Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Arti Shqiptar

Arti Shqiptar Gjithēka mbi artin. Nė kėtė dhomė ftojmė artistėt shqiptarė nė mėrgim tė publikojnė pjesė nga jeta dhe vepra e tyre. Kėnaqni fansat tuaj por dhe tė gjithė komunitetin tonė!

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 17-05-2012, 14:16   #1
Skydive
V.I.P
 
Avatari i Skydive
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Posts: 2,266
Thanks: 0
Thanked 15 Times in 15 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Skydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėm
Yje shqiptarė qė shuhen...

http://www.youtube.com/watch?v=7SPrsulNq4E

Ndahet nga jeta koreografi Agron Aliaj. Mjeshtri i koreografisė shqiptare ndėrroi jetė nė reanimacionin e spitalit, ku ndodhej pas njė aksidenti rrugor tė ndodhur mė 7 mars tė kėtij viti.

Ditėn e aksidentit, maestro Aliaj po punonte pėr premierėn e re qė ishte parashikuar tė shfaqte nė Teatrin e Operas dhe Baletit, nė fund tė marsit, “Plaga e dhjetė e Gjergj Elez Alisė".

Pas provave tė gjata, nė mbrėmje, teksa kalonte trotuarin nė qendėr tė kryeqytetit, njė makinė e ka pėrplasur duke i shkaktuar plagė tė rėnda. 79-vjeēari Aliaj nuk u ka mbijetuar plagėve dhe ka ndėrruar jetė mesditėn e sotme. Maestro Aliaj ka njė karrierė 50-vjeēare nė Teatrin e Operave dhe Baletit.

Krijimtaria e mjeshtrit tė skenės shqiptare

Jeta e baletmaestros Agron Aliaj ishte e destinuar plotėsisht t‘i dedikohej artit tė bukur tė baletit. Pėr mjeshtrin e skenės, tė bėrit art ishte njė dhunti ku njeriu ka aftėsinė tė shprehė botėn dhe ndjenjat nė tėrė vizionin dhe labirintin e jetės njerėzore. Ai ka realizuar disa kryerole tė literaturės sė baletit kombėtar dhe atij botėror: “Halili dhe Hajrija” (1963), “Delina” (1964), “Cuca e maleve” (1970), apo tek baletet klasike: “Kujdesi i kote” (1957), “Romeo dhe Zhulieta” (1957), “Franceska da Rimini” (1962), “Lola” (1958), “Paganini” (1963), “Fadeta” (1960), etj. Pas realizimit tė shumė valleve dhe numrave koncertore, ėshtė autori i shumė baleteve kombėtare, si: “Cuca e maleve” (1970), “Tokė e pamposhtur” (1977), “Para stuhisė” (1982), “Plaga e dhjetė e Gjergj Elez Alisė”, “Halili dhe Hajria” (1966), si dhe baletet klasike “Zhizel” (1988), “Don Kishoti” (1990), “Romeo dhe Zhulieta” (1996), “Hirushja” (2002), “Katedralja e Parisit” (2003) etj. Ėshtė nderuar me Ēmimin e Republikės dhe mban titullin e lartė “Artist i Popullit”.
__________________
***Man sieht nur mit dem herzen gut, das wesentliche ist für die augen unsichtbar***
Skydive nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2012, 18:46   #2
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,558
Thanks: 3
Thanked 35 Times in 18 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Ndahet nga jeta koreografi Agron Aliaj

Ngushllime Familjes..

Ishte Artist i madh..

Mirpo gangot ja marrin jeten.. kujt te duan..

Gangot dalin per qejf me makinat e tyre e vrasin femij gra burra por dhe njerez te shquaR..

humbje e madhe per familjen e kulturen ..
Brari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2012, 09:24   #3
amator99
Guest
 
Posts: n/a
Pėrgjigje e: Ndahet nga jeta koreografi Agron Aliaj

Qeveria duhet te marri masa per gangsterat.
U prefshe ne paqe.
  Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2013, 15:39   #4
Saura
V.I.P
 
Avatari i Saura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Itali
Posts: 2,661
Thanks: 0
Thanked 7 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Saura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėm
Pak minuta me pare vdiq aktori Roland Trebicka.

Ngushellime familjes ...
Saura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2013, 15:47   #5
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,461
Thanks: 3,584
Thanked 4,092 Times in 2,293 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 430
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pak minuta me pare vdiq aktori Roland Trebicka.

Ngushellime familjes dhe miqve!

Humbje e madhe per artin shqiptar.
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2013, 15:52   #6
Saura
V.I.P
 
Avatari i Saura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Itali
Posts: 2,661
Thanks: 0
Thanked 7 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Saura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pak minuta me pare vdiq aktori Roland Trebicka.

Roland Trebicka i sėmurė rėndė kurohet ne France

TIRANE- Aktori Roland Trebicka po vuan nga njė sėmundje e rėndė. Prej disa javėsh ai gjendet nė njė klinikė tė specializuar nė Paris tė Francės, ku po merr kura kundėr kancerit nė mushkėri. Sipas informacioneve tė marra pranė Teatrit Kombėtar, shenjat e sėmundjes janė shfaqur sė tepėrmi gjatė kohės qė Trebicka po merrej me dramėn "Njė tablo absurde". Kjo nė fakt duket se ka qenė edhe arsyeja e ndėrprerjes sė shfaqjeve tė kėsaj pjese nė teatėr. Stafi i teatrit nuk ka dhėnė asnjė informacion pėr "ndėrprerjen" e vėnieve nė skenė tė "Tablosė absurde" dhe madje nuk ka preferuar tė japė detaje pėr aktorin. Nė rrugė tė tjera mėsohet se Roland Trebicka ėshtė i sėmurė qė prej dy muajsh dhe ka shkuar pėr kurim nė Paris. Nė kryeqytetin e Francės po kujdeset pėr tė vajza e tij, qė ndodhet prej vitesh me banim atje. Gjithashtu mėsohet se pėr tė interesohet mjaft edhe aktori tjetėr shqiptar Dhimitėr Pecani, i cili gjithashtu banon nė Francė. Gazeta mėsoi dje se aktori i ėshtė nėnshtruar njė ndėrhyrjeje kirurgjikale dhe se pas saj ai gjendet ende nė reanimacion. Miq tė tjerė tė aktorit, tė pyetur pėr gjendjen aktuale shėndetėsore tė tij shprehen se e kanė mėsuar vetėm para dy muajsh qė ai vuante nga njė sėmundje e rėndė. Ata thonė se nuk ishin nė dijeni tė faktit se ai ka vuajtur mė parė nga njė ndonjė sėmundje, dhe shtojnė se pas ikjes sė tij pėr nė Francė, ata e kanė pasur tė pamundur tė kontaktojnė me tė. "Nuk kemi mundur tė flasim me tė dhe nuk e kemi tė qartė se nė ē'gjendje ėshtė ai tani. Nuk kemi pasur se si tė flasim me vetė Rolandin, ndėrsa me tė bijėn s'kemi kontakte. Urojmė vetėm tė bėhet mė mirė, ndonėse lajmet nuk kanė qenė edhe aq tė mira prej andej", - thotė njėri prej miqve tė Trebickės. Pjesa e fundit qė ai vuri nė skenė "Njė tablo absurde", shkruar nga Ferdinand Hysi dhe me regji tė Milto Kutalit, ėshtė konsideruar si njė ndėr veprat e rralla tė pasdiktaturės, qė kthejnė vėmendjen nga jeta e artistit nė komunizėm. Ngjarjet marrin shkas nga njė tablo reale e piktorit Guri Madhi, me emrin "Mbledhja e Moskės", e cila iu nėnshtrua disa ndryshimeve nga censura me karakter politik, jo artistik.
Vendimi
Dy muaj pas shtrimit tė tij nė spital, nga Shqipėria ka njė lajm "tė mirė" pėr tė. Nė mbledhjen e djeshme, qeveria shqiptare ka miratuar njė fond qė do tė financojė kurimin e aktorit qė mban titullin "Mjeshtėr i madh". Nė vendim thuhet se shuma e parave ėshtė "njė shtesė fondi nė buxhetin vitit 2011, miratuar pėr Ministrinė e Shėndetėsisė, pėr mbulimin e shpenzimeve tė kurimit tė z. Roland Trebicka, nė Francė". Sipas kėtij vendimi, "Kėshilli i Ministrave vendos t'i japė Ministrisė sė Shėndetėsisė, nė buxhetin e miratuar pėr vitin 2011, nė zėrin "Mallra dhe shėrbime", t'i shtohet fondi prej 4.700.000 (katėr milionė e shtatėqind mijė) lekėsh, pėr pėrballimin e shpenzimeve tė kurimit tė zotit Roland Trebicka nė Francė. Ky fond tė pėrballohet nga fondi rezervė i buxhetit tė shtetit. Ngarkohen Ministria e Shėndetėsisė dhe Ministria e Financave pėr zbatimin e kėtij vendimi. Ky vendim hyn nė fuqi menjėherė".
Aktori
Roland Trebicka lindi nė Korēė nė vitin 1947. Karriera e Roland Trebickės si aktor fillon me rolin e Kostės, nė filmin "Debatik", mė 1961. Ishte kjo pėrvojė qė shėnoi kursin qė do tė merrte mė vonė jeta e djaloshit korēar. Prirja e tij e jashtėzakonshme pėr humor spontan, i siguroi njė pozitė tė "privilegjuar" nė kohėn e shėrbimit ushtarak. Vitet nė kėtė trupė profesioniste ku debutuan edhe aktorė tė tjerė, tė cilėt mė vonė do tė bėheshin tė famshėm nė fushėn e humorit skenik dhe televiziv si Aleko Prodani, Koēo Devole, Zef Deda, Sejfulla Myftari (Cekja), Mehdi Maljak, Behar Mera etj, ishin pėr Trebickėn stazhi i nevojshėm, qė i hapi mė pas rrugėn drejt Teatrit Popullor, sot Teatri Kombėtar. Kritika dhe kolegėt e kanė vlerėsuar vazhdimisht me nota maksimale pėr sensin e jashtėzakonshėm tė humorit brenda dhe jashtė skene, nė rol dhe jashtė rolit. Ėshtė mjeshtėr i farsės dhe i groteskut, qė e bazon lojėn e tij nė njė fantazi tė shfrenuar dhe improvizime tė paparashikueshme, jo vetėm pėr shikuesit, por edhe pėr partnerėt. Nga ana tjetėr ėshtė kampion i pėrkushtimit dhe disiplinės nė punė. Kėto cilėsi tė tij e kanė bėrė njė nga aktorėt mė tė kėrkuar nga regjisorėt. Kulmin e suksesit nė publik e arriti me rolin e Jovan Bregut nė komedinė "Pallati 176".
Por rolet e Trebickės nė teatėr janė tė shumta. Shikuesit e kujtojnė me nostalgji nė rolet e Xhenarinos tek "Magjia e madhe", Zganarelit tek "Don Zhuani", Hlestakovit tek "Inspektori" ("Revizori")... tek "Njė burrė me trėndafil". Nė vitin 2002, pėr rolin e rojės tek "Mbreti po vdes", Trebicka ishte kandidat pėr ēmimin "Aktori mė i mirė mbėshtetės" nė Festivalin Ndėrkombėtar tė Teatrit Eksperimental, nė Kajro. Ka luajtur edhe nė disa filma, ndėr tė cilėt vlen tė pėrmenden "Ėndėrr pėr njė karrige" (Vaska) dhe "Koncert nė vitin 1936" (Nesti).
Saura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2013, 15:55   #7
mary
DELIRIO
 
Avatari i mary
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: diku ne univers
Posts: 1,018
Thanks: 0
Thanked 10 Times in 9 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
mary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pak minuta me pare vdiq aktori Roland Trebicka.

me te vertete humbje e madhe per artin shqiptar
u prehte ne paqe
__________________
I'm never gonna say i'm sorry for the essence of my soul
mary nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2013, 15:57   #8
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,440
Thanks: 15,073
Thanked 8,901 Times in 6,004 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Unhappy Pėrgjigje e: Pak minuta me pare vdiq aktori Roland Trebicka.

Ngushellime familjareve!
I paharruar.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2013, 16:00   #9
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 15,177
Thanks: 785
Thanked 1,198 Times in 903 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 120
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pak minuta me pare vdiq aktori Roland Trebicka.

Nje lajm mjaft i dhimbshem..ngushellime familjareve!
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2013, 16:02   #10
Regina
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 2,438
Thanks: 686
Thanked 957 Times in 562 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Regina ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pak minuta me pare vdiq aktori Roland Trebicka.

Tani e pashe Saura.

Ngushellime familjes, ishte artist dhe aktor i shkelqyer!


Ndėrron jetė aktori i madh Roland Trebicka

Pak minuta mė parė ka ndėrruar jetė nga njė sėmundje e rėndė nė mushkėri nė moshėn 65 vjeēare aktori i madh” Artist I merituar” Roland Trebicka. download (12)Trebicka kishte kohė qė vuante nga kanceri nė mushkri. Ai lindi nė Korēė nė vitin 1947. Karriera e tij si aktor fillon me rolin e Kostės, nė filmin “Debatik”, mė 1961-shin. Ndoshta qė kėtu e ardhmja e tij ishte vendosur. Humori spontan, i cili i buron dhe nė momentet mė tė vėshtira u shqua qysh nė nė kohėn e shėrbimit ushtarak, ku shėrbeu si aktor nė Estradėn profesioniste tė SHQUP (Shtėpia Qendrore e Ushtrisė Popullore), e njohur si “Estrada e Ushtarit”. Vitet nė kėtė trupė profesioniste ishin pėr Trebickėn stazhi i nevojshėm qė i hapi mė pas rrugėn drejt Teatrit Popullor, sot Teatri Kombėtar. U bė anėtar i trupės sė Teatrit Kombėtar mė 1971-shin dhe punoi aty deri nė vitin 1999. Pas njė pėrvoje trevjeēare me kompaninė “Publimedia”, u kthye nė Teatrin Kombėtar. Shumė e identifikojnė me rolin e Jovan Bregut nė komedinė “Pallati 176”, por rolet e Trebickės nė teatėr janė tė shumta.
Nė 40 vite karrierė ka realizuar njė mori rolesh si atė tė Xhenarinos te “Magjia e madhe”, Zganarelit te “Don Zhuani”, Hlestakovit te “Inspektori” (“Revizori”), pėr tė ardhur mė afėr nė kohė me pjesė si “Si e mposhta Musolinin”, “Pleshti nė vesh”, “Magjia e verės sė kuqe”, “Berberi i Seviljes”, “Dadot”, etj. Nė vitin 2002, pėr rolin e Rojės te “Mbreti po vdes”, Trebicka ishte kandidat pėr ēmimin “Aktori mė i mirė mbėshtetės” nė Festivalin Ndėrkombėtar tė Teatrit Eksperimental nė Kajro. Ka luajtur edhe nė disa filma, ndėr tė cilėt vlen tė pėrmenden “Ėndėrr pėr njė karrige” dhe “Koncert nė vitin 1936”. Ėshtė nderuar me titullin “Artist i merituar”
Regina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2013, 16:06   #11
Saura
V.I.P
 
Avatari i Saura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Itali
Posts: 2,661
Thanks: 0
Thanked 7 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Saura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pak minuta me pare vdiq aktori Roland Trebicka.

Sa here e kam pare ......

http://www.youtube.com/watch?v=RPht8TUUGYI
Saura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2013, 16:10   #12
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,440
Thanks: 15,073
Thanked 8,901 Times in 6,004 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pak minuta me pare vdiq aktori Roland Trebicka.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
Nje lajm mjaft i dhimbshem..ngushellime familjareve!
KETA kane qene ARTISTAT tane GJIGANDE.
RIP
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2013, 16:12   #13
ymer prizreni
V.I.P
 
Avatari i ymer prizreni
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Posts: 1,873
Thanks: 0
Thanked 5 Times in 5 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
ymer prizreni ėshtė vėrtetė talentėymer prizreni ėshtė vėrtetė talentėymer prizreni ėshtė vėrtetė talentėymer prizreni ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Pak minuta me pare vdiq aktori Roland Trebicka.

Ngushėllime familjarėve dhe artdashėsve shqiptar.....
__________________
Mendja (arsyeja) ėshtė guri mė i ēmuar i njeriut.Pra,njeriun e bėn njeri mendja dhe menēuria e tij.
ymer prizreni nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2013, 16:17   #14
lenci
::
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 2,666
Thanks: 160
Thanked 943 Times in 476 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
lenci ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pak minuta me pare vdiq aktori Roland Trebicka.

i madh
lenci nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2013, 16:21   #15
Elina
✿⊱✿⊱✿⊱✿
 
Avatari i Elina
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Vendndodhja: Ne lotin e gezimit.
Posts: 1,790
Thanks: 77
Thanked 197 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 87
Elina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pak minuta me pare vdiq aktori Roland Trebicka.

__________________
☆☆✽ø.•♥♥•.ø✽ ღ♥ღ ღ♥ღ ✽ø.•♥♥•.ø✽☆☆
Elina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2013, 16:26   #16
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 46,510
Thanks: 14,529
Thanked 12,410 Times in 7,764 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 682
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pak minuta me pare vdiq aktori Roland Trebicka.

Shqiptarėt sot humbėn njė nga aktorėt mė tė dashur tė tyre.
Ngushėllime familjes Trebicka.
Shpirti i Tijė u prehtė nė paqe.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2013, 16:37   #17
Burimi
My life ... My rules
 
Avatari i Burimi
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 422
Thanks: 0
Thanked 9 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Burimi i pazėvėndėsueshėmBurimi i pazėvėndėsueshėmBurimi i pazėvėndėsueshėmBurimi i pazėvėndėsueshėmBurimi i pazėvėndėsueshėmBurimi i pazėvėndėsueshėmBurimi i pazėvėndėsueshėmBurimi i pazėvėndėsueshėmBurimi i pazėvėndėsueshėmBurimi i pazėvėndėsueshėmBurimi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pak minuta me pare vdiq aktori Roland Trebicka.

Ngushellime familjes , miqėve dhe gjithė atyre qe e njohen.
__________________
"Have a Break, Have a KitKat"
Burimi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2013, 16:39   #18
BlueBaron
Kalorės i Lirisė
 
Avatari i BlueBaron
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Nė Tironėn e Ondrrave
Posts: 1,310
Thanks: 0
Thanked 5 Times in 5 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
BlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Pak minuta me pare vdiq aktori Roland Trebicka.

Me vjen shume keq.


Pushofte ne paqe !!!
__________________
Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!
BlueBaron nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2013, 16:56   #19
Meri
...
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 11,159
Thanks: 2,061
Thanked 2,285 Times in 1,512 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 352
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pak minuta me pare vdiq aktori Roland Trebicka.

nuk di cte them..me vjen shume keq per kete aktor kaq te dashur per te gjithe dhe shume i talentuar, tipik ne ate komedi ...

e paska titullin I merituar, i takon me shume tani..
nder i tij dhe i familjareve..

u prehte ne paqe !
__________________
M2.
Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2013, 17:23   #20
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,411
Thanks: 6,808
Thanked 8,030 Times in 5,134 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pak minuta me pare vdiq aktori Roland Trebicka.

aktor te medhenj qe sistemi i ktheu ne njerez te vegjel.

kam pi disaher kafe me Rolandin.

ngushellime
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur