Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Arti Shqiptar

Arti Shqiptar Gjithēka mbi artin. Nė kėtė dhomė ftojmė artistėt shqiptarė nė mėrgim tė publikojnė pjesė nga jeta dhe vepra e tyre. Kėnaqni fansat tuaj por dhe tė gjithė komunitetin tonė!

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 03-04-2017, 21:53   #81
Piktori
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 430
Thanks: 125
Thanked 115 Times in 94 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 12
Piktori ėshtė njė i shkėlqyerPiktori ėshtė njė i shkėlqyerPiktori ėshtė njė i shkėlqyerPiktori ėshtė njė i shkėlqyerPiktori ėshtė njė i shkėlqyerPiktori ėshtė njė i shkėlqyerPiktori ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Shuhet Franēesk Radi.

Ngushėllime familjes, pėr humbjen e njeriut tė tyre. Njeriut tė mirė Franēesk Radi qė me kėngėt e tij na tregoi qė as vuajtja nuk e bėri tė ndryshonte shpirtin e tij artistik. Vargjet e paharrueshme kur troket nė derėn e shtėpisė pas viteve tė burgut janė shprehje e njė ringjalljeje qė japin kurajo. Asnjėherė nuk e ngriti zėrin as qau edhe pse kishte tė drejtė ta bėnte edhe ai sikurse shumė tė tjerė. Por jo, njeriu i mirė ėshtė i tillė, i thjeshtė , qė dhimbjen, trishtimin, vuajtjen i kalon me kėngė. Do tė kujtohet pėrherė si njeriu qė kėndonte sepse ai ishte njeri i tillė, me pak fjalė shpirt i lirė artist.
🖤 (2)
Piktori nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-04-2017, 21:55   #82
Puhiza
E mėngjesit
 
Avatari i Puhiza
 
Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Nė kėshtjellėn e njė ėndrre!
Posts: 3,859
Thanks: 1,539
Thanked 1,432 Times in 676 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
Puhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shuhet Franēesk Radi.

Shume keq me erdhi. Ngushllime familjes dhe shoqerise.
U preht ne paqe!
__________________
Buzėqesh se e tėra u bė pėr njeriun, por njeriu nuk ėshtė e tėra!!
Puhiza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-04-2017, 06:08   #83
Ēaushi
V.I.P
 
Avatari i Ēaushi
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 3,286
Thanks: 6,341
Thanked 2,662 Times in 1,342 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Ēaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shuhet Franēesk Radi.

Ngushllime Familjes, gjithe Estrades Shqiptare, dhe te gjithe atyre qe e kishin mik. Ishte i pazevendesueshem me zerin e tij melankolik! U prehte ne paqe!
__________________
Dhuro shumė...e prit pak!
Ēaushi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-04-2017, 06:11   #84
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,411
Thanks: 6,808
Thanked 8,030 Times in 5,134 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shuhet Franēesk Radi.

po shuhen te gjithė artistet e mėdhenj.
ngushellime familjes.
u prehte ne paqe Franko
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-04-2017, 06:28   #85
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,295
Thanks: 3,982
Thanked 4,285 Times in 2,889 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 230
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shuhet Franēesk Radi.

ngushellime familjes dhe artit shqiptare, yjet po shuhen njeri pas tjetrit dhe e keqja qe do ngelet qielli i artit shqiptar ne erresire, me shume pak yje.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-04-2017, 06:36   #86
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,800
Thanks: 1,910
Thanked 2,676 Times in 1,489 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shuhet Franēesk Radi.

U mprehte ne PAQE!
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-04-2017, 06:44   #87
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 15,500
Thanks: 12,488
Thanked 6,876 Times in 4,342 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 402
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shuhet Franēesk Radi.

Ngushllime Familjes!
RIP
🖤 (4)
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-04-2017, 07:27   #88
ODEON
.
 
Avatari i ODEON
 
Data e antarėsimit: Apr 2014
Posts: 6,316
Thanks: 213
Thanked 641 Times in 353 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
ODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shuhet Franēesk Radi.

Nje ze i veēante, por dhe nje njeri i veēante, vertet arti shqiptar po humb eliten.

E lehte lendina.
ODEON nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-04-2017, 07:29   #89
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 22,005
Thanks: 5,123
Thanked 5,631 Times in 2,793 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 247
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shuhet Franēesk Radi.

Ngushellime familjes & u mprehte ne paqe .
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-04-2017, 08:12   #90
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,461
Thanks: 3,584
Thanked 4,092 Times in 2,293 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 430
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shuhet Franēesk Radi.

Plaku e degjonte shpesh.

Ngushllime familjes e miqeve.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-04-2017, 08:33   #91
Rimi.
arapēiu
 
Avatari i Rimi.
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: perball komshiut
Posts: 5,057
Thanks: 6,564
Thanked 2,509 Times in 1,340 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 95
Rimi. i pazėvėndėsueshėmRimi. i pazėvėndėsueshėmRimi. i pazėvėndėsueshėmRimi. i pazėvėndėsueshėmRimi. i pazėvėndėsueshėmRimi. i pazėvėndėsueshėmRimi. i pazėvėndėsueshėmRimi. i pazėvėndėsueshėmRimi. i pazėvėndėsueshėmRimi. i pazėvėndėsueshėmRimi. i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shuhet Franēesk Radi.

Degjoj gjithmone kenget e tij.

U prehte ne paqe.
__________________
Il miglior modo di credere nell' aldila e non rompere
il cazzo nell' aldiqua.
Rimi. nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-04-2017, 09:44   #92
3d1
V.I.P
 
Avatari i 3d1
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Vendndodhja: Tirane
Posts: 2,372
Thanks: 162
Thanked 471 Times in 307 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shuhet Franēesk Radi.

R.I.P
u prehte ne paqe
__________________
Sa me shume i njoh njerezit,aq me shume me pelqejne kafshet.
3d1 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-04-2017, 10:42   #93
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,369
Thanks: 5,414
Thanked 11,157 Times in 3,753 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shuhet Franēesk Radi.

E shihja perdite te dilte sa vetem sa me te shoqen. Hera e fundit i pashe te shtunen tek shetisnin. Kohet e fundit vishte nje pardesy te gjate . Nuk te jepte peshtypjen se nuk gezonte shendet... Hemoragjia Cerebrale perhere pabesisht i gllaberon njerezit...
Francesku ishte nje artist i mrekullueshem! Arti , muzika shqiptare, do te ngelet mangut pa zerin e tij te vecante...

R.I.P Francesk Radi!!!
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-04-2017, 11:12   #94
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,800
Thanks: 1,910
Thanked 2,676 Times in 1,489 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Yje shqiptarė qė shuhen...


Qofte dheu i lehte Artist!
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
🖤 (1)
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-04-2017, 14:39   #95
Puhiza
E mėngjesit
 
Avatari i Puhiza
 
Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Nė kėshtjellėn e njė ėndrre!
Posts: 3,859
Thanks: 1,539
Thanked 1,432 Times in 676 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
Puhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Yje shqiptarė qė shuhen...

__________________
Buzėqesh se e tėra u bė pėr njeriun, por njeriu nuk ėshtė e tėra!!
Puhiza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-04-2017, 15:13   #96
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 17,916
Thanks: 13,695
Thanked 8,335 Times in 4,877 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 242
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Yje shqiptarė qė shuhen...

Sa keq I ri qenka shuar ,me kujtohet ...burri I asaj prezantueses te lajmet Tefta Radi...
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-04-2017, 15:23   #97
engel
V.I.P
 
Avatari i engel
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 1,790
Thanks: 590
Thanked 624 Times in 311 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 41
engel i pazėvėndėsueshėmengel i pazėvėndėsueshėmengel i pazėvėndėsueshėmengel i pazėvėndėsueshėmengel i pazėvėndėsueshėmengel i pazėvėndėsueshėmengel i pazėvėndėsueshėmengel i pazėvėndėsueshėmengel i pazėvėndėsueshėmengel i pazėvėndėsueshėmengel i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Yje shqiptarė qė shuhen...

I perjetshem qoft kujtimi i tij .
__________________
GJEEGJEZA : Kur gjen shteg pa leje futet, ditėn vjen e natėn zhduket, bėj ta kap e lodhem kot, emrin kush nga ju ma thotė...???
engel nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-04-2017, 17:53   #98
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,084
Thanks: 1,402
Thanked 1,969 Times in 1,024 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 140
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Yje shqiptarė qė shuhen...

Tani sa e mora vesht per humbjen e Francesk Radit ne FB. Familjen e ngushellova atje.

Ketu dua te ngushelloj te gjith shqiptaret per humbjen e nje kantautori qe i dha muzikes shqiptare kaq shume, Kenget e para shqiptare te zhanres Rock.
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-04-2017, 18:09   #99
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 13,439
Thanks: 1,464
Thanked 8,263 Times in 3,661 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 299
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Yje shqiptarė qė shuhen...

U prehte ne paqe, jo mrehte se spo mprifet njeri. Mami im e njef Teften, tip krushqie. E kam taku njehere. Gjynah, kjo eshte jeta. E dhimbshme sometimes.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-08-2017, 16:56   #100
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,189
Thanks: 339
Thanked 593 Times in 438 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Yje shqiptarė qė shuhen...

Lamtumirė dirigjenti, Fiqiri Kraja!


Fiqiri Kraja, njeriu me temperamentin e qetė, sigurinė e madhe dhe mjeshtri qė hodhi bazat e perkusionit shqiptar, dirigjenti i TKOB pėr 14 vite me radhė, u shua nė moshėn 81 vjeēare.

Dirigjenti Kraja u lind nė 21 korrik tė vitit 1936 nė njė familje me tradita muzikore.Pas studimeve tė para nė Liceun Artistik “Jordan Misja”, ai punoi si klarinetist pranė bandės sė ushtrisė, e mė pas nė Ansamblin e Ushtrisė. Nė vitin 55-59 futet nė orkestrėn e TKOB ku luan oboe dhe corno.

Fiqiri Kraja ėshtė i pari instrumentist i perkusionit nė Shqipėri, studimet mbi tė cilin i mori nė Konservatorin e Sofjes nė Bullgari, pėr ti vijuar mė pas nė Konservatorin e Tiranės nė klasėn e dirigjentit, Mustafa Krantja.

Nga viti 1966 deri nė vitin 1980 ai ju dedikua me mish dhe me shpirt punės si dirigjent i TKOB, pėr 14-tė vjet me radhė. Kontributi i tij do tė ishte i pashlyeshėm si pedagog pranė Institutit tė Lartė tė Arteve dhe dirigjent i orkestrės simfonike tė kėtij institucioni dhe njėkohėsisht i orkestrės sė Liceut Artistik.

Ai do tė mbetet nė memorien e tė gjithėve atyre qė e njohėn, punuan dhe jetuan me tė.

Fiqiri Kraja do tė mbahet mend gjithmonė pėr marrėdhėniet e drejta me bashkėautorėt e shfaqjeve, kolegėt dhe trupat artistike qė ai drejtoi e punoi. Dirigjent me temperament tė qetė, i sigurt nė partiturėn qė ai drejtonte. Njeriu me zemėr tė madhe dhe muzikanti qė thodhi themele tė forta nė muzikėn operistike shqiptare.

https://www.facebook.com/29956531019...412959/?type=3
🖤 (2)
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur