Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 03-03-2019, 16:29   #61
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,811
Thanks: 29
Thanked 88 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

shum hapur po shifet se kujna po i dhimset leposaviqi i banuar veq me shkie me jau dhan shkieve qe fundi i fundit i tyre ka qen deri me 1969 se Presheva Bujanofci e Medvegja te banuara me shqiptar qe ka kombngul Thaēi se do tia bashkoi Kosoves ne ket rrug rambushi i ka dal Thaēit kunder dhe jo qe eshte tradhtar rambushi por per ti mbroit interesat e bizniseve te veta qe i ka te lidhura me RADONQIQIN e ai me serbin pra rambushit as taksat nuk i konvenoin me i pezullue sepse ky e radonqiqi po fusin mallra serbe pa nal hiq dhe fitimi normal qe eshte dyfish ma i madh se po futet ilegalisht ne veri se me par hajt rambo hajt se nuk e ke gjat e ka me te lan radonqiqi besen e ke
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-03-2019, 21:32   #62
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,342
Thanks: 3,998
Thanked 4,357 Times in 2,935 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 230
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

O kashte, ruaje leposaviqken, se edhe pa te mbeteni edhe kadhezoj Hashim baxhelles qe ne tu Lugines, i kemi leshuar edhe mjekerrat poshte, si shpeciallca ISiSi Hashimja vetem mund te na e krasite qashtu ndonje rreme, se badihava eshte ka bene dhaf. Ik se po ta truse demarkacion te Merdarja e ju shete per nje traktor dru, nje pitalke e nje narezak
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-03-2019, 21:41   #63
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,811
Thanks: 29
Thanked 88 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
O kashte, ruaje leposaviqken, se edhe pa te mbeteni edhe kadhezoj Hashim baxhelles :D qe ne tu Lugines, i kemi leshuar edhe mjekerrat poshte, si shpeciallca ISiSi :D Hashimja vetem mund te na e krasite qashtu ndonje rreme, se badihava eshte ka bene dhaf. Ik se po ta truse demarkacion te Merdarja e ju shete per nje traktor dru, nje pitalke e nje narezak :D
kjo do te thot se e mbron me qdo kusht luginen nen serbi valla ke me deshtue me siguri te plot te them nese eshte gjall qai luani i kosoves
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-03-2019, 21:53   #64
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,342
Thanks: 3,998
Thanked 4,357 Times in 2,935 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 230
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kashta Shiko postimin
kjo do te thot se e mbron me qdo kusht luginen nen serbi valla ke me deshtue me siguri te plot te them nese eshte gjall qai luani i kosoves
Pa Luginen keni mbetur, kjo eshte e sigurte, sepse kurre nuk i ka interesuar Hushimit dhe qetra rrezik shume modhe te ngelet pa veriun dhe tani kur e pa qe po ik veriu, jo hajde po e bashkojme luginen. Qashtu, sa ta keni Hashim hijenen, e sigurte qe deri tani, maqidonia u ka marre pjese territori, Qrnagora qashtu, tani vjen serbia ua heq nje cope te madhe edhe qetra cka ti mbetet per tu Shipnise, nese mbetet diēka.

Jo po hajde thuaj, qe nuk eshte qashtu?
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-03-2019, 22:13   #65
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,342
Thanks: 3,998
Thanked 4,357 Times in 2,935 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 230
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

Jakup Krasniqi: Nuk do tė preken kufijtė por do tė zgjerohet Kosova?

Ēfarė mrekullie!

02/03/2019

Kryetari i Kėshillit Kombėtar tė Nismės Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, dike iu referuar fjalimit tė Presidentit Hashim Thaēi dje nė Tiranė, ka pyetur se si ėshtė e mundur qė tė zgjerohet territori i Kosovės pa u prekur kufijtė e saj.

Sipas Krasniqit, ajo ēfarė u tha nga Presidenti Thaēi nė Tiranė ishte fyerje e inteligjencės tė atyre qė e dėgjonin e duartrokisnin fjalimin patriotik, transmeton Klan Kosova.

“Nuk ka mė lehtė sesa tė ligjėrosh me afsh patriotik para njė mase qė 70% e saj janė analfabet funksional, tė cilėt lehtė ‘mashtrohen’ nga fjalėt e mėdha tė thėna nė vetėn e parė?! Unė! Unė! Unė”.

“Universitetet e shumta tė periudhės se “demokracisė” (publike e private) nė Shqipėri e Kosovė na kanė ndihmuar qė tė shumėzojmė numrin e analfabetėve funksional”.

“Njė mase tė tillė, mjafton t’ua thuash nė fillim njė fjali tė mbushur si njė tullumbace me patriotizėm patetik, ‘se unė nuk lejoj (e thėnė gjithnjė nė veten e parė) pa kaluar mbi trupin tim, te ndryshohet kufiri i Kosovės’”.

“Dhe pastaj e njėjta fjali demantohet, jo vetėm njė herė, mė tė gjitha fjalitė tjera nė vazhdim, fjali qė e konfirmojnė jo korrigjimin, por, ‘zgjerimin’ nė njė anė pa e cekur shkurtimin e madh qė mund t’i ndodhė anės tjetėr”.

“Zgjerimi a nuk ėshtė ndryshim i kufirit? Nuk do tė preken kufijtė, por do tė zgjerohet Kosova?! Ēfarė mrekullie! As zgjerimi i Kosovės nuk qenka ndryshim i kufirit ekzistues? Kjo qė dėgjuam dje nė Tiranė, thėnė mė se buti ishte fyerje e inteligjencės tė atyre qė e dėgjonin e duartrokisnin fjalimin patriotik! Por, edhe tė gjithė atyre qė ju dedikohej lajmi gjithandej hapėsirės shqiptare si njė super lajm”.


P.S. “Universitetet e shumta tė periudhės se “demokracisė” (publike e private) nė Shqipėri e Kosovė na kanė ndihmuar qė tė shumėzojmė numrin e analfabetėve funksional”

pikerisht siē e ka dhene librashfletaqa modhe pa kufi, ama na kaq plloqen rrafsh me bazament!
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-03-2019, 06:53   #66
TerraN
incognito
 
Avatari i TerraN
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Posts: 1,869
Thanks: 741
Thanked 447 Times in 268 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Jakup Krasniqi: Nuk do tė preken kufijtė por do tė zgjerohet Kosova?

Ēfarė mrekullie!

02/03/2019

Kryetari i Kėshillit Kombėtar tė Nismės Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, dike iu referuar fjalimit tė Presidentit Hashim Thaēi dje nė Tiranė, ka pyetur se si ėshtė e mundur qė tė zgjerohet territori i Kosovės pa u prekur kufijtė e saj.

Sipas Krasniqit, ajo ēfarė u tha nga Presidenti Thaēi nė Tiranė ishte fyerje e inteligjencės tė atyre qė e dėgjonin e duartrokisnin fjalimin patriotik, transmeton Klan Kosova.

“Nuk ka mė lehtė sesa tė ligjėrosh me afsh patriotik para njė mase qė 70% e saj janė analfabet funksional, tė cilėt lehtė ‘mashtrohen’ nga fjalėt e mėdha tė thėna nė vetėn e parė?! Unė! Unė! Unė”.

“Universitetet e shumta tė periudhės se “demokracisė” (publike e private) nė Shqipėri e Kosovė na kanė ndihmuar qė tė shumėzojmė numrin e analfabetėve funksional”.

“Njė mase tė tillė, mjafton t’ua thuash nė fillim njė fjali tė mbushur si njė tullumbace me patriotizėm patetik, ‘se unė nuk lejoj (e thėnė gjithnjė nė veten e parė) pa kaluar mbi trupin tim, te ndryshohet kufiri i Kosovės’”.

“Dhe pastaj e njėjta fjali demantohet, jo vetėm njė herė, mė tė gjitha fjalitė tjera nė vazhdim, fjali qė e konfirmojnė jo korrigjimin, por, ‘zgjerimin’ nė njė anė pa e cekur shkurtimin e madh qė mund t’i ndodhė anės tjetėr”.

“Zgjerimi a nuk ėshtė ndryshim i kufirit? Nuk do tė preken kufijtė, por do tė zgjerohet Kosova?! Ēfarė mrekullie! As zgjerimi i Kosovės nuk qenka ndryshim i kufirit ekzistues? Kjo qė dėgjuam dje nė Tiranė, thėnė mė se buti ishte fyerje e inteligjencės tė atyre qė e dėgjonin e duartrokisnin fjalimin patriotik! Por, edhe tė gjithė atyre qė ju dedikohej lajmi gjithandej hapėsirės shqiptare si njė super lajm”.


P.S. “Universitetet e shumta tė periudhės se “demokracisė” (publike e private) nė Shqipėri e Kosovė na kanė ndihmuar qė tė shumėzojmė numrin e analfabetėve funksional”

pikerisht siē e ka dhene librashfletaqa modhe pa kufi, ama na kaq plloqen rrafsh me bazament!

Kupa nuk e ka kuptue planin e hashės. Hasha do me e 'zgjanue' Kosovėn vertikalisht: Kosova pdhus kati i parė. Kulmi me kashtė. Mrenda simita me mesni narizaq.


*
__________________
Be what you are. Do not follow one another. If you practice honesty of mind, sincerity of spirit and detachment, you will know your Self, ... Me, ... Lord.
🖤 (2)
TerraN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-03-2019, 18:08   #67
Samiu
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,354
Thanks: 4,991
Thanked 3,165 Times in 1,572 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 150
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

Qe nga klysheria yte ndaj tradhetarit te kombit rugovic, e kam dijt se ske dinjitet njerzor mer rambo, por se ti vet e zbulon kete veti zhburrnije, ne ate mynyre te ulte, nuk do t`me kishte shkuar mendja...nejse....
Po c`tu desh ta ofendosh n`ate mynyre femren shqiptare, o rambo?...hė?... sepse e ndjen veten si Rambo ndoshta, apo se ...e-he... po pra se me nderpreve fjalen...ashtu deshta me thon dhe une, sikur se thua ti vet qe ske burrni...nejse...hajt se klysh i rugovicit ke qene dhe ti...spritet me shume nga ti, jo.......
Aaah po...te kujtohen fyerjet e atij hoxhe K*rsniqit ndaj femres shqiptare, o rambo? Eh pra, si ai dhe ti,...m* t njeri e m* t tjetri...prap nejse...

O hjavan, se m`u kujtua edhe nje gjo, qe kjo "gjo-ja" eshte madje edhe Fakt HISTORIK, se; po mos te kishin qene amerikanet atehere ne lufte kunder serbise(kte fakt e di me se miri Gi de Masha...) qe sot te keshillojne ta heqesh taksen, e qe ti ne mynyren me idiote i injoron, nuk do te ishe as ti e as taksa sot? ...hehe...hajt qorr hajt...qorr nga mendja jo nga syri...
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Samiu : 04-03-2019 nė 18:11
🖤 (1)
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-03-2019, 17:16   #68
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,469
Thanks: 10,720
Thanked 5,802 Times in 2,759 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

“Aleanca e heshtur, Haradinaj ka mbėshtetje direkte nga Merkel”

FM IMAGES 2019-03-11 POLITIKE

Gjermania mbėshtet drejtpėrdrejtė Kryeministrin e Kosovės, Ramush Haradinaj, citon sajti Demostat duke u thirrur nė burime diplomatike perėndimore.

“Haradinaj dhe gjermanėt … kėmbėngulin nė ruajtjen e integritetit tė Kosovės, ndryshe nga Shtetet e Bashkuara. Nė kėtė kontekst, kancelarja gjermane Angela Merkel ka thėnė se nuk ka ndryshime nė kufijtė e Ballkanit, e cila ėshtė shkaktuar kryesisht nga frika e Kutisė sė Pandorės pėr pjesėn tjetėr tė kėtij rajoni, qė serbėt dhe kroatėt nė BiH dhe shqiptarėt nė Maqedoninė veriore duhet tė vazhdojnė nė tė njėjtėn rrugė “, citon citati i diplomacisė.

Pėr zhgėnjimin e Beogradit nga Berlini flet gjithashtu edhe mesazhi i kėsaj jave i kreut tė diplomacisė serbe Ivica Daēiē, shkruan b92.

Daēiē tha para gazetarėve se “disa vende po luajnė njė lojė tė dyfishtė rreth Kosovės”, duke thėnė se nuk po flet pėr Shtetet e Bashkuara, shkruan Demostat.

Duke e shikuar mbėshtetjen e Gjermanisė, pozita e Ramush Haradinajt nė krye tė qeverisė sė Kosovės konsiderohet tė jetė “e paqėndrueshme dhe e pasigurt”, pasi Amerika, qė ėshtė aleati mė i rėndėsishėm i Prishtinės nė Perėndim, insiston nė heqjen e taksave , duke shkruar edhe pėr vizitėn qė nė fundjavė pati nė Kosovė Nėnsekretari i Shtetit pėr Ēėshtjet Politike David Hale, shkruhet nė tekst.

****************
* Ramushi qė nga lufta e kėtej ėshtė udhėheqėsi i parė shqiptar qė bėri tė ndihet aroma e shtetit, qė tė ndihet dora e tij.

Mbase edhe mund ta heqin, se i janė "lye" fort, por ky do tė mbetet nė mendje tė njerėzve pėr tri gjėra tė mėdha, tė cilat i ka bėrė vetė:

1. E bėri Trepēėn pronė tė Kosovės ( ia mori dikujt nga dora qė donte tė bėnte pazar me tė )

2. E krijoi Ushtrinė e Ksosovės dhe

3. Ia futi 100% Serbisė.

( Ndoshta e kam gabim, dėshmojeni ju tė kundėrtėn )
__________________
devollitėt thonė

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 12-03-2019 nė 18:17
🖤 (2)
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-03-2019, 19:16   #69
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,811
Thanks: 29
Thanked 88 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
“Aleanca e heshtur, Haradinaj ka mbėshtetje direkte nga Merkel”

FM IMAGES 2019-03-11 POLITIKE

Gjermania mbėshtet drejtpėrdrejtė Kryeministrin e Kosovės, Ramush Haradinaj, citon sajti Demostat duke u thirrur nė burime diplomatike perėndimore.

“Haradinaj dhe gjermanėt … kėmbėngulin nė ruajtjen e integritetit tė Kosovės, ndryshe nga Shtetet e Bashkuara. Nė kėtė kontekst, kancelarja gjermane Angela Merkel ka thėnė se nuk ka ndryshime nė kufijtė e Ballkanit, e cila ėshtė shkaktuar kryesisht nga frika e Kutisė sė Pandorės pėr pjesėn tjetėr tė kėtij rajoni, qė serbėt dhe kroatėt nė BiH dhe shqiptarėt nė Maqedoninė veriore duhet tė vazhdojnė nė tė njėjtėn rrugė “, citon citati i diplomacisė.

Pėr zhgėnjimin e Beogradit nga Berlini flet gjithashtu edhe mesazhi i kėsaj jave i kreut tė diplomacisė serbe Ivica Daēiē, shkruan b92.

Daēiē tha para gazetarėve se “disa vende po luajnė njė lojė tė dyfishtė rreth Kosovės”, duke thėnė se nuk po flet pėr Shtetet e Bashkuara, shkruan Demostat.

Duke e shikuar mbėshtetjen e Gjermanisė, pozita e Ramush Haradinajt nė krye tė qeverisė sė Kosovės konsiderohet tė jetė “e paqėndrueshme dhe e pasigurt”, pasi Amerika, qė ėshtė aleati mė i rėndėsishėm i Prishtinės nė Perėndim, insiston nė heqjen e taksave , duke shkruar edhe pėr vizitėn qė nė fundjavė pati nė Kosovė Nėnsekretari i Shtetit pėr Ēėshtjet Politike David Hale, shkruhet nė tekst.

****************
* Ramushi qė nga lufta e kėtej ėshtė udhėheqėsi i parė shqiptar qė bėri tė ndihet aroma e shtetit, qė tė ndihet dora e tij.

Mbase edhe mund ta heqin, se i janė "lye" fort, por ky do tė mbetet nė mendje tė njerėzve pėr tri gjėra tė mėdha, tė cilat i ka bėrė vetė:

1. E bėri Trepēėn pronė tė Kosovės ( ia mori dikujt nga dora qė donte tė bėnte pazar me tė )

2. E krijoi Ushtrinė e Ksosovės dhe

3. Ia futi 100% Serbisė.

( Ndoshta e kam gabim, dėshmojeni ju tė kundėrtėn )
jo ti mir e kie shum veq paske harrue qe te gjitha keto i ka ba Kadri Veseli e PDK e ne te gjith e dim qe ramboja vetem kumbonen e mban ket besoi qe e din edhe ti por inati eshte ma i madh e i rend se nji koder
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-03-2019, 21:54   #70
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,469
Thanks: 10,720
Thanked 5,802 Times in 2,759 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kashta Shiko postimin
jo ti mir e kie shum veq paske harrue qe te gjitha keto i ka ba Kadri Veseli e PDK e ne te gjith e dim qe ramboja vetem kumbonen e mban ket besoi qe e din edhe ti por inati eshte ma i madh e i rend se nji koder
Merre me mend edhe liberalizimin e vizave mė po e bėn - gati se me zor po ua merr!

Ky vėlla cka po thojke po e bajke! Terak!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-03-2019, 21:57   #71
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,342
Thanks: 3,998
Thanked 4,357 Times in 2,935 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 230
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

edhe qetra, qe po i rrafke shapudha turinjeve, faqet 16-she po ua bente.

Belivalla, Rrambo gjigand i madh u ka dalur, jo po ta rrezojne, po munden. T`ua ka trrus e t`ua ka zyle deri ne ēyke e ne gryke
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
🖤 (2)
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-03-2019, 10:13   #72
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,811
Thanks: 29
Thanked 88 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!


RADONQIQ-Rambushi ne nji drek pasi qe hyn nja 40 mauna mall pa taksa te ketyre dyve

Per Keta Miliona Rambushi me Partnerin e ti RADONQIQ nuk doin ta suspendoin Taksen edhe na shpallt Amerika Luft neve keta dy nuk niejn pa i mbush hamaret e tyre dollar e euro me dhimsen disa qe mendoin qe Rambushi e ben ket per Patriotizem hahaha qelni syt o qorra e mos shkrueni e anoni kot

.................................................. .............................


Nė Kosovė gjenden mallra serbe qė nėnkupton se ka ri-eksporte, vetėm nė janar janė eksportuar nė Kosovė mallra nė vlerėn 5,3 milionė euro.Taksat e vendosura nga Prishtina ende janė nė fuqi, ndėrsa ekonomia vendore ngadalė por sigurt po shėnon humbje. Nė janar bie fjala nė gjithė territorin janė eksportuar mallra nė vlerėn 5,3 milionė euro, kur nė periudhėn e njėjtė njė vit mė parė (2018) 33,8 milionė euro, kanė thėnė nė Odėn Ekonomike tė Serbisė, shkruan “Politika” transmeton “Bota Sot”.

Kėshtu bilanci I shitjes sė mallrave ėshtė rreth 28,5 milionė euro mė I vogėl. Nė dhjetorin qė shkoi rėnia e plasmanit tė mallrave ishte pėr 35 milionė, ndėrsa nė nėntor kishte rėnie pėr 21 milionė, qė do thotė vetėm nė muajt nėntor, dhjetor dhe janar ka rėnie tė shitjes nė vlerėn mbi 74 milionė euro thonė nė Odėn ekonomike tė Serbisė(OES).

Shkėmbimi tregtar me Kosovėn nė vitin qė shkoi ishte 446 milionė euro qė ishte pėr 3,3 pėr qind mė i vogėl se shkėmbimi tregtar nė vitin 2017. Ndėrkohė eksporti i mallrave tė Kosovės nė Serbi kishin vlerė 27 milionė euro dhe kishte rritje prej 23,8 pėr qind mė shumė s enjė vit mė parė. Kjo dėshmon absurditetin qė eksporti i Kosovės rritet ndėrkohė qė mallrat serbe nuk lejohen thonė nė OES.

Njė trend i tillė ka vazhduar edhe nė janė, ku nga Kosova kanė hyr mallra nė vlerėn 2,26 milionė euro qė ėshtė dyfish mė shumė se mallrat qė kishin hyr nga Kosova nė vitin 2018.

Nga OES thonė se humbjet mė tė mėdha tash pėr tash i ndiejnė ndėrmarrjet e vogla, ndonėse as tjerat nuk janė pa humbje, duke shpresuar se kjo situatė do tė tejkalohet shpejtė.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Llapi : 13-03-2019 nė 10:15
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-03-2019, 10:59   #73
TerraN
incognito
 
Avatari i TerraN
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Posts: 1,869
Thanks: 741
Thanked 447 Times in 268 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
edhe qetra, qe po i rrafke shapudha turinjeve, faqet 16-she po ua bente.

Belivalla, Rrambo gjigand i madh u ka dalur, jo po ta rrezojne, po munden. T`ua ka trrus e t`ua ka zyle deri ne ēyke e ne gryke
U pėrzie Perzereni,
i kanė zanė bishtat ndėr veti.
Kėta prontot e murrėn Rambon me e shfrytėzue si me rastin e Ēakorrit.
Ama Rambo nuk e hangėr karremin pėr sė dyti.
Tash kjo mafia e prontos nuk ka llogari me e praptue qivirinė e Rambushit. Kah ta sjellin kėta hajnat, llogaria nuk po juv del n'asni mėnyrė. Prandej kėta mafiozėt janė ba hazardera: ose do ta shkatrrojnė Kosovėn ose qafėn e thefshin e kurrė mos u kthefshin, me gjithė kėtė bykun e samynit.


*
__________________
Be what you are. Do not follow one another. If you practice honesty of mind, sincerity of spirit and detachment, you will know your Self, ... Me, ... Lord.
TerraN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-03-2019, 11:56   #74
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,811
Thanks: 29
Thanked 88 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!Haradinaj nderon Remin me medaljen ‘Gjergj Kastrioti-Skėnderbeu’

14 mars 11:49

Kryeministri i Kosovės, Ramush Haradinaj, ka pritur nė takim ish-komandantin e Zonės Operative tė Llapit, Rrustem Mustafa, me tė cilin ka biseduar pėrn zhvillimet aktuale nė vend.

Gjatė kėtij takimi, Haradinaj ka nderuar Mustafėn mė medaljen e “Gjergj Kastriotit-Skėnderbeu”

“Me ish-komandantin e Zonės Operative tė Llapit, Rrustem Mustafa, bashkėbiseduam pėr zhvillimet nė vend, nė veēanti pėr trajtimin e dinjitetshėm tė kategorive tė lirisė. Duke shprehur respektin mė tė lartė pėr rrugėn e tij jetėsore nė shėrbim tė atdheut dhe lirisė, gjeneralit Mustafa, i dorėzova Medaljen ‘Gjergj Kastrioti-Skėnderbeu’”, ka shkruar Haradinaj nė llogarinė e vet nė “Facebook”.

/Epoka e re/
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-03-2019, 21:49   #75
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,811
Thanks: 29
Thanked 88 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

__________________
Lirinė s’mund ta gjykojė askush!

Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-03-2019, 21:59   #76
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,469
Thanks: 10,720
Thanked 5,802 Times in 2,759 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kashta Shiko postimin
O ka me e modrenizue Kosovėn ky. Po mė vjen mirė qė edhe ti avash avash po bindesh.

Merre me mend kėsi autobusėsh nuk kam parė nė Danimarkė.

Gjatė mandatit tė tij ky edhe Danimarkės do me ia kalue!

Po pėr dy mandante ky ka me e bā Kosovėn parajsė!
__________________
devollitėt thonė

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 17-03-2019 nė 23:18
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-03-2019, 23:09   #77
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,811
Thanks: 29
Thanked 88 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
O ka me e modrenizue Kosovėn ky. Po mė vjen mirė qė edhe ti avash avash po bindesh.

Merre me mend kėsi autobusėsh nuk kam parė nė Danimarkė.

Gjatė mandatit tė tij ky edhe Danimarkės do me ia kalue!
ne rregull nuk kam asgje kunder punsimit te njerzve vetem po ta kish ba ket pun hashimi a kadria qka kishi ba ju disa ketu kishit kercye si zorra ne prush
__________________
Lirinė s’mund ta gjykojė askush!

Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-03-2019, 23:17   #78
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,469
Thanks: 10,720
Thanked 5,802 Times in 2,759 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kashta Shiko postimin
ne rregull nuk kam asgje kunder punsimit te njerzve vetem po ta kish ba ket pun hashimi a kadria qka kishi ba ju disa ketu kishit kercye si zorra ne prush
Jo Hashimi nuk e bėn kėtė, se ėshtė duke " e mjelė" atė qė e ka fituar me shumė mund e me shumė sakrifica ( fundja kėshtu po thonė militantėt e tij), sepse edhe nuk i takon. Ky boll na ka prurė: na ēliroi, na e solli lirinė, na e shpalli pavarėsinė, na e ndertoi njė shtet modern ku askush nuk qahet...

S'po i bien tė gjitha! Nuk merret ky me autobusė!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-03-2019, 11:54   #79
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,811
Thanks: 29
Thanked 88 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!


Kėta janė kriminelėt vrasės qė kanė raporte tė mira me kryeministrin Haradinaj


Nga: Bota sot Mė: 19 mars 2019 Nė ora: 09:09

Ramush Haradinaj, Jeton Lleshi

Disa nga personat qė kanė kryer vrasje nė Kosovė dhe disa tė tjerė qė janė tė dėnuar e tė dyshuar pėr tentim vrasjeje, kishin edhe raporte tė mira me kryeministrin Haradinaj.

Rasti i fundit ishte kur para pak ditėsh nė njė kazino nė Suharekė u vra njė i ri, nga njė polic rreshter i policisė sė Kosovės.Ky i fundit kishte raporte tė mira me Ramush Haradinajn dhe AAK-nė.Kėshtu e dėshmojnė edhe fotografitė e tij tė publikuara nė rrjetin social, Facebook.

Nė shtator tė vitit 2002, disa pjesėtarė tė redaksisė sė gazetės “Bota sot” nė Zvicėr, i ka shpėtuar vetėm fati nga mė e keqja. Jeton Lleshi, tash i dėnuar me 10 vite burg pėr tentim vrasje me njė sulm terrorist, pasi kishte dėrguar njė pako me bombė nė redaksinė e “Bota sot” nė Zvicėr, kishte lidhje dhe raporte tė mira me Ramush Haradinajn.Ai vet ka pranuar fajin pėr bombėn e dėrguar me postė nė adresė tė gazetės “Bota sot”.


Gjykatėsit ishin tė bindur se Lleshi mė 26 shtator 2002, pra saktėsisht para 15 vitesh, i ka dėrguar me postė njė granatė tė prodhimit rus gazetės «Bota Sot». Pakoja me granatė kishte qėndruar disa ditė nė redaksinė e gazetės nė Zürich dhe pastaj ishte hapur nė njė banesė tė botuesve tė gazetės.Ndryshe, lajmi pėr konfirmimin e dėnimit tė Jeton Lleshit, ėshtė publikuar nė mediet zvicerane.

I dyshuari pėr vrasjen e Oliver Ivanoviqit, e qė ėshtė edhe nė kėrkim nga policia, Milan Radojicic, kishte raporte tė mira me kryeministrin Haradinaj.Madje, ai vizitonte kryeministrin edhe nė zyrėn e tij.Radojicic njihet si “nėntoka” e krimit nė Veriun e Mitrovicės.

Ndėrsa edhe autori i vrasjes sė Fatlind Arifit, Liridon Uruqi, kishte fotografi me kryeministrin Haradinaj.Ai vrau shokun e tij pas njė mosmarrėveshjeje.I pandehuri dyshohet se me datė 28.07.2018 nė fshatin Bresalc me veprim tė drejtpėrdrejt ka privuar nga jeta tani tė ndjerin F. A., me revole tė markės TT tė kalibrit 7.62 mm, duke shkrepur nė drejtim tė ndjerit nė njė distancė prej 4 – 5 metra, me qė rast ka goditur nė anėn e majtė tė kraharorit.

Gjithashtu, kohė mė parė nė media u publikua foto e Ramush Haradinajt me Alban Dizdarin, tė arrestuarin nga Policia e Kosovės pėr vrasjen e pjesėtarėve tė UNMIK-ut, si dhe pjesėmarrje nė trazirat e Marsit tė vitit 2004 nė Kosovė.Po ashtu Dizdarin, nė vrasje e implikon edhe njė vrasės i penduar, e qė sė fundi ka filluar tė bashkėpunojė me Prokurorinė Speciale.
__________________
Lirinė s’mund ta gjykojė askush!

Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-03-2019, 12:47   #80
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,469
Thanks: 10,720
Thanked 5,802 Times in 2,759 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

Kashta, mbreme e kam bere nje postim, me rastin e promovimit te nje libri te Adnan Merovcit,”( mos)Marreveshja e Rambujese”.
Ndiqe po deshe se permendet edhe Hasha aty!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur