Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Arti i kuzhinės

Arti i kuzhinės Cilat janė ushqimet dhe gatimet tuaja tė preferuara ? ''Mė thuaj se ēfarė ha, tė tė them se ēfare je.''

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 15-11-2018, 13:50   #321
Beast
Super Anėtar
 
Avatari i Beast
 
Data e antarėsimit: Nov 2018
Posts: 153
Thanks: 176
Thanked 85 Times in 46 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 8
Beast ėshtė njė i shkėlqyerBeast ėshtė njė i shkėlqyerBeast ėshtė njė i shkėlqyerBeast ėshtė njė i shkėlqyerBeast ėshtė njė i shkėlqyerBeast ėshtė njė i shkėlqyerBeast ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Ēfare tė gatuajmė sot?

Vegan Oatmeal for breakfast

Beast nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Beast pėlqehet nga
i vjetėr 15-11-2018, 17:12   #322
Beast
Super Anėtar
 
Avatari i Beast
 
Data e antarėsimit: Nov 2018
Posts: 153
Thanks: 176
Thanked 85 Times in 46 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 8
Beast ėshtė njė i shkėlqyerBeast ėshtė njė i shkėlqyerBeast ėshtė njė i shkėlqyerBeast ėshtė njė i shkėlqyerBeast ėshtė njė i shkėlqyerBeast ėshtė njė i shkėlqyerBeast ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Ēfare tė gatuajmė sot?

Simple Vegan Food

Beast nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Beast pėlqehet nga
i vjetėr 15-11-2018, 17:24   #323
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 4,141
Thanks: 3,091
Thanked 2,435 Times in 1,198 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfare tė gatuajmė sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beast Shiko postimin
Vegan Oatmeal for breakfast

cka te gatuar ketu ??
hidhi qumesht qe te zbresi me kollaj
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-11-2018, 17:42   #324
Beast
Super Anėtar
 
Avatari i Beast
 
Data e antarėsimit: Nov 2018
Posts: 153
Thanks: 176
Thanked 85 Times in 46 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 8
Beast ėshtė njė i shkėlqyerBeast ėshtė njė i shkėlqyerBeast ėshtė njė i shkėlqyerBeast ėshtė njė i shkėlqyerBeast ėshtė njė i shkėlqyerBeast ėshtė njė i shkėlqyerBeast ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Ēfare tė gatuajmė sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marya Shiko postimin
cka te gatuar ketu ??
hidhi qumesht qe te zbresi me kollaj
une nuk di aq mir me gatu, hala jam amateur.

nuk e di qysh i bjen shqip , ja futa google translate, po m'doket i bjen tershera qe eshte te perzin me fruta sikur banane , mola edhe boronica ose qka dush.

qishtu diqysh , ndoshta pak ma ndryshe


une nuk perdori tamel te kafsheve se nuk ha mish as kurgja qe vjen prej nje kafshe.

munesh me perdor tamel te lulave ose soya milk ose uje. une veq perdori uje kur e zij. ja qes ni banane edhe e zij edhe e perzi bashk me tershera mir edhe tani e heki, e qes edhe ni banane ose qfar fruta dush.
Beast nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-11-2018, 18:36   #325
Performer
Golden Light
 
Avatari i Performer
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 10,007
Thanks: 8,358
Thanked 5,471 Times in 3,060 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 130
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfare tė gatuajmė sot?

Ben sh mir qe han vegan , un e kam rralluar mishin pothuaj fare e ndjehem sh mire fizikisht .ke ber zgjedhjen e duhur per mendimin tim
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Performer pėlqehet nga
i vjetėr 15-11-2018, 18:37   #326
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 39,588
Thanks: 11,432
Thanked 10,223 Times in 6,178 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 540
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfare tė gatuajmė sot?

Tavė orizi me mish viQi pėr darkė.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-11-2018, 18:49   #327
Beast
Super Anėtar
 
Avatari i Beast
 
Data e antarėsimit: Nov 2018
Posts: 153
Thanks: 176
Thanked 85 Times in 46 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 8
Beast ėshtė njė i shkėlqyerBeast ėshtė njė i shkėlqyerBeast ėshtė njė i shkėlqyerBeast ėshtė njė i shkėlqyerBeast ėshtė njė i shkėlqyerBeast ėshtė njė i shkėlqyerBeast ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Ēfare tė gatuajmė sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Ben sh mir qe han vegan , un e kam rralluar mishin pothuaj fare e ndjehem sh mire fizikisht .ke ber zgjedhjen e duhur per mendimin tim
Kqyre ket dokumentar edhe get ''mindblown''edhe shko kqyria faqen dr michael gregor prej nutritionfacts.org

ka edhe youtube channel ai.
Beast nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Beast pėlqehet nga
i vjetėr 15-11-2018, 19:43   #328
Lea
Love!
 
Avatari i Lea
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Aty ku zemra rreh!
Posts: 7,113
Thanks: 2,308
Thanked 1,938 Times in 1,246 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
Lea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfare tė gatuajmė sot?

Pure me patate dhe fetina vici
__________________
love!
Lea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-11-2018, 20:06   #329
Buzeqeshje
Omelsin me krip
 
Avatari i Buzeqeshje
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Durres
Posts: 1,769
Thanks: 310
Thanked 1,048 Times in 455 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
Buzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfare tė gatuajmė sot?

Byrek me spinaq njamyyyyy
__________________
Let Me Love You a Little More, Before You’re Not Little Anymore
Buzeqeshje nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-11-2018, 20:15   #330
*ARiel*
E qetė 🙃
 
Avatari i *ARiel*
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: no more varavinga
Posts: 4,274
Thanks: 4,466
Thanked 1,860 Times in 809 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfare tė gatuajmė sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beast Shiko postimin
Vegan Oatmeal for breakfast

Shume foto e bukur.
__________________
The problem is, you think you have time.
*ARiel* nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i *ARiel* pėlqehet nga
i vjetėr 15-11-2018, 20:55   #331
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 32,353
Thanks: 13,347
Thanked 16,602 Times in 6,560 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 391
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Ēfare tė gatuajmė sot?

hengra nje pjat...po mendoj te ha nje pjat tjeter
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg 58166008-FE45-425B-8B7B-2225282CDE1C.jpg (23.0 KiloByte, 8 shikimet)
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rexhina pėlqehet nga
i vjetėr 15-11-2018, 21:07   #332
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 39,588
Thanks: 11,432
Thanked 10,223 Times in 6,178 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 540
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Ēfare tė gatuajmė sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rexhina Shiko postimin
hengra nje pjat...po mendoj te ha nje pjat tjeter
Me tasin e maceve po ha Xhina?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-11-2018, 21:08   #333
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 32,353
Thanks: 13,347
Thanked 16,602 Times in 6,560 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 391
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Re: Ēfare tė gatuajmė sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Me tasin e maceve po ha Xhina?
eshte kusia
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-11-2018, 21:23   #334
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 2,753
Thanks: 0
Thanked 940 Times in 712 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 37
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfare tė gatuajmė sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beast Shiko postimin
une nuk di aq mir me gatu, hala jam amateur.

nuk e di qysh i bjen shqip , ja futa google translate, po m'doket i bjen tershera qe eshte te perzin me fruta sikur banane , mola edhe boronica ose qka dush.

qishtu diqysh , ndoshta pak ma ndryshe

https://m.youtube.com/watch?v=6ot2TS0FQqU

une nuk perdori tamel te kafsheve se nuk ha mish as kurgja qe vjen prej nje kafshe.

munesh me perdor tamel te lulave ose soya milk ose uje. une veq perdori uje kur e zij. ja qes ni banane edhe e zij edhe e perzi bashk me tershera mir edhe tani e heki, e qes edhe ni banane ose qfar fruta dush.
Kete haje ne mengjes, para se te shkosh ne pune. E ben shume mire me uje te nxehte.Po qe se te duhen kalori shtoji arre kokosi te grire,fara lini,fara susami,fara luledielli,rrush te thate,ndonje bajame(ose badema i thni nga Kosova),ose kikirik(pa kripe) dhe shko pastaj shqyej druret . Kikiriket me pak vaj ulliri dhe pak uje griji me mizer(mixer te fuqishem jo me pak se 900W). Del gjalpe i perkryer.Ne darke para ores 6 ha dicka tjeter, por jo me fasule te kanoces.Shyqyr qe i ke zjere ato brokolit.S'e di se cfare ke poshte fasuleve sepse nuk duket mire. Mundohu te hash dhe gjera te zjera.Merr buke ne dyqan ose dhe e ben vete(mos i merr keto simitet e vogla). Buken qe e pret me feta tek makineria,mund dhe t'a hash me fileto Salmoni. etjjj.. Por sic te thashe. Bej turli dhe zjeji gjerat.e pakten nje here ne dite.Corbe. Dhe ato qoftet e peshkut nuk jane te keqija. Shiko se ke dhe karkaleca deti ore.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-11-2018, 21:24   #335
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 2,753
Thanks: 0
Thanked 940 Times in 712 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 37
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfare tė gatuajmė sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga *ARiel* Shiko postimin
Shume foto e bukur.
Dhe mos perdor pjate me buze te thyera ore. Se te iken shanci
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur