojne per shkaterrimin e kombit shqiptar per integrimin e Shqiperise ne BE qe te behemi te gjith njelloj, nje rac, nje etni, nje parti... keta njerez jan gobalist nuk ka asnje shpjegim tjeter, sorosian dhe zionist mbi te gjitha.

Nuk mund ta kuptoj dot se cfar te mire mund te na sjell diversiteti etnik?
The.Mask nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i The.Mask pėlqehet nga
i vjetėr 12-02-2019, 07:15   #5
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,547
Thanks: 751
Thanked 701 Times in 282 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 79
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kosnett nė Gjakovė: Bėhuni shembull i diversitetit etnik*

Pernime na i kane tesh rakin me keto teori multi-kulti keta europiant e leshit edhe amerikant..

Dojne me na qite fare krejt!
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Gon! pėlqehet nga
i vjetėr 12-02-2019, 07:40   #6
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,528
Thanks: 6,939
Thanked 3,256 Times in 1,676 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 139
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kosnett nė Gjakovė: Bėhuni shembull i diversitetit etnik*

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gon! Shiko postimin
Pernime na i kane tesh rakin me keto teori multi-kulti keta europiant e leshit edhe amerikant..

Dojne me na qite fare krejt!
Rrethanat jane shume te pershtshme me ndjek shembullin e trumpit(kosnettit) e me ndertue edhe Kosova nje mur te madh qe e ndan definitivisht nga serbia.
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Fshatari pėlqehet nga
i vjetėr 12-02-2019, 09:53   #7
TerraN
incognito
 
Avatari i TerraN
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Posts: 1,848
Thanks: 695
Thanked 425 Times in 256 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kosnett nė Gjakovė: Bėhuni shembull i diversitetit etnik*

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Mbiemėr tė keq kish ky Philipi. Kur e dėgjova nė lajme peØr herė tė parė mbiemrin e tij, diqsyh mė tingėlloj si KOSMET! Eu thashė, bre **** ku s'asht punė me pshtue prej shkjeve!

Ha, ha...

...edhe mua, me tė lexuarit e parė tė emrit, gjgjs mbiemrit tė tij mė shkoi mendja nė Kosmet. Kur ia bashkangjet edhe pėrkatėsinė e komandantit tė forcave amerikane nė Kosovė, s'ka si tė mos besosh nė diēka ogurzezė. Sidomos kur neve na detyron tė bėjmė diēka qė ata vetė nuk po e bėjnė.


*
__________________
Be what you are. Do not follow one another. If you practice honesty of mind, sincerity of spirit and detachment, you will know your Self, ... Me, ... Lord.
TerraN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur