Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-11-2018, 19:22   #921
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,405
Thanks: 127
Thanked 163 Times in 123 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
Kastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Ekstremisti grek qellon mbi policine ne Gjirokaster.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sopoti Shiko postimin
Ne ishim paqedashes.
Ne shkuam per te respektu kacifen
ne na futen ne qeli vec e vec
ne s'beme thirrje nacionaliste
na futen ne burg se s'pelqyen fytyrat tona,se kishim flamuj grek

brockulla
propagandues ngjashem si serbt.
Me pak fjale (genjeshtar trimi).
Cfare moterqiri.

Mire qe ishte europa qe u krijoi shtet vlleheve si ky se te ishte per ta Arnautet do i kishin shkerdhyer edhe per 700 vite te tjera.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Kastrioti1443 pėlqehet nga
i vjetėr 11-11-2018, 19:23   #922
Sopoti
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 11,307
Thanks: 4,845
Thanked 5,262 Times in 2,766 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 197
Sopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekstremisti grek qellon mbi policine ne Gjirokaster.

Sa i ashper je Kastriot
__________________
''Njeriun,,sa pak e gjej te njeriu!
V Zhiti.
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-11-2018, 19:33   #923
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 6,767
Thanks: 101
Thanked 591 Times in 334 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
ZET ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ekstremisti grek qellon mbi policine ne Gjirokaster.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Te lutem me thuaj qe po tallesh dhe nuk je serioz.

Je duke fol per fantashkence hollivudiane
Nuk para bej shaka me gjera serioze. Po jam mesuar me armenet. ne cdo sistem, ata perkrahin fitimtarin. Jane kudo. Bertasin shume dhe fort.
ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-11-2018, 19:40   #924
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,405
Thanks: 127
Thanked 163 Times in 123 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
Kastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Ekstremisti grek qellon mbi policine ne Gjirokaster.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ZET Shiko postimin
Nuk para bej shaka me gjera serioze. Po jam mesuar me armenet. ne cdo sistem, ata perkrahin fitimtarin. Jane kudo. Bertasin shume dhe fort.
Armenet kane 2800 vite histori dhe gjuhe te shkruar.

Ti thua jane shqiptare te perzjer me aziatike dhe nuk i dime kush i paska cuar aty shqiptaret.

Cfare po thua?
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-11-2018, 19:42   #925
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,405
Thanks: 127
Thanked 163 Times in 123 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
Kastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Ekstremisti grek qellon mbi policine ne Gjirokaster.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sopoti Shiko postimin
Sa i ashper je Kastriot
Nga 1300 der ne 1870 shumica derrmuese e asaj cka eshte sot Greqi dominohej de juro dhe de facto nga arvanito-arrnaute.

Shqiptaret shiheshin si predatore te paprekshem
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-11-2018, 21:54   #926
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 2,278
Thanks: 580
Thanked 930 Times in 513 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekstremisti grek qellon mbi policine ne Gjirokaster.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Fyromi eshte nje pseudo krijese e krijuar nga perendimi ( pak a shume si jugosllavia) per te perhap kaos dhe ata e mbajne gjall por fyromi nje gje e ke, nuk ka cuar qindra mijra emigrante dhe shumica te paligjshem fillimisht sic beri Shqypnia ,
Ē'do tė thotė kjo....?
Sipas kėsaj llogjike, Vlorėn tua lėmė nė dorė Italianėve se dhe ata ashtu si greku qė ka dorė tė lirė nė jug, kanė pritur njė numėr goxha tė madh emigrantėsh?
Kėshtu si kemi borxh asnjėrit, ata na mbajnė emigrantėt dhe ne u japim shpėrblimin simbas dekoratave....
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-11-2018, 22:26   #927
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 6,767
Thanks: 101
Thanked 591 Times in 334 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
ZET ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ekstremisti grek qellon mbi policine ne Gjirokaster.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Armenet kane 2800 vite histori dhe gjuhe te shkruar.

Ti thua jane shqiptare te perzjer me aziatike dhe nuk i dime kush i paska cuar aty shqiptaret.

Cfare po thua?
Kupton shqip, ti zoteri? Ku thashe une qe Shqiptaret jane perzier? Kam shkruar qe Armenet jane te perzier. Se kur kane shkuar Shqiptaret (termi shqiptar nuk perkon me kohen qe po bejme fjale) dhe pse; e kane shkruar te tjere. Historia nuk eshte matematike, eshte fakt.
ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-11-2018, 22:30   #928
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 6,767
Thanks: 101
Thanked 591 Times in 334 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
ZET ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ekstremisti grek qellon mbi policine ne Gjirokaster.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Nga 1300 der ne 1870 shumica derrmuese e asaj cka eshte sot Greqi dominohej de juro dhe de facto nga arvanito-arrnaute.

Shqiptaret shiheshin si predatore te paprekshem
Jo, dominohej nga Vllehet. Nuk do vendoste nje qeveri Arvanite qe te mos flitej shqip, ose denoheshe me ekzekutim.
ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-11-2018, 22:31   #929
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 6,767
Thanks: 101
Thanked 591 Times in 334 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
ZET ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ekstremisti grek qellon mbi policine ne Gjirokaster.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Cfare moterqiri.

Mire qe ishte europa qe u krijoi shtet vlleheve si ky se te ishte per ta Arnautet do i kishin shkerdhyer edhe per 700 vite te tjera.
Po vllehet jane Europa. Cfare po flet?
ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-11-2018, 22:34   #930
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,066
Thanks: 5,700
Thanked 6,659 Times in 4,244 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 296
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekstremisti grek qellon mbi policine ne Gjirokaster.

arvanito- arnaut ...me mbani se po bie
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-11-2018, 08:59   #931
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 41,477
Thanks: 12,103
Thanked 7,004 Times in 4,683 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 318
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekstremisti grek qellon mbi policine ne Gjirokaster.

Greqia ēon “Kacifas” nė BE, Parlamenti Europian u rrėzon kėrkesėn pėr rezolutė.

Parlamenti Europian ka refuzuar sot qė tė zhvillojė debat dhe tė miratojė rezolutė lidhur me vrasjen e Kostanfinos Kacias mė 28 tetor nė Bularat tė Gjirokastrės.

Kėrkesa pėr diskutimin mbi vrasjen e Kacifas nė mėnyrė zyrtare nė PE ėshtė dorėzuar nga deputeti grek nė PE, Notis Marias, raporton media greke “reporter.gr”.

Ai ka kėrkuar qė nė axhendėn e kėtij institicioni tė diskutohet mbi vrasjen dhe qėndrimin e qeverisė shqiptare dhe Kryeministrit Edi Rama. Gjithashtu kėrkohej qė PE tė dilte me njė rezolutė mbi minoritetin nė Shqipėri.

Kėrkesa e tij ėshtė hedhur nė votim dhe ka pasur kundėr 278 eurodeputetė. Pro kėrkesės pėr diskutim kanė qenė 48 deputetė.

Kėrkesa e deputetit grek u prezantua si qėndrim i grupit parlamentar Konservator dhe Reformist nė PE. Interesant ėshtė fakti se kėrkesa zyrtarisht ėshtė mbėshtetur vetėm nga 3 deputetė nga 21 qė ka Greqia nė PE.

Konkretisht nga Notis Marias, Eleza Boserberg dhe deputetja qė u shpall “non grata” ( e papėlqyeshme) nga Shqipėria, Eleni Theocharous. Nė seancė nuk ishin tė pranishėm shumica e deputetėve grekė ne PE.

Deputeti grek, Notis Marias i cili ėshtė profesor nė Selanik, mbajti njė deklaratė me shumė tė pavėrteta pėr atė qė ka ndodhur nė Bularat dhe pėr mėnyrėn sesi Shqipėria i trajton minoritetet.

Kacifas u vra nė njė operacion eliminimi. Pala shqiptare pėr 10 ditė mbajti trupin e tij pa tė drejtė.

Gjatė funeralit tė tij sjellja e policise shqiptare ishte me natyrė terroriste… Autoritetet shqiptare po shkatėrrojnė Kisha dhe shtėpitė e minoriteti grek qė jeton nė Shqipėri.

l.h/ dita

Shenimi im.....lexova dhe Artan Hoxha se si policia shkerdhatis sillej me shqiptaret atje ne eladas ose i malltrajtonte me shkopinj DRURI fytyres.Cfare behet si kunderpergjigje....ne troje kur ti kapesh,ne dhomat e paraburgimit tju bish surratit me SHUFRA HEKURI.Pastaj rrine.....URTE.

Juve apo disa ketu gjeni te drejtat e njeriut apo gazetarise.

Kaq.
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-11-2018, 10:55   #932
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 2,627
Thanks: 1,350
Thanked 1,136 Times in 760 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekstremisti grek qellon mbi policine ne Gjirokaster.

Greket kane perpiluar nje liste me 64 Shqiptare te cilet do kerkojne qe ti eleminojne fizikisht:
https://www.himara.gr/epikairotita/7...a-stin-alvania
Eshte interesante tani mbas ketyre ngjarjeve te fundit qe te kthehesh prapa dhe ti lexosh edhe njehere keto tema:
Jo koncertit te N. Sfakanakisit ne Tirane.
Dramatike, 80 tė vdekur dhe qindra tė plagosur nga zjarret nė afėrsi tė Athinės

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga King Bardhyl : 13-11-2018 nė 11:01
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-11-2018, 11:57   #933
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,553
Thanks: 2,882
Thanked 3,289 Times in 1,817 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 353
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekstremisti grek qellon mbi policine ne Gjirokaster.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Greket kane perpiluar nje liste me 64 Shqiptare te cilet do kerkojne qe ti eleminojne fizikisht:
https://www.himara.gr/epikairotita/7...a-stin-alvania
Eshte interesante tani mbas ketyre ngjarjeve te fundit qe te kthehesh prapa dhe ti lexosh edhe njehere keto tema:
Jo koncertit te N. Sfakanakisit ne Tirane.
Dramatike, 80 tė vdekur dhe qindra tė plagosur nga zjarret nė afėrsi tė Athinės
T’iu dergojme edhe ne nje liste.

1. Shkumen gillette
2. Briskun wilkinson
3. After shave Nivea.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rex pėlqehet nga
i vjetėr 14-11-2018, 19:40   #934
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 18,624
Thanks: 7,938
Thanked 6,918 Times in 4,452 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 364
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ekstremisti grek qellon mbi policine ne Gjirokaster.

Ja dhe bushtra moter e Kocifozit.....thote nje mal me shpifje dhe ju kreh bishtin e qenit ketyre zagareve te politikes grehkollapaqene dhe nje shtet Shqiptar te pa zote, sakat, miop, te zbythur e te dhjere.

__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2018, 21:27   #935
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 18,624
Thanks: 7,938
Thanked 6,918 Times in 4,452 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 364
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ekstremisti grek qellon mbi policine ne Gjirokaster.

Titulli i ketij reportazhi eshte: "Shqiptaret japin token e voriopidhurjoteve tek Shqiptaroturqit"......Οι Αλβανοί δίνουν τη γη των Βορειοηπειρωτων σε Αλβανότουρκους
Foles dhe Shpjegues i situates eshte paliKari: Lonidhas Papas....

__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur