Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 06-01-2019, 16:09   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,074
Thanks: 8,036
Thanked 3,677 Times in 1,950 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Donald Trump i ndan Ēmimin pėr Arritje Jetėsore njė shqiptari

Presidenti amerikan Donald Trump ka nderuar shqiptarin Ramiz Tafilaj.


Presidenti amerikan Donald Trump ka nderuar Ramiz Tafilajn pėr punėn e palodhshme pėr shqiptaro-amerikanėt dhe pėr pėrkushtimin e tij pėr ta bėrė botėn vend mė tė mirė.
Pasi kishte mėrguar nė Shtetet e Bashkuara mė 1973, Tafilaj ėshtė veprimtar aktiv i komunitetit shqiptar nė Amerikė dhe Ballkan.
Ai ka sponsoruar mbi 100 studentė shqiptarė dhe nga vende tė ndryshme tė botės, shumė prej tė cilėve kanė banuar nė shtėpinė e tij.
Nė fundvitet 1980, ai ua bėri tė qartė Shteteve tė Bashkuara domosdoshmėrinė pėr ta pėrkrahur Kosovėn dhe pėr tė themeluar njė parti demokratike, qė sot ėshtė Lidhja Demokratike Kosovės.
Tafilaj ka qenė kryetar i komitetit ndėrkombėtar tė Odės Ekonomike Northwest Houston, njė organizatė e fuqishme qė zhvillonte lidhje biznesi me Kosovėn. Ai ka shėrbyer dhe nė borde drejtuese tė shumė industrive, pėrfshirė shėndetėsinė, bankat dhe arsimin.
Pasi e kishte nderuar me Ēmimin pėr Arritje Jetėsore, nė letrėn e tij, presidenti amerikan Donald Trump falėnderoi zotin Tafilaj pėr pėrkushtimin e tij pėr t’i ndihmuar njerėzit nė nevojė.
“Keni shėrbyer si model i shpirtit amerikan. Orėt e shumta tė shėrbimit tuaj kanė forcuar lidhjet e bashkėpunimit dhe besimin qė afron njerėzit me njėri-tjetrin, ndėrsa keni ndihmuar pėr tė zgjidhur disa nga sfidat mė tė mėdha tė kohės sonė”, thuhet nė letėr.
____________________________________
http://www.rtklive.com/sq/news-single.php?ID=320519
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur