Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 08-07-2019, 19:06   #841
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,673
Thanks: 1,834
Thanked 2,526 Times in 1,413 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zgjedhjet lokale 2019.


Lolita

Akrepi shiko paksa ketej nga "bulevardi" se tu errėn sytė nga ngjalat.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga par : 08-07-2019 nė 19:58
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i par pėlqehet nga
i vjetėr 11-07-2019, 17:11   #842
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,215
Thanks: 14,943
Thanked 8,809 Times in 5,933 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 383
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Zgjedhjet lokale 2019.


Naten e mire....ne zgjedhjet e reja.

Mund te na jepni tradita ka kullat perkatese....si PERFUNDIM.

AGRE.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-07-2019, 13:49   #843
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,673
Thanks: 1,834
Thanked 2,526 Times in 1,413 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Re: Zgjedhjet lokale 2019.


Ergys Mėrtiri
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-07-2019, 19:33   #844
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 8,956
Thanks: 1,247
Thanked 1,838 Times in 962 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 137
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Re: Zgjedhjet lokale 2019.

Kjo qendron per shqiptaret 'dje' ku fillon burimi i te gjitha problemeve qe kemi 'sot'.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg 67536639_928250114185965_5592264774801948672_n.jpg (20.3 KiloByte, 30 shikimet)
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Mano pėlqehet nga
i vjetėr 19-07-2019, 19:34   #845
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 8,956
Thanks: 1,247
Thanked 1,838 Times in 962 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 137
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Re: Zgjedhjet lokale 2019.

Dhe sot kemi dy fishin e problemeve sepse nuk mesuam nga e 'djeshmja'.

Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg 67404125_2355148748144789_3228302216599175168_n.jpg (17.3 KiloByte, 28 shikimet)
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-07-2019, 20:09   #846
doganieri
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 93
Thanks: 0
Thanked 7 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
doganieri do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Re: Zgjedhjet lokale 2019.

Nuk ka mė pushtet gjyqėsor

Nga Aulon Kalaja

Nuk ka me pushtet gjyqesor. Pushteti ekzekutiv nepermjet vettingut pushtetin gjyqesor e ka shnderruar ne nje mekanizem kontrolli administrativ dhe kryetaret e gjykatave dhe gjyqtaret jane shnderruar ne nepunesa.
Si shpjegohet qe nje kerkese, e njejte dhe e paraqitur persedyti ne te njejten gjykate, hidhet serisht ne short? Nderkohe kryetari i gjykates dhe kancelari kishin detyrimin ligjor qe ta perjashtonin nga shorti dhe t’ia kalonin menjehere gjyqtarit qe shorti i pare ka identifikuar.

Si shpjegohet qe nuk mbahet parasysh neni 58 i Kodit te Procedures Civile? Sipas kesaj dispozite, nese ka nje proces gjyqesor tashme te ngritur do te thote qe ka gjyqvaresi dhe per rrjedhoje nuk mundet me asnje gjykate ne Shqiperi te shqyrtoje me vone te njejten ceshtje. E nese ndodh qe nje gjykim i tille tentohet te rinisen nga palet gjykata edhe me iniciativen e saj ka detyrimin te pushoje menjehere ceshtjen.

E gjithe kjo shfaqe e shemtuar tregon se Kodi i Procedures Civile eshte ne fuqi por materialisht Maliqi eshte me i fuqishem se ligji.
PS:
Mesviti 2019. Edhe pak edhe do futemi ne BE.

360grade.al

https://360grade.al/274003/nuk-ka-me-pushtet-gjyqesor/
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-07-2019, 20:12   #847
doganieri
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 93
Thanks: 0
Thanked 7 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
doganieri do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Re: Zgjedhjet lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
Dhe sot kemi dy fishin e problemeve sepse nuk mesuam nga e 'djeshmja'.

Mano,

Ti jeton ne NY, USA?

pervec shkrimit neper forume, ti si shtetas amerikan, cfare ke bere prape kongresmenit, apo senatorit tend per te denoncuar pushtetin e komunisteve te vjeter dhe te rinj ndaj Shqiprise?
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-07-2019, 23:33   #848
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 8,956
Thanks: 1,247
Thanked 1,838 Times in 962 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 137
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Re: Zgjedhjet lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga doganieri Shiko postimin
Mano,

Ti jeton ne NY, USA?

pervec shkrimit neper forume, ti si shtetas amerikan, cfare ke bere prape kongresmenit, apo senatorit tend per te denoncuar pushtetin e komunisteve te vjeter dhe te rinj ndaj Shqiprise?
Po pse me Senator e me Kongresman do merrem une?

Une kam shkuar drejt tek Presidenti.

Me tha 'lum ai vend qe ka njerez si ti, do interesohemi per kete ceshte sepse vendi yne ka interes kudo ne bote. Sidomos ne vendet qe Kan vuajtur she vuajne diktaturen komuniste'.

Nje muaj me vone, Arvziu, qe i tha Birishes "burr shteti' u kthye ne Amerike. Gjoja i mbaroje mandati.

Me shume se kaq nuk te them me se dekinspiroje planet e se ardhmes.
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-07-2019, 08:52   #849
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,166
Thanks: 338
Thanked 582 Times in 431 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Re: Zgjedhjet lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
…

Nje muaj me vone, Arvziu, qe i tha Birishes "burr shteti' u kthye ne Amerike. Gjoja i mbaroje mandati.

...
Esht per te qar e per te qeshur! Po si mund ti thuhet "bur shteti" nji sherbetori te nomenklatures komuniste ?!?
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur